Skinite nam se s......

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Skinite nam se!
Domaći političari nemaju nameru da slede primer Ive Sanadera i povuku se iz politike, tvrde da od „usrećivanja naroda“ mogu da ih odvoje samo bolest, porodični problemi ili loši rezultati


BEOGRAD - Srpskim parlamentarcima ne pada na pamet da se povedu primerom hrvatskog premijera Ive Sanadera, koji je pre dva dana objavio da se povlači iz politike. Ovdašnji „usrećitelji naroda“ tvrde da bi se odrekli politike u slučaju bolesti ili porodičnih problema, ali i dodaju da još nije došlo vreme da to urade.

Lider NS Velimir Ilić odrekao bi se života u politici jedino kada bi izostali rezultati.
- Kao kod Mlađana Dinkića, recimo! Povukao bih se i kada bih imao velike zdravstvene probleme ili neki nered u porodici. Svaki čovek bi trebalo da sam oseti kad je vreme da kaže dosta - ističe Ilić, koji naglašava da, iako je nedavno bio u bolnici, za njega vreme povlačenja još nije došlo.
Predsednik JS Dragan Marković Palma pita se zašto bi se povukao iz politike.
- Čemu to kada imam dobre rezultate? Kada građani u mom rodnom gradu kažu da bi trebalo da se povučem, onda ću to i da uradim. Ovako, dok pobeđujem, nema ništa od toga! Prvi put kada budem izgubio, odričem se političkog života - poručuje Marković.
Narodnjak Dragan Šormaz tvrdi da bi prestao da bude političar onog trenutka kada bi pokazao nesposobnost.

- Recimo, kao što to pokazuju premijer Mirko Cvetković i njegovi ministri. Ali, pošto nisam kao oni, tu sam gde sam. Ipak, ako bih imao neke probleme sa zdravljem ili porodicom, taj pritisak bi me naveo da se povučem - kaže Šormaz.

Član predsedništva SNS Borislav Pelević ocenjuje da ima prednost u odnosu na 95 odsto naših političara.

- Ne zavisim od politike, čak sam slučajno postao poslanik. Ono što bi me automatski odvuklo iz političkog života bio bi trenutak kada bi SNS prestao da se zalaže za svoju politiku. Nemam ambicije da budem ministar, bavljenje politikom mi nije sve u životu - ističe Pelević.
Šef poslaničke grupe PUPS Momo Čolaković takođe kaže da bi se povukao iz politike kada bi njegova stranka skrenula od programa koji sada vodi.

- Kada bi birači rekli da nema više mesta za nas, to bi bio dovoljan signal. O tom - potom, ne želimo ništa da prizivamo - kaže šef „penzionera“ u parlamentu, dodajući da ne bi tako lako odustao od borbe za političke principe.
I Momir Marković iz SRS naglašava da nema razloga da se povuče sa političke scene.
- Kada bih se ogrešio o Statut stranke, državne i interese građana, odmah bih prekinuo. Očekujem da svi iz vladajuće koalicije urade isto što i Ivo Sanader - kaže na kraju Marković.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-03-07-2009/skinite-nam-se
 
- Ne zavisim od politike, čak sam slučajno postao poslanik.
Ono što bi me automatski odvuklo iz političkog života bio bi trenutak kada bi SNS prestao da se zalaže za svoju politiku.
Nemam ambicije da budem ministar, bavljenje politikom mi nije sve u životu - ističe Pelević.

Није лепо рећи за човека да лаже,
али стицајем околности сам присуствовао преговорима између Пелевића и Николића,
када је ПреЦедник ССЈ молио да преведе целу странку (20-30 чланова што се показало касније) у замену за 2 посланичка мандата ...
Тодоровић је био против, јер је ССЈ Арканова странка и може нам више штетити него користити, а Пелевић је минорна политичка фигура ...

Показало се да је Тодоровић био у праву ... Пелевић је искористио прву прилику за издају ...

:roll::roll::roll:
 
02.jpg


hahahaha
 

Back
Top