Спектакуларно откриће из Другог светског рата

aleks1

Zainteresovan član
Poruka
298
Ново откриће из савезничких архива, које је шокирлало јавност јесте чињеница да су партизани тражили од савеѕника бомбардовање српских градова током 1944. године, како би припремили долазак Црвене армије из СССР-а, и партизана из Босне и Крајине!

Подсетимо да су том приликом сравњени са земљом српски градови попут Београда, Смедерева, Лесковца, Подгорице итд.

Срамно!!!

РАВНА ГОРА је једина светла тачка националне историје током II св. рата!
 
aleks1:
Ново откриће из савезничких архива, које је шокирлало јавност јесте чињеница да су партизани тражили од савеѕника бомбардовање српских градова током 1944. године, како би припремили долазак Црвене армије из СССР-а, и партизана из Босне и Крајине!

Подсетимо да су том приликом сравњени са земљом српски градови попут Београда, Смедерева, Лесковца, Подгорице итд.

Срамно!!!

РАВНА ГОРА је једина светла тачка националне историје током II св. рата!


Ovo je gledao Vuka Draskovica na BK TV u "nije srpski cutati", pa nam prenosi ovu naucnu "cinjenicu".
Vuk Draskovic je ponudio dokaz za ovu tvrdnju poslije emisije, tako sto se zakleo; "Dajem casnu sarlatansku rijec" !
 
igracina:
aleks1:
Ново откриће из савезничких архива, које је шокирлало јавност јесте чињеница да су партизани тражили од савеѕника бомбардовање српских градова током 1944. године, како би припремили долазак Црвене армије из СССР-а, и партизана из Босне и Крајине!

Подсетимо да су том приликом сравњени са земљом српски градови попут Београда, Смедерева, Лесковца, Подгорице итд.

Срамно!!!

РАВНА ГОРА је једина светла тачка националне историје током II св. рата!


Ovo je gledao Vuka Draskovica na BK TV u "nije srpski cutati", pa nam prenosi ovu naucnu "cinjenicu".
Vuk Draskovic je ponudio dokaz za ovu tvrdnju poslije emisije, tako sto se zakleo; "Dajem casnu sarlatansku rijec" !

vuk - sarlatan...
'ajde, molim te, ne lupaj....
ako ne volis coveka zato sto govori istinu, ne moras da ga vredjas...
 
vicente:
vuk - sarlatan...
'ajde, molim te, ne lupaj....
ako ne volis coveka zato sto govori istinu, ne moras da ga vredjas...

Nije tacno da ne volim Vuka, cak naprotiv, jedan od najzabavnijih mi je politicara.Prije je bio jos zabavniji, pokusavao je da mu svaka recenica bude grandiozna, pa je bio jako zabavan i teatralan.
Od kada mu je rejting pao, promijenio je stil, mnogo vise daje "teske" diplomatske izjave !
Nije vise zabavan kao prije, u pravom stilu budalastog pisca petparackih romana.
Smatram da je demokratski orijentisan i to vrlo cijenim kod njega !
 
Pitanje za Aleksa: Odakle ti tolika potreba da lazes? Da si zaista u pravu, ne bi imao potrebe da stvari iskrivljujes, i predstavljas ih potpuno netacno.
Sta znaci tvoja recenica "Tito je trazio bombardovanje srpskih gradova"? Sad cu ti reci sta odgovara istini - Tito je trazio bombardovanje nemackih vojnih garnizona na teritoriji Srbije. To je istina. A znas sta je jos isina? Da je Draza od saveznika trazio istu stvar.
A sto se tice spasenih saveznickih pilota, vasem jedinom doprinosu u toku antifasisticke borbe na teritoriji Jugoslavije, reci cu ti ovo, samo u periodu proleca 1944. kada je Rendolf Cercil (sin tog velikog prijatelja cetnika, Vinstona Cercila) bio pri partizanskom Vrhovnom stabu, sa oslobodjenih teritorija koje su drzali partizani je spaseno preko 1000 saveznickih pilota.
A to ko je bio koliki antifasista, sacekaj do maja 2005., kada bude 60-ta godisnjica od pobede nad fasizmom, pa ces videti koliko ce zivih veterana partizanskog pokreta dobiti odlikovanja od ruskog predsednika, kao zasluznih ucesnika u borbi protiv fasizma. A ti mi sad mozes reci "Ali nas podrzavaju Amerikanci!" A ja cu ti reci da uporedis ruski i americki doprinos u pobedi nad Hitlerom, pa sam vidi cija odlikovanja vise vrede.
 
Титову офанзиву на Србију у пролеће 1944 године снажно су помогли и сами Савезници тиме, што су извршили амсовна бомбардовања Београда, Ниша, Смедерева, Лесковца и других места.
Сва су ова бомбардовања Савезници извршили на изричан Титов захтев, који је био убеђен да ће савезнички масакр из ваздуха сасвим убити морал србског народа и да ће Срби бити не само немоћни да се супроставе његовим комунистичким дивизијама које је послао на Србију, већ да ће и листом прићи партизанима. Али, Тито се грдно преварио у своме рачуну. Срби су му се одлучно одупрли и на Ибру (нап. прочитај о Ибру у теми Димитрије Љотић) и свуда по Западној Србији, док је само савезничко бомбардовање изазвало индигнацију србског народа у односу на Англо-американце.
 
Najpre, konstatacija da je Tito bilo sta "izricito zahtevao" od saveznika, jednostavno nije tacna. On tada, a ni kasnije, nije bio u poziciji da od saveznika bilo sta zahteva, ili im naredjuje, nego samo da ih moli, sugerise im, i sl.
Na osnovu tvog posta se da zakljuciti da je Tito "naredio saveznicima da bombarduju gradove po Srbiji, i pobiju sto vise civila, a oni, sta ce jadni, morali da ispune Titovo naredjenje".
Ja i dalje stojim pri tome da je Tito sugerisao saveznicima da bombarduju nemacke garnizone, i time pomognu partizanski prodor i oslobadjanje Srbije.
Medjutim, konstatacija da su Tito i saveznici sklopili plan da pobiju sto vise civila, pa da onda Srbi izgube moral (ne znam samo o kom moralu pricas, mislis da su Srbi voleli Nedica?), i onda pristupe partizanima, je jednostavno smesna, ne drzi vodu. Lici na teoriju zavere.
Zatim, konstatacija da su partizanske divizije nakon bitke kod Usca 31. marta 1944. (opisane u temi o D. Ljoticu) glavom bez obzira pobegle iz Srbije, opet nije tacna.
Naravno, izostavio si da kazes da su u toj bitci, pored Nedicevaca i Ljoticevaca ucestvovali i njihovi saveznici, Nemci.
Druga proleterska i Peta krajiska divizija su se u Sandzak povukle tek 21. maja, znaci skoro dva meseca nakon pomenute bitke kod Usca. A za to sto je Srbija spasena od prodora "komunistickog bauka" u prolece 1944., vi nacionalisti imate pre svega da zahvalite Bugarima (61. pesadijskom puku i 25-oj diviziji) sa kojima su se partizani tokom te prolecne ofanzive najvise sukobljavali. "Ponosna Nediceva Srbija, Bugari joj zapadnu granicu brane!" (Naravno, ne sporim da su partizani u toku ta dva meseca vodili i brojne borbe protiv Nemaca i cetnika)
 
Ja i dalje stojim pri tome da je Tito sugerisao saveznicima da bombarduju nemacke garnizone

Марко, да ти кажем. Својим бомбардовањем Англо-американци су најмање штетили Немцима, јер им нису уништили ни један једини војни објекат. Али су зато нанели огромне жртве, и материјалне и људске, србском народу, кога су желели да ваздушним терором натерају у наручје Титу и његовим комунистичким хордама.
Англо-амерички "теписи", тј. међусобно повезане бомбе, тако да тамо где падну ништа живо на земљи не остаје, када су напали Београд на Васкрс 16. априла, бомбардовали су у Београду Бајлонову пијацу, Каленић, Пашино Брдо, Милешевску улицу, Кнез Михаилову и многе друге где није било ни једног немачког војног објекта.
Можда ће неко сада рећи (попут Марка), Тито је сугерисао али га нису послушали. Што уопште није истина. Већ сам рекао:
Сва су ова бомбардовања Савезници извршили на изричан Титов захтев, који је био убеђен да ће савезнички масакр из ваздуха сасвим убити морал србског народа и да ће Срби бити не само немоћни да се супроставе његовим комунистичким дивизијама које је послао на Србију, већ да ће и листом прићи партизанима.
 
aleks1:
Ново откриће из савезничких архива, које је шокирлало јавност јесте чињеница да су партизани тражили од савеѕника бомбардовање српских градова током 1944. године, како би припремили долазак Црвене армије из СССР-а, и партизана из Босне и Крајине!

Подсетимо да су том приликом сравњени са земљом српски градови попут Београда, Смедерева, Лесковца, Подгорице итд.

Срамно!!!

РАВНА ГОРА је једина светла тачка националне историје током II св. рата!

novo!?!?!?!?!?
pa ti decko jos uvek ne razlikujes dudinje od pacijih g.....!
pitaj bgd-ane kakva su im secanja na uskrs 1944.
a vuk koji je dosao iz p.m. "otkriva" nam rupu u saksiji. ono sto mi nije izginulo aprila pobijeno je u oktobru 1944.! :evil:
i to upravo od strane vukovih!!! :evil:
 
ono sto mi nije izginulo aprila, pobijeno je u oktobru 1944
Тачно, на жалост.
Октобарски црвени терор у Београду је био страшан. Комунисти су вршили масовну ликвидацију
наших најбољих Срба. Све што је ваљало тада је побијено и на власт су дошли комунисти чији потомци данас
владају СиЦГ у оделима демо(но)крата.

i to upravo od strane vukovih!!!
Хммм, могло би се рећи!
 
OK, najpre jedna konstatacija. Mislim da Drinjaca nije bio u pravu kada je rekao nesto otprilike "Nemci nisu imali nikakvih gubitaka prilikom saveznickog bombardovanja Beograda..." Bar po onim podatcima kojima ja raspolazem, prilikom tog bombardovanja je poginulo 200 nemackih vojnika. Znaci nije bas da nisu imali nikakvih gubitaka.
Nazalost, prilikom tog bombardovanja je poginulo oko 2000 Beogradjana, sto je jedan strasan zlocin, bez opravdanja. Samo je razlika u tome sto ti smatras da su oni to namerno ucinili, a ja mislim da je to posledica njihove neodgovornosti. Cinjenica da su Anglo-americki avioni prilikom tog napada leteli prilicno visoko, zbog straha od nemackog pvo-a se nisu spustali nisko da bi precizno pogadjali ciljeve. Ocigledno da je tim pilotima glavno bilo da sauvaju svoje glave, a da li ce pogoditi tacke od interesa, ili potkaciti civile, to im je bilo manje bitno. U svakom slucaju, mislim da to nisu svesno ucinili (jer zasto bi? Cercil je video Srbe kao svoje saveznike, a ne kao narod koji treba istrebiti), vec da je to posledica velike neodgovornosti, nepozrtvovanja od strane saveznika.
I jos nesto, iako to temom nije vezano za ovaj topic, pomenuli ste, pa 'ajde da priupitam. Cesto cujem da su komunisti, oslobodivsi Beograd(ili okupiravsi, po vama, - cista razlika u pogledu na neke stvari) vrsili streljanja "najboljih Srba" (mislim da taj vas termin nije bas prilican, ne znam da li imate neki aparat na kome izmerite koliko je ko "dobar Srbin"?). Ali interesantno da pored toga "streljali najbolje Srbe" (ili Beogradjane, ako hocete), nikad se ne pominju konkretna imena. Voleo bih da pomenete imena nekih priznatih umetnika, naucnih radnika, ili uopste javnih licnosti (govorim o zasluznim ljudima, a ne o burzujuima koji su se na ovaj ili onaj nacin obogatili), a da su bili streljani nakon oslobodjenja Beograda oktora 1944. (Naravno, nemojte mi navoditi ljude koji su na bilo koji nacin saradjivali ili sa Nemcima, ili sa Nedicevim drzavnim aparatom)
 
... ili koji nusi na na koji nacin saradjivali...
pa nisu svi bili u sumi! bez obzira da li na ovaj ili na onaj nacin! :wink: a ostali su ziveli u gradu, radili, privredjivali, tako da su dolazili u kontakt i sa nemcima...
a ko po tebi nije burzuj?
sto se tice imena...
hm, hm, hm...
pa na onom cuvenom spisku od 20 imena od 21. oktobra ima nekoliko imena iz moje porodice! i uopste nisu osecali potrebu da beze, a mogli su da zakupe avion!!!
 
Marko
OK, najpre jedna konstatacija. Mislim da Drinjaca nije bio u
pravu kada je rekao nesto otprilike "Nemci nisu imali nikakvih gubitaka
prilikom saveznickog bombardovanja Beograda..." Bar po onim podatcima kojima
ja raspolazem, prilikom tog bombardovanja je poginulo 200 nemackih vojnika.
Znaci nije bas da nisu imali nikakvih gubitaka.
Рекао сам да нису имали губитака са материјалне стране, војни објекти,
итд... а људске губитке нисам коментарисао јер уопште немам информације. Ако
ти кажеш да им је погинуло 200 војника, ја ћу ти веровати.
Хвала на информацији.
Nazalost, prilikom tog bombardovanja je poginulo...ti smatras da su
oni to namerno ucinili, a ja mislim da je to posledica njihove
neodgovornosti...Ocigledno da je tim pilotima glavno bilo da sauvaju svoje
glave, a da li ce pogoditi tacke od interesa, ili potkaciti civile, to im je
bilo manje bitno. U svakom slucaju, mislim da to nisu svesno ucinili.
Савезници су зверски бомбардовали НАЈНАСЕЉЕНИЈЕ делове и Лесковца и Ниша и
Смедераева и побили при томе од 10-20 хиљада недужних Срба. Марко, да ли су
случајно Савезници гађали најнасељеније делове поменутих градова?
Cercil je video Srbe kao svoje saveznike
. Тако је бар
изгледало у почетку док му се нису променили интереси. Шутнуо Дражу и
пригрлио Тита. Јеб.... се њему за "Србе савезнике и пријатељство". Све сам
инетрес до интереса. А Срби награбусили.
I jos nesto, iako to temom nije vezano za ovaj topic, pomenuli ste,
pa 'ajde da priupitam. Cesto cujem da su komunisti, oslobodivsi Beograd(ili
okupiravsi, po vama, - cista razlika u pogledu na neke stvari) vrsili
streljanja "najboljih Srba" (mislim da taj vas termin nije bas prilican, ne
znam da li imate neki aparat na kome izmerite koliko je ko "dobar Srbin"?).
Ali interesantno da pored toga "streljali najbolje Srbe" (ili Beogradjane,
ako hocete), nikad se ne pominju konkretna imena. Voleo bih da pomenete
imena nekih priznatih umetnika, naucnih radnika, ili uopste javnih licnosti
(govorim o zasluznim ljudima, a ne o burzujuima koji su se na ovaj ili onaj
nacin obogatili), a da su bili streljani nakon oslobodjenja Beograda oktora
1944. ).
Да сад не бих улазио у детаље, ти и сам знаш да комунисти током неколико
година 2. Св рата нису могли заузети Србију јер су против себе имали љуте
противнике србске националисте, осведочене борце против комунизма. Србија се
бранила све док је могла, а то значи док бољшевичке трупе нису упале у
Србију и почеле "ослобађати" градове, ослобађати од најбољих Срба. Добро,
кад сам рекао >најбољих Срба< можда је звучало мало и тендециозно, али
чињеница је да су у градовима могли остати само они Срби који су се
противили комунизирању Србије и који су у комунистима видели највеће зло.
Најбољи Срби су сви Срби који су страдали од комунистичке руке, а међу те
можемо и убројити 120 хиљада невине србске младости коју је ПекоДапчевић по
"ослобођењу Београда" послао на Сремски фронт где су гинули као најобичнија
стока.

(Naravno, nemojte mi navoditi ljude koji su na bilo koji nacin saradjivali
ili sa Nemcima, ili sa Nedicevim drzavnim aparatom).
А зашто Марко ????
Сарадња је била потребна, јер да се Недић успротивио сарадњи са Немцима,
Хитлер би одлучио следеће:
-Београд и Мачву би препустио да је окупирају усташке трупе (још већа
НДХ!!!)
-Северну Србију би препустио на управу Мађарима
-Остатак Србије би био подељен на бугарску окупациону зону и шиптари би
добили Санџак на управу до Краљева.
такође и:
-Хитлер би испразнио Србију и у њу населио околне народе
-Становништо преселио у окупиране просторе Совјетске Русије
-итд, итд, итд...

И требао би да научиш следеће:

"Ђенерал Милан Ђ. Недић, председник Владе националног спаса Србије од 1941.
до 1944. године, заслужан је за спас милион људских живота (искључиво Срба).
Ђенерал Милан Ђ. Недић је жртвовао не само себе, свој живот него и своју
част за спас Србије.
Ђенерал Милан Ђ. Недић никада није био, нити може бити издајник народни,
каквим га прогласише комунисти.
Ђенерал Милан Ђ. Недић није издао народ, веру, истину или србску традицију,
комунисте ионако издати није могао јер је њихов непријатељ одувек био. Као
што је Свети Сава од стране Српске православне цркве проглашен духовним оцем
свих Срба, тако је и ђенерал Милан Ђ. Недић од стране србског народа
проглашен "Србском мајком" и "Оцем Отаџбине". Због бесмртног дела које је
учинио на очувању србства, крајње је време да се са његовог имена скине жиг
издајника народног, и да буде проглашен за једног од највећих србских
синова, јер армијском ђенералу Милану Ђ. Недићу припада једна од челних
позиција.
 
Бомбардовање србских градова из енглеских авиона 1944-1945. године су били
по навођењу партизанских навигатора. Они су били дужни да наводе авионе на
касарне и друге војне објекте окупатора, али су их наводили на србске
тргове. Тако је Београд бомбардован шест пута и то увек цивилни центар
града где није било војних објеката, а једно бомбардовање је било на
Васкрсење Господње 17. априла 1944. године, и том приликом убијено је око
2.000 цивила, највише жена и деце. Ниш је бомбардован дванаест пута,
Крушевац шест, а Подгорица 73 пута. У њој је убијено више од 5.000 људи, па
су црногорски комунисти у знак захвалности "другу Титу" што их је тако
успешно бомбардовао, први у Југославији свој град Подгорицу назвали
Титоградом. Будале.
 

Back
Top