Zlostavljana dvomesecna beba??!!!???!?!

LepaJeka

Zainteresovan član
Poruka
210
Ja jos uvek ne mogu da verujem svojim usima! A ono sto je takodje strasno je cinjenica da je dete vec bilo primljeno u bolnicu u Pancevu pre dve nedelje i lepo vraceno "porodici"! Pa koji je to dr-monstrum potpisao otpusnu listu? A majka ne zna koliko je dete tacno staro... I nema pojma ko bi mogao zlostavljati tu devojcicu...

Postala sam zla, celo jutro pokusavam da smislim odgovarajucu kaznu za tog coveka, ali nista nije dovoljno bolno, ponizavajuce, nista nije adekvatno. Obesiti ga na Terazijama, povrediti ga na slican nacin, kastriranje, elektricna stolica, cupanje prstiju na zivo, ne znam...

Cinjenica je da se ovo ne desava samo devijantnom Zapadu, i da moramo biti svesni da to postoji i kod nas. Zlostavljanja u porodici su obicno prikrivena, retko ko izlazi u javnost sa tim da ne bi osramotio tu porodicu. A ako zelimo promene, moramo pricati o tome. Na sav glas. Ljudi moraju znati da to NIJE SRAMOTA, da to nisu usamljeni slucajevi (da li se jos uvek secate one zene sto je ubila tri svoje bebe?), pravni sistem se mora takodje "pozabaviti" ovom tematikom! Moraju postojati ostre kazne za ovakva zlodela i mora se olaksati procedura za usvajanje dece. Neko je lepo rekao da je ovo tema oko koje bi sada trebalo da zasedaju gospoda poslanici!

Plasim se i pomisliti koliko jos slicnih sexualnih zlostavljanja se desava, a ljudi se plase nasilnika i cute, cute, cute i trpe.

Moramo sto glasnije pricati o tome!
 
LepaJeka:
Ja jos uvek ne mogu da verujem svojim usima! A ono sto je takodje strasno je cinjenica da je dete vec bilo primljeno u bolnicu u Pancevu pre dve nedelje i lepo vraceno "porodici"! Pa koji je to dr-monstrum potpisao otpusnu listu? A majka ne zna koliko je dete tacno staro... I nema pojma ko bi mogao zlostavljati tu devojcicu...

Postala sam zla, celo jutro pokusavam da smislim odgovarajucu kaznu za tog coveka, ali nista nije dovoljno bolno, ponizavajuce, nista nije adekvatno. Obesiti ga na Terazijama, povrediti ga na slican nacin, kastriranje, elektricna stolica, cupanje prstiju na zivo, ne znam...

Cinjenica je da se ovo ne desava samo devijantnom Zapadu, i da moramo biti svesni da to postoji i kod nas. Zlostavljanja u porodici su obicno prikrivena, retko ko izlazi u javnost sa tim da ne bi osramotio tu porodicu. A ako zelimo promene, moramo pricati o tome. Na sav glas. Ljudi moraju znati da to NIJE SRAMOTA, da to nisu usamljeni slucajevi (da li se jos uvek secate one zene sto je ubila tri svoje bebe?), pravni sistem se mora takodje "pozabaviti" ovom tematikom! Moraju postojati ostre kazne za ovakva zlodela i mora se olaksati procedura za usvajanje dece. Neko je lepo rekao da je ovo tema oko koje bi sada trebalo da zasedaju gospoda poslanici!

Plasim se i pomisliti koliko jos slicnih sexualnih zlostavljanja se desava, a ljudi se plase nasilnika i cute, cute, cute i trpe.

Moramo sto glasnije pricati o tome!
Ne razumem, ustvari razumem samo ne zelim da prihvatim, odnosno nemogu da se pomirim sa tim da u mom okruzenju postoje takvi monstrumi. Imam dete i ni ne zelim da pomislim na tako nesto. Na dusevni i fizicki bol koji covek moze da oseca. Mislim da bi me to slomio i unistilo mi zivot,ne smem da pomislim na ono sto bi usledilo, kad bih se dokopala tog bolesnika. Jedno mi nikada nece biti jasno, a to je sta je u glavama tih zena, odnosno majki. Niko me ne moze ubediti da one ne znaju da se nesto desava sa njihovim detetom. Pa cak i ako je tako mala beba u pitanju. Ubiti djubre je samo olaksavajuca okolnost, ne smem ni da pomenem kakva bi kazna bila kad bih se ja pitala. Ovo je toliko strasno i uznemirujuce da zaista o tome ne treba cutati. ****** poremetilo mi je ceo dan
 
И ја сам мајка и згрожена сам.Потпуно се слажем са вама и претпостављам да ће починилац бити кажњен, а дете одузето од тих ''родитеља'' и дато некоме ко ће се заиста старати о њему.

АЛИ....Да ли се ико од вас запитао о још једном злочину учињеном над тим дететом?! Нисам правник, али колико ми је познато жртве сексуалног злостављања, а нарочито малолетне, имају право да остану анонимне широкој јавности!!! Овде је дете именовано пуним именом и презименом!!! Та девојчица ће убрзо одрасти,а ко год буде желео моћи ће да сазна нешто што је као жиг може пратити кроз цео живот!!! Какве то тек последице може оставити!

Волела бих да ми неко, ко се боље разуме у ту тематику,објасни има ли лекар право да објављује своје налазе на ТВ, без дозволе пацијента? Лекарово је било да обавести полицију, а даље полиција преузима да установи осумњичене и да пронађе кривце.
Хоће ли ико затражити одговорност лекара за нарушавање лекарске етике зарад сензационализма и сликања на ТВ?!
 
Neverovatno!!! Kad je tema ime za decaka ili devojcicu postova bezbroj, a kad je ovako ozbiljna tema u pitanju nigde nikoga! :evil:
Da li sad jasno da svi tripuju da je to nesto sto se dogadja drugome? Ili ljudi stvarno nemaju nista da kazu...
Pa ja bih ga klala zubima i robijala ga, da je to dete moje, ne bih dopustila da mu drugi sude! Prosto ne mogu da prihvatim da ima toliko izopacenih ljudi, takvu informaciju moj mozak ne moze da svari nikako!
A to sto televizije sakom i kapom dele informacije, na to smo vec navikli i treba da bude kaznjivo, jer u poslednje vreme one izigravaju sud, istragu, ma sve redom! :evil:
 
Sigurna sam da je protivzakonito objavljivanje punog imena i prezimena maloletne zrtve isto kao i nekog maloletnog prestupnika, ali izgleda da se ovde sve moze. Takodje je potpuno neverovatno objavljivanje povreda ove devojcice, kao da mi ne znamo sta znaci sexualno zlostavljanje! Novine su zeljne senzacionalizma i skandala, zeljne zgrtanja para i ne prezaju ni pred cime. Gde je novinarska etika? Izgubila se izgleda zajedno sa lekarskom!

Takodje sam iznenadjena odzivom na ovu temu. Ne znam koliko ovaj forum ima dnevnih poseta, verovatno mnogo, a samo nas par je osudilo ovaj monstruozan zlocin! To samo govori o sredini u kojoj zivimo, stepenu zatucanosti i primitivizma kojima smo okruzeni!
 
Bilo kakva povreda bilo kog deteta je već sama po sebi za osudu. Priča je toliko mučna i teška, da ljudi vrlo često ne da ne žele, već ne znaju šta da kažu. Može li neko naći nekog iole normalnog ko se ne bi zgrozio nad ovom pričom?
Bez uvrede, ali svako komentar koji počinje sa "da je dete moje..." je besmislen. Iz pozicije nekog ko je u najmanju ruku "prosečno" intiligentan i obrazovan, ima neki koliko-toliko normalan život, nemoguće je približiti se psihologiji takve "porodice" i ljudi koji su u stanju da učine, posmatraju i prikrivaju takve stvari. O kakvom socijalnom statusu se radi, najbolje govori podatak o tome da majka ne zna ni koliko je beba stara!
Na žalost, za mnoge mnogo manje značajne stvari od roditeljstva, potrebno je zadovoljiti neke preduslove (da bismo se zaposlili, moramo imati neko obrazovanje, da bismo vozili auto moramo imati vozačku dozvolu, da bismo bilo šta kupili moramo imati novac... negde se i za držanje psa potrebna dozvola...), ali zato nam za rađanje bebe niko ne traži nikakve "kvalifikacije" (ne školske, naravno) i jako je strašno što najvrednije stvari u životu ljudi dobijaju bez napora, čak i kada ne žele. Užasno je što se vrlo često prema detetu tako i odnose.
Onaj ko ima i najminimalniji osećaj odgovornosti, to ne može da pojmi. I zato ne postoji odgovarajuća kazna za monsruozno ponašanje poput ovog.
 
Detetu su objavili ime? Nisam znala.Strašno.A kojekakvim huliganima objavljuju samo inicijale...
Inače mislim da je kod nas problem (osim siromaštva) to što imamo neki čudan oobičaj kada je nasilje u porodici u pitanju,incest i sl.- običaj tj.stav da se kao ne mešamo u tuđe živote i prećutimo da se možda tu pored nas nešto čudno dešava,jer bože moj šta će svet reći...Ovo važi ne samo za ovaj slučaj,već za mnoge slučajeve koji se ne otkriju...
Strašno.Jadna deca.
 
Buduci da sam otac trogodišnje devojčice, ovakva vest me je totalno dotukla. Ne mogu da verujem da takvi ljudi žive među nama, ne znam kako da vaspitam svoje dete i da ga sačuvam uopšte od takvih saznanja. Ne znam detalje ovog zločina jer čim sam pročitao vest naježio sam se odmah okrenuo nov. stranicu. Mislim da je ispravna kazna za tog stvora da se da roditejima na raspolaganje.
LepaJeka:
Ja jos uvek ne mogu da verujem svojim usima! A ono sto je takodje strasno je cinjenica da je dete vec bilo primljeno u bolnicu u Pancevu pre dve nedelje i lepo vraceno "porodici"! Pa koji je to dr-monstrum potpisao otpusnu listu? A majka ne zna koliko je dete tacno staro... I nema pojma ko bi mogao zlostavljati tu devojcicu...

Postala sam zla, celo jutro pokusavam da smislim odgovarajucu kaznu za tog coveka, ali nista nije dovoljno bolno, ponizavajuce, nista nije adekvatno. Obesiti ga na Terazijama, povrediti ga na slican nacin, kastriranje, elektricna stolica, cupanje prstiju na zivo, ne znam...

Cinjenica je da se ovo ne desava samo devijantnom Zapadu, i da moramo biti svesni da to postoji i kod nas. Zlostavljanja u porodici su obicno prikrivena, retko ko izlazi u javnost sa tim da ne bi osramotio tu porodicu. A ako zelimo promene, moramo pricati o tome. Na sav glas. Ljudi moraju znati da to NIJE SRAMOTA, da to nisu usamljeni slucajevi (da li se jos uvek secate one zene sto je ubila tri svoje bebe?), pravni sistem se mora takodje "pozabaviti" ovom tematikom! Moraju postojati ostre kazne za ovakva zlodela i mora se olaksati procedura za usvajanje dece. Neko je lepo rekao da je ovo tema oko koje bi sada trebalo da zasedaju gospoda poslanici!

Plasim se i pomisliti koliko jos slicnih sexualnih zlostavljanja se desava, a ljudi se plase nasilnika i cute, cute, cute i trpe.

Moramo sto glasnije pricati o tome!
 
...kada bi tom..tom poremecenom bolesniku sudila porota sastavljena iskljucivo od majki ..sta mislite kako bi se proveo?...
..moja devojcica ima 4 meseca i od kad sam cula za to ne prestajem da razmisljam o tome i nekako mi se nijedna kazna ne cini dovoljna..a kakvi smo mi..ovde ce se jos par dana pricati o tome i sve ce se zaboravti..uzasno :cry: :cry: :cry:
 
sanja:
novine pominju sumnju na polubrata od 15 godina.
zlocin je jeziv, ali ce nazalost, kao i sve strasne stvari medju nama, pasti brzo u zaborav. to je jednako strasno kao i ovaj zlocin.

da,da, ode sve u zaborav za koji mesec. :(
A apsolutno nista nece uciniti da sprece neko sledece zlodelo. ***** ti drzavu.

Btw. Jer ste se skoro zapitali sta je bilo sa onom decom, dvoje malisana koje su roditelji drzali zatvorene u stanu par godina?
 
E pa, dragi moji, ne znam koliko ste upuceni, koliko ste svesni cinjenice da je ova beba SAMO JEDNA NEDUZNA ZRTVA U NIZU MONSTRUOZNIH MALTRETIRANJA DECE OD STRANE RODITELJA!!!!! Znate li vi koliko ima dece oko nas koja su svakodnevno zrtve idiotskih psihopatskih monstruma koji se nazivaju roditelji???!!!!
Igrom slucaja, poznajem osobu koja radi u ustanovi za prihvat maltretirane, napustene, zapustene, zlostavljane(psihicki, fizicki, sexualno) dece. Dok nju nisam upoznala nisam imala blagog pojma koliko daleko idu ti monstrumi. Jedan primer: trogodisnji decak sexualno zlostavljan duze vreme od strane oca. Na pokusaj uspostavljanja koliko-toliko normalnog razgovora sa ocem, njegov jedini komentar je bio-PA I ON JE UZIVAO, AKO MU NIJE BILO LEPO STO SE NIJE BUNIO???!!!!???
Drugi primer je bebica od par meseci sa opekotinama od cigareta-MAJKA JE GASILA CIGARETE NA BEBINOJ KOZI???!!!!???
Devojcica od nekih sedam godina koja je morala da prosi po ulici da bi od svoje sopstvene babe dobila parce hleba da jede(roditelji su poginuli)???!!!???
MISLIM DA NE TREBA DA NASTAVLJAM :!: :!: :!:
Pitam se gde mi zivimo. Kako je moguce da se takve stvari desavaju pred nasim nosevima a niko od nas ne nema pojma?? Sta radi socijalna sluzba??? Sta radi cela bulumenta zdravstvenih radnika, pedagozi, psiholozi, vaspitaci, rodjaci, komsije itd :?: :?:
Kako je moguce da u decju bolnicu bude primljena beba za koju se sigurno zna da je zlostavljana, i da ista ta beba bude vracena istim tim roditeljima :?: ( rec je o "uglednoj" porodici,obrazovanoj... :!: )

Kako mi obicni smrtnici mozemo da pomognemo?? U sprecavanju nikako, ali mozemo pomoci toj jadnoj deci tako sto cemo jednom mesecno odvojiti nesta od odece i obuce koja je nasoj deci mala i koja bi verovatno zavrsila u kontejneru. Mozemo se raspitati kako kontaktirati ljude koji rade u takvim ustanovama. Mozemo pricati o tim monstruoznim desavanjima. Mozemo misliti na tu decu i ne dozvoliti da nas bes drzi dok se ne slegne prasina. Ne smemo zaboravljati :!: :!:
 
Ja vise nista ne znam... Cula sam da su okrivili majku za zlostavljanje i potpuno sam sokirana. A sledeca vest je bila kako se neko dete leci od opekotina dobijenih kod vracare, u seansi isterivanja djavola :shock: ! Vracara ga je posipala vrelim olovom valjda..
Da nije tuzno bilo bi smesno.
A najvise me nervira zato sto nasa gospoda poslanici vec danima razmisljaju da li da opozovu predsednika ili ne, dok im ovakve stvari se desavaju pred nosom. Ocigledno da ovde niko nema hrabrosti da se suoci sa realnim problemom, a toliko ludaka seta ulicom pored nas. Sad kad razmislim ova ludaca iz Kovina je mozda i otpustena iz njihove dusevne bolnice, pa tako igrom slucaja zivi u Kovinu. Koliko sam shvatila ona nije tu od rodjenja niti joj rodbina tu zivi...

Cinjenica je da nekim ljudima treba zabraniti roditeljstvo, ma koliko to surovo zvucalo!
 
sanja:
nazalost, za vozacki ispit trazi se lekarsko uverenje.
dete moze da ima svako. a da li detetu moze i ume da pruzi normalan zivot (ne izobilje vec normalan zivot)? novine danas pisu o jos jednom slucaju cedomorstva. ima li kraja?

na žalost je tako...ali čujte toga je bilo oduvek... npr. moj tata priča kako je još pre ohoho godina pisao o roditeljima koji su dete vezivali za drvo jer je bilo nemirno a da bi ućutalo mazali su ga medom i pretili da će pustiti pčele na njega...
Grozno...
Kako spečiti zlostavljanje dece?
Moramo prvo priznati da problem kao takav postoji? ...
O tome sam pisala, još pre nekoliko godina,kada je nadležna ministarka bila Buba Morina, u jednoj emisiji o zlostavljanju dece,druge gošće u emisiji,lekarke i sociolozi su pričale o tom problemu navodeći niz primera zlostavljanja dece, Bubi je bilo veoma neprijatno...u jednom trenutku Buba je uzviknula nešto u fazonu: zaboga ljudi, prestanite,pa mi Srbi smo poznati kao ljudi koji vole decu!
Ta ideja mi smo dobri mi volimo našu decu među nama nema ludaka... to se dešava tamo na Zapadu trulom pokvarenom devijantnom...ali ovde ne...mi smo zdravi...Nebeski narod he he he...
 
A sta mislite o medijima koji su objavili neproverenu a po svemu sudeci i netacnu informaciju da je decak od 15 godina sexualno zlostavljao bebu?
Kako stvari stoje najveca sumnja pada na majku, a taj decak sa tim izgleda veze nema...
Sta mislite kako je njemu protekla ova nedelja?
Njegov otac kaze da nije izasao iz kuce, nije isao u skolu...
S' obzirom na to da je svako nevin dok se ne dokaze suprotno, zar nije ovakvo optuzivanje (izgleda) neduznog decaka u pubertetu skadalozno?
Zar ne bi, u slucaju da se dokaze da je majka krivac tom decaku trebalo dati ogromnu novcanu nadoknadu i javno izvinjenje u svim sredstvima informisanja?
 
Baby Kate:
A sta mislite o medijima koji su objavili neproverenu a po svemu sudeci i netacnu informaciju da je decak od 15 godina sexualno zlostavljao bebu?
Kako stvari stoje najveca sumnja pada na majku, a taj decak sa tim izgleda veze nema...
Sta mislite kako je njemu protekla ova nedelja?
Njegov otac kaze da nije izasao iz kuce, nije isao u skolu...
E ozbiljno, nisu trebali da im objavljuju imena pre nego sto su razresili slucaj. Mislim stvarno su ispali stoka. :x
Jadan mali. :(
 
pa brine i to sto je objavljeno da je, po prijemu bebe u bolnicu i obavestavanju policije, pred bolnicom odmah bila gomila novinara. i uzas je sto mediji takve price koriste za licnu promociju i tiraze.
slucaj bebe zarazene virusom hiv iz krvi, od proletos, retko ko se i seca. hocu reci, dok je takva vest sveza, svi bruje a posle niko i ne pominje.
danas je u novinama objavljeno jos jedno cedomorstvo, dete koje je majka naplavila, na vestima b92 ispovest dece koju je ocuh maltretirao i sami su prijavili slucaj soc. radniku.
nisam nadlezna da razmisljam o pravnoj strani price o nasilju u porodici, jedino mogu da dam subjektivni stav.
ako je kampanja o zaustavljanju naislja u porodici kao rezultat dala da se bar to dvoje dece samo javi za pomoc, uspela je. a ko je kriv i ko treba da odgovara sto je ovo nesrecno drustvo u takvom stanju, ne znam...
 
Da li ste citali clanak u BLicu ili Glasu (ne secam se tacno vise)od pre par godina kada su pisali o decijoj prostituciji i to u nekom mestascetu na granici Cheske i Nemacke.Majke daju svoju decu (cak i bebe od par meseci)strancima iz Nemacke i sl.za novac.U prozorima okace deciji ves i to im je signal za prostituciju, tj. da su na "pravom" mestu.Nikad, ali nikad necu zaboraviti taj uzas koji sam procitala, a ovaj dogadjaj kod nas me je samo podsetio na taj clanak iz novina.Pa to nisu majke, to su MONSTRUMI.Gore su mi one od tih psihopata koji tu dolaze, pa to su njihova deca! :shock: Ma uzas....
 
LepaJeka:
Ja vise nista ne znam... Cula sam da su okrivili majku za zlostavljanje i potpuno sam sokirana. A sledeca vest je bila kako se neko dete leci od opekotina dobijenih kod vracare, u seansi isterivanja djavola :shock: ! Vracara ga je posipala vrelim olovom valjda..
Da nije tuzno bilo bi smesno.
A najvise me nervira zato sto nasa gospoda poslanici vec danima razmisljaju da li da opozovu predsednika ili ne, dok im ovakve stvari se desavaju pred nosom. Ocigledno da ovde niko nema hrabrosti da se suoci sa realnim problemom, a toliko ludaka seta ulicom pored nas. Sad kad razmislim ova ludaca iz Kovina je mozda i otpustena iz njihove dusevne bolnice, pa tako igrom slucaja zivi u Kovinu. Koliko sam shvatila ona nije tu od rodjenja niti joj rodbina tu zivi...

Cinjenica je da nekim ljudima treba zabraniti roditeljstvo, ma koliko to surovo zvucalo!
A sto je jos gore roditelji tog deteta lecenog kod vracare vrelim olovom su medicinski radnici!!Uzas!Danas bac procitah i o onoj sto je ubila svoju bebu pri porodjaju i ostavila je u plasticnoj kesi u komsijskom dvoristu.Strasno.
 
ok, da li toga ima svuda? ili se broj slucaja povecao? ok, uvek ima zlocina...
zasto se takve stvari desavaju?
verovatno ljudi u nekom trenutku prsnu u glavi i vise se ne kontrolisu.. ko garantuje da nisam ja neko ko ce silovati neko dete, niko
ili da neko nece namlatiti klinca, ako mu se pre toga desi neko tesko sh.. pretpostavljam da su svima zivoti manje vise sredjeni sada...sta ako se nesto desi nepredvidjeno?
da li se neko bavi nekom statistikom, gde se sta desava geografski npr? neki zavodi...itd ne bas :(
ali izgleda da ovde nema vremena za istrazivanja
 

Back
Top