Bogdanović: Miloševići povukli narod u propast

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.186
Nekadašnji ministar unutrašnjih poslova Srbije Radmilo Bogdanović ocenio je da su bivši predsednik Srbije i SRJ Slobodan Milošević i njegova supruga Mira Marković svojom nesrećom povukli u propast ceo narod
"Za Miloševićev krah najviše je kriva ona. I on je grdno pogrešio kad je dozvolio da ona formira JUL", istakao je Bogdanović u intervjuu nedeljniku NIN.
On je rekao da je Marković supruga bila "jedna specifična žena" koja nije dala da joj se protivreči, a Milošević je bio slab prema njoj.
"Nisi mogao da joj se usprotiviš, umela je da te poklopi, a čim nešto kažeš što joj se ne sviđa, umela je odmah da se naljuti i ne razgovara sa tobom", naveo je Bogdanović, nekad visoki funkcioner Socijalističke partije Srbije, koji je ostavku na mesto ministra podneo posle demonstracija 9. marta 1991. godine.
Govoreći o ubistvu nekadašnjeg predsednika Predsedništva Srbije Ivana Stambolića, on je konstatovao da Milošević i nekadašnji načelnik Državne bezbednosti Jovica Stanišić snose odgovornost za to što su se "crvene beretke" toliko osamostalile da su mogle da ubijaju koga hoće.
"A što se ubistva Stambolića tiče, da onaj momak iz crvenih beretki nije progovorio nikad se ništa o tome ne bi saznalo", smatra Bogdanović.
Prema mišljenju Bogdanovića, ministra odbrane SRJ Pavla Bulatovića mogao je da ubije samo neko iz okruženja Mila Đukanovića, koji se "nikad nije saglasio da Bulatović zastupa srpske interese u ime Crne Gore".
On smatra da je njegov naslednik na mestu ministra unutrašnjih poslova Zoran Sokolović "uradio svakakve prljave poslove" za Miloševića, kao i da je "bio velika kukavica, a pri tom veran kao pas".
Sokolović se plašio Haškog tribunala i zato se i ubio u voćnjaku, rekao je Bogdanović i dodao da se Haga plašio i kasniji ministar unutrašnjih poslova Vlajko Stojiljković.
"Znam da je govorio: 'Ako noću, u sitne sate, moja bela pudlica zalaje na vrata, odmah ću pucati sebi u glavu'. A ispred Skupštine se ubio zato što ga je neko, mislim da znam i ko, nagovarao da, kad već hoće da se ubije, to učini tako da se od njegovog samoubistva napravi politički marketing", naveo je Bogdanović.
On je obelodanio i kockarsku strast ratnog predsednika Republike Srpske Radovana Karadžića, kome se sada sudi u Haškom tribunalu, naglašavajući da je on mogao sve da radi dok je bio po volji Miloševiću.
"Uhvatimo mi njega da se kocka, ne samo u beogradskim kackarnicama, nego i u Švajcarskoj. I to u milionske sume.
Kažem Slobodanu: 'Pa, on se to kocka našim parama'. A Milošević će: 'Pusti ga, treba nam'", rekao je Bogdanović.
On je dodao da je Milošević, kada se posvađao s Karadžićem, tražio da se "čupaju telefoni s Bosnom".
"Kažem mu: 'Slobodane, bre, kako da narodu isključimo telefone?' A on će: 'Neka im to bude drastična mera'. Tako je to bilo, ako ti on kaže da je crno, onda je crno. To ga je i ubilo", zaključio je Bogdanović.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ović:+Miloševići+povukli+narod+u+propast.html
 
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:



Kopenhagen 18. 03. 2010

Press

Obukla ćerku u diktatore, među kojima je i Slobodan Milošević

Danska umetnica Nina Marija Kleivan napravila je čudan umetnički projekat tako što je svoju ćerku Faustinu, koja ima svega nekoliko meseci, obukla u najomraženije diktatore 20. veka, slikala je, i to izložila.
1
diktatori-1.jpg

Među slavnim diktatorima... Beba obučena kao Slobodan Milošević

Serija fotografija nosi naziv „Moć", a među diktatorima se pored Hitlera, Pinočea, Staljina, Sadama Huseina i Musolinija, nalazi i bivši srpski predsednik Slobodan Milošević.

Na ovu neobičnu ideju Kleivanova je došla dok je bila trudna sa Faustinom, njenim drugim detetom. Zbog bolova u karlici, skoro pola godine je provela u invalidskim kolicima, tako da nije mogla da radi u ateljeu. Tada je odlučila da će Faustina postati njeno platno čim se rodi.
2
diktatori-2.jpg


Mala odela za svoju bebu Nina je sama šila.- Svi u sebi nosimo zlo. I mala deca su zla jedna prema drugoj. Čak bi i moja ćerka jednog dana mogla čvrstom rukom da vlada Danskom - objasnila je svoju ideju Kleivanova.Serijom fotografija ona je šokirala i svog supruga, koji smatra da joj je rad pogrešan.Nina je otkrila da je u detinjstvu mrzela nacizam i Nemce. Otac joj je bio u pokretu otpora i neko vreme bio je zarobljen u nacističkim logorima. Kao dete, Nina je u džepu nosila papirić sa imenom očevog čuvara kako bi ga našla i ubila.

(AG.)



http://www2.pressonline.rs/sr/vesti...ore,+među+kojima+je+i+Slobodan+Milošević.html
 
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:



Kopenhagen 18. 03. 2010

Press

Obukla ćerku u diktatore, među kojima je i Slobodan Milošević

Danska umetnica Nina Marija Kleivan napravila je čudan umetnički projekat tako što je svoju ćerku Faustinu, koja ima svega nekoliko meseci, obukla u najomraženije diktatore 20. veka, slikala je, i to izložila.
1
diktatori-1.jpg

Među slavnim diktatorima... Beba obučena kao Slobodan Milošević

Serija fotografija nosi naziv „Moć", a među diktatorima se pored Hitlera, Pinočea, Staljina, Sadama Huseina i Musolinija, nalazi i bivši srpski predsednik Slobodan Milošević.

Na ovu neobičnu ideju Kleivanova je došla dok je bila trudna sa Faustinom, njenim drugim detetom. Zbog bolova u karlici, skoro pola godine je provela u invalidskim kolicima, tako da nije mogla da radi u ateljeu. Tada je odlučila da će Faustina postati njeno platno čim se rodi.
2
diktatori-2.jpg


Mala odela za svoju bebu Nina je sama šila.- Svi u sebi nosimo zlo. I mala deca su zla jedna prema drugoj. Čak bi i moja ćerka jednog dana mogla čvrstom rukom da vlada Danskom - objasnila je svoju ideju Kleivanova.Serijom fotografija ona je šokirala i svog supruga, koji smatra da joj je rad pogrešan.Nina je otkrila da je u detinjstvu mrzela nacizam i Nemce. Otac joj je bio u pokretu otpora i neko vreme bio je zarobljen u nacističkim logorima. Kao dete, Nina je u džepu nosila papirić sa imenom očevog čuvara kako bi ga našla i ubila.

(AG.)



http://www2.pressonline.rs/sr/vesti...ore,+među+kojima+je+i+Slobodan+Milošević.html

koji moj ima veze danska sa srbijom i s.m.

pa oni su centar dekadencije i razvrata, pedofilije i incesta, narkomanije i pederisanja

nemaju ni brda ni planine, slepci. jedno brdo od jedva 500m. sta oni znaju, udario im standard u glavu fasisticku

a i onaj ko prenosi takve besmislene besmislice, nije ni on bolji

zivi srbijo i uzivaj, stize prolece, nove bebe su izasle napolje u setnju na vazduh. to mene raduje, svake godine me obraduju nasi najnoviji sugradjani, a ne te danske pi*darije
 
Poslednja izmena:
Није ништа ново да је Мира била зло и наопако. Слоба бре био банкар, државник, ауторитет, а ова је све упропастила југословенштином, комунизмом и сличним глупостима.

Ne bi Mira mogla njega da "upropasti" da nije bio i sam sklon komunizmu i ostalim "glupostima".:cool:
 

Back
Top