Predlozite dobru avanturu.

Волим када ме послушаш Ази ;)


Jedina dobra avantura koju očekujem u skorije vreme je Gray Matter.

http://www.gamespot.com/pc/adventure/graymatter/index.html?tag=result;title;5

Ima dosta igara u najavi od kojih očekujem mnogo, ali one su sve uglavnom akcione, nasilne, i ne verujem da su po tvom ukusu Hoklice.

*

Овако, ојачала сам, оснажила се и постала помало насилна.. добро, лажем, нисам постала насилна. Али ми сада пријају мало крвавије ствари.
Што се Grey Matter-а тиче, мислим да ће бити добра. И ја јој се радујем.

А не знам јеси ли играо Overclocked: A History of Violence?
http://www.adventuregamers.com/article/id,877
То бих волела да пробам..

Evo, setio sam se još dve.

Black Mirror 2, za koji ne znam ni da li je izašao, ili tek treba da izađe, pošto izgleda da ga je dosta ljudi odigralo, a istovremeno na netu stoji da izlazi tek u septembru. Ko hoće, može da proba i prvi deo, a najavljen je i treći.

http://www.gamespot.com/pc/adventure/blackmirror2/index.html?tag=result;title;0

The Whispered World. Rekao bih da je ovo za tebe Hoklice.

http://www.gamespot.com/pc/adventure/thewhisperedworld/index.html?tag=result;title;0

Black Mirror 2 не само да је изашао, него сам стигла да га пређем још пре три-четири месеца :) Солидна игра, за нијансу лошијa од првог дела, јер су ми открили превише, више волим када да нешто остане тајна. Чека се и трећи део, за који искрено, не знам на шта ће да личи, о дворцу и тој фамилији октирли све што су могли..и више него што сам желела да знам.

Што се The Whispered World, нека хвала. То је за дечицу, а ја сам велика. Чак је главни лик неки кепец који покушава да учини поносним своје родитеље, за које тврди да мрзи.. ко жели да игра игру о томе?! >:-(
 
Poslednja izmena:
Eheej Smajli, baš mi je drago što si tu.

Evo, pre sat vremena sam instalirala Overclocked, ali ću od sutra početi sa igrom.

Je 'l igraš ti nešto ovih dana?

Odigrala skoro Still life 2... sad razmisljam da li da igram Lost:Via Domus posto sam odgledala celu seriju... A u planu za download su mi Memento Mori, Art of murder 3, 15 Days i Casebook Special Edition...
 
Nisam igrao Overclocked. Hteo sam, al' se to odužilo, tako da mi je vremenom i želja da je igram nestala.

Darksiders je jedna od mnogih bledih kopija God Of War serijala.

Borderlands je FPS sa RPG elementima, i nema nikakve veze sa žanrom o kom govorimo.
 
@Azarthoth. Darksiders mozda jeste radjen po principu God Of War ali nikako nije kopija, a pogotov ne belda. Kada bih birao izmedju ove dve igre, definitivno bih izabrao Darksiders jer je God Of war uzasno repetitivna igra sa linearnim nivoima i ne tako zanimljivim gejmplejom. U Darksidersima imas mnostvo mnostvo stvari koje mozes da apgrejdujes, i ogroman prostor da istrazis, cime se GOW ne moze pohvaliti.

Kao sto rekoh vise je shooter/diablo fazon. Procitaj ceo post. Ali ipak ima dosta elemanata avanture(pogotovo sto se veci deo igre sadrzi od sakupljanja stvari)
 
Darksiders me ne privlači nešto, ni vizuelno, ni gledajući priču, ali ću je verovatno nabaviti, čisto da vidim kakva je. Međutim, kada bih morao da biram između nje i God of War 3, recimo, sigurno bih odabrao GoW, mada mi se i tu mnogo šta ne sviđa. Pre svih glavni lik, sirovi, nadrkani, holivudski bilder, koji nema ni ''Š'' od šmeka stare Grčke ili drevne Sparte. Bezumni varvarin u suštini, koji deluje više germanski nego helenski. Takođe mi se ne dopada ni ta fora, gde se on kao raspizdi i uništi kompletan grčki panteon, sa sve Titanima, do te mere da zapravo golim rukama otkine glavu Heliosu kako bi njegove oči koristio kao baterijsku lampu. Nekako mi dosta retardirano sve to deluje. Vidi se da su praznoglavi Amerikanci ciljna grupa.

Ako bih nabavio PS3, ne verujem da bi ove dve pomenute igre bile ni u prvih deset koje bih kupio, ali bih sigurno pre uzeo GoW nego Darksiders.

U praktično svakoj igri, izuzev sportskih, imaš sakupljanje stvari. Čak i u nekim sportskim, zapravo. To ne znači da svaka igra ima u sebi elemente avanture. Osnovna odlika avantura su zagonetke, što lakše, što teže. Naprezanje vijuga, ne sakupljanje stvari.
 
Znam sta cini jednu avanturu. Al dobro, i ja sam dao banalan primer.

Enivej: Probaj Darksiders, jer ja nista nisam ocekivao posebno od igre, a ona me odusevila. Zaista je fantasticna, gejmplej je simpa i grafika takodje. Nista preterano nabudzeno, vec onako prijatno za oci.
A likovi su skroz simpaticni. Obavezno odigraj pa reci misljenje.
 
God of War je svakako jedna od najboljih igara danasnjice.

Kratos jeste malo ono nadrkani i nasteroidisani varvarin sto unistava sve sto mu se nadje na putu i mogli su da mu daju malo vise ljudsku crtu ali inace igre poseduje fantasticnu atmosferu i likove iz grcke mitologije, kao i odlican gameplay i sistem borbi ( pogotovo prva 2 dela gde je bilo vise zadataka i mozgalica) kao i lepu i detaljnu grafiku.

Znaci onaj ko ima PlayStation ovo svakako ne sme da propusti.

Inace po meni najbolja avantura ubedljivo je Assassin's Creed 2.
Fascinantna i intrigantna prica, fantasticna atmosfera ( odlicno su docarani gradovi iz doba renesanse) , likovi u igri ( stvarno ne znam dal i jedna druga igra ima stvarne istorijske licnosti) , grafika odlicna i detaljna, zanimljiv gameplay tj razlicite misije..............igra je stvarno ono nesto sto se ne propusta.
 
AC i AC 2 su akcione igre, zato teme o njima i jesu na tom podforumu, a ne na ovom.

Ali AC 2 svakako jeste jedna od najboljih igara koje sam ikad igrao, i AC: Brotherhood je meni lično igra od koje očekujem najviše, sve do izlaska velikog RPG trija, tamo negde u martu, aprilu: Dragon Age 2, The Witcher 2, Deus Ex: Human Revolution.
 
DA je odlična igra, tako da meni ne bi uopšte smetalo da nastavak bude jako sličan, a po onom što je meni poznato, i biće. Možda najveća razlika je što glavni lik ovaj put neće biti mutav.

Fable je akcioni RPG, ne avantura.

Ala se vi deco ne razumete u žanrove video igara.
 
I najtezi serijal ikada (extra je uradjen, ali je tezak do bola):
Myst
Nema sanse da se predje bez pomoci walkthrough-a...

Aaaaaa, igram prvi dio! Myst Masterpiece (prerađena za 64-bitni Win, inače sve je isto). Još nisam odmakao s prvog ostrva i slažem se - teška do bola. Doduše još nisam koristio walkthrough, ali ne da ne garantujem, već sam 100% siguran da ću morati. :mrgreen:

Inače priča je odlična.
 
Што се The Whispered World, нека хвала. То је за дечицу, а ја сам велика. Чак је главни лик неки кепец који покушава да учини поносним своје родитеље, за које тврди да мрзи.. ко жели да игра игру о томе?! >:-(

ustvari, glavni lik je klovn u maloj cirkuskoj trupi sa senilnim dedom i starijim bratom koji ga tera da radi mrske tacke, tipa izbacivanje iz topa. jedini prijatelj mu je gusenica

http://ironhammers.org/wp-content/uploads/2010/04/tww_screenshot_002.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa je li se tebi dopala igra?

da, iako nisam merodovan posto imam "fetish" rucno crtane grafike gde je The Whispered World nesto sto nije pojavilo od The Curse of Monkey Island i Runawaya.

nevezano za to, vidi se da je igra odradjena sa ljubavlju i paznjom uz originalnost u prici gde vodis "anti-heroja", smotanog klovna koji po bratovim recima nije dorastao ni obicnim cirkuskim tackama pa se ipak upusta u avanturu spasavanja sveta u fazonu Gospodara

ono sto moze da predstavlja problem je da i pored odlicne engleske lokalizacije mnogi kritikuju glas Sadwicka, iako je meni onakav kako otprilike i treba da zvuci depresivni decak klovn, kao i insistiranje na tradicionalnim i ponekad apsurdnim zagonetkama koje ipak nikad nisu i nelogicne, i uvek bih pre izabrao tako nesto nego igre koje se udvaraju casual igracu gde mu je sve nacrtano i objasnjeno sta treba da radi i kako da resi nesto
 
da, iako nisam merodovan posto imam "fetish" rucno crtane grafike gde je The Whispered World nesto sto nije pojavilo od The Curse of Monkey Island i Runawaya.

nevezano za to, vidi se da je igra odradjena sa ljubavlju i paznjom uz originalnost u prici gde vodis "anti-heroja", smotanog klovna koji po bratovim recima nije dorastao ni obicnim cirkuskim tackama pa se ipak upusta u avanturu spasavanja sveta u fazonu Gospodara

ono sto moze da predstavlja problem je da i pored odlicne engleske lokalizacije mnogi kritikuju glas Sadwicka, iako je meni onakav kako otprilike i treba da zvuci depresivni decak klovn, kao i insistiranje na tradicionalnim i ponekad apsurdnim zagonetkama koje ipak nikad nisu i nelogicne, i uvek bih pre izabrao tako nesto nego igre koje se udvaraju casual igracu gde mu je sve nacrtano i objasnjeno sta treba da radi i kako da resi nesto

Pošteno, možda ću joj pružiti priliku, kada završim ovo što sada igram.
Samo i ja imam problem sa, pa sa iritirajućim glasovima glavnih junaka. Sećam se koliko mi je Simon the Sorcerer bio problematičan (zato sam od 6 delova, odigrala samo jedan..).
Ali te zagonetke mogu da izvuku stvar..
 
Sad cu da prodjem temu od prve stranice, ali u svakom slucaju da pitam, mozda neko od novih ima odmah odgovor :) Videli ste trailer ps3 igre "Heavy Rain", xbox igra "Alen Wake" itd, znaci avantura tog tipa, mozda tipa Silent Hill ali ne horor, uglavnom prica da vodi igru..

Nisam igrao avanture jedno 2,3 god, uhvatilo me nesto :D
 

Back
Top