Papiri za pse

Naravno da ne! Inace, svaki pas bez dokaza o poreklu se u kinologiji smatra za mesanca, koliko god se to nekom svidelo ili ne.
Pri kupovini vecini ne "treba" rodovnik, a kako pas malo stasa, eto ti belaja , ja bih da se predomislim! Takvi su idealni za razna muljanja i parenja bogtepita koga s kim i naravno nemanja porekla psa. Inace taj famozni rodovnik kosta 2000din, pa mi uopste nije jasno ko tu stedi, vajni kvaziuzgaivac, ili isti takav buduci vlasnik!
 
Poslednja izmena:
Moj pas ima 7 meseci ženka je i nema papire,da li je moguće da njeni stenci dobiju papire iako ih ni ona a ni pas sa kojim se pari nema papire?

A sta ce im "papiri"? Da li si ti uopste i videla kako taj "papir" izgleda. Mnogo je komplikovaniji od krstenice jer u tom " papiru" stoji ( mora
da stoji inace je papir bezvredan) i celo geneolosko stablo ( a to znaci baba, deda, pa i prababa i pradeda).
 
Kako uopste nekome padne na pamet da pari psa bez papira, tj. bez uvida u roditelje i pretke?! Da li mu i jednog momenta padne na pamet da se mogu upariti majka i sin, brat i sestra, otac i cerka. S obzirom da se retko ide van granica na parenja, koja verovatnoca je da ce se naci pas koji nije u rodu u ovom malom "genetskom basenu"?
 
Ides u svoje Kinolosko drustvo u svom gradu.

Treba ti potvrda o parenju koju ti daje vlasnik muzjaka i papiri kuje.

A mozes i u BG u KSS

Najbolje da odes do svog KD i raspitas se.
Ja imam malinou zenku staru 2 godine i 8 mjeseci, i nemam papira dobio sam na poklon ali je 100 posto cistrokrvna, kako da joj izvadim papire u koliko je to moguce?
 
Разговори показују да око ове теме постоје различите дилеме инепознавања.
Као прво постоје две врсте " папира" за пса
Птва врста ја РОДОВНИК ( важи за псе регистрованих раса) и издаје га Киноолшки Савез.
ДУЖНОСТ је одгајивача да пријави легло и да за штенце извади родовнике. Финансијски аранжман може да буде и такав да купац плаћа родовник, али мора одгајивач да га извади, не може ново власник.

Родовник 2.jpg


Родовник  1.jpg


Ово је страи родовник из времена када смо живели у заједничкој држави, али тако изгледа и нови са свим подацима о псу и његовом родослову јер је то FCI ОБРАЗАЦ
 
Друга врста " папира " је ПАСОШ. Њега вади новопечени власник а издаје га свака ветеринаеска станица и , како му и име каже, то је лични дикумент пса у коме су сви подаци о чиповињу , вакцинацијама и свим битним медицинским интервенцијама

пасош.jpg
 
Poštovanje, da li znate kol. je cena vađenja rodovnika za štene jer mi vl. legla sada traži za rodovnik 30e posle 2.5 mes. ujurivanja a ja sam na KSS sajtu video (ako sam dobro razumeo) da je 2.000rsd? Hvala na odg. PozZz. 😀
 
Poštovanje, da li znate kol. je cena vađenja rodovnika za štene jer mi vl. legla sada traži za rodovnik 30e posle 2.5 mes. ujurivanja a ja sam na KSS sajtu video (ako sam dobro razumeo) da je 2.000rsd? Hvala na odg. PozZz. 😀

A зашто се не обратиш Кинолошком савезу, видиш да ли је легло уопште пријављено, колико кошта родовник итд, па тек онда разговараш са одгајивачем ? Ако ти је толико стало - плати му, али се опет увери у КС да је све у реду. Постоје и фалсификата :rtfm:
 
Uzeo sam vucjaka u novembru (imao je oko 4-5 meseca) i "prodavac" mi jos nije dao papire (a predao je kao odmah da se urade):dash:. Zvao sam kinolosko udruzenje u kome je on i ispostavilo se da znam pretsednika. On mi je rekao da sve ide preko udruzenja i da ovaj nista nije predao. Verovatno cu morati da zovem inspekciju :evil::evil::evil:
И то под ХИТНО! Како не би биле перипетије како си закаснио.
 

Back
Top