(Ne)Opravdani Strah

Tommy_V

Aktivan član
Poruka
1.208
Sa kumovljeve slave juce sam dosao prenatrpan svakakvim mislima. Uzrok mojim mislima su bili mladi parovi, mnogi od kojih su upravo docekali svoje prvo dete. Istina, samo je jedan par dosao sa bebicom od 5 meseci (koju su odmah stavili da spava :) ) ali sam primetio specificnost tih ljudi. Naime, ocevi su delovali malo umorni a majke su bukvalno SIJALE i zracile nekom posebnom svetloscu. Ljubav koja je bila toliko "in-your-face" medju tim ljudima, bez obzira sto su oni samo mirno sedeli, pricali i jeli je bila fascinantna. Nesto najlepse sto sam imao prilike da vidim u decembru ove godine - zasigurno.

Par puta te veceri, a iskreno i ranije mi se desavalo da pomislim da se tako nesto MENI nece desiti. NE ZNAM ZASTO, ali jednostavno mi je taj osecaj kao da gledam film - nesto strano sto se meni nece desiti. Ne bih voleo da se tako nesto desi jer JAKO ali stvarno JAKO volim decu. Istovremeno se odusevljavam pri samoj misli da cu imati 4. sjajnih klinaca koji ce jurcati po dvoristu i igrati se sa psom i tako dalje.

Da li neko od vas ima slicne strahove i kako izlazite sa njima na kraj?

PS: a mislim da bi mi pomoglo i samo da kazete nesto kao "ma ne brini, bice sve ok"

I jos nesto sam konstatovao - znaci ne sto su nase - ali nase devojke su tako fantasticne da je to nesto nepojmljivo. barem meni. ustvari, napisacu nesto posebno pa cu okaciti negde...
 
Ma, ne brini, biće sve OK :wink:
Ma, ozbiljno, čim ti to izgleda lepo i privlači te, čim imaš tu želju da se i tebi desi, to znači da će se desiti sigurno. Jer ljubav dolazi kod onih koji su je spremni primiti. Izgleda da si ti spreman, pa će, naravno i doći :)
 
I ja sam primetila to da su žene nekako drugačije kada dobiju decu... čak sam negde i pisala o tome. Većina... ima i onih koje ništa ne može usrećiti, neke crne rupe i slično.

Verujem da ćeš i ti imati svoju posebnu osobu koja će ti pokloniti sebe. Ali nije to sve... ima toliko puno problema i iskušenja koja kasnije čekaju. Mislim da ništa ne pada sa neba i da svako dobija po zasluzi.
Ti ćeš sam proceniti da li zaslužuješ ljubav i pažnju neke osobe i svojim ponašanjem ćeš oblikovati taj odnos. Naravno... ne zavisi sve od tebe.

Mene je uvek fasciniralo to koliko uz moju najbolju volju, iskrenu ljubav i spremnost da se borim stvari mogu da se izmigolje... jer zaista je za te stvari potrebno dvoje. I ne zaboravi... postoje ljudi koji ne žele da budu srećni.
Takođe, postoje ljudi koji se igraju sa tvojim osećanjima... to su one crne rupe. Nikada im ništa nije dovoljno...

Život čine male stvari. I ne postavljaj sebi uslove za sreću. To što je njima (tim parovima) lepo u tim uslovima, ne znači da bi ista stvar usrećila i tebe. Ne postoji univerzalni lek... I Sveti Gral može biti bilo koja čaša!
 
Ali zaista ce sve biti O.K. Nema potrebe da se opterecujes tim stvarima, kad tad te ceka. Jedan savet, dok ne dodje tih tvojih divnih cetvoro. Lepo se ti nama ispavaj, odmori , prikupi svu snagu ovog sveta, jer ce ti trebati. Zato glavu gore i uzivaj dok mozes :D
 
etotako:
Mene je uvek fasciniralo to koliko uz moju najbolju volju, iskrenu ljubav i spremnost da se borim stvari mogu da se izmigolje... jer zaista je za te stvari potrebno dvoje. I ne zaboravi... postoje ljudi koji ne žele da budu srećni.
Takođe, postoje ljudi koji se igraju sa tvojim osećanjima... to su one crne rupe. Nikada im ništa nije dovoljno...
Zivotna istina :(
 
Tommy_V:
Isotovremeno se odusevljavam pri samoj misli da cu imati 4. sjajnih klinaca koji ce jurcati po dvoristu i igrati se sa psom i tako dalje.

A ko kaze da ce neka dama zeleti da bude masina za radjanje i da ti izrodi 4 klinaca? Uostalom sta ce ti toliki 'copor'? Ja razumem da volis decu, ali ako ih zaista volis, vise od brojke 3 neces ici - jer covek ne moze vecem broju dece da obezbedi adekvatnu paznju, a da pritom i uspeva da ima vremena da radi da ih prehrani... To nisam ja izmislio - to su psiholozi odavno potkrepili podacima...

U svakom slucaju, dobro bi bilo ako imas i jedno dete a izvedes ga na pravi put... Dva deteta su prosta reprodukcija tako da uz zalaganje oba roditelja nije tesko podici toliko dece... Tri su vec luksuz i treba jako mnogo strpljenja, odricanja i spremnosti oba roditelja da bi se takva deca pravilo podigla... Cetiri je vec previse i za oba roditelja... Doduse, ima onih koji ne moraju da rade pa mogu da se posvete gajenju svoje dece, ali takvih je zaista retko...

Inace, etotako je rekla sve ostalo...
 
Bravo, meni je tvoja ideja predivna i prosto sam alergična na pristojan, dovoljan ili psihološki ili socijalno odobren broj dece, u stvari veliki deo populacije nije u stanju da podigne ni jedno dete pa na kraju krajeva podizanje dece nema nikakve veze sa brojkama 1,2,3 niti bilo kakvim sabiranjem, osim sabiranjem love. No iz mog ličnog dosadašnjeg iskustva, deca koja imaju srecu da odrastu sa bracom i sestrama su maštovitija, društvenija, originalnija..u svakom slučaju drugačija ali na jedan divan način. Pozdrav :D
 
Incognito:
A ko kaze da ce neka dama zeleti da bude masina za radjanje i da ti izrodi 4 klinaca? Uostalom sta ce ti toliki 'copor'? Ja razumem da volis decu, ali ako ih zaista volis, vise od brojke 3 neces ici - jer covek ne moze vecem broju dece da obezbedi adekvatnu paznju, a da pritom i uspeva da ima vremena da radi da ih prehrani... To nisam ja izmislio - to su psiholozi odavno potkrepili podacima...

U svakom slucaju, dobro bi bilo ako imas i jedno dete a izvedes ga na pravi put... Dva deteta su prosta reprodukcija tako da uz zalaganje oba roditelja nije tesko podici toliko dece... Tri su vec luksuz i treba jako mnogo strpljenja, odricanja i spremnosti oba roditelja da bi se takva deca pravilo podigla... Cetiri je vec previse i za oba roditelja... Doduse, ima onih koji ne moraju da rade pa mogu da se posvete gajenju svoje dece, ali takvih je zaista retko...

Inace, etotako je rekla sve ostalo...

Citam ti ja lepo, citam... ovaj kaze ovo, onaj ono... kad... pojavi se vanzemaljac, pardon intelek... opet ja, mora da sam se prepio, Inkognito se pojavi i sve covek objasni, pita pametno, sve objasni pametno, razjasni ovaj covek pametno, pojasni pametno... ama sve pametno.

Pusti bre covece, da malo ove "glupe" citam, nemoj vise tako pametno, mozak mi se uvrteo.
 
business:
Tommy,a da se ti ne plasis od mogucnosti da ti se to desi?A ono za nase devojke-imamo mi obicaj da preterano hvalimo mnoge stvari kod nas.

Ne znam. Mislim da je jaci strah od samoce ili tako nesto...

Kako to mislis da preterano hvalimo?! Pa ne hvalim samo ja, hvale svi - i to ne samo nasi ljudi. I na kraju krajeva zasto da ih ne hvalimo?! Zasto da ne preterujemo?! Kada mozemo da preterujemo u svemu ruznom - zasto da ne preterujemo u necem lepom. A stvarno, preterano su lepe... :) :wink:

Bojim se da mozda preterujem, ali u domenu komparacije lepote devojaka od mene nema merodavnije osobe prema tome - veruj mi kad ti kazem. Ako se neko osetio uvredjenim, ja se izvinjavam za ovu izjavu ali ako je neko merodavniji - slobodno moze da se javi na pp i dostavi kvalifikacije.
 
Tommy_V:
Sa kumovljeve slave juce sam dosao prenatrpan svakakvim mislima. Uzrok mojim mislima su bili mladi parovi, mnogi od kojih su upravo docekali svoje prvo dete. Istina, samo je jedan par dosao sa bebicom od 5 meseci (koju su odmah stavili da spava :) ) ali sam primetio specificnost tih ljudi. Naime, ocevi su delovali malo umorni a majke su bukvalno SIJALE i zracile nekom posebnom svetloscu. Ljubav koja je bila toliko "in-your-face" medju tim ljudima, bez obzira sto su oni samo mirno sedeli, pricali i jeli je bila fascinantna. Nesto najlepse sto sam imao prilike da vidim u decembru ove godine - zasigurno.

Par puta te veceri, a iskreno i ranije mi se desavalo da pomislim da se tako nesto MENI nece desiti. NE ZNAM ZASTO, ali jednostavno mi je taj osecaj kao da gledam film - nesto strano sto se meni nece desiti. Ne bih voleo da se tako nesto desi jer JAKO ali stvarno JAKO volim decu. Istovremeno se odusevljavam pri samoj misli da cu imati 4. sjajnih klinaca koji ce jurcati po dvoristu i igrati se sa psom i tako dalje.

Da li neko od vas ima slicne strahove i kako izlazite sa njima na kraj?

PS: a mislim da bi mi pomoglo i samo da kazete nesto kao "ma ne brini, bice sve ok"

I jos nesto sam konstatovao - znaci ne sto su nase - ali nase devojke su tako fantasticne da je to nesto nepojmljivo. barem meni. ustvari, napisacu nesto posebno pa cu okaciti negde...
Imao sam i ja slicna razmisljanja, tipa "meni ovo NIKAD nece da se desi", ali je neverovatno koliko te sam zivot demantuje i prosto ne mozes da verujes, kad ti se desi nesto, sto nisi ni u ludilu ocekivao. Poenta je DA JE SVE MOGUCE I NE DESAVA SE SAMO NEKOM DRUGOM.
 
Tommy_V:
Sa kumovljeve slave juce sam dosao prenatrpan svakakvim mislima. Uzrok mojim mislima su bili mladi parovi, mnogi od kojih su upravo docekali svoje prvo dete. Istina, samo je jedan par dosao sa bebicom od 5 meseci (koju su odmah stavili da spava :) ) ali sam primetio specificnost tih ljudi. Naime, ocevi su delovali malo umorni a majke su bukvalno SIJALE i zracile nekom posebnom svetloscu. Ljubav koja je bila toliko "in-your-face" medju tim ljudima, bez obzira sto su oni samo mirno sedeli, pricali i jeli je bila fascinantna. Nesto najlepse sto sam imao prilike da vidim u decembru ove godine - zasigurno.

Par puta te veceri, a iskreno i ranije mi se desavalo da pomislim da se tako nesto MENI nece desiti. NE ZNAM ZASTO, ali jednostavno mi je taj osecaj kao da gledam film - nesto strano sto se meni nece desiti. Ne bih voleo da se tako nesto desi jer JAKO ali stvarno JAKO volim decu. Istovremeno se odusevljavam pri samoj misli da cu imati 4. sjajnih klinaca koji ce jurcati po dvoristu i igrati se sa psom i tako dalje.

Da li neko od vas ima slicne strahove i kako izlazite sa njima na kraj?

PS: a mislim da bi mi pomoglo i samo da kazete nesto kao "ma ne brini, bice sve ok"

I jos nesto sam konstatovao - znaci ne sto su nase - ali nase devojke su tako fantasticne da je to nesto nepojmljivo. barem meni. ustvari, napisacu nesto posebno pa cu okaciti negde...

Tommy, sjajna tema... posle oral-a, anal-a, animal-a, prijatno osvezenje...

Proslo mi je nekoliko puta kroz glavu "Oh Boze sta ako ja to ne dozivim?!" Ali glupo je tako razmisljati. Ja inace ne volim te varijante "sta bi bilo kad bi bilo". Uostalom, treba razmisljati pozitivno...
Mene sto se tice roditeljstva uzasavaju ljudi koji nemaju strpljenja sa svojom decom i milion puta sam videla kako zena bije na ulici svoje malo dete... i isto toliko puta mi je doslo da prebijem tu zenu... Eh, to bi vec bilo malo komplikovano... U svakom slucaju, poenta je da su deca svakako nesto najbolje sto coveku moze da se desi, ali to zahteva puno odgovornosti i odricanja...
 
Ne znam koliko imas godina, ali taj osecaj da nisi deo toga je neprijatan, sve je gori sto si stariji. Mozda je vama muskarcima teze, na kraju zene stvarno mogu sebi da "naprave" dece kol'ko hoce. E, tu stize glavni problem. Svi zele, vole decu, nebitan je broj, ja mislim - bolje je vise, t.j. troje. Ali,i pored te jake zelje za decom, ne secam se da sam skoro prepoznala OSOBU SA KOJOM bih zelela da imam decu, i tu je taj raskorak.
Ali, mislim da je ta ceznja da imas decu prvi uslov da nesto pocne da se dogadja. Kad imas tu zelju u glavi, sve muskarce (ti-devojke) posmatras kroz taj filter i kada prepoznas...eto tvog zivota. Tako ja to zamisljam, i kazem sebi, a i tebi: ma bice sve kako treba da bude...Samo treba biti spreman, a ti izgleda jesi.
 
Tommy-V ... dobra i pozitivana tema ( za promenu ) ... imaš + kod mene ...
dakle redosled je pravi ... ljubav ... sex ... deca ... zadovoljstvo se u toj kombinaciji jednostavno podrazumeva ...
 
AllPacino:
vd:
Tommy-V ... dobra i pozitivana tema ( za promenu ) ... imaš + kod mene ...
dakle redosled je pravi ... ljubav ... sex ... deca ... zadovoljstvo se u toj kombinaciji jednostavno podrazumeva ...
mnogo je cesci redosled...
alkohol
sex
deca

:? batice, imas li neke brojke da to potvrde? :?
mislim da je VD ipak MALO vise u pravu.

ali evo i brojki...
1.12.2004 ocena je da na svetu ima 6,403,537,604 ljdudi 1.11.2004 ih je bilo 6,397,510,180... znaci kada bi sve funkcionisalo po modelu koji si predlozio - mislim da bih sutra kupio akcije neke pivare. :lol: :lol: :lol:


jedva cekam kada cu i ja da povecam taj broj prvo za nekoliko pa onda za jos nekoliko... jupi... zivela decica... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Tommy_V:
AllPacino:
vd:
Tommy-V ... dobra i pozitivana tema ( za promenu ) ... imaš + kod mene ...
dakle redosled je pravi ... ljubav ... sex ... deca ... zadovoljstvo se u toj kombinaciji jednostavno podrazumeva ...
mnogo je cesci redosled...
alkohol
sex
deca

:? batice, imas li neke brojke da to potvrde? :?
mislim da je VD ipak MALO vise u pravu.

ali evo i brojki...
1.12.2004 ocena je da na svetu ima 6,403,537,604 ljdudi 1.11.2004 ih je bilo 6,397,510,180... znaci kada bi sve funkcionisalo po modelu koji si predlozio - mislim da bih sutra kupio akcije neke pivare. :lol: :lol: :lol:


jedva cekam kada cu i ja da povecam taj broj prvo za nekoliko pa onda za jos nekoliko... jupi... zivela decica... :lol: :lol: :lol: :lol:
bezi bre Tomy...ti si lood...jupi...
 

Back
Top