Posao u Australiji

sutra vec idem u potragu za papirima...
jos samo da "prosvrljam" sajt od TRA, posto mi je nepoznat, pa sada moram da "proburlam" sve sto mi treba...

pseudonimo, ako imas neki link i hoces, slobodno mi posalji, necu se buniti, a ako i ne , svakako ti hvala, puno si mi pomogao vec!
 
sutra vec idem u potragu za papirima...
jos samo da "prosvrljam" sajt od TRA, posto mi je nepoznat, pa sada moram da "proburlam" sve sto mi treba...

pseudonimo, ako imas neki link i hoces, slobodno mi posalji, necu se buniti, a ako i ne , svakako ti hvala, puno si mi pomogao vec!

Na www.workplace.gov.au/tra imas generalne informacije oko samog procesa. Medjutim, ima tu dosta sitnica na koje treba obratiti paznju prilikom pripreme aplikacije a koje tamo ne pisu. To vrlo dobro znaju palma i tree jer su prosli taj put. Ima nesto o tome i bas na ovom topiku na ranijim stranama, tipa da ukoliko postoji prazan hod izmedju zavrsetka skole i pocetka rad da to na neki nacin pokrijes papirima, zatim da uporedis broj sati prakse tokom strudija sa brojem satima koji se kod njih traze za to zanimanje, pa ako je kod nas manje onda, recimo, pripravnicki rad prikazes kao dodatni trening i sl.
Evo da pokusamo da prizovemo palmu i tree-a da ti nesto preciznije o tome kazu....
 
da, praksa mi je malo problem jer sam je imala na visoj, ali na fakultetu vise nisam jer sam tada radila...
sreca u nesreci sto sam prve dve (ili tri )godine (ne secam se tacno koliko) imala primanje na POLA RADNOG VREMENA (DOK SAM RADILA CELO RADNO VREME, ALI TO JE PRICA ZA DRUGU TEMU...)
ONO STO HOCU DA KAZEM DA SAM BILA TAKO DOK ME NISU PRIMILI ZA STALNO, A TO SAM MISLILA DA PRIKAZEM KAO PRIPRAVNICKI...
pardon, sad sam videla za "caps lock"

sve u svemu, malo mi prakse fali(ako se ne varam traze 45 dana , ja imam oko 40(kada preracunam, jer kod nas je islopo casovima a ne po danima, mada cu i to prikazati) ali su naglasili da ne sme biti manje od 30 dana jer se tada ne prihvata da koliko radnog staza imala...

ne znam koliko sam bila jasna za ovo sto pisem...ponekad "uvatim zalet", pa ko Ivo andric, recenica cela strana...

ajd, idem da vezbam malo jos za ispit...pa malo da listam TRA ...
joj...ne znam jeste li vi tako kao ja (mislim na vas koji se pripremate za ispit, pa jos radite i imate dodatne obaveze)ali...jedva cekam da se sva ta farsa oko ieltsa zavrsi pa da se naspavam...
 
Tedice, evo i mene da ti dam jedan "linkić" vrlo koristan koji će ti pomoći da pronađeš sve što te zanima o tvom zanimanju i o related occupations - kako kažu oziji:http://www.myfuture.edu.au/services/default.asp?FunctionID=5050&ASCO=241111A
Tu imaš, kad skroluješ malo dolje pod Related Courses linkove ka sličnim zanimanjima pa lookupni malo i tamo :)

Na ovim stranicama su svi linkovi i kompletna statistika ( oni vole sve statistički da rade) o tom zanimanju, pronalaženje posla na cijeloj teritoriji Au ili pak po državama, platama itd. pomoći će ti i kad budeš sastavljala ono Duties & Tasks i tako to.

@Heksi,
imam i za tebe nešto : aspc.processing@immi.gov.au

Sad trenutno rade sva zanimanja koja su na CSL i čije aplikacije su predate do 1. septembra 2007. Njih obrađuju do 20. marta ove god, a one poslije 1. sept. će poslije njih.Mada koliko sam vidjela na drugim forumima radili su i aplikacije (CSL) koje su predate sredinom decembra 2007.

Inače društvo, kako ste svi?
 
Odooobrene su nam vizeeee :vatromet:
Sada da vas povucem i da ubrzo i vama budu, da se sto prije preselite s` ove strane!
Palmice ti si sledeca :D

Bravo kiwijanka cestitam od srca...:heart:

E pa valja nazdraviti...:D


sampanjac.jpg
sampanjac_case_2.jpg
 
Odooobrene su nam vizeeee :vatromet:
Sada da vas povucem i da ubrzo i vama budu, da se sto prije preselite s` ove strane!
Palmice ti si sledeca :D
Bog te čuo kiwijančice ! Mada ne bih se bunila ni ako naš dr Tree bude prije mene ;)

Nešto se, za ove koje su na MODL spominje jun 2009. Mislim po mojoj računici ( koliko na nju mogu računati) DIAC je sa promjenama počeo baš kada su obrađivali sredinu decembra 2007, a ja sam 9 januar...tako da kad završe ove sa CSL , a to će po njihovoj procjeni biti do kraja maja, očekujem da ću i ja doći na red, baš u junu...:worth:...jer radi se otprilike o 20-25 dana neobrađenih aplikacija.Pritom je u tom periodu sigurno bilo i ovih STNI i CSL koji su već obrađeni ili se obrađuju, pa valjda dođem na red brzo.

Moram ovo da kažem: nešto mi je govorilo da će biti dužeg čekanja u mom slučaju tj. nekih promjena , jer ako se sjećate onih redova za mlijeko u ranu zoru, e... na mene je i mlijeko falilo :) , a kad dođem u opštinu ili sl. taman dođem na red , a ono zatvara se šalter i kažu : pauzaaa :think:
 
Moram ovo da kažem: nešto mi je govorilo da će biti dužeg čekanja u mom slučaju tj. nekih promjena , jer ako se sjećate onih redova za mlijeko u ranu zoru, e... na mene je i mlijeko falilo :) , a kad dođem u opštinu ili sl. taman dođem na red , a ono zatvara se šalter i kažu : pauzaaa :think:

cekala, cekala, pa docekala...

isto tako ces i ovo...cekajuci uspeti (ovo cekanje bar ima smisla, ono cekaje nije imalo nikakvog)

:worth:
 
Hvala vam puno ! :D
Sada su ostale slatke muke, nevidim se iz paketa :lol:
Al` bar sam iskusna u tome, ovo je 4-ta drzava da se selim, gradove da ne spominjem.
Vize su trebale biti mnogo ranije,ali smo upali u godisnje odmore, (btw moj case officer je bio mjesec dana na godisnjem, pa je taman stigla onda je agent otisao na godisnji :roll:)

Bitno je da je gotovo, i zelim vam svima srecu i da ne cekate jos dugo! :D
 
VISA GRANTS
Class BN Subclass 136 - Independent
Skoro 19. meseci.... Napokon stiglo nije bilo nikakvih problema C.O. je trazio samo onaj formular za bivsu YU. da nisam bio ucesnik rata i.t.d. da i vojnu knjizicu i uverenje da nisam sluzio vojsku ,to sam vec slao sa svim papirima.... za formular nisam siguran to mozda i nisam.Nema nikakvih problema ako u toku proces izvadite i nove crvene pasose popunite formulare skenirate pasos posaljete i to je to.....Naravno ako ispostujete sve ono sto oni traze nece biti nikakakvih problema...znam da je lako sad meni da se pravim pametan ali vreme je ubijalo mene isto kao i vas. Osim toga nema vecih problema mozda i nikakvih ukratko to je to....Najlepsi osecaj je kad odete po vizu predate pasos i ne strepite da cete biti odbijeni bar je meni to bilo najlepse....Pozdrav ...ko ceka taj doceka... sve je posle upola teze ......
 
VISA GRANTS
Class BN Subclass 136 - Independent
Skoro 19. meseci.... Napokon stiglo nije bilo nikakvih problema C.O. je trazio samo onaj formular za bivsu YU. da nisam bio ucesnik rata i.t.d. da i vojnu knjizicu i uverenje da nisam sluzio vojsku ,to sam vec slao sa svim papirima.... za formular nisam siguran to mozda i nisam.Nema nikakvih problema ako u toku proces izvadite i nove crvene pasose popunite formulare skenirate pasos posaljete i to je to.....Naravno ako ispostujete sve ono sto oni traze nece biti nikakakvih problema...znam da je lako sad meni da se pravim pametan ali vreme je ubijalo mene isto kao i vas. Osim toga nema vecih problema mozda i nikakvih ukratko to je to....Najlepsi osecaj je kad odete po vizu predate pasos i ne strepite da cete biti odbijeni bar je meni to bilo najlepse....Pozdrav ...ko ceka taj doceka... sve je posle upola teze ......

:vatromet: :vatromet: :vatromet:

:klap: :klap: :klap: :klap: :klap:

Bravo Bias...

Cestitke od srca draga moja...:cmok2:


sampanjac.jpg


759371772470a91a642c47088738836_orig.jpg


Vredelo je chekati...

Svako dobro i puuuunooo uspeha...:cao:
 
VISA GRANTS
Class BN Subclass 136 - Independent
Skoro 19. meseci.... Napokon stiglo nije bilo nikakvih problema C.O. je trazio samo onaj formular za bivsu YU. da nisam bio ucesnik rata i.t.d. da i vojnu knjizicu i uverenje da nisam sluzio vojsku ,to sam vec slao sa svim papirima.... za formular nisam siguran to mozda i nisam.Nema nikakvih problema ako u toku proces izvadite i nove crvene pasose popunite formulare skenirate pasos posaljete i to je to.....Naravno ako ispostujete sve ono sto oni traze nece biti nikakakvih problema...znam da je lako sad meni da se pravim pametan ali vreme je ubijalo mene isto kao i vas. Osim toga nema vecih problema mozda i nikakvih ukratko to je to....Najlepsi osecaj je kad odete po vizu predate pasos i ne strepite da cete biti odbijeni bar je meni to bilo najlepse....Pozdrav ...ko ceka taj doceka... sve je posle upola teze ......

Za tebe mi je posebno milo što si konačno dobio vizu jer si stvarno čekao puno. Sjećam se onih prvih postova ...Od srca čestitam!!!!!
Nego, to za pasoše... Ja isto razmišljam nove da izvadim, pa me zanima na koju adresu si slao skenirane pasoše i koje formulare si slao uz to. Napominjem da JOŠ nisam imala nikakav kontakt sa CO.
Inače, pod kojim zanimanjem ideš...je li ono na CSL?
 
......HVALA .....HVALA .....HVALA..... Nadam se tj.verujem da svi koji cekate to i docekate siguran sam u to najveci problem je cekanje pa cak i kad dobijete C.O.mozete da cekate par meseci ali na kraju sve ispadne kako treba......videcete i sami pozdrav....
 

Back
Top