Europski nabucco zaobilazi Rusiju i Balkan

Za neupucene. Vecinu zaliha Nabuko gasovod treba da obezbedjuje od Turkmenistana i Kazahstana. Te dve zemlje koliko sam video nisu potpisale taj ugovor, cak je predsednik Turkmenistana na skorasnjem sastanku napustio salu. I da, trebaju da potpisu ugovor o prodaji trogodisnjih zaliha gasa Gazpromu. :lol:
E moji eurofilcici, njo njo . :hahaha::mrgreen::hahaha:
 
Za neupucene. Vecinu zaliha Nabuko gasovod treba da obezbedjuje od Turkmenistana i Kazahstana. Te dve zemlje koliko sam video nisu potpisale taj ugovor, cak je predsednik Turkmenistana na skorasnjem sastanku napustio salu. I da, trebaju da potpisu ugovor o prodaji trogodisnjih zaliha gasa Gazpromu. :lol:
E moji eurofilcici, njo njo . :hahaha::mrgreen::hahaha:

dabome, i ne samo to, rusi su spremni turkmenistanu da plate za gas vise nego EU, i po cenu cistog gubitka.

yebiga, u vladama tih zemalja sede ljudi koji znaju gde je eu, koliko su daleke SAD i ko im je najmocniji komsija te koliko kesha ima.

drugo, postojeci gasovod prolazi kroz Gruziju takodje i on je vec i fizicki ugorzen od Rusa.
 
LONDON: EU i Turska potpisaće danas sporazum o izgradnji gasovoda "Nabuko", čiji je trošak izgradnje procijenjen na 7,9 miliona evra i to je jedan od najambicioznijih projekata čiji je cilj da se ukine monopol koji ruski "Gasprom" ima na snabdjevanju Evrope gasom, piše britanski dnevnik "Tajms". "Nabuko" koji je dug 3 300 kilometara u velikoj mjeri smanjiti zavisnost Evrope od ruskog gasa, jer će ga dopremati iz čak šest različitih zemalja. List ističe da je najvažnije, to što će "Nabuko" u potpunosti zaobići rusku i ukrajinsku teritoriju, tako da Moskva više neće biti u stanju da u sred zime zatvori ventile zbog spora sa Kijevom.

--------------------------------

dok cuveni "juzni tok " sve vise postaje stvar maste i buckalo za somove kao sto su srpski politicari koji su za prazna obecanja dali ceo NIS rusima.............NABUKO je pred pocetkom izgradnje...........

za razliku od ruskog gasovoda , koji jos nema ni trasu obezbedjenu , a ni finansijsku konstrukciju...........NABUKO ima i jedno i drugo reseno.............

Sedeo sam tako
sam za nasim stolom
sve sto iole vredi
palo je u vodu
opet me je Putin napravio volom
igrao sam samo epizodu, samo epizodu

Ref.
Htedoh da zaurlam, strcao sam dole
nisam mog'o da izdrzim duze
socijalni slucaj pred vratima WC-a
rekao je dva dinara, druze
dva dinara, druze


prigodna pesmica starog rokera , srboljuba djordjevica , corbe.........:super:
 
.Članovi konzorcijuma "Nabuko" su mađarska naftna i gasna kompanija "MOL", austrijski "OMV", rumunski "Transgas", bugarski "Bulgargas", turski "Botas" i nemački "RVE"."Gasovod će moći da se snabdeva gasom iz Azerbejdžana, Turkmenistana, Kazahstana, Rusije, Egipta, Iraka i Irana", rekao je Miček.Prema ranije najavljenim planovima, gasovod će iz turskog grada Erzuruma, gde će se spajati njegovih nekoliko početnih krakova, voditi preko Turske, Bugarske, Rumunije i Mađarske, do Austrije, gde će se deliti u više krakova, prema Nemačkoj, Češkoj i drugim državama Evrope.


......zaobidjose nas..........sta ce sada da nam kazu one budaletine koje su NIS poklonile samo zato sto im je yebeni Putin ( preko posrednika ) rekao kako ce "biti jednoga dana, ali se ne zna tacno kada">..........:think:
 

Back
Top