BiH: Život sa 1,5 evra dnevno

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Sarajevo -- Svaki peti građanin Bosne i Hercegovine živi sa samo tri konvertibilne marke (1,5 evra) dnevno, za šta mogu kupiti samo hleb i mleko.



Broj siromašnih u BiH je ove godine povećan za 20 odsto u odnosu na prethodnu, dok više od polovine stanovnika živi na rubu egzistencije.

Predsednik Udruženja potrošača Federacije BiH Mesud Lakota je rekao da ga ne čudi što je većina porodica zadužena "do guše", jer ljudi podižu kredite kako bi preživeli.

"U prilog tome govore i podaci Svetske banke - skoro 74 odsto domaćinstava koja su bila zadužena koristila su najmanje petinu svog dohotka za vraćanje duga, a čak 59 odsto je za servisiranje dugova trošilo više od trećine primanja", istakao je Lakota.

Prema podacima Saveza udruženja penzionera FBiH, oko 60 odsto ove populacije stanovnika u BiH živi u ekstremnom siromaštvu, a njih 215.000 prima penziju manju od 300 KM (150 evra).

S jednim obrokom dnevno iz narodne kuhinje preživljava 20.000 građana BiH. Čak 700.000 živi ispod generalne linije siromaštva, a tu se ubrajaju svi oni čija su mesečna primanja manja od 238 KM (120 evra).

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2010&mm=11&dd=09&nav_id=471194

Али се зато граде џамије.што глупље и скупље...
 
Nije to ni blizu toliko crno ka što ti to vidiš. Njima su glavni problem Srbi.
Znam da ima crnih slučajeva, ali neće biti bolje. Naprotiv. Jednostavno nema mogućnosti da bude bolje. Tu nije niko kriv, Amerika posrće, a kako ne bi pala oslanja se na cijeli ostatak svijeta koji se ljulja pod težinom Amerike. Dok njima ne bude bolje neće biti ni nama. Ne samo bosni.
 
Onaj ko češće putuje po zemljama u regionu može to vidjeti u svakoj zemlji, manjina ekstremno bogata a većina ekstremno siromašna, izgubio se onaj tkzv.srednji sloj (prešao u siromašne).
To je zbog bajnih političara kojima je sve važnije od ekonomije i stvaranja novih radnih mjesta, svojim glupostima odbijaju potencijalne strane ulagače.
 
313iovt.jpg
 
jadna je ta nekadasnja Hrvatska zupa,bosna srebrena.tamo di su Hrvati,lipo i bericetno se zivi.tamo di su vlasi i poturceni Hrvati,jad i cemer..

Jeste nam drago što dobro živite... zašto onda bježite kad vam je toliko dobro? Ja sam prije 2 mjeseca mislio da vas u bih ima bar 700.000 kad ono tek nešto više od 200.000. Tako dobro živite da vam člana predsjedništva poturčeni hrvati biraju. A vlasi vam maznili dvije rafinerije, a zauzvrat ste dobili kamenje i bukvu.
 
Nije naš problem, to neka se brinu ovi u Federaciji...

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=30752

СРПСКА ОСТВАРУЈЕ ВИШАК У РОБНОЈ РАЗМЈЕНИ

Република Српска, која је доскора била у вазалном спољнотрговинском односу са Словенијом, ове године, први пут од распада бивше Југославије, остварује вишак у међусобној робној размјени, пишу "Независне новине".

Mi imamo Dodika.... u Srbiji vi nažalost imate do-dic*a.... :(
 
Jeste nam drago što dobro živite... zašto onda bježite kad vam je toliko dobro? Ja sam prije 2 mjeseca mislio da vas u bih ima bar 700.000 kad ono tek nešto više od 200.000. Tako dobro živite da vam člana predsjedništva poturčeni hrvati biraju. A vlasi vam maznili dvije rafinerije, a zauzvrat ste dobili kamenje i bukvu.

u Hrvatskoj zupi,bosnoj srebrenoj jos uvik zivi barem 600iljada Hrvata.jos kad dodamo barem nekih 4milijuna koji zivi izmedju toronta i sidneja.reka bi,bosna je i premala kad se samo njezini unuci vinu jednog dana na svoju didovinu.i uzmu sto je njihovo..
 

Back
Top