Peugeot VS Renault VS Citroen

Da,tu si u pravu da nismo svi isti i da negledamo svi isto ali..............................................
svi su postali takvi da za svoje pare hoce da dobiju ful opremu i hostesu uz auto,ako je ikako moguce.:) Moj slucaj je slican jer ja vozim ono sto se meni svidja a ne ono sto narod ceni a mogu sebi da priustim to narodsko vozilo.Vecina isto tako zivi u oblacima kao ti tvoji drugari koji se pale na Mecku koju realno verovatno nikad nece voziti jer ako vec sad nemaju pare za nju kako ce u ovoj Srbiji i da ih ustede.Od plate?
Ja vec par godina pregovaram sa covekom za Toyotu Celicu GTI 2.0 16V 1990 god. sa predjenih 41000 km.I verovali ili ne dajem mu 5000 a on hoce 6000.Svi kazu da sam budala sto mu dajem te pare ali ja znam da je ta Celica preko skuplja.Ova za divno cudo ima i kozu i klimu a deda je prvi vlasnik tj. on je isterao iz salona u CH.
Ni ja ne palim klimu jer ne volim da mi duva hladno i taj osecaj sa otvorenim prozorom je definitivno lepsi.

Vule a kako ti cujes rezanje motora na svojim autima kad znamo da ti je Punto nov a Xsara je izuzetno tih auto?
Treba da cujes kako zvuci moj Punto.Samo ne znam kako bih postavio snimak ako bi to snimio na fon pa prebacio u komp.Bilo bi interesantno to cuti.
 
Vule a kako ti cujes rezanje motora na svojim autima kad znamo da ti je Punto nov a Xsara je izuzetno tih auto?
Treba da cujes kako zvuci moj Punto.Samo ne znam kako bih postavio snimak ako bi to snimio na fon pa prebacio u komp.Bilo bi interesantno to cuti.

Па о томе се и ради.
У ГС-су се мотор лепо чује, па је права уживанција возити га.
Пунта и Ксару газим до даске, али није то то, звук им је исувише пригушен. Тако да никада не уживам када возим неки од та 2 - већа ми је уживанција била возити Шкоду 105, иако максимално иде 100 а бука је несносна. Размишљам да је реактивирам за свакодневну вожњу.
Снимак најбоље постави на Јутјуб.
 
Znam, ali dečko pita za tri modela koja mu se dopadaju, a ti mu truješ temu svojim retro stavovima. OK, pa volim i ja NSU Prinz. Lancia Fulvia mi je strava.... ili Škoda 1000MB (kao klinci smo je zvali "Porše Škoda"). Očigledno nije u retro fazonu i stvar jasna.
 
То није поставио било ко, већ Опелман, а он је наш и знам да је питање поставио више 'нако него што је озбиљан.:hahaha: Када пита неко са стране углавном ћутим, а иначе постоји тема "генерална питања, савети за куповину" или тако некако, а тамо и не залазим.:ok:
 
Хм, ја би' најволео да могу у једног маторог Јагура да спакујем бегове и завесе ваздушне, можда још и подизаче чисто што каже УлтраЗвук да не дижем прозоре ручицом да ми се не смеју људи и евентуално још неку електронску џиџа-биџу и то је то...

jaguar.1986.XJ6.jpg


Какав би то секс на точковима био. :D
 
То није поставио било ко, већ Опелман, а он је наш и знам да је питање поставио више 'нако него што је озбиљан.:hahaha: Када пита неко са стране углавном ћутим, а иначе постоји тема "генерална питања, савети за куповину" или тако некако, а тамо и не залазим.:ok:

Pitala me jedna prijateljica koji da kupi, a pošto je meni sve to isto (novi auti su brate svi isti!) ja sam rekao da će imati moje formirano mišljenje u roku od 5 dana, kada se raspitam kod ljudi koji nisu za volan pali sa Marsa!!!!
 
Meni su osnovni kriterijumi:
1. bezbednost (noviji automobili sa dosta aktivnih i pasivnih komponenti koje čuvaju putnike)
2. pouzdanost (stariji automobili sa manje elektronike)
...i onda tu treba potražiti kompromis.
A među ponuđenim modelima odabrao bih Renault Megane, i to u 1.6 ili 2.0 benzinskoj varijanti.
 
Iskreno, podržavam da su svi noviji automobili manje-više isti... bazirani na toni elektronike i neće trajati duže od 7-10 godina. Ali elektronika je ušla jer su zahtevi tržišta bili takvi, a to samo znači da većina korisnika dr...a na te sitnice.

Fulvia rulz :)
 
Ljudi nemoj da verujete svasta na trzistu. Elektronoka je usla zbog bolje iskoriscenosti konja i obtnog momenta ali i da hoces da ti auto radi na kais i karburator a da je nov to nepostoji vise. Da se razumemo elektroninika je dobra samo za ABS, ESP, LC i Traction Control (TC). Npr: elektricni podizci prozora su dobri ali jedan lik za clia 2 je platio nov podizac 10000 din bez ugradnje, tako da kurbla(rucica za otvaranj) jeste glupa ali se ne kvari. E sada vidite koliko se kome sta svidja!
 
Ljudi nemoj da verujete svasta na trzistu. Elektronoka je usla zbog bolje iskoriscenosti konja i obtnog momenta ali i da hoces da ti auto radi na kais i karburator a da je nov to nepostoji vise. Da se razumemo elektroninika je dobra samo za ABS, ESP, LC i Traction Control (TC). Npr: elektricni podizci prozora su dobri ali jedan lik za clia 2 je platio nov podizac 10000 din bez ugradnje, tako da kurbla(rucica za otvaranj) jeste glupa ali se ne kvari. E sada vidite koliko se kome sta svidja!

pa ako tako gledamo stvari, sto ne kupujes sangajke kad kostaju 500 din, nego nike koje kostaju bar 7000?
 
U teoriji je elektronika dobra. Ali u praksi... Ja mog Tradžu ostavljam (kao i svi na našem parkingu) u blatu, na vlažnom... Zima baš odužila, a ja nisam palio, jer je neregistrovan... Izađem ovih dana kako je odlepšalo da malo startujem motor, kreše iz prve. A komšija Milan muku vidi sa 2 godine starim C4 zbog vlage... Traba je zakon, zato što može kovač da ga popravi, ne treba ti Nasa Centar od servisa....
 
Dacu primer za one sto me kritikuju: Na novim automobilima kada ti se pokvari nesto od elektronike a servis je npr u BGu ti trebas da bijes put od 100km, ali auto ti NEDOZVOLJAVA da ti RPM(obrtaji predju 2) da se ne pokvari jos nesto. Pa sada vidi kako je stanje( put i izgubljeno vreme).
 

Back
Top