Турски попис становништва на Косову 1911

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
popolaz-ottomana1911.jpg


Овај Турски попис из 1911 обухватио преостале делове Отоманске имперје-Косово,Раска,Албанија и Македонија.
У Албанији нема Албанци а у Косово нема Срби него само Грци и Бугари.

Објашњење.
на Косову све до 1912 нема присуства СПЦ, тако да сваки православни Косовар је отишао у екуменском-светоотачког (грчки) или Егзархат (бугарски) цркве, тако да имамо само "Грка и Бугара на Косову, и Македонији.
За информације о саставу Косова и владавине припада и Рашка, одакле је дошли средњовековних српски владари и Пећи, седишту СПЦ.Тако да се и тамо на Косову и Рашка налазили само "Бугари" и "Грци"

То је зато што на територији Отоманског царства они признају само две црквене организације: Бугарска и Грчка, и Турска дели своје поданике на верске, а не по етничкој основи.
Сви Македонци, Срби, Власи и Албанци који су егзархисти Пон турских докумената, али и за њихове личне документе су забележени као Бугари док сви они који су били патријарсхисти за своје личне документе су ушли као Грци.
 
popolaz-ottomana1911.jpg


Овај Турски попис из 1911 обухватио преостале делове Отоманске имперје-Косово,Раска,Албанија и Македонија.
У Албанији нема Албанци а у Косово нема Срби него само Грци и Бугари.

Објашњење.
на Косову све до 1912 нема присуства СПЦ, тако да сваки православни Косовар је отишао у екуменском-светоотачког (грчки) или Егзархат (бугарски) цркве, тако да имамо само "Грка и Бугара на Косову, и Македонији.
За информације о саставу Косова и владавине припада и Рашка, одакле је дошли средњовековних српски владари и Пећи, седишту СПЦ.Тако да се и тамо на Косову и Рашка налазили само "Бугари" и "Грци"

То је зато што на територији Отоманског царства они признају само две црквене организације: Бугарска и Грчка, и Турска дели своје поданике на верске, а не по етничкој основи.
Сви Македонци, Срби, Власи и Албанци који су егзархисти Пон турских докумената, али и за њихове личне документе су забележени као Бугари док сви они који су били патријарсхисти за своје личне документе су ушли као Грци.

http://republic-of-macedonia.jimdo.com/popolazione_dell_limpero_ottomano1911.php
 
popolaz-ottomana1911.jpg
Овај Турски попис из 1911 обухватио преостале делове Отоманске имперје-Косово,Раска,Албанија и Македонија.
У Албанији нема Албанци а у Косово нема Срби него само Грци и Бугари.

Објашњење.
на Косову све до 1912 нема присуства СПЦ, тако да сваки православни Косовар је отишао у екуменском-светоотачког (грчки) или Егзархат (бугарски) цркве, тако да имамо само "Грка и Бугара на Косову, и Македонији.
За информације о саставу Косова и владавине припада и Рашка, одакле је дошли средњовековних српски владари и Пећи, седишту СПЦ.Тако да се и тамо на Косову и Рашка налазили само "Бугари" и "Грци"

То је зато што на територији Отоманског царства они признају само две црквене организације: Бугарска и Грчка, и Турска дели своје поданике на верске, а не по етничкој основи.
Сви Македонци, Срби, Власи и Албанци који су егзархисти Пон турских докумената, али и за њихове личне документе су забележени као Бугари док сви они који су били патријарсхисти за своје личне документе су ушли као Грци.

Ајд ти ово мало боље да објасниш, или да те преложим за
report.gif
због провокација.
 
Ајд ти ово мало боље да објасниш, или да те преложим за
report.gif
због провокација.

Няма смисъл от такъв диалог. Той не разбира нищо от история. Един пример. През 1911 година Българската екзархия не е имала митрополии в географската област Косово. Българите във Вилает Косово са били само пасомите на Българската eкзархия в Северна Македония.

There is no sense in such dialogue. He does not understand anything of history. One example. In 1911 the Bulgarian Exarchate did not have bishoprics in the geographic province of Kosovo. The Bulgarians in the Vilayet of Kosovo were only members of the Bulgarian Exarchate in northern Macedonia.
 
Poslednja izmena:
Ајд ти ово мало боље да објасниш, или да те преложим за
report.gif
због провокација.

Па јер знаш да читаш?
Турци су вршили попис по Верској основи а не по националној.

Дакле Рашка и Косово у то време нису били ослобоџени од Турака.
У Турској империји у то време су биле признате 2 цркве на њиховој теритирији-Грчка и Бугарска.
Тако да су становнике Косова и Рашке (хришчане Србе) писали као Грке или Бугаре.

Ово је само био пример чиме се данашњи црни Бугари вадe у вези Источне Србије и Македоније да су тамо живели Бугари?!.
 
Разјашњено, јеси ли сигуран да ово није ситуација везана за целу Румелију?

Да да видим подвукао си хришчане Србе.Тако је,на то сам мислио.

Па видиш да пише Косова горе на почетку.Значи за Косово.

Ваљда си схватио поенту како Бугари на основу тога манипулишу и праве да су сви Бугари.
А у ствари нема везе са животом.
 
Па јер знаш да читаш?
Турци су вршили попис по Верској основи а не по националној.

Дакле Рашка и Косово у то време нису били ослобоџени од Турака.
У Турској империји у то време су биле признате 2 цркве на њиховој теритирији-Грчка и Бугарска.
Тако да су становнике Косова и Рашке (хришчане Србе) писали као Грке или Бугаре.

Ово је само био пример чиме се данашњи црни Бугари вадe у вези Источне Србије и Македоније да су тамо живели Бугари?!.

През 1911 Българската екзархия не е имала църковни структури в географската област Косово. В тази област населението не е било броено като българско. Също така османската система на милетите след 1870 година не е чисто верска, а със смесен верско-национален характер. В Българската екзархия не е имало значителен гръцки, сръбски и албански елемент. Това е била църковно-образователна система с българска национална политика в модерен смисъл.

In 1911 the Bulgarian Exarchate didn't have any church structures in the geographic region of Kosovo. The population in this area wasn't counted as Bulgarian. Also, the Ottoman Millet system after 1870 was not purely religious, but had mixed religious-national character. Within the Bulgarian Exarchate there weren't significant Greek, Serbian and Albanian elements. It was a religious and educational system with Bulgarian national policy in modern sense.

Да да видим подвукао си хришчане Србе.Тако је,на то сам мислио.

Па видиш да пише Косова горе на почетку.Значи за Косово.

Ваљда си схватио поенту како Бугари на основу тога манипулишу и праве да су сви Бугари.
А у ствари нема везе са животом.

Не треба да ни биде кошмар ниту присуството на зборот „бугарски“ во насловот на збирката на Миладиновци, ниту колебливите национални изјаснувања на Мисирков, ниту самоименувањето како „Бугари“ на повеќето поважни дејци од просветителскиот период, но и пред тоа.

Извор: http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=F4BA0F5A9D0C1E44A52D3906C48BDAC6

:whistling:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja tome ništa ne vjerujem.
Na Kosovu se ni danas nemože napraviti popis a ne prije toliko godina.

не може се пише одвојено.

Овај попис је одличан приказ становништва на Косову.
60% су Муслимани (Турци и шиптари)
а 40% Хришчани - Бугари и Грци (читај Срби).

Када одузмеш после 1913 једно 30% Турака што су протерани добијаш да су шиптари били мањина на Косову 1914 године.
Бидите мало захвални што сам вам нашао ово.
 
не може се пише одвојено.

Овај попис је одличан приказ становништва на Косову.
60% су Муслимани (Турци и шиптари)
а 40% Хришчани - Бугари и Грци (читај Срби).

Када одузмеш после 1913 једно 30% Турака што су протерани добијаш да су шиптари били мањина на Косову 1914 године.
Бидите мало захвални што сам вам нашао ово.

Evo hvala ako želiš ali nam ništa ne pomaže jer je sve prekasno.

Kosovo je otišlo zbog dva razloga:
1. Imali su više prava nego većinsko stanovništvo Srbije.
2. Hrišćani po 1-2 djeteta a Albanci 10-15 komada.

Isto će se desiti i sa Makedonijom za jedno 50 godina. Albanci će postati velika većina a Makedonci manjina u sopstvenoj zemlji.
Posledica će biti iseljavanje manjine i ime Makedonac će se samo spominjati - bio jednom jedan narod na brdovitom Balkanu pa se raselio po Evropi i svijetu.

Što se CG tiče, mislim da će biti spašena, jer je već postavljena granica prema Albancima a ovi iz Ulcinja se koliko čujem polako iseljavaju i njihov broj se smanjuje ili se barem ne povećava.
Inače ovi Albanci iz CG nemaju visok natalitet kao oni sa Kosova ili Makedonije i Srbije, što me iznenađuje i ne znam zašto je to tako.
Inače mi nemamo za sada sa Albancima u CG nikakvih problema osim što oni iz Albanije prelaze planinu i beru nam gore borovnice po Prokletijama.
 
Poslednja izmena:
Зар није добар број ЦГ Албанаца римокатоличке вере? Ето ти и одговора одкуд низак/нормалан наталитет ако је тако.

Nisam siguran ali mi se čini, da ih je neđe 30% hrišćana (katolika i pravoslavaca) a oko 70% muslimana.
I još nešto je evidentno; ovi naši Albanci odlično i pravilno govore crnogorski i mnogo su civilizovaniji i kulturniji nego oni na Kosovu.
Prije nekoliko godina je u Nikšiću na Filozofskom otvorena katedra za albanski jezik ali nije se prijavio niti jedan jedini student Albanac da studira na albanskom jeziku.
 
Ајд ти ово мало боље да објасниш, или да те преложим за
report.gif
због провокација.

Овај попис нема везе. Да појаснимо ово прво и није попис на Косову јер ово и није косовски вилајет.Манастир( Битољ),Јањина,и Едрене НИСИ КОСОВСКИ ВИЛАЈЕТ ово је тако смешно боље речено одвратно .Овакво нешто може да смисли једино једна незналица.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne mogu da vidim iz koje je godine ovaj popis stanovnistva???? Ja sam Srpkunja sa Kosova i moj cukun deda je trgovao konjima (to ti je kao sad automobilima) sa Cerkezima i to u vreme kad je Knjaz Milos trgovao svinjama sa Austrougarskom!!!

То ти је попис први Југославије где у Тетову наводи 35.000 Срба....
Не знам где се сакрили Македонци и Шиптари онолико....

Само испрани мозгови могу веровати у ово...
 
То ти је попис први Југославије где у Тетову наводи 35.000 Срба....
Не знам где се сакрили Македонци и Шиптари онолико....

Само испрани мозгови могу веровати у ово...
Makedonce izmislili posle četrespete.
 
То ти је попис први Југославије где у Тетову наводи 35.000 Срба....
Не знам где се сакрили Македонци и Шиптари онолико....

Само испрани мозгови могу веровати у ово...

...Makedonci ne znam gde su mogli da se denu, a Siptari su se onda zvali ARBANASI i tu su - ima ih oko 3.500 u Tetovu
 
popolaz-ottomana1911.jpg


Овај Турски попис из 1911 обухватио преостале делове Отоманске имперје-Косово,Раска,Албанија и Македонија.
У Албанији нема Албанци а у Косово нема Срби него само Грци и Бугари.

Објашњење.
на Косову све до 1912 нема присуства СПЦ, тако да сваки православни Косовар је отишао у екуменском-светоотачког (грчки) или Егзархат (бугарски) цркве, тако да имамо само "Грка и Бугара на Косову, и Македонији.
За информације о саставу Косова и владавине припада и Рашка, одакле је дошли средњовековних српски владари и Пећи, седишту СПЦ.Тако да се и тамо на Косову и Рашка налазили само "Бугари" и "Грци"

То је зато што на територији Отоманског царства они признају само две црквене организације: Бугарска и Грчка, и Турска дели своје поданике на верске, а не по етничкој основи.
Сви Македонци, Срби, Власи и Албанци који су егзархисти Пон турских докумената, али и за њихове личне документе су забележени као Бугари док сви они који су били патријарсхисти за своје личне документе су ушли као Грци.

Ovo ti je samo dokaz kako su se Srbi pretapali u Grke i Bugare kao danas u Makedonce i nista vise.
 

Back
Top