Kostolomci - samouki kiropraktičari

Bzvz si postavila ovo iznad nikome nista nece znaciti..a kao sto rekoh imaju pregsht slika sa lekarima kojima su pomogli..i to je dovoljan pokazatelj koliko ih oni sa diplomom cene..ako znas nekog ko je nekom naneo zlo to trebas napisati kao sto licno mogu napisati imena nestrucnih koji su me ''lecili'' proteklih meseci..ali to nije tema i nema potrebe da ide u tom pravcu..kome treba tel moze se obratiti na pp iskljucivo kao preporuka a ne kao garancija
 
Ja sam Amra i od svoje desete godine muku mučim sa skoliozom. Probala sam sve metode - zvanične i alternativne. Između ostalog išla sam i nekim hiropraktičarima koji su mi još više izrotirali kičmu Pokušala sam i sa fizikalnom terapijom, ali ni ona nije dala rezultate. Fizijatri nemaju blage veze, jer vjezbe koje preporučuju takode rotiraju kičmu i donose više štete nego koristi. Prema tome, nije bilo druge nego otići na operaciju. Kad se pojavio dr. Mirza Biščević prvi i jedini stručnjak za skolioze u BiH jedva sam dočekala. Od ortopedskih operacija ne treba očekivati nikakvo savršenstvo, jer su vrlo polovične. Ipak, rezultati su koliko toliko vidljivi. Hiropraktičari, joga učitelji, privatni fizijatri i fizioterapeuti samo uzimaju novac. Prednost treba uvijek dati zvaničnoj medicini i stručnjacima koji su veliki dio svog zivota posvetili nauci i usavršavanju.
 
Ja sam Amra i od svoje desete godine muku mučim sa skoliozom. Probala sam sve metode - zvanične i alternativne. Između ostalog išla sam i nekim hiropraktičarima koji su mi još više izrotirali kičmu Pokušala sam i sa fizikalnom terapijom, ali ni ona nije dala rezultate. Fizijatri nemaju blage veze, jer vjezbe koje preporučuju takode rotiraju kičmu i donose više štete nego koristi. Prema tome, nije bilo druge nego otići na operaciju. Kad se pojavio dr. Mirza Biščević prvi i jedini stručnjak za skolioze u BiH jedva sam dočekala. Od ortopedskih operacija ne treba očekivati nikakvo savršenstvo, jer su vrlo polovične. Ipak, rezultati su koliko toliko vidljivi. Hiropraktičari, joga učitelji, privatni fizijatri i fizioterapeuti samo uzimaju novac. Prednost treba uvijek dati zvaničnoj medicini i stručnjacima koji su veliki dio svog zivota posvetili nauci i usavršavanju.

Amrae, drago mi je što ti je dr Mirza pomogao.
Ali sa boldovanom konstatacijom se ne mogu apriori složiti.
Imala sam kontakta i sa alternativnom i sa zvaničnom medicinom, i koliko sam videla, oni iz zvanične nisu ništa manje "pogađači" od praktikanata nekih drugačijih sistema.
Retko šta će moći egzaktno da ustvrde, i kod njih je mnogo onog "može i ne mora da bude".

Štaviše, alternativci su mi se pokazali daleko i precizniji, a i efikasniji (ne zadrže se na tome da samo konstatuju u čemu je problem, već ga i otklanjaju, u srži).
Naravno, i kod alternativaca i kod onih iz zvanične medicine ima svakakvih stručnjaka i nestručnjaka, ali generalno je problem kod zvanične medicine taj što su zaboravili da treba da leče čoveka a ne bolest, ne gledaju stvari holistički (lečiće ti ruku dok ti bubreg otpada na primer), i na žalost, mislim da ne postoji dobra pedagoška edukacija, jer mnogi od doktora zvanične medicine jednostavno ne znaju istinski da priđu čoveku, već pacijente tretiraju kao na traci. Naravno, ima izuzetaka :).

Kada su me lekari zvanične medicine više puta otpisivali u svakom smislu, alternativa, joga i promenjena ishrana su me vratili u život (a te metode su stalno pljuvane od strane većine zvaničnih medicinara - ne svih!!).
Nisu stvari crno bele... ali mislim da je pogrešno potpuno isključivati jedan sistem zarad drugog.
To je moje lično iskustvo.
 
Ja sam Amra i od svoje desete godine muku mučim sa skoliozom. Probala sam sve metode - zvanične i alternativne. Između ostalog išla sam i nekim hiropraktičarima koji su mi još više izrotirali kičmu Pokušala sam i sa fizikalnom terapijom, ali ni ona nije dala rezultate. Fizijatri nemaju blage veze, jer vjezbe koje preporučuju takode rotiraju kičmu i donose više štete nego koristi. Prema tome, nije bilo druge nego otići na operaciju. Kad se pojavio dr. Mirza Biščević prvi i jedini stručnjak za skolioze u BiH jedva sam dočekala. Od ortopedskih operacija ne treba očekivati nikakvo savršenstvo, jer su vrlo polovične. Ipak, rezultati su koliko toliko vidljivi. Hiropraktičari, joga učitelji, privatni fizijatri i fizioterapeuti samo uzimaju novac. Prednost treba uvijek dati zvaničnoj medicini i stručnjacima koji su veliki dio svog zivota posvetili nauci i usavršavanju.


Fizijatri mogu da preporuce ali ne mogu i da vam naprave program vezbi za skoliozu jer oni i ne pokazuju vezbe.Skolioza koja se pojavila u 10.godini je strukturalna i neizleciva,Vezbe koje su Vam davali bez obzira sto vi mislite da vam nisu pomogle su vas spasile od invalidskih kolica,tako da recenica vise stete nego koristi jednostavno ne stoji.......
 
Moj brat ima problem ,radjena mu je operacija debelog creva i stavljena mu je stoma ,verovatno znate sta je to ,medjutim posle operacije 2 dana nije osetio levu nogu palo mu je stopalo i nije mogao da pomera prste,lekari su se pravili mutavi ,rekli da umislja (naravno da ne bi priznali odgovornost),posle otpustanja iz bolnice kada je dosao kuci ,imao je ogromne bolove u nozi ,toliko da je vristao vise od mesec dana ,nismo znali sta je .Zvali smo neku zenu iz bolnice da dodje da ga pogleda ,donosila je neki aparat na struju i to mu je koliko toliko pomoglo al bolovi su i dalje bili prisutni ,poceo je da se kljuka lekovima protiv bolova ali to nije bilo resenje .Rekli su nam da su verovatno prilikom operacije ostetili neke nerve i krenuo je na terapije,kod nekog Harisa iz Panceva(na tim terapijama je poceo da pomera 4 prsta osim palca koji i dalje ne funkcionise) ,terapije su mu pomagale dok ih je radio 2 sata al kad dodje kuci ista prica,jaki bolovi i pritom nije mogao da spava koliko mu je bilo lose,pritom 20 terapija kosta 450 evra.Ne znam kakve sve injekcije nije primio,doduse su pomagale ali na par sati ,al da se razumemo to nije trajno resenje da se bode ceo zivot.Zanima me da li je imao neko slicno iskustvo i sta da probamo sto vec nismo ,razmisljala sam o kostolomcima dal bi mogli da mu pomognu ,cula sam za tog coveka iz Brestovca kod Panceva valjda se zove Resid,svi kazu da je mnogo dobar .Pomoc molim vas,hvala unapred
 
@terapeut
U javnosti su poznati mnogi primeri kako su neohirurzi napravili inavlide od ljudi koji su dosli na operaciju...a ja zaista ne znam da je neko ko namesta kicmu nekoga pretvorio u invalida...sto ne podelite informacije pa da ljudi znaju...
Sto se tice manipulacija kicmom i vaseg opisa, mogu samo reci da ja meni dr fizijatar iz klinickog radio manipulaciju na par mesta i zaista su sve tegobe nestale...
 
Pa da je ikoga pretvorio odrobijao bi ga glat..nego su to one price rekla kazala..poenta je sto se posle takve intervencije ne sme napraviti 10ak dana nikakav nepravilan nagli pokret jer je tada osetljivije..normalno kao i posle svake intervencije gde je potreban oporavak..ali ljudi se osete ko preporodjeni i navale ko da nista nije bilo i sjebu se..onda dodju i kao upropastio si me..lazu da bi ih opet o istom trosku sredio
 
Ja padnem kod kuće sa ljestava na ruku .Pošto sam zaposlen naravno javim se doktoru ono bolovanje i to boli ruka yebiga .
Pošalju me ortopedu ,slikam ruku kaže on nema loma sve u redu šta znam nagnječenje od udarca i to stavi mi longetu,kaže prije će proći .
Nakon 7 dana odem na kontrolu skine pokuša da mi savije ruku u zglobu ali osjetim oštar bol kaže lik proće to maži dao mi neku kremu .
Međutim dok sam ja otišao svom doktoru da se javim vidim ja da to nije dobro taj bol se opet vratio .Odem kod nas ima čovjek namješta lomove ,zglobove i to i on mi nakon masaže te ruke nekim uljem kaže da mi je pukla neka mala kost .Vidio i ja tačno se vidi gdje se podigla koža na ruci nateklo i on mi namjesti sad nemam problema .Tako da ima tu nešto
 
Lično nisam imala iskustva sa kostolomcima, ali više ljudi iz mog okruženja jesu. Iskustva su više no pozitivna u svakom slučaju. To što zvanična medicina nema objašnjenje za njihovo delovanje nije razlog da se njihov rad nipodaštava i da se ljudi proglašavaju za čudake. @patient Pretpostavljam da 4 meseca neuspešnog lečenja po bolnicama bez rezultata znači da je problem ozbiljan, kostolomac (iz Smedereva, ne mogu da se setim imena) je tu osobu izlečio za par minuta.
 
Uopste ne mora znaciti to sto je neko proveo 4 mjeseca po bolnicama da je problem ozbiljan. Koja je dijagnoza toj osobi....? Vjerovatno je i nema ili je jako blaga nesto sto bi prestalo i uz dobre fizikalne. U krajnjem slucaju bih preporucila namjestanje nekih komplikovanih preloma, vise nista.
 
Obzirom da čovek nije mogao da hoda i da je imao jake bolove, da problem je bio ozbiljan. Doduše nije bio ozbiljan za lekare (oguglali na tuđu patnju) koji gledaju sa koje strane će da im stigne flaša viskija.
A vidim da je savremena medicina uznapredovala, obzirom da deli dijagnozu i terapiju preko foruma. U svakom slučaju, od tada godine su prošle i komšija nema problema sa tom nogom.
 
Сколиоза јесте озбиљан проблем и то не може да реши ни један костоломац.
Настаје као последица попуштања лигамената кичменог стуба. Дакле, није примарни проблем у самом коштаном ткиву.
Данас се то оперише. У Бг-у се оперише уназад бар 10-15 година веома успешно, а оперисало се и пре тога.
 
Сколиоза јесте озбиљан проблем и то не може да реши ни један костоломац.
Настаје као последица попуштања лигамената кичменог стуба. Дакле, није примарни проблем у самом коштаном ткиву.
Данас се то оперише. У Бг-у се оперише уназад бар 10-15 година веома успешно, а оперисало се и пре тога.

Naravna stvar. Za kompleksne probleme sa ledima kostolomci ne mogu pomoci. Ponavljam osim ako je problem neke lakse prirode tj. prelom, fraktura noge ruke, mozda neki ligament i sl. Ko ne vjeruje nek proba sta me briga. Ja vjerujem iskljucivo u terapije zasnovane na medicini. Te su mi naravno jedino i pomogle. Ako pricamo o tjelovjezbi to je opet sad druga stvar.
 
Moje iskustvo :pomazu .Tkz. kostolomci. Pre tri godine vise od 6 meseci boleo me desni lakat , nisam mogla casu vode da uhvatim tom rukom ,bolovi uzasni, a doktori kazu :teniski lakat i samo tablete protiv bolova daju (uzgred nisu pomagale tablete ) I moj sin ugane clanak na nozi igrajuci fudbal i posalju nas iz kluba kod jednog dede (okolina ZR) da mu namesti nogu. I ja pitam da li moze i meni lakat da "popravi" a deda kaze to ti je od kicme -gledam ga zbunjeno al kazem nek je i od kicme jel moze da "popravi "? Samo je vrucom rakijom blago izmasirao kicmu , sela sam na stolicu i sagnula se dole pa jednu ruku uvis a on nesto blago "pipka" oko vratnog prsljenja ,onda druga ruka uvis pa pipa dalje .I tako naizmenicno jedna pa druga ruka a on niz kicmi sve do karlice dira prsljene .Nista nije bolelo . Ali sam ja izasla od njega BEZ IKAKVIH BOLOVA U LAKTU .I do danas me lakat nikad nije zaboleo .
A ove godine me oko prvog maja zabolela krsta ,pa svaki dan sve jace , isla i kod doktora ,davali tablete , a ja sam posle mesec i po dana bila skoro nepokretna : nisam mogla da sedim duze od nekoliko minuta od strasnih bolova , muz me dizao i sa stolice i ujutru iz kreveta ,nisam sedeci na krevetu mogla da dignem nogu toliko da izujem papucu . I bol se prosirio niz levu nogu.A magnetnu rezonancu mi zakazali tek za kraj oktobra . I onda me poznanica pita pa sto ne odem kod tog dede -a ja totalno zaboravila na njega . I velim gore ne moze da mi bude , jedva sam izdrzala u automobilu do njega . I opet mi pomogao - nazad do kuce sam bez bolova sedela u autu , mogla sam da podignem nogu da se obujem , sama sam ustajala iz kreveta ...I evo do danas meni je dobro , jedino me jos neko vreme bolela desna noga , ali sad vise ne . I rekao mi 2-3 jednostavne vezbe da radim svaki dan a interesantno je da mi je te vezbe fizioterapeut u Sremskoj Kamenici rekao da radim kad sam isla kod njega krajem maja samo sto tada od bolova nisam mogla ni da pomislim na to. Sad se samo kajem sto se nisam setila odmah da odem do dede nego sam se skoro dva meseca mucila .A sto se placanja tice : kolko das ,ako das ,nista ne trazi,mnogi odnesu samo pice
 
Vodio jutros kevu posle 2 meseca bola leve noge se nakanila..odma je sredio ko nova..samo treba 10 dana da se pridrzava saveta..nista da ne nosi i da se ne saginje..brza setnja i sedenje na tvrdom..al tesko da ce se ona dovesti pameti..mene je isto izlomio sine vrat i kicma mi otisli od kompa u out..sad me boli malo
 
Imam vrlo pozitivna iskustva.

Kad sam imala 10-tak godina uganula sam palac na nozi. Najpre smo snimili rengenom , pa kad u mi rekli da je uganuce bez preloma roditelji su me odveli u Visnjicu , gde mi je kostolomac vratio palac na mesto . To smo sve izveli brzo , i tako je najbolje , posle uganuca jer tetive valjda ne stignu da se islegle...Palac mi je ok.

Pre dve godine izvrnula sam skocni zglob trceci za autobusom. Nisam primetila nista posebno , nastavila sam da hodam i posle par dana stopalo je pocelo da mi otice , sve gore i gore , da se crveni i kao da ima temperaturu. Odem , snimim , kod fizijatra- i mirovanje kod kuce . Kao- upala tetiva ? Mirovala sam mesec dana i posle opet cim sam pocela da hodam isto to ... I otisla sam u Borcu. Covek je malo mrdnuo stopalo levo desno , bez nekog gadnog cimanja , nesto je skljocnulo i ja sam odmah osetila da se sve ok . Od tada nemam problem sa tim stopalom.

A sto se tice vrata - pre 10g pocelo je gadno. Dobila sam jake bolove ,glavobolje , vrtoglavicu , nesvesticu na odredjen polozaj glave i blagu anesteziju dela lica.
naravno da sam otisla kod svih lekara i neurologa i snimila rengenom.
Posle terapija je bilo bolje ali anestezija je ostala .
Rekli su mi da su vrtoglavica-nesvestica posledica nekog pritiska na arteriju koja vodi krv u glavu u nekom polozaju glave. Kao nestace s vremenom ...
E onda sam otisla da mi krcnu vrat. I vrtoglavice i anestezija je vise nisu pojavili.
O tada sam bila kod par kiroprakticara, jedino za vrat u Borcu vise ne idem , taj pokret nema sanse da ponovim , prepala sam se nevidjeno . A pomoglo je.
Sad sam nasla i fizijatra koji takodje radi kiroprakriku. Lepo je kad medicinski obrazovani ljudi nauce i druge tehnike.
A i naucila sam i kako da ponekad sama sebi vratim to nesto sto se pomeri pa boli.
Imam svoje tehnike -nisu rizicne ( nisam strucnjak doduse ali meni tako deluje - nema cimanja ni naglih pokreta ).
Jedna je: naslonim laktove na sto i glavu spustim na laktove , tako malo isteglim vrat, i par puta mi se desilo da samo čujem mali " cak" i vise me ne boli.
Druga je: ( imam vrat previse ispravljen , tj izgubio je prirodnu krivinu) legnem na krevet na ledja , a glava mi lagano visi sa kreveta. Tako isteglim vrat , manje boli , a ponekad i ako vrrrlo lagano sama okrecem glavu ( ne rukama ) u tom polozaju isto skljocne , i sasvim prodje.
A ponekad prodje posle dan dva sa lekovima koje mi je prepisao lekar : nesto protiv bolova , muskulorelaksant , i sredstvo za smirenje zivaca , pa opet samo skljocne i prodje posle 10-tak minuta.
Smatram da je tegljenje fantasticna tehnika.Naravno - pazljivoi lagano.
Imam i jednu vezbicu koja tegli onaj deo krsta-kicma , ali nema sanse da je tek tako opisem. Meni pomaze.
 

Back
Top