Sta trenirati za samoodbranu?

clan

Primećen član
Poruka
514
Da li postoji sport mislim na karate aikido kung fu za koji ne treba da se kupuje kimono nego moze da se vezba u trenerci i sa patikama? Takodje me zanima koji je borilacki sport najbolji za samoodbranu? Koji od ovih tri je najmanje komplikovan i naporan???
 
Poslednja izmena:
Ok, obrazlozenje...
Tradicionalni Wing Chun je lak za ucenje, prakticne stvari se vrlo brzo uce. Razvija motoriku, snagu misica. Rade se sve vrste rucnih i noznih udaraca, poluga i zakljucavanja. Vestina nije ogranicena i svako moze da je radi na nacin na koji zeli, fight, rekreacija, filozofija. Svako svoje preporucuje jer ceni svoje znanje i rad. Malo sam se nasalio u prethodnom postu. Ne otimam se ja ko neki za clanove, ima nas, nekad i previse. Pozdrav svima. Dobre treninge zelim
 
Ok, obrazlozenje...
Tradicionalni Wing Chun je lak za ucenje, ... Razvija motoriku, snagu misica. Rade se sve vrste rucnih i noznih udaraca, poluga i zakljucavanja. Vestina nije ogranicena i svako moze da je radi na nacin na koji zeli, fight, rekreacija, filozofija....

Mora da je u pitanju izuzetno napredna metodika treninga, ako se rade SVE VRSTE udaraca, poluga i cega sve ne, a opet se lako i brzo uci.
A propo razvijanja motorike, ogromna vecina borilackih vestina (a i svih drugih sportova) ne razvija opstu motoriku pokreta, vec razvija tzv. dinamicki stereotip, adekvatan za sprovodjenje tehnicke baze doticne aktivnosti.
Najzad, ako moze svako da radi WC kako god hoce, u cemu je onda rzlika izmedju tradicionalnog i ne-bas-tako-tradicionalnih skola?
 
Realni aikido ti preporucujem. Zasto? Zato sto ga treniram :) a sada koliko je sta primenjivo (mislim da te zbog toga i interesuje) to je pre svega do tebe pa onda do vestine. Rade se odbrane od noza, palice, pistolja iz blizine, kao i klasicnih udaraca rukama i nogama koji te mogu snaci na ulici. Koliko ces ti to znati kazem to je do tebe, jer dzaba ti i znanje 100 BV i BS ako se i dalje ukocis kada dodje do trenutka kada treba primeniti. U svakom slucaju, sta god da krenes dobro je!!! POZZZ
 
trenirati..bezanje u kriticnim situacijama:lol:

sala mala.

nema stila koji te moze zastititi od nekoga..znaci ovako..(hik) moras izvuci pouke iz vise stilova..i naravno (hik) pooosteeenoo se oznojiti..naci modul koji tebi licno odgovara..i uvezbati na nivo refleksne radnje..(hik) znaci (hik) mozak je najubojitije oruzje..nemoj dozvoliti da ti (hik) ovaj,,mozak atrofira jelte...(hik)
 

Back
Top