Само код сиротиње било места за децу са Косова и Метохије!!!

Poruka
20.103
U obavljenoj anketi tek svaki deseti roditelj pristao da ugosti osnovce iz
južne srpske pokrajine. Jedva pronađeno 135 porodica koje su pristale da
prime učenike
koji su došli povodom manifestacije „Mala matura, veliko srce"


1616-tanjug.jpg


U Beograd je 13. maja doputovalo 1.260 učenika završnog razreda osnovnih
škola sa teritorije Kosova i Metohije da prisustvuje manifestaciji „Mala matura,
veliko srce". Ova manifestacija održava se petu godinu zaredom i podrazumeva
da deca borave kod svojih vršnjaka. Pre njihovog dolaska među beogradskim
osnovcima sprovedena je anketa koja je trebalo da pokaže koliko je porodica
spremno da im pruži gostoprimstvo.


Kod sirotinje ima mesta

Kako Press saznaje, rezultati ankete bili su katastrofalni jer je tek svaki deseti
roditelj pristao da ugosti mališane iz južne srpske pokrajine. Odziv je bio
nešto veći na periferiji, ali su organizatori izbegavali da decu smeste u opštine
udaljene od centra zbog svakodnevnih aktivnosti predviđenih planom boravka.

Redakciji Pressa javio se Nenad D., otac dečaka koji ide u osmi razred
Osnovne škole „Milan Đ. Milićević" sa Voždovca. On tvrdi da se od 300 đaka
koji pohađaju sedmi i osmi razred u ovoj školi samo njih 25 prijavilo sa željom
da ugosti mališane s Kosova.

- Sramota! To nije ni deset odsto đaka. Jedva se prijavilo taman toliko učenika
koliko je dece trebalo smestiti. Čisto da ne pukne bruka! Pouzdano znam
da se i to desilo tek nakon pritiska u školi. Interesantno je da skoro svako
dete koje se na kraju prijavilo potiče iz radničke porodice. Eto, i ja sam običan
radnik, a moja porodica je ugostila dečaka iz Štrpca. Gde su gospoda
bogataši? Zbog čega dete s Kosova ne može da bude kod njih četiri dana?
- ogorčen je Nenad D.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/118838/Malo+domaćina+za+decu+s+Kosova.html

****************************************************************************************


Вождовчани,......ГДЕ сте:?:

Нарочито се обраћам онима који су не тако давно водили ону кампању
када су били локални избори,...па су онда "онако" победили,...
Обраћам се и Граду Београду,...онима који су на власти....

ДА ЛИ СТЕ ПРОЧИТАЛИ ОВО:

....."učenik iz Štrpca koji je boravio kod njih jako skroman i da nije imao
posebnih zahteva.

- On je bio presrećan što prvi put u životu ima priliku da vidi Beograd! Za
doručak je tražio suv hleb i jogurt. Insistirali smo da pojede još nešto ali nije
hteo jer je, kaže, tako navikao -
priča Nenad D.

СРАМОТА!!!!! ТУГА!!!

.
 
Ђубрета се најела на рачун сиротиње - па сада не хају за несретнике са Космета... срамота.
Сви нељуди на власти и већина оних који их подржавају су такви,бар у Србији.Смисао власти за политичаре је да покраду све што стигну а њихових присталица да дрпе и они нешто.Што би онда одвојили 5 евра за целодневни оброк за непознато дете а можда ни толико.Станови их не коштају ништа пошто су их отели.
 
Свеједно су сва деца смештена у пордице својих вршњака и никад не би, сигурно, остали без смештаја.
Што је одзив био мали говори и о лошој организацији. Има и тога да је свакоме доста своје невоље или га баш брига.
И не знам што је акценат на кифли и јогурту, као да овде деца једу кавијар. Свако ко има могућности да некоме помогне нађе начин и не хвали се тиме јавно..
 
Свеједно су сва деца смештена у пордице својих вршњака и никад не би, сигурно, остали без смештаја.
Што је одзив био мали говори и о лошој организацији. Има и тога да је свакоме доста своје невоље или га баш брига.
И не знам што је акценат на кифли и јогурту, као да овде деца једу кавијар. Свако ко има могућности да некоме помогне нађе начин и не хвали се тиме јавно..
Ко се овде хвали било чиме?Био је само један одговор на глуп коментар ако мислиш да је то хваљење.
 
Ко се овде хвали било чиме?Био је само један одговор на глуп коментар ако мислиш да је то хваљење.

Нисам ни на кога мислио, најобичнија фраза, али ми смета нпр. кад неко сажаљева децу, јао јадан, једе само кифлу и јогурт.. Нису деца дошла да једу него да се друже..
Није партијски задатак да се буде хуман, него неко јесте такав, а остали нису важни..
 
Нисам ни на кога мислио, најобичнија фраза, али ми смета нпр. кад неко сажаљева децу, јао јадан, једе само кифлу и јогурт.. Нису деца дошла да једу него да се друже..
Није партијски задатак да се буде хуман, него неко јесте такав, а остали нису важни..
Мало је хуманих у БГ а међу онима који имају новца их нема уопште.
 
Свеједно су сва деца смештена у пордице својих вршњака и никад не би, сигурно, остали без смештаја.
Што је одзив био мали говори и о лошој организацији. Има и тога да је свакоме доста своје невоље или га баш брига.
И не знам што је акценат на кифли и јогурту, као да овде деца једу кавијар. Свако ко има могућности да некоме помогне нађе начин и не хвали се тиме јавно..

ne verujem da je u pitanju losa organizacija sem ako press ne laze. vidis da su sproveli anketu u osnovnim skolama, mada pitanje je je li je srpovedena u svim skolama ili samo nekim.

mislim, sramota bre
 
nisu trebali da svedu akciju samo na beogradske osnovce vec na sve beogradjane, pa ko moze - moze. verujem da bi se naslo puno ljudi bez djaka osnovaca koji bi primili tu nasu decicu

vjerojatno, al klinci su dosli i da se druze s drugom djecom...iste dobi...
sve u svemu....u pravu je Kisela - tuga i sramota...kad sve saberes...:(
 
nisu trebali da svedu akciju samo na beogradske osnovce vec na sve beogradjane, pa ko moze - moze. verujem da bi se naslo puno ljudi bez djaka osnovaca koji bi primili tu nasu decicu
Изгледа да полазе од чињенице да су деца безбедна у породицама својих вршњака,што је нонсенс.Педофили већином потичу из наизглед нормалних породица или имају децу.
 
nisu trebali da svedu akciju samo na beogradske osnovce vec na sve beogradjane, pa ko moze - moze. verujem da bi se naslo puno ljudi bez djaka osnovaca koji bi primili tu nasu decicu

Apsolutno je pravo svakoga da primi nekoga ili ne.Možda su ljudi revoltirani činjenicom da Kosovari primaju duple plate a ne rade ništa.
 
U obavljenoj anketi tek svaki deseti roditelj pristao da ugosti osnovce iz
južne srpske pokrajine. Jedva pronađeno 135 porodica koje su pristale da
prime učenike
koji su došli povodom manifestacije „Mala matura, veliko srce"


СРАМОТА!!!!! ТУГА!!!

.

DA LI JE TO PSIHOLOSKA PRIPREMA ZA PRIMANJE NOVIH UZBEGLICA? :eek:
 
Apsolutno je pravo svakoga da primi nekoga ili ne.Možda su ljudi revoltirani činjenicom da Kosovari primaju duple plate a ne rade ništa.

Онда је то изванредна прилика да се организује посета у обрнутом смеру, па да они који хоће остану доле да раде за дупле плате, поготово ти револтирани...
 

Back
Top