Reputacije i forumska politika

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Reputacije su mogucnost dobacivanja svog misljenja autoru,ali i mogucnost vrednovanja.
Reputacija uvodi neku hijararhijsku vrednost, tj donosi tezinu....
Da li ce biti merodavna ili ne zavisi od odnosa vecine prema toj vrednosti....

Moram da kazem da su me maksimalno ispostovali kad su reputacije u pitanju , jer sam trazio da bude bar deset zadnjih vidljivo, jer mi nista ne znaci pet, jer neka tema izazove da ih stigne 20 dnevno ....
Dakle ekstrem bi bio 20 zadnjih reputacija da se vidi, ali jasno je da ne ocekujem vec samo zahtevam da ako nije skupo bude ispunjen i ekstrem...

Reputacije mogu biti obojene, sto bi jos vise raslojilo i poboljsalo znacaj...
Ovo sto sad pricam je derivat jedne moje stare socioloske ideje, koja je mnogo evoluirala i nije vise uopste namenjena ovako sitnim stvarima, ali bi mi bilo drago da se mentalno ljudi pripreme ili da prate ono sto je ta analiza pokazala...

Ako bi reputacije bile razdvojene samo na dve grupe, npr zabavno i pametno, pa da prilikom davanja reputacije osoba moze izabrati kategoriju za koju daje reputaciju i da ostane poruka kao vezana informacija , dobili bi ste jedan novi tezinski kvalitet tj osoba bi bila tacnije opisana preko dva reputaciona rezultata, tj reputacione vrednosti, za pametno i za zabavno....

Navodim samo primer evolucije sistema reputacije...
I to da je on uskladjen sa danasnjim vidjenjem preglednosti i zahtevom prema interfejsu (ovu moju upotrebu reci interfejsa shvatite kao sklonost preseljenja dobrih stvari i preglednih stvari iz igara u realnost,tj u radno okruzenje,jer igre su najzahtevnije aktivnosti , adrenalin i optimizacija prema pojedincu , pa se tu radjaju i resenja koja doprinose brzom i preglednom dobijanju informacija).


Trenutno imamo ovakav sistem reputacije, pa mozemo videti njegove mogucnosti ,prednosti i mane...
Neka ovo bude tema slicna kao o stokerima, tj da se sagledaju sve varijante upotrebne vrednosti i uticaja koji reputacija moze da ima...
(ima jedna zaboravljena teza, zbod demokratije, jer rusi demokratski idejni princip, koji mislim da je s.... ali sta je tu je...da ljudi zele da etiketa mudrog i autoriteta budu jasno vidljive)
 
Neka ovo bude tema slicna kao o stokerima, tj da se sagledaju sve varijante upotrebne vrednosti i uticaja koji reputacija moze da ima...
(ima jedna zaboravljena teza, zbod demokratije, jer rusi demokratski idejni princip, koji mislim da je s.... ali sta je tu je...da ljudi zele da etiketa mudrog i autoriteta budu jasno vidljive)

Ništa te ja ne razumem.Ko su stokeri?Ima li to veze sa stokom,životinjama?:dontunderstand:
 
Reputacije su mogucnost dobacivanja svog misljenja autoru,ali i mogucnost vrednovanja.
Reputacija uvodi neku hijararhijsku vrednost, tj donosi tezinu....
Da li ce biti merodavna ili ne zavisi od odnosa vecine prema toj vrednosti....

Moram da kazem da su me maksimalno ispostovali kad su reputacije u pitanju , jer sam trazio da bude bar deset zadnjih vidljivo, jer mi nista ne znaci pet, jer neka tema izazove da ih stigne 20 dnevno ....
Dakle ekstrem bi bio 20 zadnjih reputacija da se vidi, ali jasno je da ne ocekujem vec samo zahtevam da ako nije skupo bude ispunjen i ekstrem...

Reputacije mogu biti obojene, sto bi jos vise raslojilo i poboljsalo znacaj...
Ovo sto sad pricam je derivat jedne moje stare socioloske ideje, koja je mnogo evoluirala i nije vise uopste namenjena ovako sitnim stvarima, ali bi mi bilo drago da se mentalno ljudi pripreme ili da prate ono sto je ta analiza pokazala...

Ako bi reputacije bile razdvojene samo na dve grupe, npr zabavno i pametno, pa da prilikom davanja reputacije osoba moze izabrati kategoriju za koju daje reputaciju i da ostane poruka kao vezana informacija , dobili bi ste jedan novi tezinski kvalitet tj osoba bi bila tacnije opisana preko dva reputaciona rezultata, tj reputacione vrednosti, za pametno i za zabavno....

Navodim samo primer evolucije sistema reputacije...
I to da je on uskladjen sa danasnjim vidjenjem preglednosti i zahtevom prema interfejsu (ovu moju upotrebu reci interfejsa shvatite kao sklonost preseljenja dobrih stvari i preglednih stvari iz igara u realnost,tj u radno okruzenje,jer igre su najzahtevnije aktivnosti , adrenalin i optimizacija prema pojedincu , pa se tu radjaju i resenja koja doprinose brzom i preglednom dobijanju informacija).


Trenutno imamo ovakav sistem reputacije, pa mozemo videti njegove mogucnosti ,prednosti i mane...
Neka ovo bude tema slicna kao o stokerima, tj da se sagledaju sve varijante upotrebne vrednosti i uticaja koji reputacija moze da ima...
(ima jedna zaboravljena teza, zbod demokratije, jer rusi demokratski idejni princip, koji mislim da je s.... ali sta je tu je...da ljudi zele da etiketa mudrog i autoriteta budu jasno vidljive)

Tvoje ucesce na forumu svakako je impresivno kako po kolicini objavljenog materijala, tako i po kvalitetu pisanja, i mislim da je jako lepo i korisno sto postoje ljudi poput tebe koji se potrude da napisu nesto pametno i vredno, a ne tek da iskucaju bilo koju bezvrednu banalnosti ili besmislicu koja im padne na pamet.

Ipak, mislim da pokretanje citave jedne teme posvecene reputacijama iz ovakvog ugla ukazuje na to da si preterao u ozbiljnosti i pridavanju znacaja pojedinim aspektima ovog foruma. Mogao si, recimo, o tome privatno da prodiskutujes sa supermoderatorima. Nadam se da ces moju primedbu da primis kao dobronamernu. ;)
 
Da dam svoj stav o reputacijama...

Meni se one svidjaju zbog poruke i linka ka mom postu koji je ostavio utisak...tako da su primer kvazi komunikacije 1-1, a ja to volim...
One su po prirodi hijararhijski kreativ i tu mi ne mozemo nista, pa ni ja...
Medjutim , iz jednog mog drugog sistema, ispada da ima koristi , ne u gledanju rezultata i rangiranju , vec u oblikovanju onoga ko procenjuje i ocenjuje...
To na duze staze dovodi do blagog delovanja sistema sredjenosti , a ne anarhije...
Posto ovde ionako nista ne zavisi od reputacije, a mislim da je niko od ozbiljnih i ne gleda, cak ja nemam pojma koja mi je reputacija, i u pocetku sam cak i sugerisao ljudima da mi ne daju reputacije, jer sam znao kakve ce lozaje biti oko mene, ali sa uvodjenjem poruka, znaci tek kao komplet , to po meni ima mnogo jacu nego duplu vrednost....
Ali to je licno , i nema veze sa onim iz moje teorije...ja sam sam nekad protiv moje teorije....ali sta da se radi, kad teorija daje tacnu predikciju i rezultat, bio ja protiv nje dusom ili ne bio....

@chuchka
Ja stvarno kucam ono sto mi tog trenutka padne na pamet, sto se vidi interno kad mi sistem pojede post, pa onda pisem drugi, koji je prilicno razlicit od onog prvog pojedenog.......
Moja upotreba foruma je postala tako sto sam bio provociran nekim tudjim postovima, a te injekcije za moje misli su meni znacajne, pa samkad se nalazim na terenu , jedini nacin da ih zabelezim je bio forum....uvek brz, prisutan, a i reakcija na reakciju je tu....znaci dupla korist...
Pa kad dodjem kuci onda mogu i da pogledam i downloadujem, ali jos nisam poceo sa downloadom svojih postova, jer su mi ukinuli tu opciju kod search koja je ranije postojala da vidim bas sve postove, od prvog do poslednjeg......sad mi nudi prvu godinu i zadnju godinu....a sredinu sipak...ili nekih 200 tabaka postova....

Nek je pola smisleno , ima tu za bar dve knjigice dzepnog formata...
 
Poslednja izmena:

Back
Top