pas ili macka

Mackic:
Uglavnom to zavisi od uslova koje mozes da pruzis buducem ljubimcu.
Recimo ako imas manji stan onda bolje uzmi macku, a ako imas veci stan ili kucu onda mozes da uzmes ili macku ili psa.
Ako volis da se setas onda uzmi psa, a ako volis da sedis kod kuce onda uzmi macku.
Psi su malo veca odgovornost jer su zahtevniji (mada ima izuzetaka) pogotovo ako drzis psa u stanu.
Macke su vise svoje, i mozda moze da ti se desi da uzmes macu koja ne voli da se mazi (ima i toga), i onda prekticno dobijes pokretni ukras u stanu.
Ja imam i psa i macku, ali da sam trenutno bez ljubimca uzela bih psa, jer sam provela detinjstvo sa njima i oni su mi uvek prvi na listi kad je rec o novom ljubimcu, ali bih pre ili kasnije (ako uslovi dozvoljavaju) uzela i macu. Tako da na zalost ne mogu bas odredjeno da ti kazem uzmi psa a ne macku i obrnuto.

Dobro će mi doći pri izboru..
 
Jovana:
potpuno se slazem sa tobom..... ali za mene su vise kuce i oni su mi zanimljiviji jer sa njima mozes da komuniciras i da te oni razumeju.... mace su mi vise za mazenje i umiljavanje onako lepe nezne i pametne.... ja imam 19 kuca i 4 velike i 4male mace koje drzim u kuci. al ja ih sve podjednako volim ali za mene su vise kuce ..... :)

To je prevelika odgovornost..Mnogo je to..Kako uspevate?
 
Kako uspevam?:shock: Ne znam ni sama.Ja nemam jednog psa,vec 6,treba ih nahraniti,posvetiti im se...nekada imam utisak da zivim samo za njih,kao njihov rob:roll: ...velika je odgovornost,ali za uzvrat ces dobiti mnogo ljubavi...volim macke mada su mi malo dosadne.Pas je ipak bolji prijatelj;) ...imas osecaj kao da imas dete pored sebe,brines o njemu,volis ga,igras se,pricas s njim:lol: ...neverovatan osecaj!;)
 
CHASM:
Pa kad nemate puno prijatelja i kad nista posebno u zivotu niste ili nema sanse da postignete da bi se ikad osetili posebnim,mozda mocnim,znacajnim ili bar nekom vaznim,znaci vam puno kad neko u vas gleda ko u boga,ceka vas odano(ko sto rece jedan ovde),dahce vam za vrat(cak i kad mu uvek smrdi iz usta),mota vam se i seni oko nogu,slusa vas ko cara i td...Nije uzaludno sto je u svim zemljama gde je zivot ljudi uspesniji i srecniji,macka najpopularnija zivotinja,zbog svoje samostalnosti,inteligencije,gracioznosti i snalazljivosti u svakoj prilici,neovisnosti o nikome,borbi za svoje potomstvo i teritoriju, i ne trpljenju da joj drugi kroji kapicu po cenu obezbedjivanja krova nad glavom.U manjim i napacenijim zemljama pak,ove karakteristike izgleda nisu simpaticne pa su tako psi u svim takvim zemljama daleko uzdizaniji u zvezde... a posebno se tu uzgajaju psi macko-mrzci,a popularna je i dresura i raznoraznih drugih "jakih" vrsta cesto u realnom zivotu opasnih i po decu i ljude.Naravno pas nije kriv on ce raditi sve sto ga gazdea nauci i sta gazdu odusevi,a gazda ce se opet osecati mocnim jer ce konacno jednom u zivotu biti tretiran ko gazda.
Ovo je pravi odgovor,bravo!!! :!: :!:
 
A sta cemo sa ljudima koji vole i macke i pse? U koju zemlju oni spadaju?
Nemojmo biti tako iskljucivi, cinjenica je da oni koji jednu zivotinju navodno vole a drugu mrze toliko da mogu da je ubiju, u sustini ne vole ni ljude ni zivotinje. Mislim da to nema veze sa razvojem zemlje vec sa zdravim razumom i kulturom. I u razvijenim zemljama imas psihopate koje vole da muce kako macke tako i pse, kao i onih koji zbog kompleksa nize vrednosti uzimaju psa tj zbog dzangrizavosti uzimaju macku. I to je jednostavno tako.
 
Ma dajte bre, covek je izneo neko svoje misljenje zasnovano na pogresnom tumacenju istinitih cinjenica.
Da, u razvijenim zemljama je vise macaka nego pasa jer su izmedju ostalog takse za drzanje pasa vise, propisi stroziji, stenci skuplji... Ljudi tamo generalno imaju manje vremena da se posvecuju stvarima izvan posla, a svima je jasno da psi traze vise vremena, vise para itd...
Nema to veze sa profilom licnosti. Manimo se tipizacija dostojnih zenske stampe> volim sladoled od lesnika - iskrena sam osoba, volim pse - iskompleksirana sam. Gluposti.
 
pudlala:
O tebi zakljucujem da si uspesna i da nikad nista neces postici u zivotu, i da si nesrecna u verovanju da si posebna u svojoj neposebnosti.

Neverovatno, kao da me poznajes celog zivota, a sve si to zakljucila samo iz cinjenice da imam dva razlicita kucna ljubimca. Svaka cast :D
 
Pa kod tebe ipak nadvaladava macji uticaj. U sustini, ti ces nesto postici u zivotu, ali time neces biti zadovoljna jer ti niko nece peziti kad se vratis kuci, tako da ces biti zadovoljna u svojoj nesigurnosti.
 
Izvinjavam se. Svi zainteresovani mogu mi se obratiti na PP. Isplata po obistinjavanju prorocanstava i potvrde tipa licnosti od strane ljudi koji vas dobro poznaju.

PS za Afrodity> tebi je machka u retrogradnoj opoziciji sa konjem, zato ti danas ljudi prete. No, stanje je tranzitno i posto ipak najvise volis pse od sutra ce sve biti OK. Ovo je bilo gratis kao izvinjenje za remecenje toka teme.
 

Back
Top