Stipe vapi za novim Miloševićem ...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Jeste malkice stara vest, ali je zato moj komentar aktuelan i poučan.

Mesić: Dodik kao Milošević

Zagreb, Berlin -- Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić optužio je premijera Republike Srpske Milorada Dodika da radi na destabilizaciji Bosne i Hercegovine.

_____________________________________________

Druže Stipe, voleo sam te više no brata kad si onomad razbucao JugoSlaviju.
Kad joj ja nisam mogao ništa, bar ti to nisi propustio da uradiš. Tu ti odajem respekt do neba.

Nego, ovom prilikom ti pišem, jer moram da ti kažem , da si me ovom izjavom od gore, ama baš naljutio i razočarao i kao bivši KOMUNISTA i kao čovek, a posebno kao Hrvat.

Šta je tebi Stiipe skrivio Milorad Dodig ?
Nervira te što je učvrsto vlast, što ima podršku u RS ko nekada Tito.

Lukavo je to druže Stipe od tebe, da kažeš da je Milorad zabrazdio sa politikom ko nekad Milošević.
Znam da je ta izjava probitačna, jaka za Evropske i svetske uši, ali avaj, ne piju više te izjave Vodu čak ni u Berlinu, Wašingtonu...zna evropa ko je Milorad, štaviše ona ga je i aminovala i preporučila onomad kad je bio garant mira u RS.
Šta sad Stipe, kad Milorad neće da se odrekne Dejtona, ti se naljutio na njega, i tražiš njegovu glavu i linč , i to ni manje ni više iz BERLINA.

Tvoja izjava kako rekoh gore, ne pije Vodu, rekao bih da ovog puta tvoja izjava pije običnu SURUTKU.

Znam Stipe da si nervozan, da ti Fale Miloševići u Srbiji i u R. Srpskoj, jer to je bila dobitna kombinacija za NDH i za vašu opravdanu neovisnost.
Ali avaj Stipe, moraćeš da se suočiš sa groznom realnošću, neće biti u RS , niti u Srbiji novih Miloševića na tvoju veliku žalost.

Dakle, Stipe, navikni se na život , i na vladanje bez Miloševića i Miloševićevizma, znam da je teško to, ali je realno, veruj mi na reč .

P.S. Ne zameri mi Stipe što smo na Ti, jer si mi Ti ipak simpatičan, štaviše bio i ostao si mi omiljeni INOZEMNI političar, baš zato ti ovo pišem i kritikujem te.
 
Krapinski covjek :lol:

Јадан........

stipe_mesic_366415.jpg
 
Lupetaš.
Mesićevi su bili partizani.

ХРват партизан и хрват усташа .... исто је то, ко што и сам видиш .

Па чак и то што кажеш није баш тачно .

Његов стриц је водио ону чувену вражју дивизију у Русију са Нецима .
 
ХРват партизан и хрват усташа .... исто је то, ко што и сам видиш .

Па чак и то што кажеш није баш тачно .

Његов стриц је водио ону чувену вражју дивизију у Русију са Нецима .

I srbi su u I sv. ratu išli u rat protivu rusa ( oni koji su živeli u Austro-Ugarskoj )
 
I srbi su u I sv. ratu išli u rat protivu rusa ( oni koji su živeli u Austro-Ugarskoj )
Патетичног ли твог одговора. Нису срби ишли у рат против руса, ишли су српски изроди који су имали да бирају између бити убијени од аустроугара или пуцати на српске савезнике русе.
 
Патетичног ли твог одговора. Нису срби ишли у рат против руса, ишли су српски изроди који су имали да бирају између бити убијени од аустроугара или пуцати на српске савезнике русе.

Rusi saveznici ?
Gde su se izgubili 1999. godine ?
Da nisu zalutali u Rumuniji, a izašli u Engleskoj ?
 
I srbi su u I sv. ratu išli u rat protivu rusa ( oni koji su živeli u Austro-Ugarskoj )

pa vidis , u prvom , A onda su se masovno predavali Rusima , a Mustafa Golbic , cetnik u to vreme i specijalni Apisov poverenik ih je skupljao u Rusiji i slao na Solunski Front , kao Srpske vojnike . A vidis u Drugom ratu , ni jedan Srbin nije isao na SSSSR , za razliku od Hrvata i Slovenaca .


I opste ne shvatam , sta si zapravo hteo ovim da kazes ???????
 
Poslednja izmena:
pa vidis , u prvom , A onda su se masovno predavali Rusima , a Mustafa Golbic , cetnik u to vreme i specijalni Apisov poverenik ih je skupljao u Rusiji i slao na Solunski Front , kao Srpske vojnike . A vidis u Drugom ratu , ni jedan Srbin nije isao na SSSSR , za razliku od Hrvata i Slovenaca .


I opste ne shvatam , sta si zapravo hteo ovim da kazes ???????

Hoću da kažem, da su mnogi narodi probali da napadnu Rusiju.
 
Tadasnja Rusija nije nesto sto se moze uzimati u obzir . Prelistaj istoriju , onako na velko . Pogledaj sta se sve dogadjalo od 1800 pa do danas , i uproredi , ruse sa , na primer Englezima ,Nemcima , hrvatima , ili siptarima . Pa vidi gde si .

Prijatelju od tad je prošlo više od 200 godina! Puno toga se promenilo od 1800. do danas, pa pogledaj u zadnjih, nama interesantnih 20 godina, a pre dvesta gde je bila srbija?

Kraj krajeva, Stipe ne vapi za Miloševićem, nego za nekim novim doživljajima koji bi ga održali na vlasti, doživljaji tipa ". . . Jugoslavija više ne postoji. . . ", samo mali drugačije . . .
 
Prijatelju od tad je prošlo više od 200 godina! Puno toga se promenilo od 1800. do danas, pa pogledaj u zadnjih, nama interesantnih 20 godina, a pre dvesta gde je bila srbija?

Kraj krajeva, Stipe ne vapi za Miloševićem, nego za nekim novim doživljajima koji bi ga održali na vlasti, doživljaji tipa ". . . Jugoslavija više ne postoji. . . ", samo mali drugačije . . .

Šta kažeš, Stipe ne vapi za Miloševićem, no za ...Miloševićem u mladjim danima.
Sam sebi si upao u usta u komentaru.
 
Prijatelju od tad je prošlo više od 200 godina! Puno toga se promenilo od 1800. do danas, pa pogledaj u zadnjih, nama interesantnih 20 godina, a pre dvesta gde je bila srbija?

Kraj krajeva, Stipe ne vapi za Miloševićem, nego za nekim novim doživljajima koji bi ga održali na vlasti, doživljaji tipa ". . . Jugoslavija više ne postoji. . . ", samo mali drugačije . . .

Zadnjih 20 godina je mnogo kratak period da bi se ozbiljno istoriski opstervirao . Ni ti , niti iko , ne moze da kaze za sta se sve izdogadjalo u zadnjih 20 godina . Nikad se odnosi izmedju dva naroda ne mogu posmatrati samo u tako kratkom periodu . Pa cak i kad bi tako lakonski gledali na stvari , pogledaj rusko ponasanje u zadnjih 20 godina , i uporedi ga sa ponasanjem V.Britanije , Nemacke , ili sa ponasanjem siptara i hrvata prema nama . A pogotovo treba uzeti u obzir da je sama Rusija , predcednicka drzava, i da im je to i glavna slabost . Los predcednik , losa drzava , dobar predcednik , dobra drzava . Oni tad , jednostavno nisu ni mogli da nam pomognu na bilo koji nacin . A ima , mogu ti reci dosta toga u nasem ponasanju , sto bi moglo da ih odvrati od pomoci u buduce . Imaj u vidu da su samo Srbi isli i u Ukrainu i u Gruziju ( Otpor ) da ruse pro-ruske rezume i uvode pro-zapadne diktatorske rezima . A da su ovi potonji diktatorski , ima dokaza koliko oces. Narocito u Gruziji .
 

Back
Top