Mogu li se deca upisati preko veze?

Da li znate nekog ko se upisao preko veze u željenu školu? Koliko je to moguće i da li bi iskoristili mogućnost da na takav način upišete dete u školu ili bar na željeni smer?

Uuuu bre....Moj brat nasao vezu za upis u jednu skolu necu reci koju a nema poene...
Moja majka radi na faxu svak dan slusa price sa profesorima i roditeljima gde roditelji traze za upis svog deteta kompletno resen prijemni unapored da dobiju i dobiju ga sto je najbolje!
 
Da li znate nekog ko se upisao preko veze u željenu školu? Koliko je to moguće i da li bi iskoristili mogućnost da na takav način upišete dete u školu ili bar na željeni smer?

Naravno da mogu. :confused:
Mama i tata odu kod direktora i lepo uz kaficu sve srede... :neutral:
Tragično. :confused:
I sad ona deca koja su se borila za te poene i učila za prijemni ispit , šta s njima?? Kad lepo može da ušeta mamino i tatino dete koje će da upadne :roll:

Da li bih iskoristio??
Nikad.
 
U Ns je dugo godina bila praksa da se u jednu veoma pozeljnu srednju upisivalo iskljucivo preko veze , na taj nacin sto su bila dva vrlo pozeljna smera koja su otprilike primala oko 200 djaka , posto je nekada bilo daleko teze polagati prijemni , buduci da nije bilo ispitnih pitanja i da su sami testovi bili teski tim djacima koji su imali vezu obezbedjivan je maksimalan broj bodova iz srpskog i matematike , tako da je minimalan br za upis na prvi smer bio 94 boda a drugim 92 to je za posledicu imalo da mnogi vukovci koji su solidno uradili test nisu upisali zeljenu skolu i morali su tada da idu tamo gde preostane pa su se upisivali u poljoprivrednu a imali su oko 90 bodova i prakticno im je zivot bio unisten jer tada nisu mogli uskakati gde zele
 
Pa jednostavno ne bih sebi dozvolio da me upisuju u neku školu preko veze
išao bih u onu
koju sam zaslužio poenima
i svojim radom. ;)

Pričam za sebe,jer dece nemam :mrgreen:

Dosao bi u poziciju da mozda ne mozes od tih sto ulaze preko veze , jednostavno bi te istisnuli dobro danas je zbog sistema malo teze ali nekada je to bilo moguce kada su testovi bili daleko tezi i nije bilo ispitnih pitanja , tada je veza dobijala na znacaju a mnogi odlicni djaci istiskivani
 
naravno da se upisuju preko veze...
dete koje je prosle godine imalo lose ocene iz skole,na prijemnom predje samo prag znanja,za prvi krug (po 5 poena),po broju bodova upalo je u masinsku skolu.Elem,krene skolska godina,prodje nedelju dve dana kad on odjednom ide u gimnaziju,za koju je trebalo min.82 za drustveni odnosno 77 za prirodni...
Misterija??? Ne nego veza detetovog tatice...kojom se dete diskretno pohvalilo drugarima...:thumbdown:
E sad pitanje je ko tu ima magarece usi?:dontunderstand:
 
Ne raspitujem se, nego mi je krivo i nelogično. Između ostalog čula sam da je Ministarstvo pooštrilo neke mere, pa je sad, kao, nemoguće upisati dete preko veze. U to ne verujem, ali bih volela da je tako.

ja verujem da ne mozes da se upises preko veze u junu,ali uvek postoji ono,krenes u skolu u koju si upao u septembru i onda za 2-3 nedelje radi veza...to posle niko zivi ne proverava!!!:dash:
 
Naravno da mogu. :confused:
Mama i tata odu kod direktora i lepo uz kaficu sve srede... :neutral:
Tragično. :confused:
I sad ona deca koja su se borila za te poene i učila za prijemni ispit , šta s njima?? Kad lepo može da ušeta mamino i tatino dete koje će da upadne :roll:
Da li bih iskoristio??
Nikad.
To je glavni problem kod nas - sistem vrednosti. Ispade da mi koji smo učili, smo magarci sa velikim ušima....
 
Da li znate nekog ko se upisao preko veze u željenu školu?
Da. Rec je o detetu veoma bogatih roditelja. Nije ubacen umesto nekoga, vec su ga upisali naknadno. Nikako ne moze da se snadje jer je slab djak i realno nije bio za tu skolu. Sada je zavrsio prvi razred promenivsi tri gimnazije.
Koliko je to moguće i da li bi iskoristili mogućnost da na takav način upišete dete u školu ili bar na željeni smer?
Bih, ako bi to znacilo da niko ne bi bio izbacen umesto njega i ako je razlog poen ili dva, tj ako smatram da je sposoban da se uspesno tu skoluje. Pricam hipoteticki jer se moj sin upisuje bas ove godine sa 99,5 poena u skolu u koju zeli, ali mislim da je licemerno tvrditi da ne bismo prihvatili pomoc ako to nije ni na ciju stetu. Prijemni je prosao veoma razlicito zavisno od toga da li je prepisivanje bilo dozvoljeno ili ne. Vec ta cinjenica dovodi u pitanje poene. Naravno nekakav kreiterijum mora da postoji i to je to. Ceo prosvetni sistem je nakaradan i mora da se menja iz korena.
 

Back
Top