PITAM SE ....

Poruka
44
Da li je Boris Tadić predsednik Srbije (svih građana koji imaju državljanstvo SRBIJE) ili je samo predsednik SRBA!?:think::think::think:

Danas u Norveškoj rekao je da su SRBI prijatelji NORVEŽANIMA i DA SRBI CENE ULAGANJA NORVEŠKIH INVESTITORA U SRBIJU. Ne retko Tadić kaže Srbi misle , Srpski narod misli , Srbi će prihvatiti ili neće prihvatiti.......

Po mom mišljenju to je čisto kršenje ustavnog člana o diskriminaciji po nacionalnom osnovu. Dakle svi GRAĐANI (DRŽAVLJANI) SRBIJE imaju ista prava pred ustavom i zakonom SRBIJE i istu odgovornost. Dakle SRBI, MAĐARI, TURCI, GRCI, NEMCI, ŠPANCI .... šta god da su ako imaju državljanstvo Srbije imaju i ista prava kao državljani SRBIJE ..... U tom smislu BORIS TADIĆ treba da se ponaša i kao njihov predsednik ..... te da poziva investitore da dođu u Srbiju jer su došli kod građana SRBIJE , a ne SRBA .....

Želim da kažem da sam SRBIN i da sam na to ponosan, ali da ne mislim da sam zbog toga više ili manje vredan od onih koji Srbi nisu. Ljudi se dele po plemenitosti , inteligenciji, vaspitanju ..... a pre svega na DOBRE ILI LOŠE LJUDE ...... ko je koje nacionalnosti ,vere , kulture i boje kože u modernom demokratskom društvu nema značaja.

Sramno je da se predsednik koji sebe naziva demokratom a svoju stranku demokratskom tako izražava i ponaša. Ovo je samo još jedan u nizu dokaza da je Boris Tadić sve samo ne istinski demokrata . I kod njega i u njegovoj stranci reč demokratija postoji samo u nazivu i tu se njeno značenje gubi. .....

Hvala pozdrav!
 
Pokret "BOLJA SRBIJA";13770879:
Da li je Boris Tadić predsednik Srbije (svih građana koji imaju državljanstvo SRBIJE) ili je samo predsednik SRBA!?:think::think::think:

Danas u Norveškoj rekao je da su SRBI prijatelji NORVEŽANIMA i DA SRBI CENE ULAGANJA NORVEŠKIH INVESTITORA U SRBIJU. Ne retko Tadić kaže Srbi misle , Srpski narod misli , Srbi će prihvatiti ili neće prihvatiti.......

Po mom mišljenju to je čisto kršenje ustavnog člana o diskriminaciji po nacionalnom osnovu. Dakle svi GRAĐANI (DRŽAVLJANI) SRBIJE imaju ista prava pred ustavom i zakonom SRBIJE i istu odgovornost. Dakle SRBI, MAĐARI, TURCI, GRCI, NEMCI, ŠPANCI .... šta god da su ako imaju državljanstvo Srbije imaju i ista prava kao državljani SRBIJE ..... U tom smislu BORIS TADIĆ treba da se ponaša i kao njihov predsednik ..... te da poziva investitore da dođu u Srbiju jer su došli kod građana SRBIJE , a ne SRBA .....

Želim da kažem da sam SRBIN i da sam na to ponosan, ali da ne mislim da sam zbog toga više ili manje vredan od onih koji Srbi nisu. Ljudi se dele po plemenitosti , inteligenciji, vaspitanju ..... a pre svega na DOBRE ILI LOŠE LJUDE ...... ko je koje nacionalnosti ,vere , kulture i boje kože u modernom demokratskom društvu nema značaja.

Sramno je da se predsednik koji sebe naziva demokratom a svoju stranku demokratskom tako izražava i ponaša. Ovo je samo još jedan u nizu dokaza da je Boris Tadić sve samo ne istinski demokrata . I kod njega i u njegovoj stranci reč demokratija postoji samo u nazivu i tu se njeno značenje gubi. .....

Hvala pozdrav!

Ове глупости које наводиш су ЗА УНУТРАШЊУ УПОТРЕБУ и за лечење комплекса. Само малоумник може да му замери на таквом изражавању ЈЕР СЕ НОРМАЛНО ПОДРАЗУМЕВА ДА ЈЕ КАО ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ ПРЕДСЕДНИК СВИХ ЊЕНИХ ДРЖАВЉАНА А ВЕЋИНСКИ НАРОД СУ СРБИ ТЕ ТАКО ПРЕ СВЕГА ЊИХ ПРЕДСТАВЉА АЛИ И ОСТАЛЕ. Ја му лично замерам милиЈон ствари - али ово што ти пишеш нема благе везе. Те зајебанције задржите за Војводину а због таквог глупирања данас 70% Срба у Војводини има само 50% гласова што значи ДА НИ ЈЕДАН СРБИН ТАМО НЕМА ЈЕДАН ЦЕО ГЛАС НЕГО О,75% ГЛАСА. Значи у Војводини свако други вреди више од Србина. Је л' то можда хоћеш и овде да направиш? :evil:

Погледај Устав и тамо ћеш наћи да је СРБИЈА ДРЖАВА СРБА И СВИХ ЊЕНИХ ГРАЂАНА... према томе - дабоме......:cool:
 
Ове глупости које наводиш су ЗА УНУТРАШЊУ УПОТРЕБУ и за лечење комплекса. Само малоумник може да му замери на таквом изражавању ЈЕР СЕ НОРМАЛНО ПОДРАЗУМЕВА ДА ЈЕ КАО ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ ПРЕДСЕДНИК СВИХ ЊЕНИХ ДРЖАВЉАНА А ВЕЋИНСКИ НАРОД СУ СРБИ ТЕ ТАКО ПРЕ СВЕГА ЊИХ ПРЕДСТАВЉА АЛИ И ОСТАЛЕ. Ја му лично замерам милиЈон ствари - али ово што ти пишеш нема благе везе. Те зајебанције задржите за Војводину а због таквог глупирања данас 70% Срба у Војводини има само 50% гласова што значи ДА НИ ЈЕДАН СРБИН ТАМО НЕМА ЈЕДАН ЦЕО ГЛАС НЕГО О,75% ГЛАСА. Значи у Војводини свако други вреди више од Србина. Је л' то можда хоћеш и овде да направиш? :evil:

Погледај Устав и тамо ћеш наћи да је СРБИЈА ДРЖАВА СРБА И СВИХ ЊЕНИХ ГРАЂАНА... према томе - дабоме......:cool:

Ni G. Sarkozi nece reci da predstavlja narod Francuske, vec Francuze, i ako je njihov
ustav gradjanski, samo ne znam da li bi ti to primjetio da zivis u Francuskoj ?:per::per:
 
Ове глупости које наводиш су ЗА УНУТРАШЊУ УПОТРЕБУ и за лечење комплекса. Само малоумник може да му замери на таквом изражавању ЈЕР СЕ НОРМАЛНО ПОДРАЗУМЕВА ДА ЈЕ КАО ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ ПРЕДСЕДНИК СВИХ ЊЕНИХ ДРЖАВЉАНА А ВЕЋИНСКИ НАРОД СУ СРБИ ТЕ ТАКО ПРЕ СВЕГА ЊИХ ПРЕДСТАВЉА АЛИ И ОСТАЛЕ. Ја му лично замерам милиЈон ствари - али ово што ти пишеш нема благе везе. Те зајебанције задржите за Војводину а због таквог глупирања данас 70% Срба у Војводини има само 50% гласова што значи ДА НИ ЈЕДАН СРБИН ТАМО НЕМА ЈЕДАН ЦЕО ГЛАС НЕГО О,75% ГЛАСА. Значи у Војводини, Је л' то можда хоћеш и овде да направиш? :evil:

Погледај Устав и тамо ћеш наћи да је СРБИЈА ДРЖАВА СРБА И СВИХ ЊЕНИХ ГРАЂАНА... према томе - дабоме......:cool:

Kao pravniku , što sam po profesiji ne moraš da mi citiraš ustav .... to je prvi član ustava i upravo iz njega proističe da su svi jednaki i upravo taj stav potvrđuje moje mišljenje. Dakle Boris Tadić mora da se ponaša kao predsednik SRBIJE a ne SRBA ..... jer ono SVIH NJENIH GRAĐANA NE POSTOJI BEZVEZE U TOM ČLANU. Istina, ja mislim da i taj član nije najsrećnije definisan ali to je moje lično mišljenje i mišljenje još nekih profesora pravnog fakulteta .... ne bih dalje o tome osim da upravo taj član proizvodi obavezu Tadića da govori u ime svih.... .

BTW ko je ikada pročitao međunarodno pravo i bavio se međunarodnom diplo. zna da se ništa u savremenoj POLITICI NE PODRAZUMEVA već da se mora reći , naročito u zemlji SRBIJI! ..... ovo je zemlja u kojoj su ovo vrlo osetljiva pitanja i odgovorni političari moraju odgovorno da se ponašaju. Sasvim je druga stvar što je Boris Tadić neodgovoran političar i ne dovoljno kvalitetan kadar za mesto na kom jeste.

O kakvoj unutrašnjoj upotrebi pričaš ne znam .... ne pripadam ni jednoj političkoj stranci , a pokret BOLJA SRBIJA nema političke ciljeve u smislu osvajanja vlasti pa da zato kritikujem/kritikujemo Borisa Tadića , već BOLJA SRBIJA predstavlja pokret koji je medijski i koji van medija ne postoji a u njima postoji samo da bi ljudi koji imaju svoje , mišljenje o određenim društvenim pitanjima, mogli slobodno da ga iznesu u Srbiji u kojoj se guši , slobodna , nepartijska misao. .....


Što se VOJVODINE TIČE - NEMAM POJMA ZAŠTO JE U OVOJ TEMI POMINJEŠ .... ne delim Vojvodinu od Srbije i što sam rekao o SRBIJI važi i za Vojvodinu .... inače nisam Vojvođanski secesionista ako je bio pokušaj da mi se to inputira .... Uz put .... JA NISAM IZ VOJVODINE .... tako da uopšte pominjanje iste ... NE RAZUMEM ZAISTA ... Inače za mene su svi ljudi u Srbiji jednaki bez obzira na to odakle su ..... Ali ako je to nekome bitno ja sam iz Kragujevca. :eek: :eek: :eek:

I nema potrebe da budete srdivi prema meni , ja samo iznosim svoje mišljenje, ne vidim u čemu je problem. Ovo je slobodno , demokratsko društvo , zar ne?

Hvala lepo , POZDRAV!
 
Sad jos Tadic ispade nacionalista...

Nisam rekao nacionalista .... svakako nedemokrata i netaktični političar .... jedno veliko ništa u suštini. Njegova politika nema amplitudu , i svodi se na opstanak na vlasti po svaku cenu .... bitno je da je on pomenuo investitore .... a koliko će sada o tome da se priča .... mediji ima 15 dana da bruje o tome kako veliki predsednik dovodi investitore u Srbiju ... već viđeno .....
 
Ni G. Sarkozi nece reci da predstavlja narod Francuske, vec Francuze, i ako je njihov
ustav gradjanski, samo ne znam da li bi ti to primjetio da zivis u Francuskoj ?:per::per:

Prvo Sarkozi je jedan od retkih predsednika koji je gori od Borisa Tadića , zato prema nekim anketama danas ima podršku oko 25% ljudi u Francuskoj .... ali naprotiv Sarkozi će itekako reći pre GRAĐANI FRANCUSKE nego Francuzi , kako bi to neki kvazi - lingvista kod nas preveo drugo je pitanje ....

Hvala! Pozdrav!
 
Pokret "BOLJA SRBIJA";13771216:
Prvo Sarkozi je jedan od retkih predsednika koji je gori od Borisa Tadića , zato prema nekim anketama danas ima podršku oko 25% ljudi u Francuskoj .... ali naprotiv Sarkozi će itekako reći pre GRAĐANI FRANCUSKE nego Francuzi , kako bi to neki kvazi - lingvista kod nas preveo drugo je pitanje ....

Hvala! Pozdrav!

Ma ti izgleda znas i sta Sarkozi ne zna, sta prevodioci ne znaju !:think::think::think:
Fala ljepa, pali pametnjakovicu !:per::per::per::per:
 
Hocu reci da u Francuskoj ni pod razno, ne moze biti unosno antifrancuz !
Tebe zbunjuje nik, avatar, vise nego tekst ?:hahaha::hahaha::hahaha:
Odgovor je trebao biti postavljen postavljacu teme, greska, valjda je sad jasno !


A ko kaže da ja mislim da se u Srbiji može biti ANTI SRBIN .... pa naravno da ne može .... i da je sreće nigde u svetu i ne bi moglo .... jer , kada hoću da se poštuju prava drugih ne znači da hoću da se umanje moja prava ....

Hvala najlepše. Pozdrav!
 
nista se ti ne brini tu je Toma kao njegova zamena i ako treba bice jos veci demokrata od BoTe :sad2:

Da se razumemo , ne kritikujem Tadića da bih promovisao Nikolića ili bilo kog drugog.... ali da su potrebne promene to je jasno , Nikolić , Petrović , Petronijević , ne bitno ....ali neko novi svakako .....I na mestu predsednika i u parlamentu i u vladi .... pa ako ne valja idemo dalje ..... to je istnska i prava demokratija a ne ona kvazi iz naziva DS.

Najgore što se može raditi jeste da se jedan brani napadanjem drugog.... to znači da su argumenti za ovog prvog istrošeni .... da ih nema već se pokušava on odbraniti tako što se napada njegov konkurent a onda se ne bira DOBAR već manje LOŠ .... to je pogrešno ... to ne vodi pravom cilju ....

Hvala najlepše.! Pozdrav!
 
Него,ћуо сам де се ономад у Требињу надеро комовице и сира измјеха са све билим лукцем и пјево ћетнићке пјесме.
Тим поводом огорћена група грађана из еуропског монтенегра,инаће редовних посјетиоца дотићне конобе упутила пријетње другу због изавивања националне нетрпељивости.Страсти су смирене уз још по једну туру домаће,мада је групица огорћених представника мједија из бјеса што су прескоћени при викању тура,то јавности приједставила другојачије.
Но,што ћеш,слобода мједија је гарантирана уставом.........
 
Hajde, pravnik, ne lupaj gluposti! Svaki predsednik bi tako rekao i govori za svoj narod, onaj koji je konstitutivni u njegovoj državi.

Gde u NAŠEM USTAVU PIŠE - SRBI SU KONSTITUTIVAN NAROD? ..... koji član , gde .... i zamoliću da mi se ne obraćaš na nepristojan način ili da mi se uopšte ne obraćaš , ja nemam nikakav razlog da razgovaram na necivilizovan način.

Hvala ! Pozdrav!
 
Pokret "BOLJA SRBIJA";13771265:
A ko kaže da ja mislim da se u Srbiji može biti ANTI SRBIN .... pa naravno da ne može .... i da je sreće nigde u svetu i ne bi moglo .... jer , kada hoću da se poštuju prava drugih ne znači da hoću da se umanje moja prava ....

Hvala najlepše. Pozdrav!
A sta kaze Merkelova ............."mi Nemci i mi Turci"...........ja to jos nisam cula, jesi li ti ?:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Pokret "BOLJA SRBIJA";13771341:
Gde u NAŠEM USTAVU PIŠE - SRBI SU KONSTITUTIVAN NAROD? ..... koji član , gde .... i zamoliću da mi se ne obraćaš na nepristojan način ili da mi se uopšte ne obraćaš , ja nemam nikakav razlog da razgovaram na necivilizovan način.

Hvala ! Pozdrav!

A, ako ne piše, onda ni nisu, jel? E, izem ti bukvaliste. Pa, koji je onda narod u Srbiji konstitutivni ili po tebi nijedan narod nije konstituisao Srbiju, nego je pala s Marsa?
 
Ma ti izgleda znas i sta Sarkozi ne zna, sta prevodioci ne znaju !:think::think::think:
Fala ljepa, pali pametnjakovicu !:per::per::per::per:

Ne kažem da sam u pravu samo iznosim svoje mišljenje ... i ne kažem da bi svi prevodioci neadekvatno preveli već da to nije redak slučaj .... u svakom slučaju po meni Sarkozi nije autoritet u koji treba bez treptanja gledati .... i zaista mislim da bi rekao GRAĐANI FRANCUSKE ..... ali da ne gledamo hipotetički na njega ... Angela Merkel , uvek govori Građani Nemačke , Berluskoni - Građani Italije ( a on čak važi za nacionalistu ) ..... naš DEMOKRATA .... ne misli tako ....
 
Pokret "BOLJA SRBIJA";13771372:
Ne kažem da sam u pravu samo iznosim svoje mišljenje ... i ne kažem da bi svi prevodioci neadekvatno preveli već da to nije redak slučaj .... u svakom slučaju po meni Sarkozi nije autoritet u koji treba bez treptanja gledati .... i zaista mislim da bi rekao GRAĐANI FRANCUSKE ..... ali da ne gledamo hipotetički na njega ... Angela Merkel , uvek govori Građani Nemačke , Berluskoni - Građani Italije ( a on čak važi za nacionalistu ) ..... naš DEMOKRATA .... ne misli tako ....

Imaš li ti to čime da potkrepiš, sokole... to za Merkelovu i Berluskonija.
 
A sta kaze Merkelova ............."mi Nemci i mi Turci"...........ja to jos nisam cula, jesi li ti ?:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Меркелова је мала беба.
Кад поћне онај из наЈвеће демокрацијске земље да набраја......
Мехиканце,Кинезе,Кубанце, Порториканце,Кореанце,Индијанце,Јехове,Будисте, Мотористе.......
прође пола самита.
 
A, ako ne piše, onda ni nisu, jel? E, izem ti bukvaliste. Pa, koji je onda narod u Srbiji konstitutivni ili po tebi nijedan narod nije konstituisao Srbiju, nego je pala s Marsa?

Naš ustav ne poznaje instituciju konstitutivnog naroda .... istina neki pravnici su smatrali da to i nije najsrećnije rešenje ali je tako .... ja mislim da je rešenje dobro .... jer ako smo svi ravnopravni bez obzira na nacionalnost kako se onda neko može isticati kao konstitutivan .... time bi bio ravnopravniji od ostalih ... a priznaćete sama ta reč je besmislena .... i nisam bukvalista .... prema teoriji tumačenja ustava kao najvišeg pravnog akta on se tumači "PISANO" .... dakle .... ono što ne piše i ne proističe iz duha zakona ne može se podrazumevati .... Narodski jezikom ta vrsta tumačenja jeste - bukvalno tumačenje , ali ustav se tako tumači . .... Postojanje KOSTITUTIVNOG naroda kod nas po novom ustavu ne postoji .... pitajte bilo koga ko se razume u pravo , kome je to struka i videćete da će vam to potvrditi. Posebana je priča i pitanje da li je to ustavno rešenje dobro!

I molim , još jedanput da mi se ne obraćate nepristojno. Mislim da a ne vređam nikoga i da nema potrebe. U redu je da drugačije mislite ali nađite adekvatan način da to kažete.

Hvala. Pozdrav!
 

Back
Top