sluga ili junak?

ako je ovo najopevaniji srpski patriota, najveci junak medju junacima, njahrabriji srbin medju srbima, i ako je ovo navedeno tacno, da li to znaci da su neki danasnji heroji isto takve patriote, i da li i oni na isti nacin vole srbiju:dontunderstand:

"Ја кажем и молим Господа да буде хришћанима помоћник, а ја нека будем први међу мртвима у овом рату."

Марко Краљевић поручује Константину Дејановићу уочи битке на Ровинама.
Житије деспота Стефана Лазаревића - Константин Философ
 
zamisli samo interent u ondasnje vreme...kosovski boj, a patriote foruma nas izevstavaju iz svjih soba o tome kako se krece bitka ... i stize vest, jos jedna velicanstvena pobeda, poslusajte naseg reportera koji se javlja sa lica mesta u studiju

...i onda reporter kaze:"srbi na kosovu opet vrse etnicko ciscenje nad nesrpskim stanovnistvom za sta ce im biti sudjeno u hagu...vuk brankovic najavljuje se kao moguci svedok saradnik...."...ali reporter CNN-a...:)
 
Poslednja izmena:
ako je ovo najopevaniji srpski patriota, najveci junak medju junacima, njahrabriji srbin medju srbima, i ako je ovo navedeno tacno, da li to znaci da su neki danasnji heroji isto takve patriote, i da li i oni na isti nacin vole srbiju:dontunderstand:

Inace vojvoda Mirca je bio ozenjen Despinom rodjenom sestrom Carice Milice Brankovic.Marko je pre boja je rekao da bi zeleo da hriscani pobede pa makar i on poginuo tako se i desilo.Inace neznatna istoriska licnost osim po svom cuvenom nepostovanju turaka koja je ostala opevana u mnogim pesmama.
 
ma ja sam ti izdajnik. inace naglasio sam srbina,a ja to nisam
Чини ми се да још живиш као и твоји политички лидери у XIX веку, људи се деле на добре и на лоше. Патриота тј. родољуб је свако онај који воли своју домовину тј. родну груду и није везано са националном припадношћу, имамо пример пуковника Војске Југославије Дани Золтана који је током варварске агресије НАТО пакта оборио Ф 117 то је прво обарање авиона "стелет" технологије у свету.
Надам се да сам ти појаснио неке недоумице које су те окупирале ? :lol:
 
zamisli samo interent u ondasnje vreme...kosovski boj, a patriote foruma nas izevstavaju iz svjih soba o tome kako se krece bitka ... i stize vest, jos jedna velicanstvena pobeda, poslusajte naseg reportera koji se javlja sa lica mesta u studiju

Jok ce da citamo narucene turske izvestaje sa boja, koji su pisani po narudzbenici vise lice na neku stranicu kurana nego na opis dogadaja.
 
Чини ми се да још живиш као и твоји политички лидери у XIX веку, људи се деле на добре и на лоше. Патриота тј. родољуб је свако онај који воли своју домовину тј. родну груду и није везано са националном припадношћу, имамо пример пуковника Војске Југославије Дани Золтана који је током варварске агресије НАТО пакта оборио Ф 117 то је прво обарање авиона "стелет" технологије у свету.
Надам се да сам ти појаснио неке недоумице које су те окупирале ? :lol:

osim prvog dela pocetne recenice, sa ostalim se slazem. hvala na pojasnjenju iako sam ja to odavno znao.
ali kao sto ti verovatno shvatas, pod patriotizam ja u ovoj temu podrazumevam forumasko shvatanje patriotizma, koje nema nikakve veze sa tvojim poimanjem patriotizma, a bogami ni sa mojim.
 
zamisli samo interent u ondasnje vreme...kosovski boj, a patriote foruma nas izevstavaju iz svjih soba o tome kako se krece bitka ... i stize vest, jos jedna velicanstvena pobeda, poslusajte naseg reportera koji se javlja sa lica mesta u studiju

Замишљам...

А замишљам и како би гледали уживо шта раде Шиптари а не да тек сада проналазимо неке избледеле фотографије:

6---Nazimarch.jpg
 
ako je ovo najopevaniji srpski patriota, najveci junak medju junacima, njahrabriji srbin medju srbima, i ako je ovo navedeno tacno, da li to znaci da su neki danasnji heroji isto takve patriote, i da li i oni na isti nacin vole srbiju:dontunderstand:

.
ali kao sto ti verovatno shvatas, pod patriotizam ja u ovoj temu podrazumevam forumasko shvatanje patriotizma, koje nema nikakve veze sa tvojim poimanjem patriotizma, a bogami ni sa mojim.

ja sam ovo shvatio upravo onako kako si ti shvatio:lol:
 

Back
Top