Niko na svetu ne mrzi svoju valutu toliko koliko Srbi i Srbija mrze dinar

Albert Pike

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Niko na svetu ne mrzi svoju valutu toliko koliko Srbi i Srbija mrze dinar! Niko na svetu nije napravio novčanicu kao Srbi 1993. od 500.000.000.000 dinara. Kad se samo setim da u susednoj Hrvatskoj u opticaju još uvek postoje metalne kune iz 1994. godine muka mi pripadne. Kako oni vole svoju valutu. Sećam se, nije davno bilo, kad mi se poznanik hvalio kako ima platu 80.000 dinara (odnosno 1.000 €). Sad više nije 1.000 već samo 800 €. Prc Milojka! Rušite dinar! Samo ga rušite! Da ste se ugledali na Montenegro i ukinuli inflatornu jedinicu zvanu dinar ne biste sada bili u situaciji da vam se stalno nominalno smanjuje plata; i standard. Ali šta reći o narodu i državi koja je čekala rezultat referenduma u Crnoj Gori da bi na taj način stekla nezavisnost?
 
Ma dinar je uzasan! Muka mi dodje kad moram mjenjati KM u dinare. Odem u Srbiju i platim komad pice 400 din jer nisam svjestan koliko je to para. Razmjenim 200 KM u dinare i dobijem toliko dinara da mi jedva stane u novcanik. Dodjem da kupim komad pice, prodavac kaze 400 i ja onda iz one hrpe para izvadim 2 novcanice po 200 i imam utisak da sam jeftino platio jer u novcaniku mi je ostalo jos jedno 150 nekakvih novcanica. Ali kad to 400 din konvertujem u KM ili evre, muka mi dodje kad skontam koliko sam platio!
 
Ma dinar je uzasan! Muka mi dodje kad moram mjenjati KM u dinare. Odem u Srbiju i platim komad pice 400 din jer nisam svjestan koliko je to para. Razmjenim 200 KM u dinare i dobijem toliko dinara da mi jedva stane u novcanik. Dodjem da kupim komad pice, prodavac kaze 400 i ja onda iz one hrpe para izvadim 2 novcanice po 200 i imam utisak da sam jeftino platio jer u novcaniku mi je ostalo jos jedno 150 nekakvih novcanica. Ali kad to 400 din konvertujem u KM ili evre, muka mi dodje kad skontam koliko sam platio!

Па то само показује твоју интелигенцију...

Иначе, за 200 шугавих КМ можеш да добијеш 2 новчанице од по 5000 дин (ваљда), тако да не лапрдај много... А "апоенираност" валуте не говори о њеној снази...
 
Па то само показује твоју интелигенцију...

Иначе, за 200 шугавих КМ можеш да добијеш 2 новчанице од по 5000 дин (ваљда), тако да не лапрдај много... А "апоенираност" валуте не говори о њеној снази...

Eto ti si inteligentan! Kad se mjenjaju marke u dinare, ide se u prodavcice i tamo mjenja, a ne u banke jer je provizija previsoka. Gotovo je nemoguce da neka prodavnica u RS ima novcanice po 5000 din, tako da ti sve daju po 50 ili 100, a i to je upitno. Nerijetko se dobijaju i one po 10, 20 din. To na kraju dodje 200 nekih novcanica. Isto tako je nemoguce da u 1 prodavnici razmjenis svih 200 KM, jer niko nema toliko dinara, pa se tako mora obici 5-6 prodavnica.
 
Eto ti si inteligentan! Kad se mjenjaju marke u dinare, ide se u prodavcice i tamo mjenja, a ne u banke jer je provizija previsoka. Gotovo je nemoguce da neka prodavnica u RS ima novcanice po 5000 din, tako da ti sve daju po 50 ili 100, a i to je upitno. Nerijetko se dobijaju i one po 10, 20 din. To na kraju dodje 200 nekih novcanica. Isto tako je nemoguce da u 1 prodavnici razmjenis svih 200 KM, jer niko nema toliko dinara, pa se tako mora obici 5-6 prodavnica.

Оно за интелигенцију је важило за парче пице од 400 дин.

А "апоенираност" је друга ствар... Мењај КМ у мењачницама а не у продавницама...
 
И швабо се решијо најлепше.И Њемачке и Српске.Кларе.


Lice.jpg



За инат Србима.
 
N... Kako oni vole svoju valutu. Sećam se, nije davno bilo, kad mi se poznanik hvalio kako ima platu 80.000 dinara (odnosno 1.000 €). Sad više nije 1.000 već samo 800 €. Prc Milojka! Rušite dinar! Samo ga rušite! ...
nije u nas. kao i 99. 1 euro 7.25 kuna ili 94. 1 marka 3.8 kn;)
još se držimo nekako
 

Back
Top