Stitna zlezda

veliki sam zaebant u životu, ali na ovoj temi sam mrtav ozbiljan...sve to spada u alternativu, kao da je rakija od orasa i đumbir manje smješno...hohohoho...

- - - - - - - - - -

naša estradna zvezda Sneki, je imala hit početkom '90-tih : "Cica maca mi svi govore, cica maca mi svi govore..."
kad ti vidim nik, sjetim se nje..loool :valjam se:

Gledati u sunce nije zdravo,suncati se jeste,ono prvo moze vid da ti osteti.

Ja sam vegeterijanac(ono cepam sir i jaja) pa cak i ja samtram da samo jesti sirovo voce i povrce dugorocno za ljude koji imaju problem sa stitnom(sto zbog uzimanja leka utice i na kolicinu gvozdja itd ) nije bas uputno...Plus sto neko povrce bolje utice na zdravlje kad je kuvano,tj ispusta vise pozitivnih sastojka.....Jedino ako si ultra buirzuj pa mozes d nabavis one kapsule recimo sa visokoncentrovanim biljnim proteinima itd,jer sve to sto se unosi preko biiljka treba vise da se unosi,posebno ako imas neki problemitis sa zdravljem...I b12 bi recimo trebalo proveravati..Al dobro ti nisi rekao da je to trajno za tebe vec samo faza,tako da to moze da se racuna kao detoksikacija i onda je ok...

- - - - - - - - - -

Ko to mi, ili sam ja mi, tj. vi?

Mislila sam a tebe i Simeta:)
 
svi smo mi CicaMaca...:D

- - - - - - - - - -

kako mi je dobro, kao da je Nova godina...c c c

- - - - - - - - - -

meni nije štetilo...gledao sam na zalasku...
a jaja ponekad jedem, odnsono pijem sirova...i ono što sam provalio, što bi vas moglo zanimati, jer ste više opsjednute kosom ipak od nas, je to da kosa izgleda mnogo bolje poslije tih sirovih jaja, nbekako mi pocrni više, i dobije neki sjaj,...bez zaebancije...
 
Ne brinem previše, iako je u početku bilo malo strašno prihvatiti činjenicu da je stanje trajno.
No, kao što rekoh, šta sad... trenutno se uhodavamo Haši i ja u našoj partnerskoj zajednici, još smo svež par!

- - - - - - - - - -

A statistički gledano, u ne znam kom većem procentu se javlja kod žena, tak` da... voli me statistika :malav:
Aaah, ja imam 3 autoimune bolesti plus anemiju!
Celijakija, tako je sve pocelo, a onda Hasimoto i Grejvs takodje. Anemija kao bonus takodje zbog celijakije.

Meni pomaze selen, ali ne bilo koji selen. Ima jedna kompanija cije proizvode kupujem i imaju nekoliko vrsta selena.
 
uhh, taj selen, kad se samo sjetim dok sam uzimao 200 mcg, prvih par dana, kao da sam na drogama bio, pun energije i života....takav osjećaj mi se javljao još, samo kad sam uspjevao da se uzdržavam duži vremenski period od orgazma...:heart2:
 
Aaah, ja imam 3 autoimune bolesti plus anemiju!
Celijakija, tako je sve pocelo, a onda Hasimoto i Grejvs takodje. Anemija kao bonus takodje zbog celijakije.

Meni pomaze selen, ali ne bilo koji selen. Ima jedna kompanija cije proizvode kupujem i imaju nekoliko vrsta selena.

Како ти се манифестују симптоми с обзираом да су Хашимото и Грејвс супротног дејства на жлезду?
 
i meni je to zapalo za oko, čuo sam i da ima takvih rijetkih slučajeva...kakva li je to tek misterija...
u nastajanju hipotireoze, je i normalno da se javi povremeno hipertireoza, uslijed oštećenja žlijezde, koja povremeno ispusti malo više hormona...ali kasnije da ima paralelno ta dva stanja, to ne mogu da shvatim...
 
То је званична медицинска мрежа.
Има и Кобсон али њега мораш да платиш у сваком случају, а на овом старије текстове пусте у етар. :)
 
znam, ozbiljan izvor...
nema veze što su stariji, jer svakako 99% ljudi ( tu ubrajam i doktore, kako naše, tako i iz inostranstva, to pouzdano znam), nemaju pojma o većini ovih studija...

recimo, ima studija starih i po 15 godina, u kojima se jasno dokazuje štetnost nekih navika, a današnja medicina i dalje u udzbenicima lažno uči ono, nasuprot tim studijama, i ne samo studijama, već i onim drevnim učenjima u ljudskoj istoriji, što su naši pradavni preci znali mimo nauke, i studija...:)

- - - - - - - - - -

za Kobson prvi put čujem...
 
super je sajt moju rodjaku pre 2 godine slali na operaciju endometrijuma i ja tu nadjem neku studiju da se zadebljanje do 11mm (ona imala 9) ne operise i da su sanse da predje u maligno nikakve ukoliko osoba ne pije hormone...odstampa i odnese kod doktora ...nije se operisala
 
znam, ozbiljan izvor...
nema veze što su stariji, jer svakako 99% ljudi ( tu ubrajam i doktore, kako naše, tako i iz inostranstva, to pouzdano znam), nemaju pojma o većini ovih studija...

recimo, ima studija starih i po 15 godina, u kojima se jasno dokazuje štetnost nekih navika, a današnja medicina i dalje u udzbenicima lažno uči ono, nasuprot tim studijama, i ne samo studijama, već i onim drevnim učenjima u ljudskoj istoriji, što su naši pradavni preci znali mimo nauke, i studija...:)

- - - - - - - - - -

za Kobson prvi put čujem...

Кобсон је исто медицинска мрежа само уско стручна. Користе је само лекари. Она садржи списак свих медицинских часописа поређаних према импакт фактору тј. према броју цитата радова из часописа на годишњем нивоу. Служи нам за разрешавање стручних дилема. И плаћа се папрено.
То важи и за докторе који се баве науком- што је више цитиран, има већи импакт фактор. Мера за успех, такорећи.
 
Кобсон је исто медицинска мрежа само уско стручна. Користе је само лекари. Она садржи списак свих медицинских часописа поређаних према импакт фактору тј. према броју цитата радова из часописа на годишњем нивоу. Служи нам за разрешавање стручних дилема. И плаћа се папрено.
То важи и за докторе који се баве науком- што је више цитиран, има већи импакт фактор. Мера за успех, такорећи.

Sve ce to Soros da potplati da ima veci impakt faktor ! (sala mala) .:mrgreen:

I bas me zanima sta kazu ti impakt faktori o uticaju osiromasenog uranijuma i stvaranje kancera kod ljudskog bica.....:)

- - - - - - - - - -

Како ти се манифестују симптоми с обзираом да су Хашимото и Грејвс супротног дејства на жлезду?

Bolje da ne znas, ja znam jednu osobu i mislio sam da izmislja da preteruje.... To je uzas....Mrsave pa se goje pa im se oci izbuce, srce zeza, promene raspolozenja, nervosze depresije, hronicni umori, uzas.
 
Како ти се манифестују симптоми с обзираом да су Хашимото и Грејвс супротног дејства на жлезду?

Pa nije u isto vreme. Uglavnom sam dobro, ali od stresa dolazi do poremecaja. Mnogo gore je sa Grejvsom. Znaci generalno mi nista ne fali sa stitnom zlezdom osim kad se ukljuci neki od dva. Uglavnom umor. Glupo mi sad da navodim standardne simptome to vec znas koji su.

Ali kao sto kazem, najvaznije da ne uzimam nikakve lekove za stitnu jer ranije su mi prepisali dok se nije znalo tacno sta se desava i to je bilo prilicno uznemirujuce iskustvo. Posto se vec zdravo hranim i imam srecan i sredjen zivot vazno je da se ne nerviram. Imala sam izvore stresa, ali to sam resila i generalno promenila stavove u zivotu pa nisam tako sklona nervozi i imam odlicne hormone.

Dakle nije sve tako crno kao sto to mislite.
 
Sve ce to Soros da potplati da ima veci impakt faktor ! (sala mala) .:mrgreen:

I bas me zanima sta kazu ti impakt faktori o uticaju osiromasenog uranijuma i stvaranje kancera kod ljudskog bica.....:)

- - - - - - - - - -



Bolje da ne znas, ja znam jednu osobu i mislio sam da izmislja da preteruje.... To je uzas....Mrsave pa se goje pa im se oci izbuce, srce zeza, promene raspolozenja, nervosze depresije, hronicni umori, uzas.

Hronicni umor i neverovatna slabost misica. Takodje letos kad sam imala Grejvs toliko sam se znojila! Znaci ja to ne mogu opiasati kako sam gubila vodu.
Ali misicna slabost je ipak bila Najgora i taj umor jer nisam mogla da radim... i anksioznost pardon.

Iz mog iskustva emotivna stabilnost je kljuc moje borbe sa tim. Takodje mi puno pomazu Bach Flower Essences i njihov Rescue Remedy jer sam istraumirana jos od mog zivota u Srbiji i odrastanjem za vreme ratova, sankcija i znate cec i sami...
 
Pozdrav,prvi put pisem na forumima i zanima me Vase misljenje,naime meni je utvrdjen Tsh koji iznosi 75000 a dozvoljeno je max,4000,ostali hormoni su u granicama normale,na UZ je utvrdjen Hasimoto. Za sada mi nisu dali terapiju jer je i za njih kako kazu sve ovo neverovatno,cekam mesec dana. Da li je neko mozda imao iskustvo sa tim brojkama i sta dalje raditi ( nisam pogresila brojke,sigurno) Hvala najlepse ????
 

Back
Top