Razvod!

fokka

Iskusan
Poruka
6.440
Šta mislite zašto se muškarci i žene toliko razvode,a deca ako ih imaju ispaštaju?Moje mišljenje je da inat i ponos su glavni razlozi za razvod i manjka tolerancije!
 
Šta mislite zašto se muškarci i žene toliko razvode,a deca ako ih imaju ispaštaju?Moje mišljenje je da inat i ponos su glavni razlozi za razvod i manjka tolerancije!
Bezbroj je mogucih razloga. Niko ne smatra da je razvod divna stvar, ali niko ko ulazi u brak ne ulazi u njega da bi se razvodio. Ako se ljudi ipak razvode iako je to toliko mucno (a kazu svi koji imaju to iskustvo) pretpostavljam da postoje za to jaki razlozi.

Malo je antipaticno sto a priori osudjes ljude koji se razvode. Moze svakom da se desi i uopste ne mora da bude zbog inata i ponosa kako ti kazes.

A sto se tice dece, kada slusam neke dusebriznike koji osudjuju ljude koji se razvode, prosto bi se reklo da oni vise vole tu decu i brinu za njih nego njihovi sopstveni roditelji. Nelogicno, zar ne? Ocigledno da je i za decu razvod bolja opcija tamo gde su odnosi los.
 
Poslednja izmena:
Razloga za razvod moze biti mnogo, ne nuzno ponos i inat. Bolje dobar razvod nego los brak, pa bas radi djeteta. Djete ce biti sretnije uz roditelje koji su sretno razvedeni nego uz roditelje koji zive u nesretnom braku.
 
Pa zavisi šta se kome podrazumeva pod tolerancijom.
Ako ja moram da se odreknem sebe da bih nekome ugodila, onda nek ga đavo nosi!
Osim toga, svoje roditelje volim do neba, pa se i sa njima više volim kad se ređe viđamo. Normalno da je teško uklopiti se sa nekim i 24/7 funkcionisati besprekorno. A ako se ljudi vrte u krug i tenzija se povećava onda je teško iščupati se.
A zašto je loše imati ponos? Ja neću da budem otirač, hoću da imam svoje ja. Pa ko voli, nek izvoli. :ljutko:
 
1.Nacionalna politika nema izgrađen stav o visokom društvenom statusu porodice kao osnovne ćelije društva,
2.Sunovrat moralnih vrednosti dovodi smisao porodice u negativne kontekste,
3.nezdrava ekonomska situacija dovodi čoveka u položaj niže životinjske vrste u kojoj se izražava egocentričnost u borbi za preživljavanje.

Ova tri uzroka proizvode sve ostale posledice koje postaju dilji lančani uzroci za cepanje porodice ili kako se to, uvijeno u papir od čokolade kaže - razvod braka.
Deca obavezno ostaju uskraćena za nova saznanja i kao takva postaju akteri reprodukcija novih nekvalitetnih brakova.
 
Velika netrpeljivost i unutrašnja čovekova potreba da izadje iz neke priče :think: . Iako su nekada odnosi izmedju supružnika veoma zategnuti i dovedeni do usijanja, neprijatnog i za gledanje i za slušanje, mislim da većina dece duboko pati zbog razvoda roditelja :rumenko: . Razvod je ujedno za njih kraj njihove porodice :sad2:.
 
Ma da. Ovi sto se razvode ne vole svoju decu a ovi sto se ne razvode su pametniji i svoju decu vole. Gluposti.
Ja ako volim moje dete volim ga zato sto je MOJE DETE a ne zato sto sam ili nisam u braku sa ocem deteta. BRAK I RODITELJSTVO SU DVE RAZLICITE STVARI, muka mi je od ljudi koji stalno govore "eto razvode se a deca im ispastaju".
Neke stvari u zivotu moraju da budu i bolne ali sve dodje na svoje mesto.
 
Šta mislite zašto se muškarci i žene toliko razvode,a deca ako ih imaju ispaštaju?Moje mišljenje je da inat i ponos su glavni razlozi za razvod i manjka tolerancije!

Ni inat ni ponos nisu dobar razlog za razvod - tamo gdje ima djece
Ne znam zašto najčešće...ovi maldi se razvedu prije nego što se vjenčaju...strava

Opravdano je: nedostatak ljubavi, razumijevanja, nepoštovanje u bilo kom obliku, fizičko il psihičko maltretiranje...

naravno...opet mislim na one koji imaju djecu
Oni koji nemaju...njima je mnogo lakše...kao da su u vezi...mogu kako žele
 
po meni je brak svetinja. a opet s druge strane, razvod ne smatram tragedijom.
mislim da ponos i inat nikako nisu glavni razlozi za raspad braka. i ako jesu, radi se o nezrelim supruznicima.
ponekad, jednostavno ne mozes razumom, zreloscu ili ljubavlju da spasis situaciju. i kad je tako onda ta druga osoba nije ni zasluzila da bude s tobom
 
Brak je stanje u koje svi žarko žele da uđu, a posle izvesnog vremena, sa istim žarom žele da izađu.
Nije moja misao samo parafraza.
Brak je velika enigma za sve ljude ovoga sveta, oduvek je bilo i srećnih i nesrećnih brakova...sada su ljudi iskreniji i žele razvod što pre..nema trpljenja...zarad kao dece...roditelja...komšiluka....sveta.

Iz primera mojih roditelja, oni su glumatali brak skoro trideset godina...samo mi znamo pravo stanje stvari u porodici.
Čista matematika je to..dok su oni zavaravali i sebe i druge u rezultat zbira dve dvojke...došlo je do bolnog razdvajanja, i nepotrebne propasti koje čega u porodici....
 
Šta mislite zašto se muškarci i žene toliko razvode,a deca ako ih imaju ispaštaju?Moje mišljenje je da inat i ponos su glavni razlozi za razvod i manjka tolerancije!

ja sam se razvela zbog "nasilja nad zenom"
znaci nije bila problem ni tolerancija,ni postovanje,ni to da sam bila dobra domacica i zena... Nisam ga prevarila za sedam godina...ali eto ja sam imala veliki razlog za razlaz...
Ali uglavnom je manjak tolerancije,niko nece da trpi,proguta,precuti...
 
Један дечији психијатар ми је рекао:
Деца чији се родитељи разведу обавезно после тога добијају неки психолошки поремећај(заборавио сам који израз је тачно рекао поремећај или болест) док деца чији један родитељ умре немају такве психолошке поремећаје.
 
1.Nacionalna politika nema izgrađen stav o visokom društvenom statusu porodice kao osnovne ćelije društva,
2.Sunovrat moralnih vrednosti dovodi smisao porodice u negativne kontekste,
3.nezdrava ekonomska situacija dovodi čoveka u položaj niže životinjske vrste u kojoj se izražava egocentričnost u borbi za preživljavanje.

Ova tri uzroka proizvode sve ostale posledice koje postaju dilji lančani uzroci za cepanje porodice ili kako se to, uvijeno u papir od čokolade kaže - razvod braka.
Deca obavezno ostaju uskraćena za nova saznanja i kao takva postaju akteri reprodukcija novih nekvalitetnih brakova.
Мислим да је то истина.
Егоизам, себичност, мањак љубави, итд..
Ово је и моје мишљење.
 
Један дечији психијатар ми је рекао:
Деца чији се родитељи разведу обавезно после тога добијају неки психолошки поремећај(заборавио сам који израз је тачно рекао поремећај или болест) док деца чији један родитељ умре немају такве психолошке поремећаје.

Kakva glupa izjava - OBAVEZNO dobijaju neki psihološki poremećaj !!! :roll: Ma ajde, molim te ... a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja) ? Pretpostavljam da su takva deca OBAVEZNO pošteđena nekih psiholoških poremećaja. :eek:
 
Kakva glupa izjava - OBAVEZNO dobijaju neki psihološki poremećaj !!! :roll: Ma ajde, molim te ... a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja) ? Pretpostavljam da su takva deca OBAVEZNO pošteđena nekih psiholoških poremećaja. :eek:

Da, koliko samo ima loših, a ne razvedenih brakova, koju dijagnozu nose deca ili odrasli ljudi, koji su odrastali u istim?
Skoro je na jednoj televiziji jedan psiholog izjavio da filmovi u kojima su igrali holivudski glumci...Gari Kuper, Klerk Gejbl, Džon Vejn...Merilin Monro, Elizabet Tejlor itd, su imali poguban uticaj na tadašnje generacije i njihovo poimanje braka i ljubavi u njemu...ti filmovi su ne realni i romantika je u njima smešna, ali generacije su stasavale uz njih i maštale da je brak i život upravo taj američki film..naravno ne mislim na sve ondašnje porodice i brakove i nije ovo generalno bilo presudno...
Tako recimo i danas, mada je tako odvajkada, ali danas možda izraženije...svi žele da im brak liči na bajku o pevačici i kontraveznom biznismenu...
 
Kakva glupa izjava - OBAVEZNO dobijaju neki psihološki poremećaj !!! :roll: Ma ajde, molim te ... a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja) ? Pretpostavljam da su takva deca OBAVEZNO pošteđena nekih psiholoških poremećaja. :eek:

upravo to
 
Kakva glupa izjava - OBAVEZNO dobijaju neki psihološki poremećaj !!! :roll: Ma ajde, molim te ... a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja) ? Pretpostavljam da su takva deca OBAVEZNO pošteđena nekih psiholoških poremećaja. :eek:
То није моја изјава па не могу да дајем нека објашњења али је очигледно да сте превидели да је он у својој изјави упоређивао децу која су остала без једног родитеља у првом случају разводом а у другом случају смрћу.
Није спомињао
a ona deca koja žive u totalno nezdravom okruženju (čitaj u atmosferi totalno loših odnosa svojih roditelja)
јер о томе нисмо разговарали и по мом мишљењу то је посебна прича.
 
Један дечији психијатар ми је рекао:
Деца чији се родитељи разведу обавезно после тога добијају неки психолошки поремећај(заборавио сам који израз је тачно рекао поремећај или болест) док деца чији један родитељ умре немају такве психолошке поремећаје.

Закључак - боље убити супруга-супругу него се развести! :mrgreen::lol:
 
То није моја изјава па не могу да дајем нека објашњења али је очигледно да сте превидели да је он у својој изјави упоређивао децу која су остала без једног родитеља у првом случају разводом а у другом случају смрћу.


Kažeš da to nije tvoja izjava, ali se na na tu izjavu pozivaš kao da se slažeš sa njom :rtfm:
Nije svako ko daje kojekakve izjave najpametniji a nekad baš ni mnogo stručan i kompetentan da se bavi nekim istraživanjima.
 
Kažeš da to nije tvoja izjava, ali se na na tu izjavu pozivaš kao da se slažeš sa njom :rtfm:
Nije svako ko daje kojekakve izjave najpametniji a nekad baš ni mnogo stručan i kompetentan da se bavi nekim istraživanjima.
Па наравно да се слажем са тиме зато сам то и написао али не могу да улазим у објашњавања зашто је то тако.
Не знам да ли је таква изјава плод неке анализе или дугогодишњег рада са децом.

Ево за неких 5 минута сам изгуглао следеће:
Britanski istraživači u okviru Nacionalne studije dečjeg razvoja su utvrdili tendenciju da deca iz razvedenih brakova postižu slabiji uspeh u školi, da ona ulaze u manje obećavajuće karijere, pa su i češće korisnici socijalne pomoći od svojih vršnjaka koji dolaze iz potpunih porodica. Takođe je utvrđeno i da deca iz rasturenih porodica, kada odrastu imaju veću verovatnoću da dožive i raspad sopstvenih partnerskih veza, kao i da pate od depresije.
http://www.mingl.org/zbubanje/index.php/2008/09/30/razvod-braka-i-posledice-po-decu.html

Svako dete ovog sveta, uključujući i odrasle koji su nekad bili deca, ima potrebu da ima oba roditelja zajedno! Koliko god bili svesni da je bolje da se razvedu, roditelji valja da znaju da će razvod duboko povrediti dete! Jer, kako će dete u „nespojenom“ naučiti da „spaja“? Kako će da postavi dva različita stuba i da gradi „svoju kuću“, ako ti stubovi nisu povezani? To je prosto nemoguća misija! I kako će se to ispoljiti kad ono odraste? Možda upravo tako što će kao budući odrasli stalno da uleće u nemoguće misije! Imaće odnose u kojima nikada neće naći pravi spoj, ni sa partnerom, ni sa prijateljima, kolegama, šefom, poslom...
http://becejski-mozaik.rs/sh/364/40/4169/
 
Poslednja izmena:
Па наравно да се слажем са тиме зато сам то и написао али не могу да улазим у објашњавања зашто је то тако.
Не знам да ли је таква изјава плод неке анализе или дугогодишњег рада са децом.

Ево за неких 5 минута сам изгуглао следеће:

http://www.mingl.org/zbubanje/index.php/2008/09/30/razvod-braka-i-posledice-po-decu.html


http://becejski-mozaik.rs/sh/364/40/4169/

Ovaj tekst sa Bečejskog mozaika....a ako roditelji ostaju u lošem braku, dete treba da nauči da je to normalno i ispravno, da razvod nije opcija, i da tavori u sopstvenom braku nezadovoljan/na. Jel' tako bolje?

Drugo, činjenica je da deca odnos svojih roditelja (kao i roditelje uopšte) doživljavaju ili kao uzor ili kao kontra-uzor. A brakova i razvoda i odnosa nakon razvoda ima svakakvih - šta će dete od toga da "preslika", a koje će roditeljske greške da prepozna i predupredi u svom odraslom životu je veoma, veoma individualna stvar. U svemu tome statistika ima vrednost samo za ovakve novinske tekstove gde treba popuniti rubriku "razno" i nigde više.
 

Back
Top