Tradicionalno i bulling

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Mislio sam da je konformizam i tradicionalnost kad vrse pritisak na osobu,ustvari odraz slabosti osobe ili nesigurnosti osobe...
Medjutim posmatram prevarante i nasilnike i vidim da se njihove metode zasnivaju na demagoski zloupotrebljenim postapalicama i tradicionalnim usmerenjima i kao "tako treba"radnjama...

I kod muvanja i kod zadrzavanja osobe koju zele ili nek bude i vole...
I kod uticaja i kod biznisa i kod obracuna...

Savrseno manipulisanje sa postapalicama "ja sam prvi dosao" "tu vec postoje odnosi ili emocije" "izneverenost" ili kvazi izneverenost...tacnije....
Cak i ljubomoru, sumnjicavost, impulsivnost koriste u demagoskom i nasilnickom smislu...


Najgore je upravo to tradicionalno , kao mali delic ali danas tako moderan za ovaj buling sto dolazi u skorije vreme...
To nije onaj metod zastrasivanja devojaka od strane oceva ili porodica, mada u prosirenom smislu spada i to ...
Moderna varijanta je upotreba vizija i imidza primerenosti ponasanja za bulling...

Postavljanje relevantnog, autoritetnog , vazeceg, dominantnog, tumacenja sta je u redu i sta je u pravu....kod nekog kvazi narodnog sudije ili narodnih masa...mediokriteta i nama bitnog dela naroda....sve kvazi kreature....


Ne verujem da prosecan posetilac foruma nije i sam nasilnik preko ovih metoda ili neke od njih......
zato pisite vase taktike....
 
Pretpostavljam da ja izazovem grizu savest i onda je ko ***** povucem da se zrtva malo izjeda, iako sam vec nakon kratkog vremena to oprostio...
Ali menjam se, ljudi grese...svi imamo bolje i losije dane...bitno je voleti i videti najbolje strane u drugima.
A kad zavolis i neciju tamnu stranu, e onda si tek na pravom putu...
 

Back
Top