Plate u srednjim skolama

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Da li je moguce da su plate u srednjim skolama tako male?
Danas sam saznala kolika je plata jednog administrativnog radnika i bila sam sokirana.

Da li su plate u svim osnovnim i srednjim skolama iste za ista radna mesta ili zavisi od skole?

Znam da su plate na fakultetima daleko vece.
 
@sdragana
Tvoje pitanje je prilicno lose formulisano.Navedi sta si cula,koji iznos je u pitanju a onda cemo ti reci da li je to tacno ili nije.Jedno je ako baratamo konkretnim ciframa a drugo je subjektivni dozivljaj istih.
 
Da li je moguce da su plate u srednjim skolama tako male?
Danas sam saznala kolika je plata jednog administrativnog radnika i bila sam sokirana.

Da li su plate u svim osnovnim i srednjim skolama iste za ista radna mesta ili zavisi od skole?

Znam da su plate na fakultetima daleko vece.

JA sam cuo da imaju oko 100.000 :lol:

Salim se. Imaju blizu 40.000 100% provereno. Sto je OK plata... Meni je to bilo "malo" kada sam pre godinu dana radio za toliko. A danas... Radio bih za 20.000 sutao bih se u dupe pd srece, tako da trenutno to jeste dobra plata - u odnosu na druge!
 
JA sam cuo da imaju oko 100.000 :lol:

Salim se. Imaju blizu 40.000 100% provereno. Sto je OK plata... Meni je to bilo "malo" kada sam pre godinu dana radio za toliko. A danas... Radio bih za 20.000 sutao bih se u dupe pd srece, tako da trenutno to jeste dobra plata - u odnosu na druge!


40.000,00 je ok plata ,a u pitanju je iznos od 20.000,00 dinara. Da li je to Ok plata?
Po meni nije.....

Isto sam i ja imala oko 40.000,00 platu i sada trazim posao, ali raditi za 20.000 je strasno...
 
To je posao za koji sam ja bila duplo vise placena u privatnoj firmi.
Puno je radno vreme.
I dalje ne mogu da verujem da tako bedno placaju...I plus namestaju takve konkurse po skolama.
Samo se pitam sta tu namestaju, jadan onaj koji mora da radi za tako malu platu...
 
S obzirom da ima samo srednju skolu 20.000 je solidno. A sta oni toliko rade? Sede i vicu na ucenike k'o kreteni (tako je bilo kod mene kad nismo hteli da platimo skolarinu)... Cast izuzecima.


Imam zavrsenu visu skolu ali to mesto zahteva SSS, i samo sam sokirana koliko su niska primanja naravno da nemam nista protiv bilo koga.

A radi se i puno radno vreme. Samo hocu da kazem da ako se vec radi 8 sati za 20.000 da je to strasno za zemlju Srbiju.

Ne znam sta drugo da kazem, samo sam iznenadjena.
Svi mi radimo zbog novca.
 
Imam zavrsenu visu skolu ali to mesto zahteva SSS, i samo sam sokirana koliko su niska primanja naravno da nemam nista protiv bilo koga.

A radi se i puno radno vreme. Samo hocu da kazem da ako se vec radi 8 sati za 20.000 da je to strasno za zemlju Srbiju.

Ne znam sta drugo da kazem, samo sam iznenadjena.
Svi mi radimo zbog novca.

Znam da je 20.000 malo za život. I 40.000 je malo za nekog ko ima završen fax. Jedino želim da te podsetim da se devedesetih, sa fakultetskom diplomom, zarađivalo mnogo manje. Moja januarska zarada '94. u Ei, i to kao šef sektora, je bila oko 10DM. Plata moje žene, profesora u školi, do oktobra 2000. je bila oko 40 DM. U to vreme su svi pričali da bi bili zadovoljni sa nekih 500 DM. Eto, danas je profesorska plata oko 1.000 DM. Ne kažem da je dovoljno, ali za relativno kratko vreme smo se podigli iz blata u kom smo bili.
 
Živa Ciganin, opštinski šinter, voleo je da popije, pa je prilično zanemarivao posao. Jednom ga spopadne predsednik opštine u hodniku, pa ga krene na sav glas grditi i psovati mu sve ciganjsko što ima.
A Živa će pomirljivo:
- Ta ostavi se, druže precedniče. Kad se mi zvanični ovako svađamo, šta će raditi prosti paori.
 

Back
Top