Majke koje napustaju svoju decu...

Zaista? To i jeste primer dobar. Uzmes dete pod misku i trazis posao, mozda se neko sazali? Vidis, da i ti razmisljas na isti nacin. Razmisljas. Probaj da zivis ili bar da zamislis kako je onoj koja mora da ostavi bebu, jer nema posla, nema stana, nema para a nema nikoga da joj to obezbedi. Ministar se racuna.:)

А кад је планирала да роди бебу (кад је зачела) онда је имала посао, стан, паре....па одједном, за тих 9 месеци остала без свега тога???
:confused:

То је типична ситуација већине мајки које остављају децу??? :confused:
 
Ne zamlaćujte se sa decom u domu, samo mali procenat njih je napušten od strane roditelja. Većina ima biološke roditelje, i održava nekakve kontakte sa njima.

Nekakve mozda, ali to nije kontakt kakav bi trebao da bude.

Primer majka je imala troje dece, dvoje je ostavila u domu, a trece zadrzala. Kako je ta majka mogla da bira izmedju dece, po kom principu? Ne znam, ja ne bih mogla izmedju dva svoja psa da izaberem.
 
Izgleda da oni ili one koji sede za racunarom ne vide majke sa decom na ulici i to ne samo Rome. Mozda ne vidite majke koje kopaju po djubretu?Mozda ne vidite ni one koje rade 20 sati najteze poslove samo za hranu?

Родитељство је ОДГОВОРНОСТ! :rtfm: И то дугорочна одговорност! Ко није спреман на то - не треба ни да размишља о рађању деце....

Ако си одлучио да га радиш - онда си проценио да си довољно спсобан да бринеш о њему и да му обезбедиш оптималне сулове за живот. Деца нису тражила да буду рођена, то је одлука родитеља (и то је одлучујућа реч мајке)!
 
Родитељство је ОДГОВОРНОСТ! :rtfm: И то дугорочна одговорност! Ко није спреман на то - не треба ни да размишља о рађању деце....

Ако си одлучио да га радиш - онда си проценио да си довољно спсобан да бринеш о њему и да му обезбедиш оптималне сулове за живот. Деца нису тражила да буду рођена, то је одлука родитеља (и то је одлучујућа реч мајке)!
A znas li mozda u kojim porodicama ima najvise dece?
 
Izgleda da oni ili one koji sede za racunarom ne vide majke sa decom na ulici i to ne samo Rome. Mozda ne vidite majke koje kopaju po djubretu?Mozda ne vidite ni one koje rade 20 sati najteze poslove samo za hranu?

A možda se neko školuje da pomaže takvim majkama, ili možda volontira pola svog života da bi olakšao život onima kojima je pomoć potrebna... a možda su neki došli na ovu temu da pljunu po državi (o kojoj zapravo i ne pričamo na ovoj temi) jer duboka nezadovoljstva sopstvenim životom projektuju na celo društvo.
 
A znas li mozda u kojim porodicama ima najvise dece?

На жалост - у данашње време тамо где има најмање одговорности....:confused:

Али, то није оправдање!
''Хех, шта ћу кад сам недоговоран, ја ћу да се размножавам, а нек држава рани и школује моју децу и брине о њима!'' :roll:

:evil:
 
Nekakve mozda, ali to nije kontakt kakav bi trebao da bude.

Primer majka je imala troje dece, dvoje je ostavila u domu, a trece zadrzala. Kako je ta majka mogla da bira izmedju dece, po kom principu? Ne znam, ja ne bih mogla izmedju dva svoja psa da izaberem.

Kažem opet, malo je takvih... situacija je meni nezamislila, i vraćamo se na moj prvi post - ko smo mi da osuđujemo? :(
 
На жалост - у данашње време тамо где има најмање одговорности....:confused:

Али, то није оправдање!
''Хех, шта ћу кад сам недоговоран, ја ћу да се размножавам, а нек држава рани и школује моју децу и брине о њима!'' :roll:

:evil:

ne slazem se da je u "danasnje vreme"
vazda je tako bilo
 
Psihologija i pedagogija je za one koji imaju da jedu i da spavaju. Mozda bi mi odgovorila kakvo je mentalno zdravlje gladnog i bolesnog deteta?

Ментално здравље гладног и болесног детета може да буде сасвим ок (на жалост, - не и физичко здравље), али ментално здравље ситог и физички здравог детета које је гладно љубави, пање, породичне присности - може да буде доживотно нарушено!!!
 
A možda se neko školuje da pomaže takvim majkama, ili možda volontira pola svog života da bi olakšao život onima kojima je pomoć potrebna... a možda su neki došli na ovu temu da pljunu po državi (o kojoj zapravo i ne pričamo na ovoj temi) jer duboka nezadovoljstva sopstvenim životom projektuju na celo društvo.

Veceras, sam gledao delimicnu ispovest jedne babe, majke i cerke, koja je gradjanin ove drzave bila i kao dete i stvarno ima skolovanih i zaduzenih ljudi u ovoj drzavi i ne samo u ovoj, ali ti skolovani ne zive sa decom kojoj ti treba sve da obezbedis, a ne oni.
 
ne slazem se da je u "danasnje vreme"
vazda je tako bilo

Па није. Некада је било нормално да све породице имају више деце јер су деца често умирала, па од деветоро рођених опстане четворо....
Говорим о времену до 2. светског рата....
 
Kažem opet, malo je takvih... situacija je meni nezamislila, i vraćamo se na moj prvi post - ko smo mi da osuđujemo? :(

Situacija je stavrna, to su sada odrasli ljudi, a majka je umrla.......
osudjujem, jer nema situacije u kojoj bih ostavila svoje dete zauvek. Pazi aj hipoteticka situacija, ratno stanej, mogu da obezbedim svom detetu odlazak van zemlje, ali u tom trenutku samo njemu. Naravno da bih ga poslala da ga spasem, ali ako bih prezivela rat ili uspela i ja da pobegnem, odmah bi uzela dete nazad. To bi bilo privremeno napustanje.
 
Ментално здравље гладног и болесног детета може да буде сасвим ок (на жалост, - не и физичко здравље), али ментално здравље ситог и физички здравог детета које је гладно љубави, пање, породичне присности - може да буде доживотно нарушено!!!


Bas to..........
 
Па није. Некада је било нормално да све породице имају више деце јер су деца често умирала, па од деветоро рођених опстане четворо....
Говорим о времену до 2. светског рата....

da
a posle rata?
siromasne porodice imaju u proseku mnogo vise dece od dobrostojecih, i uvek je bilo tako
a razlog...pa razni su...radna snaga, nemar, neobrazovanje...i jos milion razloga
 
Izvini, ništa ne razumem šta si hteo da kažeš :(
Prica je bila o detetu koje je sad baka i za koje niko, od tih vajnih strucnjaka nije imao ni vremena ni interesovanja, a ispovest je stravicna.Hocu da kazem da majka ne moze da se osloni na to da ce naci posao, pa jos i stan, a o hrani i ogrevu da ne pricamo, bira trenutno najbolji nacin. I zato i samo zato se bunim protiv kamenovanja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top