Sve gori zivot pod vlascu DS-ovaca: Prosecna plata se smanjila na samo 29.000 din!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.422
Beograd -- Prosečna neto zarada u Srbiji u januaru bila je 29.929 dinara,što je manje za 19,1 odsto, a nominalo za 18,6 procenata nego u prethodnom mesecu, objavio je RZS.

ako se navodi u saopštenju, prosečna zarada u Srbiji sa porezom i doprinosima isplaćena u januaru bila je 41.651 dinara (416 evra), što je realno manje za 19 odsto, a nominalno za 18,5 odsto nego u decembru 2009. godine. Zarade su u evre preračunate prema današnjem zvaničnom kursu Narodne banke Srbije.

Prosečna plata u Srbiji u januaru je u odnosu na decembar realno manja za čak 19,1 odsto saopštio je Republički zavod za statistiku.

Tolika razlika, međutim, uobičajena je kada se porede ta dva meseca, objašnjavaju ekonomisti.

Posle dužeg vremena, prosečna plata u Srbiji pala je ispod 30 000 dinara. U odnosu na decembar prošle godine kada je prosek Srbije bio skoro 37 hiljada, to je više od 20 posto manje.

Ovakva razlika, međutim, kako ekonomisti objašnjavaju nije pokazatelj realnog stanja, jer se tokom decembra isplaćuju bonusi i akontacije za januar.

"Ako ste u decembru imali isplate i akontacije za januar znači da su vam plate za januar prikazane u decembru i logično da je onda u januaru plata čak i niža, nego što je recimo bila u novembru ili oktobru, i tek mart će oslikati pravo stanje stvari. Generalno bez obzira da li je to plata u decembru ili plata u januaru, imamo nizak životni standard, jer sa jednom prosečnom neto zaradom ne možete da pokrijete ni statističku prosečnu potrošačku korpu, koja je daleko od realnog života“, kaže Saša Đogović iz Centra za istraživanje tržišta.

Realnija slika dobija se kada se uporede plate u januaru prošle i ove godine. Iako su zarade u odnosu na početak 2009 danas veće za 3,6 odsto, standard građana je opao.

"U istom peridou došlo je do realnog pada zarada, odnosno usled povećanih troškova života, znači troškovi života su rasli više nego što su rasle nominalne zarade, došlo je do pada realnih zarada za 1,1 odsto, što ustvari znači pad životnog standarda“, objašnjava Jelena Milaković iz Republičkog zavoda za statistiku.

Ovako su izgledale brojke u poslednja tri meseca.

U novembru 2009 godine prosečna plata u Srbiji bila je 328 evra. U decembru je ona bila nesto viša, 375 evra, dok je u januaru pala na 300 evra.

Ekonomisti ocenjuju da je realno očekivati dalji pad standarda građana Srbije.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=02&dd=25&nav_category=9&nav_id=413954

---------------------------------------------

Eto Tihi je jos jednom dokazao da je sve sto je govorio - istina. Tihi je jos jednom bio u pravu.

Sa Tadicem na vlascu Srbija srlja u ekonomski kolaps i katastrofu. Tadic i DS nemaju resenje ni za jedan srpski ekonomski problem zato je standard gradjana sve gori i gori iz meseca u mesec.

Cene rastu, poskupljenja na sve strane, rezim dize poreze, a plate sve manje i tanje.

Primera radi 2008 godine prosecna plata je iznosila 420 evra a danas iznosi skoro ispod 300 evra. I jos ce da se smanjuje - gore vlasti u Srbiji ove ove Tadicevske i DS-ovske , to ekonomska statistika dokazuje - nije bilo.
 
Narod zivi kao bubreg u loju sa 29.000 dinara

-6.500 struja
-1.500 telefon
-1.500 voda
-5.000 grejanje
-2.000 internet i kablovska
To je 16.500 manje. Hranu, cigare, pelene i neke druge nepredvidjene troskove kao registracija vozila necu ni da racunam.

Znaci kad platis racune ostane ti od prosecne plate jos jedno 13.000 dinara za hranu , benzin, cigarete (ko pusi) , pivo , odrzavanje auta , registraciju vozila.

Kako ovaj narod zivi ja stvarno ne znam .

A sta tek da rade oni koji nemaju sopstveni stan i koji moraju svaki mesec gazdi/gazdarici da izbroje jos 150-250 evra za kiriju?

U Srbiji se nikada nije teze zivelo nego danas...
 
Kao bubreg u loju sa 30.000?
30.000
-6.500 struja
-1.500 telefon
-1.500 voda
-5.000 grejanje
-2.000 internet i kablovska
To je 16.500 manje. Hranu, cigare, pelene i neke druge nepredvidjene troskove kao registracija vozila necu ni da racunam.

A sta tek da rade oni koji nemaju sopstveni stan i koji moraju svaki mesec gazdi/gazdarici da izbroje jos 150-250 evra za kiriju?

U Srbiji se nikada nije teze zivelo nego danas...
Pa kolika je to gajba ako je struja 65000 i grejanje 5000?
I kakav crni telefon 1500 dinara?

Jel to legalizovan objekat? :whistling:
 
nisu izbori, nego govnjiva motka

A posle?

Narod zivi kao bubreg u loju sa 29.000 dinara

-6.500 struja
-1.500 telefon
-1.500 voda
-5.000 grejanje
-2.000 internet i kablovska
To je 16.500 manje. Hranu, cigare, pelene i neke druge nepredvidjene troskove kao registracija vozila necu ni da racunam.

Znaci kad platis racune ostane ti od prosecne plate jos jedno 13.000 dinara za hranu , benzin, cigarete (ko pusi) , pivo , odrzavanje auta , registraciju vozila.

Kako ovaj narod zivi ja stvarno ne znam .

A sta tek da rade oni koji nemaju sopstveni stan i koji moraju svaki mesec gazdi/gazdarici da izbroje jos 150-250 evra za kiriju?

U Srbiji se nikada nije teze zivelo nego danas...

Ma to je tacno, ali neka je meni, sto rece neko iznad, plata od 30.000 din. Nego nemam ni posao.
 
Narod zivi kao bubreg u loju sa 29.000 dinara

-6.500 struja
-1.500 telefon
-1.500 voda
-5.000 grejanje
-2.000 internet i kablovska
To je 16.500 manje. Hranu, cigare, pelene i neke druge nepredvidjene troskove kao registracija vozila necu ni da racunam.

Znaci kad platis racune ostane ti od prosecne plate jos jedno 13.000 dinara za hranu , benzin, cigarete (ko pusi) , pivo , odrzavanje auta , registraciju vozila.

Kako ovaj narod zivi ja stvarno ne znam .

A sta tek da rade oni koji nemaju sopstveni stan i koji moraju svaki mesec gazdi/gazdarici da izbroje jos 150-250 evra za kiriju?

U Srbiji se nikada nije teze zivelo nego danas...

sve je to ok, ali reci da se nikad nije zivelo gore nego danas..........

mislim .....gde si bio u vreme hiperinflacije.i sankcija.........tad se nije ni pricalo o benzinu, struji, pljugama.............vec samo da se ne rikne od gladi
 
A sta tek da rade oni koji nemaju sopstveni stan i koji moraju svaki mesec gazdi/gazdarici da izbroje jos 150-250 evra za kiriju?
I kako kirija 150-200 evra kad je gajba s tolikim rashodima? To je onda nešto od 200 kvadrata i to je bar 500 evra. Reci nam Tihi.
Kako ovaj narod zivi ja stvarno ne znam .
Paaaa, možda nije tako kako ti pričaš tj. kako bi ti želeo?
 
I kako kirija 150-200 evra kad je gajba s tolikim rashodima? To je onda nešto od 200 kvadrata i to je bar 500 evra. Reci nam Tihi.

Paaaa, možda nije tako kako ti pričaš tj. kako bi ti želeo?

vidi se bas na ovom primeru da si jos slinav i da i dalje zivis na maminoj i tatinoj grbaci jer nemas pojma o zivotu i realnim stvarima.

u beogradu jednosoban stan da iznajmis iole da lici na nesto nema ispod 250 evra.

ostali troskovi su oko 160 evra za taj stan znaci ako nemas svoj stan samo da platis troskove stanovanja i racune treba ti oko 400 evra mesecno.

a prosecna plata 29.000 dinara i to u beogradu je mozda 35.000 dok je u unutrasnjosti prosek plata ispod 200 evra.
 
A posle?



Ma to je tacno, ali neka je meni, sto rece neko iznad, plata od 30.000 din. Nego nemam ni posao.

e vidis nezaposlene nisam ni racunao

svako skoro zaposlen ima sa svojih 29.000 dinara prosecno da izdrzava jos recimo zenu koja ne radi i dvoje maloletne dece.

kako ljudi prezivljavaju sa tim novcem ja stvarno im se divim svaka im cast.

ocigledno je da mnogo ljudi u srbiji GLADUJE , jer racune ne mozes da ne platis , jer ako ne platis telefon , kablovsku, struju - oni te iskljuce.
 
vidi se bas na ovom primeru da si jos slinav i da i dalje zivis na maminoj i tatinoj grbaci jer nemas pojma o zivotu i realnim stvarima.

u beogradu jednosoban stan da iznajmis iole da lici na nesto nema ispod 250 evra.

ostali troskovi su oko 160 evra za taj stan znaci ako nemas svoj stan samo da platis troskove stanovanja i racune treba ti oko 400 evra mesecno.

a prosecna plata 29.000 dinara i to u beogradu je mozda 35.000 dok je u unutrasnjosti prosek plata ispod 200 evra.
Pa ja sam hteo da te ispravim, da si trebao da staviš veću kiriju od 250 evra. Jer ako se struja plaća 65000, grejanje 5000, to je velika gajba. A i bahati se jer telefonski račun po tebi iznosi 1500 dinara.
Uz sve to, ti bi da registruješ auto svakog meseca :lol:
Izostavio si da oni koji imaju toliki stan i rashode sigurno imaju posao, bar dva člana domaćinstva.
 
Pazi kad priča o sebi u trećem licu :rotf:

PS
Eh da je meni plate 30000 dinara :(

Sta ce tebi veca plata,tebi je vidim dobro!:whistling:

ali trebao si da ubacis u naslov teme i tadica ....:lol:

Ne treba,ovaj rezim je olicenje njegovog pogubnog vladanja

I čak i da si u pravu Tihi, radi drugi član domaćinstva i to je još 30000.
Znači 45000 ostane sa sve dažbine plaćene. Milina jedna!

A vidim da bi ti pivkana da piješ, pa da registruješ auto svakog meseca. Ne ide tako.

Ti mora da si s marsa pao,pa direkt na glavu!

sve je to ok, ali reci da se nikad nije zivelo gore nego danas..........

mislim .....gde si bio u vreme hiperinflacije.i sankcija.........tad se nije ni pricalo o benzinu, struji, pljugama.............vec samo da se ne rikne od gladi

Toliko o tvom mentalnom sklopu,kada uzimas za reper vreme sankcija i ratova!

I kako kirija 150-200 evra kad je gajba s tolikim rashodima? To je onda nešto od 200 kvadrata i to je bar 500 evra. Reci nam Tihi.

Paaaa, možda nije tako kako ti pričaš tj. kako bi ti želeo?

Ovo je gluplje od glupljeg!
 
Pa ja sam hteo da te ispravim, da si trebao da staviš veću kiriju od 250 evra. Jer ako se struja plaća 65000, grejanje 5000, to je velika gajba. A i bahati se jer telefonski račun po tebi iznosi 1500 dinara.
Uz sve to, ti bi da registruješ auto svakog meseca :lol:
Izostavio si da oni koji imaju toliki stan i rashode sigurno imaju posao, bar dva člana domaćinstva.

u srbiji je svaki drugi gradjanin - nezaposlen

to znaci u proseku u porodici cetvoroclanoj , radi uglavnom 1 clan porodice dok drugi ne radi.

jos dodaj tu da u mnogim porodicama imaju odraslu decu koja nemaju nikakav posao i slika je kompletnija.

grejanje centralno je jako skupo i kosta najmanje 5000 dinara mesecno za stan od recimo 60 kvadrata sto je prosecan dvosoban stan. struja odprilike isto toliko jos sada poskupljuje.

U Srbiji se zivi najgore u evropi.
 
i cena hrane se dize u nebesa.

evo sad je post, ja postim pa pratim kolko je kostala ta posna hrana pre a koliko sad.

primera radi krastavcici u teglici c market su kostali 100 dinara sad kostaju 143 dinara za teglicu kod miskovica u maxiju .

to je poskupljenje za 40% jel tako ?

riba u konzervi kostala 50 dinara sad kosta 70-80 din?

poskupljenje isto za 40tak %????

a plate sve manje i tanje....
 
Pa kolika je to gajba ako je struja 65000 i grejanje 5000?
I kakav crni telefon 1500 dinara?

Jel to legalizovan objekat? :whistling:


Vidiš kako maca dođe sama na vratanca.

Još pre 10 godina a da ne kažem 20 ili 30 se živelo sasvim normalno a danas za takav objekat ne možeš da platiš ni struju a šta misliš tek kada ćeš i za koliko decenija da napraviš i sazidaš svoju kuću gde je potrošnja struje 65.000 din.?
Da li će ti trebati 100, 150 ili 200 godina da štediš da bi mogao da je okroviš i opremiš za živod dostojan čoveka ?

E za tako nešto moj tadić ima sasvim provereno i sigurno rešenje.
Svako ko postane član DS-a i glasa za njega živeće najmanje još 300 godina.

A svako ko ne može više da plaća obaveze i račune za svoju kuću neka je proda i neka kupi manju. To vam je jedino rešenje. Srbski narode u ostalom vama ne treba ni kuća kad već spavate i živite po auto-putevima, ispred Skupština, Vlada, na železničkim prugamam a netreba vam više ni hrana kad možete da sečete sami sebi prste i da se hranite.
 
Poslednja izmena:

Back
Top