Josipović u Vijeću Europe: Kolektivne krivnje nema

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Hrvatski predsjednik Ivo Josipović održao je govor u Vijeću Europe. Velik dio svog obraćanja posvetio je ratu, ratnom nasljeđu, odnosno nužnosti suradnje s Haaškim sudom i jačanjem odnosa sa susjedima.

- Prolazilo se kroz razne faze suradnje i nesuradnje, koje su sada iza nas. Danas s punom odgovornošću mogu reći da su hrvatski građani i posebice hrvatska Vlada prihvatili činjenicu da je suradnja s Haagom nužnost koja doprinosi raščišćavanju zločina u ratu i vraća ih tamo kamo i spadaju - u sferu individualnih počinitelja krivnje. Kolektivne krivnje nema – rekao je Josipović.

Predsjednik je dodao da "niti jedan narod u konfliktu od ranih devedesetih nije kriv, krivi su oni pojedinci kojima je dokazano da su izvršili zločin i za to moraju biti kažnjeni". Nakon godina toplo-hladnih odnosa Hrvatske i Srbije, predsjednik je najavio da će posjetiti Beograd.

- Odnosi Hrvatske i Srbije okosnica su suradnje, trajnog mira i stabilnosti u regiji. Vrijeme uspona i padova je iza nas. Unapređenje odnosa i uspostava povjerenja danas su jedan od mojih prioriteta – kazao je. Predsjednik se u svom govoru osvrnuo i na problem korupcije u jugoistočnoj Europi. Ustvrdio je da je s borbom protiv korupcije u našoj zemlji danas zadovoljan.

- Hrvatska Vlada proklamirala je politiku nulte tolerancije na korupciju, koja je u jednom trenutku ozbiljno prodrla i u same državne strukture. Pažnja antikorupcijskih akcija posebno je okrenuta prema javnim poduzećima. Rezultati su veliki, otkriveno je nekoliko velikih korupcijskih afera i velik je broj osumnjičenih. Čak i nekih iz visoke politike. Sada ulazimo u fazu suđenja i preostaje vidjeti rezultate – rekao je predsjednik. Izrazio je nadu da će Hrvatska u 2012. godini postati punopravna članica Europske unije.

- Svjestan sam da nas na putu prema EU najviše problema čeka u našoj zemlji. Moramo provesti ozbiljne i teške reforme. Ali mi se borimo i nadam se da ćemo uspjeti - rekao je Josipović.

http://www.vecernji.hr/vijesti/josipovic-vijecu-europe-kolektivne-krivnje-nema-clanak-158062

.................................................................................................................

Ivo opasan diplomata :mrgreen:

Blizi nam se nova YU vidim ja
 
podrzavam predsjednika Josipovića...pravi čovjek na pravom mjestu...samo neka tako nastavi....

Права локомотива.
Сад у возић иза њега.

10572228624.jpg
 
slzem se ,ma pitao sam ovako bzvz ...nego ako si primetio da su uglavnom na vlasti ljudi iz mesanih brakova :think:

nisam na to obracao paznju..a mislim da to i nema veze..kod nas predsjednik i nema bas neke velike ovlasti..ima ..ali o nekim stvarima mora odlučiti Sabor...ma neka je i (crni cigan)da me se ne shvati...bukvalno ili omalovazavanje..Roma...
..samo neka radi na dobrobit Hrvatskom narodu...ako me razumijes...kontaš...:rtfm:..
 
nisam na to obracao paznju..a mislim da to i nema veze..kod nas predsjednik i nema bas neke velike ovlasti..ima ..ali o nekim stvarima mora odlučiti Sabor...ma neka je i (crni cigan)da me se ne shvati...bukvalno ili omalovazavanje..Roma...
..samo neka radi na dobrobit Hrvatskom narodu...ako me razumijes...kontaš...:rtfm:..

razumem ,ni ja ne smatram to bitnim niti bilo sta ...nego samo primecujem da trenutno u svim republikama su na vlasti ljudi iz mesanih brakova ,sto predsednici sto premijeri ...mora da je slucajnost :)
 

Back
Top