Nelazni Bog

anajade

Elita
Poruka
15.500
Sveto pismo kaze da je nemoguce da Bog laze. Stoga, kada On govori covecanstvu, kao na primer u obecanjima zapisanim u Bibliji, uvek mozemo verovati onome sto On kaze.

Posto Bog ne moze lagati ni o cemu, Njegova pisana Rec, Biblija, ne moze imati greske u sebi. Zaista, bilo bi nelogicno pretpostaviti da bi sve sto dolazi od Boga koji govori istinu imalo greske ili kontradikcije.

. За наду вечног живота, који обећа нелажни Бог пре времена вечних,
 
Ja se ogranicila samo na bibliju.Mozda jos ima,drugih knjiga gde se bog otkriva i obecava.
Па у смислу Св. Писма и не. Али зато има Црква.
"Зато ми верујемо да сведочанство католичанске Цркве има исту снагу као и божанствено Писмо. Пошто је узрочник и овога и оне један те исти Дух Свети. Свеједно је, поучавати се из Писма или од васељенске Цркве. Човек који сам од себе говори може да погреши, да вара и да се превари. Али васељенска Црква, никада није говорила нити говори сама од себе, већ од Духа Божијег (Кога она непрестано има и имаће довека за свога Учитеља) никако не може да погреши, нити да вара, нити да се превари; већ је слично божанственом Писму, јесте непогрешива и има вечну важност."
https://svetosavlje.org/o-pravoslavnoj-veri-poslanica-iz-1723-godine/
 
Sveto pismo kaze da je nemoguce da Bog laze. Stoga, kada On govori covecanstvu, kao na primer u obecanjima zapisanim u Bibliji, uvek mozemo verovati onome sto On kaze.

Posto Bog ne moze lagati ni o cemu, Njegova pisana Rec, Biblija, ne moze imati greske u sebi. Zaista, bilo bi nelogicno pretpostaviti da bi sve sto dolazi od Boga koji govori istinu imalo greske ili kontradikcije.

. За наду вечног живота, који обећа нелажни Бог пре времена вечних,
Da. Kad kaže "sve ću da vas pobijem" stvarno je tako mislio, ali on je dobra srca pa se na kraju predomisli ako pokažeš pokajanje (obično kroz žrtvu krvlju)
 
Па у смислу Св. Писма и не. Али зато има Црква.
"Зато ми верујемо да сведочанство католичанске Цркве има исту снагу као и божанствено Писмо. Пошто је узрочник и овога и оне један те исти Дух Свети. Свеједно је, поучавати се из Писма или од васељенске Цркве. Човек који сам од себе говори може да погреши, да вара и да се превари. Али васељенска Црква, никада није говорила нити говори сама од себе, већ од Духа Божијег (Кога она непрестано има и имаће довека за свога Учитеља) никако не може да погреши, нити да вара, нити да се превари; већ је слично божанственом Писму, јесте непогрешива и има вечну важност."
https://svetosavlje.org/o-pravoslavnoj-veri-poslanica-iz-1723-godine/
Malo toga razumem ono svojim mozgom ali verujem potpuno njima.
 
Не мудруј о Св. Писму по свом мишљењу већ слиједуј у свему Светим Оцима Цркве.
Znam da su oni u pravu ali to moras i raxumeti.I dodje razumevanje jer znas da su
u pravu al si ti omasio u tumacenju.I stvarno dodje kako oni kazu vremenim ne moze odma.
 
Znam da su oni u pravu ali to moras i raxumeti.I dodje razumevanje jer znas da su
u pravu al si ti omasio u tumacenju.I stvarno dodje kako oni kazu vremenim ne moze odma.
Није ми се једном то догодило. Потребно је сузбити тај осјећај гордости да ти можеш разумјети шта у Писму пише.
 
Није ми се једном то догодило. Потребно је сузбити тај осјећај гордости да ти можеш разумјети шта у Писму пише.
Nema sanse da ga razumes ako nemas vec tumacenja od onih koji su i napisali bibliju.E onda sebe mozes da testiras.Ja se obraduhem kad mi de poklopi moje i njihovo a kad ne pystim da samo nadodje bez sile e moram na silu razumeti jer tako kazu sveti oci.
 
Није ми се једном то догодило. Потребно је сузбити тај осјећај гордости да ти можеш разумјети шта у Писму пише.
isključi mozak.....šta će ti....tako ćeš najlakše progutati sve što treba da se proguta da bi dobio "spasenje" :p
 
Kada pogledam ovo ludo čovečanstvo, najbolja svar koja je izmišljena je upravo religijski bog.
Neko mora da opere sve te vekove krvi i greha koje je prolio čovek, a ko će to bolje od boga sa likom čovečijim.
 
Васељенски сабори су трајали и трајали вековима... Док се није све ускладило у хришћанству

У Ватикану има сачуваних 72 јеванђеља.

4 су призната.

Људи тумаче свашта
 
Размислићу да започнем своју властиту цркву ако пропаднем као правник. Прогласићу се пророком.

Ниси укапирао њуејџ бизнис...

Прво се напише пророчанство, а онда се тражи неко са добрим цв да га испуни као пророк...
 
Sveto pismo kaze da je nemoguce da Bog laze. Stoga, kada On govori covecanstvu, kao na primer u obecanjima zapisanim u Bibliji, uvek mozemo verovati onome sto On kaze.

Posto Bog ne moze lagati ni o cemu, Njegova pisana Rec, Biblija, ne moze imati greske u sebi. Zaista, bilo bi nelogicno pretpostaviti da bi sve sto dolazi od Boga koji govori istinu imalo greske ili kontradikcije.

. За наду вечног живота, који обећа нелажни Бог пре времена вечних,
Bog ne laze, ali nikada Bog nista nije napisao. Spise pisu ljudi, koji su podlozni izmisljanjima....
 
jedino je Biblija Bozja rec.
Za kuran kažu isto. To mi govori koliko pojma nemamo, 4000 priznatih religija u svetu,bogova između 8000 - 12000. Svako će da tvrdi za svoju religiju da je prava i za svog boga kao ti za isusa što pričaš i pozivaš se na bilbiju. Kako ćeš da protivurečiš bilo kom drugom verniku koji veruje u jednog od 8000 bogova. Meni inteligencija ne dozvoljava da verujem u bilo kog. Ako sveto pismo kaže da je bog rekao "Ne ubij" ali mu konstantno, tj. jesu pre prinosili žrtve čak i ljudske, jer mu treba krv, a sad mu treba lova...ili pokajanje, ubij, laži, kradi, ispovedi se pre smrti i ideš u raj biće ti sve oprošteno.
 
Za kuran kažu isto. To mi govori koliko pojma nemamo, 4000 priznatih religija u svetu,bogova između 8000 - 12000. Svako će da tvrdi za svoju religiju da je prava i za svog boga kao ti za isusa što pričaš i pozivaš se na bilbiju. Kako ćeš da protivurečiš bilo kom drugom verniku koji veruje u jednog od 8000 bogova. Meni inteligencija ne dozvoljava da verujem u bilo kog. Ako sveto pismo kaže da je bog rekao "Ne ubij" ali mu konstantno, tj. jesu pre prinosili žrtve čak i ljudske, jer mu treba krv, a sad mu treba lova...ili pokajanje, ubij, laži, kradi, ispovedi se pre smrti i ideš u raj biće ti sve oprošteno.
jedno je kazati a drugo dokazati.

Biblija je dokazano Bozja rec.
 

Back
Top