један бог

pa dobro, neka onda to bude Manitu.



Може само Један Бог у Три Ипостаси.

Бог је један у три Лица, једна природа, једна моћ, једно делање, једна заједничка енергија трију ипостаси. Постоји, дакле, истоветност природе, воље и делања, савршеног и стварног у Богу. Три лица поседују исту природу, једнако и савршено - зато Тројица не значи три божанствљ (тритеизам), или три различите божанске природе, него три лица Божија (ипостаси). Исту природу поседују и употребљавају потпуно и једнако сва Три Лица, али свако на свој начин.
Бог, или јединствена природа, не може се замислити сама по себи, ван ипостаси Тројице. Ни једна од ипостаси не замишља се, не именује се без или ван друге две. Св. Григорије Богослов вели да се "монада" креће ка "дијади" и зауставља се у "тријади". "Треба са побожношћу да исповедимо нерођеност, рођеност и исхођење, три лична својства, непокретних и непромењивих Лица Пресвете Тројице: Оца, као нерођеног и беспочетног; Сина, као рођеног и беспочетног; Духа Светога, као исходећег од Оца, послатога преко Сина (као што вели Дамаскин) и савечнога.
" (Св. Григорије Синаит, Главе у акростиху, 27, Рум. филок., том 7, стр 100).
 
Шта мислите о ширењу приче да имамо једног бога

мислим да би то било још горе него сада. један бог - једна црква - један центар моћи. овако је добро што вас има мали милион врста и што се међусобно "препирете" :malav:
 
Не пиши ми те нехришћанске психијатријске причице.И не односи се према Богу са толико хуљења.
to nije huljenje, to je kritichko razmishljanje.ti hulish na boga tako shto mislish da je on paradoskalan, samim tim nelogichan i neracionalan.

bog ti je dao razum da ga koristish, a ne da ga pogazish i zamenish verom u dogme koje ti servira neka crkva.

tvoja dogma o "troichnosti" boga pored toga shto je nelogichna i nerazumna, takodje je dokaziva isto koliko i dogma da je bog uzeo hiljadu oblichja pod imenima brahma, vishnu, shiva, krishva, ganesh, lakshmi, durga, indra, itd itd itd...

ne postoji niti jedan objektivan razlog zashto bi iko mislio da si ti u pravu, a ne hindusi.

jedino objektivno merilo dakle su zakoni logike i razuma. a na osnovu njih moramo da odbacimo to uchenje o "troichnom" bogu. upravo da ne bi hulili na njega imajucji lazhna verovanja o njemu.
 
To су демони.Хинуизам је вера у ђавола и паче анђеле демоне.
a mozhda su sve to samo manifestacije istinitog boga, a hrischanski otac, sin isus, i sveti duh su ustvari asure (djavoli), i hrishcjanstvo je vera u djavole (ili u jednog shizofrenog djavola).
 
Poslednja izmena:
a mozhda su sve to samo manifestacije istinitog boga, a hrischanski otac, sin isus, i sveti duh su ustvari asure (djavoli), i hrishcjanstvo je vera u djavole (ili u jednog shizofrenog djavola).

А по чему су манифестације.Јел тај твој бог несталан?Или има хиљаду једних њих бога?
 
Kako? Mislim objasni malo blize

Spc je clanica svetskog saveza crkava. Svaka crkva, ai spc ce biti clanica bilo cega gde moze neka parica da kapne. par puta sam gledao neke vladike na tv-u kako pricaju da spc od njih decenijama dobijaju veliku kintu.
tu je inace nekoliko stotina crkava, od kojih su neke totalni ludaci.
moje misljenje je da je to potez katolika da dovedu sve hriscane pod njihovu kapu. e i rekli su da katolici nisu clanovi, sto opet ne znaci da nemaju uticaj. malo bi bilo smesno reci da katolici nemaju uticaj u hriscanskom svetu.
 
А шта мислиш ти да ли се то кажњава смрћу?И да ли се кажњавало смрћу'И кад је настала психијатртија као наука?
huljenje na boga je cest razlog da vernici ubijaju druge ljude.
i kakve ima veze kad je nastala psihijatrija kao nauka? mislim da je 100tinjak god. stara.
imas neke nauke koje su samo 10ak god stare.
 
huljenje na boga je cest razlog da vernici ubijaju druge ljude.
i kakve ima veze kad je nastala psihijatrija kao nauka? mislim da je 100tinjak god. stara.
imas neke nauke koje su samo 10ak god stare.

А где си нашао да се хуљење на Бога кажњава смрћу?И ко је и где је то радио?А и када?
 
Poslednja izmena:

Back
Top