Ljubav.....

PetrolBoy

Poznat
Poruka
7.650
Ljubav je...(nesto,nikako konkretan odgovor dati na to, tipa kao definicija drzave ili pitagorina teorema).
Mozda je ljubav samo slijepo vjerovanje da je jedna odredjena osoba stvorena za tebe i da samo sa tom osobom mozes dozivjeti iskrene i lijepe trenutke.
Mozda je to samo slijepoca obmanuta fizickom pojavom na koju se svi lako nakacimo. Mozda je to ipak nesto lijepo i iskreno ni u cemu kvarno.
Mozda je to samo komocija koju stvorimo u vezi sa odredjenom osobom.

Mozda je ljubav nesto a mozda je ipak isto tako i nista....
 
Ljubav je...(nesto,nikako konkretan odgovor dati na to, tipa kao definicija drzave ili pitagorina teorema).
Mozda je ljubav samo slijepo vjerovanje da je jedna odredjena osoba stvorena za tebe i da samo sa tom osobom mozes dozivjeti iskrene i lijepe trenutke.
Mozda je to samo slijepoca obmanuta fizickom pojavom na koju se svi lako nakacimo. Mozda je to ipak nesto lijepo i iskreno ni u cemu kvarno.
Mozda je to samo komocija koju stvorimo u vezi sa odredjenom osobom.

Mozda je ljubav nesto a mozda je ipak isto tako i nista....

ljubav je sve ako znas da je prepoznas i razdvojis od stvari koje je tako lako zamute
ljubaj je onaj osecaj da si neciji, a da si kroz to "neciji" tako jako i lepo svoj
 
Ljubav se razvija sporo, potrebno je vreme nekog zavoleti. Da bi zavoleli nekog, jako, snazno, svim svojim telom i dusom potrebno je vreme, dani, nedelje, meseci i godine. Potrebno je provedeno vreme. LJUBAV NE PADA SA NEBA!!! Za nju je potrebno da se ulozi mnogo truda da bi se ona odrzala. Dok sa druge strane zaljubljenost u tom smislu prosto udara u glavu . Ne mozete zavoleti nekog posle jednog susreta jer tu osobu za to vreme ne mozete upoznati dovoljno da bi ste je stvarno zavoleli. Ljudi u pocetku obicno oblace najbolje ponasanje i stavljaju najbolje maske za prikrivanje losih osobina, tako da biste mozda dobro razmislili o onoj izreci: LJUBAV na prvi pogled! Neki cak toliko dobro prikrivaji svoje osobine da se to vidi tek kasnije u braku. Mozete biti privuceni necijom fizickom gradjom, njegovim ili njenim ponasanjem, reakcijama ali predstoji vam dug put dok tu osobu stvarno zavolite.Po mom uverenju fizicka privlacnost je samo prva faza neophodna da bi se razvila veza i potencijalna ljubav
 
ljubav je sve ako znas da je prepoznas i razdvojis od stvari koje je tako lako zamute
ljubaj je onaj osecaj da si neciji, a da si kroz to "neciji" tako jako i lepo svoj

Ljubav se razvija sporo, potrebno je vreme nekog zavoleti. Da bi zavoleli nekog, jako, snazno, svim svojim telom i dusom potrebno je vreme, dani, nedelje, meseci i godine. Potrebno je provedeno vreme. LJUBAV NE PADA SA NEBA!!! Za nju je potrebno da se ulozi mnogo truda da bi se ona odrzala. Dok sa druge strane zaljubljenost u tom smislu prosto udara u glavu . Ne mozete zavoleti nekog posle jednog susreta jer tu osobu za to vreme ne mozete upoznati dovoljno da bi ste je stvarno zavoleli. Ljudi u pocetku obicno oblace najbolje ponasanje i stavljaju najbolje maske za prikrivanje losih osobina, tako da biste mozda dobro razmislili o onoj izreci: LJUBAV na prvi pogled! Neki cak toliko dobro prikrivaji svoje osobine da se to vidi tek kasnije u braku. Mozete biti privuceni necijom fizickom gradjom, njegovim ili njenim ponasanjem, reakcijama ali predstoji vam dug put dok tu osobu stvarno zavolite.Po mom uverenju fizicka privlacnost je samo prva faza neophodna da bi se razvila veza i potencijalna ljubav

Upravu ste oboje.
Zebata ova ljubav,ali eto sta bi bili bez nje....
 
Ljubav je kao najnežniji cvet.Potrebno mu je plodno tlo,mora redovno da se zaliva,neguje,okopava i dosta sunčeve svetlosti ...
Najosetljivija je i dovoljna je jedna ružna stvar pa da se zaborave sve one lepe zato pažljivo sa tom čudnom biljkom. ;)
 
to je zaljubljenost ili zavodjenje, nije ljubav

O izvini Afrodita nisam te prepoznao :lol:

Ljubav je osećanje zbog kojeg ne možeš da zamisliš svoj život bez voljene osobe. Zbog tog osećanja su se vodili ratovi, ljudi su se samoubijali, prinosili lične žrtve u svakom smislu... Ljubav je nemerljiva, neuhvatljiva nit zbog koje vredi živeti... život za ljubav ... ljubav života... ljubav radi ljubavi... za ljubav nije potreban razlog ... ona se jednostavno rodi

Ljubav je trajno stanje koje te ne napušta čak i kad odapneš papke...

:whistling:

Ajde bre ko još veruje u Mrazić Darka i Deda Mraza...
 
Ljubav je...(nesto,nikako konkretan odgovor dati na to, tipa kao definicija drzave ili pitagorina teorema).
Mozda je ljubav samo slijepo vjerovanje da je jedna odredjena osoba stvorena za tebe i da samo sa tom osobom mozes dozivjeti iskrene i lijepe trenutke.
Mozda je to samo slijepoca obmanuta fizickom pojavom na koju se svi lako nakacimo. Mozda je to ipak nesto lijepo i iskreno ni u cemu kvarno.
Mozda je to samo komocija koju stvorimo u vezi sa odredjenom osobom.

Mozda je ljubav nesto a mozda je ipak isto tako i nista....

AKo zelis konkretnu definiciju, procitaj knjigu "Formule ljubavi" Od Z. Milivojevica. Moja preporuka..u svakom slucaju ce ti se neke stvari razjasniti
 
kad sam ga gledala u oci i videla ceo svet u njima shvatila sam koliko mogu da volim...neponovljiv osecaj.....ali, ne mgou da ga imam kompletno, to sam znala, i imala sam varijantu da popucam zbog zivotne nepravde koja nas je onemogucila da budemo ono sto nam po zakonima prirode pripada, dve srodne duse koje zive doveka zajedno, ili da prihvatim da niko nema sve i da budem zahvalna zivotu sto mi je omogucio da dotaknem zvezde.....:)
 
Ljubav je...(nesto,nikako konkretan odgovor dati na to, tipa kao definicija drzave ili pitagorina teorema).
Mozda je ljubav samo slijepo vjerovanje da je jedna odredjena osoba stvorena za tebe i da samo sa tom osobom mozes dozivjeti iskrene i lijepe trenutke.
Mozda je to samo slijepoca obmanuta fizickom pojavom na koju se svi lako nakacimo. Mozda je to ipak nesto lijepo i iskreno ni u cemu kvarno.
Mozda je to samo komocija koju stvorimo u vezi sa odredjenom osobom.

Mozda je ljubav nesto a mozda je ipak isto tako i nista....

A najgore je to dok je lepo kao postoji definicija ljubavi ono svoreni jedno za drugo, a kad pukne onda ljubav ne postoji vise... Sta je to?
Takav je zivot...:dontunderstand:
 
A najgore je to dok je lepo kao postoji definicija ljubavi ono svoreni jedno za drugo, a kad pukne onda ljubav ne postoji vise... Sta je to?
Takav je zivot...:dontunderstand:

Ne razumijem ni ja to,cest je slucaj toga da ljudi nakon sto prekinu podju da pljuju jedno po drugom,tipa ona s frendicama "o njemu" ,a on s drugarima "o njoj" i tako u nedogled. Mislim da je to zbog toga sto se kao pokaju ili jednostavno zele da se osvete na neki nacin...
 
Od svih misli o ljubavi i definicija, ja sam se saživeo sa Andrićevom :)

"Prava ljubav nema korene u osecanju ljubavi. Naprotiv, prava ljubav se cesto pojavljuje tamo gde nedostaje osecanje ljubavi, kada se ponasamo s ljubavlju uprkos tome sto je ne osecamo"
 
Od svih misli o ljubavi i definicija, ja sam se saživeo sa Andrićevom :)

"Prava ljubav nema korene u osecanju ljubavi. Naprotiv, prava ljubav se cesto pojavljuje tamo gde nedostaje osecanje ljubavi, kada se ponasamo s ljubavlju uprkos tome sto je ne osecamo"

odakle je ovo, ne secam se da sam je negde procitala? Ex Ponto mozda?
 

Back
Top