Komercijala u rok/metal muzici?

I tome nista ne fali.

Ko oce da bude underground celog zivota nek zauvek svira s ortacima u garazi zidova izolovanih kartonskim kutijama od jaja.

A ne da folira da peva samo iz ljubavi, nikako zbog para i slave a vamo puni hale i zgrce kesh.
ma nikako....samo iz ljubavi.
 
Komercijala prilazi svim sferama muzike polako,najvise metalu ali sto je vise komercijalan to se vise ideja unosi u tu muziku.Smor je godinama svirati jedno isto i da ocekujes da budes prihvacen od neke sire mase fanova.no,no

Ne mora ni to da znaci......

Kako pocne komercijalizacija (ali u onom pezorativnom smislu kad se misli o kvantitetu u muzici a ne kvalitetu) tako ulaze novi fanovi pa jos noviji pa jos noviji i na kraju se spuste na taj nivo da i turbo folkasima nije tesko da slusaju metal,a ujedno kako ovi novi ulaze tako ovi stari fanovi izlaze i pocinju da mrze takav razvodnjeni bend......da mu dodje na isto....

I onda se bend toliko razvodnjava da se na kraju taj zesci metal ne razlikuje uopste od svirke Ace Lukasa (jedino sto je ostalo od metala su one frizure i gitare i hedbeng kao kod gitarista Ace Slukaca.....muzika jeista na kraju).........

I taman im pocne lepo i onda Ceca izda novi album,pa Kreketusa i svi fanovi se okrenu njima (trenutnoj atrakciji) a taj Razvodnjeni metal ostane bez svih tih novih fanova a ovi stari ga sad mrze jos vise nego turbo folk.......

Eto to se dobija na kraju.........

A i vecina ljudi ceni da se neki bend ne menja nikada tj kako pocne tako i da zavrsi..............Poznata je krilatica - "Ma oni su carevi,tako su poceli i evo vec 40 godina su svoji" i bas zbog toga imaju armiju prvo postovaoca pa tek onda fanova
 
Ne znam, po meni bend koji je 30 godina nepromenjen ima neki problem.
Ok za neke to pali ( retki su izbegli da se ne pretvore u senke onoga sto su bili)ali dobar deo bendova bi zavrsili kao parodija sebe.
Prosto ako pocnes sa 20 i sa 50 si na istom nivou, od imidza do tekstova...zapitaj se.
 
A ja se uvek vežem za one najnekomercijalnije bendove, pa onda kad tražim pesme po netu-UŽAS! :roll:
Inače, trebalo bi da svaki bend napreduje u svom stilu, bar mislim...a uglavnom kad naprave perfektan album misle da su dostigli sam vrhunac (neki baš i jesu, ali ne svi), u redu su promene, ali kakve? Da se zadrži osnova, smisao i sama ideologija, a da se uvode samo sitni, novi detalji radi poboljšanja, kvaliteta...po koja komercijalnija stvar - za skupiti malo više fanova, a to treba znati, svaka čast onima koji su uspeli da se menjaju, a opet ostali isti.
A kako ne treba? Gde ćeš bolji i poznatiji primer od naših Osvajača!?
 
Ja mislim da je komercijala dobra,ali u umerenim dozama...Ja ne volim komercijalne stvari,ali ipak bend stvarno ne mozhe stalno jedno isto da pichi,jer ce uvek doci neki novi bendovi s nekom novom muzikom i onda je potrebna promena da bi fanovi ostali verni svom bendu...Ali ipak ne treba preterivati u tim promenama...:D
 
pa da nema komercijale, sta bi smo slusali bogamu?

ja metaliku recimo ne bi cuo, jer ****** daleko im je podrum taj dje su svirali, osim ako nisu nedje na nbgdu, onda bi se zgotivili... al onda izasli glodari pa se prodali, sram ih bilo

taj topik oko "komercijalnosti" je krajnje nepotreban, kao i ljudska dosada, pa eto ipak nastavljaju da koegzistiraju, cakstavise da si pune jedno drugom bakterije
 

Back
Top