Maja i Meda

Niste valjda pomislili da više nema?

Došla je 2009.


Maja je već bila sterilisana pa nije jurcala za momcima, više joj je prijalo vuneno ćebe.
1z5ke1e.jpg

Doduše, imala je jednog žutog udvarača, neviđeni džentlmen! Kad ona uđe u kuću lepo se najede, ogreje i odspava, a on jadnik sedi u snegu pod prozorom po 3-4 sata i povremeno diskretno mjaukne, sve u nadi da će ona možda kad se naspava izvoleti da siđe kod njega. Tako mi ga je bilo žao!

Meda je u to vreme punom parom skitao. Sad je bio ogroman, odrastao mačor i po 2 dana nije dolazio kući. Mršav i ofucan, na brzinu bi se najeo pa premoren zaspao. I dalje mu je omiljeno mesto bio prag - ko zna zbog čega!

2dvmqoo.jpg


Tako smo prebrodili zimu i proleće. Usput smo i gospodina sterilisali, pa je sad boravio kod kuće, podgojio se i počeo da liči na mačku.

Maja je uživala u travi i cveću, i pomagala kad god se nešto radilo.

210elpd.jpg


2yk018i.jpg


2qjzupc.jpg


I ona se lepo podgojila. U jesen je nabacila i zimsko krzno pa je sva svilena i mekana.

2hf8mxf.jpg



A ovako je kod nas u kancelariji:
MM i ja na svojim stolicama, Maja na hoklici a za Medu nema mesta pa spava na polici (stavi laminator pod glavu) - ali moramo svi biti zajedno!

vz7r7c.jpg
 
Ovako sam neki dan zatekla Medu. Moraćemo umesto fotelje postaviti dvosed.
Svaki put se zaprepastim koliki je, pravi tigar prema ostalim mačkama...:huh:

9zveaq.jpg


Pre par dana smo nešto slikali u dvorištu, ali oni naravno svugde moraju da učestvuju, pa je bilo više mačijih slika nego uzoraka. :whistling:
Neka, još malo igranja napolju dok je sunce i lepo vreme, a posle ćemo opet na ćebence!

241ngc6.jpg


2mg3trs.jpg


ji2l8y.jpg


10cklr7.jpg
 
Od kako je zahladnelo nešto slabo slikamo napolju a blic mi je slab za unutra. Mačketine sad samo spavaju i jedu i pomalo prave sr...nja. U četvrtak sam našla ispod frižidera dva mrtva miša :eek:, juče jednog pod kaučom u dnevnoj sobi...
Sad im je suviše blatnjavo napolju pa dovlače miševe kući, ali ne jedu nego se sa njima igraju pa im kojekuda zapadnu. Srećom, zapamte gde, pa kopaju i pokušavaju da ih izvade a ja onda kesu na ruku i hajde...:sad2:
Grozota!
Danas nam je bila u poseti jedna prijateljica, takođe nepopravljiva mačkara i kad ih je videla onako debele i ogromne kaže: "TO su mačke!? Vi OVO zovete mačkama?":eek:
A nisu previše debele, majke mi, samo malo - tolicko! :whistling:
 
"Kad je bio mrak,
kad je bio mrak,


156v2b5.jpg
25slaon.jpg


pojurila mačka miša čak-čak-čak!
Pojurila mačka miša čak-čak-čak!


2rh60qu.jpg


A dal ga je progutala
il ga nije progutala
to ni ona nije znala,
jer je bio mrak,
jer je bio mrak!"


A posle večere obavezno ide doterivanje
k1p579.jpg


- "Daj mi taj aparat... sad ću ga pojesti"
28cog1i.jpg


- "Ni ja neću da se slikam!"
wsmzhc.jpg


- "Ako odmah ne prestaneš - uzeću ti papuču!"
29dkdqo.jpg
 
Crkla sam od smeha kad je kroz balkonsko staklo proveravala da li je stvarno pojela miša ili je još tamo... odmah sam se setila te pesmice. :zcepanje:

Zato je oko 2 noću donela drugog - živog živijatog i to pravo u kuhinju.:eek:
1. Ja zgrabim miša da ga izbacim napolje i vičem da ga pusti :hej::tiganj:
2. On jadnik cvili a srce mu lupa da iskoči :sad2:
3. Ona reži na mene i neće da ga pusti iz usta....:evil:
4. Na kraju mačku sa mišem u zubima iznesem na terasu i čekam da ga pojede ili ostavi, ali ona neće, glupira se :tease:
5. Napolju 2 stepena, ako je ostavim smrzuće se a ionako je bolesna.:(
6. Ako otvorim vrata i odem da spavam - eto meni mišijeg legla u kući...:ljutko:

Uh, kako nas je izmaltretirala - došlo mi da je lupim, a opet mi je žao jer je bolesna...:sad2:
 
Ала волем овај режим;кад сви раде а ја лежим:hahaha:(мислим да би њих двоје управо то рекли:rotf:).
Pa šta da rade kad su oboje sterilisani: Maja više nema sitnu dečicu da brine o njima a Medu ne zanimaju cice...
Odu malo napolje, obiđu teritoriju, uhvate kojeg miša pa dođu kući na klopu i spavanje.
 
Pošto nema pametnijeg posla, Meda vreme provodi u jelu i spavanju. Nije to ni toliko monotono koliko zvuči, jer spava čas u kuhinji - čas u sobi, a ni hrana nije stalno ista...
2wbwd41.jpg

28sn77s.jpg



Zato Maja ne zna šta bi sa sobom od dosade.
29o4a51.jpg


Ovde pravi red u fioci i izvlači šta joj treba:
rlds1v.jpg


A posle će malo da izlupa Medu, čisto radi sporta...
2mpxzt2.jpg
 
A, pa ona je prava domaćica. Sve mi pomaže, u svemu učestvuje, svugde gurne nosić, svakog mora da dočeka i isprati i da čuje šta se priča.
Ako joj slučajno ispadne mrvica hrane dok jede, prvo se to pojede, onda se oliže pod da ne bude fleka - pa tek onda nastavi iz tanjirića.
Liže se do besvesti, posle oliže Medu, mene, moj džemper, ćebad, prostirke... i da ima veći jezik mislim da bi olizala i zidove trotoar!
Prava reduša, ne daj bože da mi je ona svekrva!:huh:
 

Back
Top