HRVOGRAD

Bjelovarska Voždovac
Cavtatska Voždovac
Dalmatinska Zemun
Daruvarska Voždovac
Dubrovačka Zemun, S. grad
Gospićka Zvezdara
Hrvatska Palilula
Hvarska Palilula
Istarska Savski venac
Karlovačka Vračar
Kninska Zvezdara
Lička Zemun, S. venac
Lošinjska Zvezdara
Opatijska Zvezdara
Osiječka Čukarica
Pašmanska Voždovac
Petrinjska Zvezdara
Porečka Palilula
Riječka Vračar
Rovinjska Voždovac
Senjska Zemun
Sinjska Voždovac
Slavonska Zemun
Splitska Zemun, Voždovac
Šibenička Zvezdara
Trogirska Zemun
Vukovarska Savski venac
Zadarska Stari grad
Zagorska Zemun
Zagrebačka Savski venac


..kako je to lepo...:D..sada znam gdje cu da kupim..stan.ili kuću...sentimentalno sam vezan za sve gdje se spominje Osiejk..el moze netko da mi kaze pošto ..m2..stana ili kuće... tamo...na čukarici....:rtfm:..kako će biti lepo..stanovati u Osiječkoj..a biti u prestolnici svih Srba..:D :D..Osiječani i Beograđani..su se oduvijek lepo "slagali"..bez obzira sto su Osijek i N.Sad..bratski gradovi..Beograđanke su po mome ukusu ipak..za nijenasu..izned Novosađanki..to je subjetivno..mišljenje.na temelju iskustva..eeeeeee...sada dozvoljavam..razna..drugačija mišljenja na temelju iskistva..:per: :per:
 
То је тачно.
Тачно и то да је престанком накарадне творевине Југославије, престала основаност за оваквим називима улица.

nemoj da ti padne na pamet..da podrziš..ideju da se Osiječka..preimenuje..u Hašku..ili neku sličnu...nemo se zayebavate..bit će oma..prekid dipolmatskih..odnosa..ono sto je Osiječko...ostaje Osiječko..:rtfm: :rtfm:
 
..kako je to lepo...:D..sada znam gdje cu da kupim..stan.ili kuću...sentimentalno sam vezan za sve gdje se spominje Osiejk..el moze netko da mi kaze pošto ..m2..stana ili kuće... tamo...na čukarici....:rtfm:..kako će biti lepo..stanovati u Osiječkoj..a biti u prestolnici svih Srba..:D :D..Osiječani i Beograđani..su se oduvijek lepo "slagali"..bez obzira sto su Osijek i N.Sad..bratski gradovi..Beograđanke su po mome ukusu ipak..za nijenasu..izned Novosađanki..to je subjetivno..mišljenje.na temelju iskustva..eeeeeee...sada dozvoljavam..razna..drugačija mišljenja na temelju iskistva..:per: :per:

Nemaš ti para za to planinarenje....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Bjelovarska Voždovac
Cavtatska Voždovac
Dalmatinska Zemun
Daruvarska Voždovac
Dubrovačka Zemun, S. grad
Gospićka Zvezdara
Hrvatska Palilula
Hvarska Palilula
Istarska Savski venac
Karlovačka Vračar
Kninska Zvezdara
Lička Zemun, S. venac
Lošinjska Zvezdara
Opatijska Zvezdara
Osiječka Čukarica
Pašmanska Voždovac
Petrinjska Zvezdara
Porečka Palilula
Riječka Vračar
Rovinjska Voždovac
Senjska Zemun
Sinjska Voždovac
Slavonska Zemun
Splitska Zemun, Voždovac
Šibenička Zvezdara
Trogirska Zemun
Vukovarska Savski venac
Zadarska Stari grad
Zagorska Zemun
Zagrebačka Savski venac

mada ti i te ulice govore..da je nekad povijesno.".to "..bila ..Croejša..pa su stoga vjerovatno i ulice ostale s takvim..imenima....:hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
 
nemoj da ti padne na pamet..da podrziš..ideju da se Osiječka..preimenuje..u Hašku..ili neku sličnu...nemo se zayebavate..bit će oma..prekid dipolmatskih..odnosa..ono sto je Osiječko...ostaje Osiječko..:rtfm: :rtfm:

Е,. гледај, нисам сад нека цепидлака што се тиче куцкања, ал ајде извуци руку из гаћа кад куцаш на Форуму и помињеш Београд. То као прво. Као друго, Шеста личка је већ одавно овде, тако да ћемо и њих да ти пошаљемо пост експресом са ногом ћопавг Загорца. Ништа не брини, све удуху добосуседских односа - што је ваше треба да остане ваше ...
 
Е,. гледај, нисам сад нека цепидлака што се тиче куцкања, ал ајде извуци руку из гаћа кад куцаш на Форуму и помињеш Београд. То као прво. Као друго, Шеста личка је већ одавно овде, тако да ћемо и њих да ти пошаљемо пост експресом са ногом ћопавг Загорца. Ништа не брини, све удуху добосуседских односа - што је ваше треба да остане ваше ...

ili ko iz vinče...sve što treba da se...hmmmmm. dislocira pravac Kina...samo u ovom slučaju je druga destinacija...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
..kako je to lepo...:D..sada znam gdje cu da kupim..stan.ili kuću...sentimentalno sam vezan za sve gdje se spominje Osiejk..el moze netko da mi kaze pošto ..m2..stana ili kuće... tamo...na čukarici....:rtfm:..kako će biti lepo..stanovati u Osiječkoj..a biti u prestolnici svih Srba..:D :D..Osiječani i Beograđani..su se oduvijek lepo "slagali"..bez obzira sto su Osijek i N.Sad..bratski gradovi..Beograđanke su po mome ukusu ipak..za nijenasu..izned Novosađanki..to je subjetivno..mišljenje.na temelju iskustva..eeeeeee...sada dozvoljavam..razna..drugačija mišljenja na temelju iskistva..:per: :per:

Је л то зато што хоћеш да ти га НАЧУКАЈУ, А!? :think::think::think:

Ако, ако!
ТИ ТО МОЖЕШ ПРОГУТАТИ!
:whistling::whistling::whistling:
 
U prestonici više od 50 ulica u nazivu ima hrvatske geografske pojmove, dok u susednoj državi nema čak ni Beogradske

Da li u Zagrebu postoji Srpska ulica? Ne.
Da li u Beogradu postoji Hrvatska ulica? Naravno!

Osim Hrvatske, postoji Zagrebačka, Karlovačka, Riječka, Zadarska, Splitska, Dalmatinska... Ma, ukratko - gotovo potpun spisak hrvatskih toponima na beogradskim ulicama.

Više od 50 odsto anketiranih Beograđana (vidi ilustraciju) reklo je da bi rado, da je u mogućnosti, promenilo naziv Zagrebačke ulice u ime nekog srpskog velikana.

S druge strane, Petar Đorđević, predsednik Komisije za spomenike i nazive ulica i trgova, smatra da prvobitno dodeljene nazive ulica koji svedoče o našoj istoriji i tradiciji ne treba menjati.

- Apsolutno sam protiv preimenovanja ulica. Smatram da svako od nas treba da zna u kojoj ulici živi, a ne da se nazivi i dokumenta menjaju svake dve godine. Ubijamo vladare, brišemo istoriju kao da nikada nije postojala - istakao je Đorđević.http://www.vesti.rs/Beogradske/HRVOGRAD.html


Ulicama nazvanim po ruskim velikanima je bez problema promenjeno ime, ali nazvane po susednim toponimima se ne mogu menjati?

Mrznja hrvata prema Srbima je patoloska, kod njih se ne moze desiti da neka ulica nosi ime po srpskom velikanu mili toponimu, ali je zato Srbija prepuna suprotnih primera. Ako vec treba da imamo ulice nazvane po hrvatskim toponimima, onda treba da nose imena recimo: Jasenovackih zrtava, Trg zrtava Jadovno, Ulica prebilovackih zrtava, Trg RSK,
i td, da se stalno podsecamo ko nam je najveci neprijatelj i ko nam je naneo najvise zla.


Што се тиче Београда, то је у реду, не стоје ту имена топонима због Хрвата, него што су то етнички српски простори који не смеју да се забораве.
За Загреб ме заболе, како сеју тако ће и да жању.
 
..imam..:rtfm:...samo zamijenim..imanje u Novom Slankamenu..za stan u BG...i eto..ali..nećem..nisma ti ja od takih sto korijene prodaju ili mijenjanjaju..ja volim da kupujem..taki..sam...:D..gdje moja noga stupi..to je Croejša....:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:..

Знаш како за имање у Новом Сланкамену можеш да пазариш гарсоњеру на 20 спрату и то сад кад су пале цене! Не кажем да је нормалоно, али је тако!
 
..imam..:rtfm:...samo zamijenim..imanje u Novom Slankamenu..za stan u BG...i eto..ali..nećem..nisma ti ja od takih sto korijene prodaju ili mijenjanjaju..ja volim da kupujem..taki..sam...:D..gdje moja noga stupi..to je Croejša....:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:..

Ту имам замерку, не би требала да буде Осијечка него Осечка улица. То треба променити.
 
Interesantno je da hrvatoljupci nazive ulica daju po geografskim pojmovima.
Da li je to radi toga sto susedi od znacajnih licnosti, koje po znacaju prevazilaze okvire njihove genocidne tvorevine, imaju samo fasiste i zlocince?
 
Poslednja izmena:
Bjelovarska Voždovac
Cavtatska Voždovac
Dalmatinska Zemun
Daruvarska Voždovac
Dubrovačka Zemun, S. grad
Gospićka Zvezdara
Hrvatska Palilula
Hvarska Palilula
Istarska Savski venac
Karlovačka Vračar
Kninska Zvezdara
Lička Zemun, S. venac
Lošinjska Zvezdara
Opatijska Zvezdara
Osiječka Čukarica
Pašmanska Voždovac
Petrinjska Zvezdara
Porečka Palilula
Riječka Vračar
Rovinjska Voždovac
Senjska Zemun
Sinjska Voždovac
Slavonska Zemun
Splitska Zemun, Voždovac
Šibenička Zvezdara
Trogirska Zemun
Vukovarska Savski venac
Zadarska Stari grad
Zagorska Zemun
Zagrebačka Savski venac

Ove su OK to su i ovako okupirane teritorije od strane NDH....
 
Е, али ајде што су давали имена, него што се имена дуплирају у различитим деловима града.
На пример, сад ће Иво да ејакулира - Далматинска постоји у Земуну, а постоји и испод 27. марта исотимена улица.. :lol:
Сви ће ти називи бити промењени кад градској, општинској власти буде неки дан јако досадно и немају ама баш ништа да планирају и мувају што се тиче пословног простора. У паузи између два чачкања носа промениће називе улица, као и обично... :lol:
 
Е, али ајде што су давали имена, него што се имена дуплирају у различитим деловима града.
На пример, сад ће Иво да ејакулира - Далматинска постоји у Земуну, а постоји и испод 27. марта исотимена улица.. :lol:
Сви ће ти називи бити промењени кад градској, општинској власти буде неки дан јако досадно и немају ама баш ништа да планирају и мувају што се тиче пословног простора. У паузи између два чачкања носа промениће називе улица, као и обично... :lol:

Ја бих Далматинску ставио да има у свакој општини . Далматинци су на силу и уз репресију бана Јелачића постали Хрвати после 1848.
 
..kako je to lepo...:D..sada znam gdje cu da kupim..stan.ili kuću...sentimentalno sam vezan za sve gdje se spominje Osiejk..el moze netko da mi kaze pošto ..m2..stana ili kuće... tamo...na čukarici....:rtfm:..kako će biti lepo..stanovati u Osiječkoj..a biti u prestolnici svih Srba..:D :D..Osiječani i Beograđani..su se oduvijek lepo "slagali"..bez obzira sto su Osijek i N.Sad..bratski gradovi..Beograđanke su po mome ukusu ipak..za nijenasu..izned Novosađanki..to je subjetivno..mišljenje.na temelju iskustva..eeeeeee...sada dozvoljavam..razna..drugačija mišljenja na temelju iskistva..:per: :per:
Квадрат стана се креће од 1.000 до 2.000 евра, за куће не знам тачно, морао бих да питам другове који се тиме баве или да погледам у огласима. :mrgreen:
Чукарица је одувек била прилично, национално толерантна средина, чак и када су избијали ратови 90-их. О томе говори и солидан број Рома, који сасвим мирно живе у већински српској средини.
:)
 

Back
Top