Koji firewall koristite...

Koji firewall koristite...

  • Windows Firewall

  • Zone Alarm

  • Comodo

  • Kerio Personal

  • Outpost

  • Sygate Technologies

  • Bitdefender Firewall

  • Symantec

  • Prisma Firewall

  • Norman Security

  • McAfee

  • Neki drugi

  • Ne koristim firewall

  • IS Firewall


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Windows Firewall, ali mi je i Avast-ov ukljucen :D

Misliš li da je dobro da budu oba uključena.....?????
wet.gif
Ja ne koristim nikakav firewal...
 
Poslednja izmena:
Misliš li da je dobro da budu oba uključena.....?????
wet.gif
Ja ne koristim nikakav firewal...
Ne mislim, tj. nisam ni znao da su oba ukljucena dok nisam vidio ovu temu pa sam pogledo je l' Windows-ov jos ukljucen.. Sad sam ga ugasio..
Imas Avast internet security? Zar nisi imao nod koliko juce? :D
Naravno da nije dobro.
Ali, mislim da je Avast iskljucio win fw kad si ga instalirao.Bar vecina IS paketa iskljucuje windowsov.
I ja sam mislio da ce Avast iskljuciti Windows-ov tako da nisam ni gledo, ali nije..sad sam ga ugasio..
Nemam vise NOD, presao sam na Avast IS kad je hardal na nekoj temi napisao da ima Avast IS i Malwarebytes' sa ukljucenim zastitnim modulom i da skida stalno crackove i sl. i da nema nikakvih problema :)
 
U principu, svi firewall programi rade isti osnovni posao. Razlike su, recimo, u tome kako koji izgleda i u tome kakvu ima "komunikaciju" sa korisnikom. Neke firewall programe je dovoljno samo instalirati i kliknuti par puta Next, dok je kod drugih potrebno izvesno poznavanje mreža i moguće ga je podesiti u sitna crevca.
Takođe, današnji firewall programi u sebi imaju mnogo više od zaštitnog zida. Oni dolaze u paketu sa antivirusom, anti-spyware i drugim anti-ma za zaštitu od raznog malicioznog softvera. Da bi im proizvod bio što konkurentniji na tržištu, proizvođači softvera će u svoje Internet Security pakete napakovati trista čuda, thus tolika raznolikost :)
 

Back
Top