masoni u srbiji...

xculqt.jpg
 
Masonerija je uopste jako cudna. Citao sam enciklopediju "Tajna Drustva" u izdanju Larousse-a, i primetio sam da ne mogu da je povezu ni sa cim. Izbacuju hipoteze ali nista konkretno. Povezuju je sa kompanjonima, rozenkrojcerima, templarima... Mene zanimaju stepeni, znam da ih ima 33 (prvobitno samo 3), ali da li neko zna nesto vise o onim tajnim stepenima za koje se pretpostavlja da postoje?

Nije to, prvobitno samo tri... Vec se masonerija deli na plavu i crvenu... Prva se sastoji od tri stepena... To su ucenik, pomocnik i majstor mason... Vecina masona nikada i ne ide dalje... I po recima Alberta Pajka, ni jedan mason 33 stepena nije "jaci" od bilo kog masjstora masona... Nakon treceg stepena, nastupa crvena masonerija... Ovo o cemu se ovde uglavnom govori, odnosi se na Skotski obred... To su stepeni od 4 do 33...
 
Nije to, prvobitno samo tri... Vec se masonerija deli na plavu i crvenu... Prva se sastoji od tri stepena... To su ucenik, pomocnik i majstor mason... Vecina masona nikada i ne ide dalje... I po recima Alberta Pajka, ni jedan mason 33 stepena nije "jaci" od bilo kog masjstora masona... Nakon treceg stepena, nastupa crvena masonerija... Ovo o cemu se ovde uglavnom govori, odnosi se na Skotski obred... To su stepeni od 4 do 33...
Vidi ga kako izvlaci iz konteksta samo ono sto njemu odgovrara a ostalo ignorise :)

Kao prvo o plavim i crvenim stepenima smo vec diskutovali na pocetku teme:

Albert Pajk je tu rekao: "Plavi stepeni(prva 3 stepena) su samo spoljni zid Hrama. Deo simbola se da pocetniku ali on je namerno vodjen u drugi pravac sa laznim interpretacijama.Nije namenjeno da on razume njih,nego je namenjeno da on misli da razume njih. Njihov pravi znacaj je rezervisan za Adepte,za Princeve Masonerije. Ovo je razlog zbog cega 95% koji su u masoneriji nemaju pojma koji su ciljevi organizacije. Oni su pod iluzijom da je drustvena organizacija koja radi za dobro drustva".

Ovo da je rekao sa izjednacavanjem 33 stepena i majstora loze citiraj lepo sve:

-Albert Pajk je rekao: “Sada je možda kasno da promenimo terminologiju koja je postala opšteprihvaćena, ali ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože. Svi mi koji smo u Bratstvu treba da pokažemo svojim rečima i delima da je Veliki Majstor u okviru svoje Obedijencije i svojih nadležnosti najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti.”

Ovo mi vise lici na pravdanje nego na cinjenice da je tako kako je naglaseno"ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože"


a ovo na kraju "najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti" ovo mi lici na najavu apokalipse ladno, tj. na stvaranje Svetske Vlade.
 
Poslednja izmena:
Vidi ga kako izvlaci iz konteksta samo ono sto njemu odgovrara a ostalo ignorise :)

Kao prvo o plavim i crvenim stepenima smo vec diskutovali na pocetku teme:

Albert Pajk je tu rekao: "Plavi stepeni(prva 3 stepena) su samo spoljni zid Hrama. Deo simbola se da pocetniku ali on je namerno vodjen u drugi pravac sa laznim interpretacijama.Nije namenjeno da on razume njih,nego je namenjeno da on misli da razume njih. Njihov pravi znacaj je rezervisan za Adepte,za Princeve Masonerije. Ovo je razlog zbog cega 95% koji su u masoneriji nemaju pojma koji su ciljevi organizacije. Oni su pod iluzijom da je drustvena organizacija koja radi za dobro drustva".

Ovo da je rekao sa izjednacavanjem 33 stepena i majstora loze citiraj lepo sve:

-Albert Pajk je rekao: “Sada je možda kasno da promenimo terminologiju koja je postala opšteprihvaćena, ali ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože. Svi mi koji smo u Bratstvu treba da pokažemo svojim rečima i delima da je Veliki Majstor u okviru svoje Obedijencije i svojih nadležnosti najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti.”

Ovo mi vise lici na pravdanje nego na cinjenice da je tako kako je naglaseno"ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože"


a ovo na kraju "najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti" ovo mi lici na najavu apokalipse ladno, tj. na stvaranje Svetske Vlade.

zamolila bih te da napises na kojoj strani si "izvukao" te citate iz pomenute knjige.
takodje bih te molila da obrazlozis termin "apokalipsa".
 
Vidi ga kako izvlaci iz konteksta samo ono sto njemu odgovrara a ostalo ignorise :)

Kao prvo o plavim i crvenim stepenima smo vec diskutovali na pocetku teme:

Albert Pajk je tu rekao: "Plavi stepeni(prva 3 stepena) su samo spoljni zid Hrama. Deo simbola se da pocetniku ali on je namerno vodjen u drugi pravac sa laznim interpretacijama.Nije namenjeno da on razume njih,nego je namenjeno da on misli da razume njih. Njihov pravi znacaj je rezervisan za Adepte,za Princeve Masonerije. Ovo je razlog zbog cega 95% koji su u masoneriji nemaju pojma koji su ciljevi organizacije. Oni su pod iluzijom da je drustvena organizacija koja radi za dobro drustva".

Ovo da je rekao sa izjednacavanjem 33 stepena i majstora loze citiraj lepo sve:

-Albert Pajk je rekao: “Sada je možda kasno da promenimo terminologiju koja je postala opšteprihvaćena, ali ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože. Svi mi koji smo u Bratstvu treba da pokažemo svojim rečima i delima da je Veliki Majstor u okviru svoje Obedijencije i svojih nadležnosti najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti.”

Ovo mi vise lici na pravdanje nego na cinjenice da je tako kako je naglaseno"ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože"


a ovo na kraju "najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti" ovo mi lici na najavu apokalipse ladno, tj. na stvaranje Svetske Vlade.

Kao prvo, bilo bi lepo da ako imas prevod knjige, to podelis sa nama... Ako si to vec uradio, onda se izvinjavam... Zatim, da kazes sa koje strane knjige si citirao prvi pasus...

Zanimljivo je da opet zastupas tezu kako su masoni u iluziji... Nista ne znaju i glupi su, a ti sve znas... Da nije to malo glupo sa tvoje strane...

Ovo, na sta tebi to lici je samo tvoj problem... Tebi to sto je Pajk napisao moze da lici i na polarnog medveda, zasto bi to nas zanimalo...
 
Kao prvo, bilo bi lepo da ako imas prevod knjige, to podelis sa nama... Ako si to vec uradio, onda se izvinjavam... Zatim, da kazes sa koje strane knjige si citirao prvi pasus...

Zanimljivo je da opet zastupas tezu kako su masoni u iluziji... Nista ne znaju i glupi su, a ti sve znas... Da nije to malo glupo sa tvoje strane...

Ovo, na sta tebi to lici je samo tvoj problem... Tebi to sto je Pajk napisao moze da lici i na polarnog medveda, zasto bi to nas zanimalo...

Covek samo kaze ono sto je neko vec rekao a ti ono sta pise na masonskom sajtu ili knjizi. Vas dvoje toliko se ubise braneci masone ko da vam je tata mason. Pitam se samo zbog cega? Za svaku organizaciju i njihove ciljeve treba imati odredjenu dozu sumnje. To je jedino zdravo razmisljanje a svako drugo vodi u pogresnom smeru.
 
Covek samo kaze ono sto je neko vec rekao a ti ono sta pise na masonskom sajtu ili knjizi. Vas dvoje toliko se ubise braneci masone ko da vam je tata mason. Pitam se samo zbog cega? Za svaku organizaciju i njihove ciljeve treba imati odredjenu dozu sumnje. To je jedino zdravo razmisljanje a svako drugo vodi u pogresnom smeru.
i ja sam rekao iz iste masonke knjige odakle i oni. Samo sto su oni izvukli ono sto njima odgovara, dok sam ja dao ceo citat iz iste masonske knjige, od istog autora masona 33 stepena Alberta Pajka.
 
Covek samo kaze ono sto je neko vec rekao a ti ono sta pise na masonskom sajtu ili knjizi. Vas dvoje toliko se ubise braneci masone ko da vam je tata mason. Pitam se samo zbog cega? Za svaku organizaciju i njihove ciljeve treba imati odredjenu dozu sumnje. To je jedino zdravo razmisljanje a svako drugo vodi u pogresnom smeru.

Kazes odredjenu dozu sumnje... Ja ovde u vecini postova vidim samo paranoju... A ne odredjenu dozu sumnje...

Naravno, ja citiram samo sajtove i knjige a on ono sto je neko rekao... Ako ovo razumes, ja cu biti sretan, zbog tebe...
 
i ja citiram iste knjige od istog autora, samo sto ja citiram sve sto je rekao, a Milica i Fanatik ignorisu ono sto im ne ide u prilog sto je rekao isti covek koga citiraju.

Pronasao sam... Bas sam tebi na onoj drugoj temi odgovorio citirajuci Alberta Pajka...

To je samo delimicno tacno...

Najveći autoritet i mislilac Drevnog i Prihvaćenog Škotskog Obreda – Albert Pajk je rekao: “Sada je možda kasno da promenimo terminologiju koja je postala opšteprihvaćena, ali ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože. Svi mi koji smo u Bratstvu treba da pokažemo svojim rečima i delima da je Veliki Majstor u okviru svoje Obedijencije i svojih nadležnosti najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti.”


Da li sam bilo sta izvukao iz konteksta...
 
Kazes odredjenu dozu sumnje... Ja ovde u vecini postova vidim samo paranoju... A ne odredjenu dozu sumnje...

Naravno, ja citiram samo sajtove i knjige a on ono sto je neko rekao... Ako ovo razumes, ja cu biti sretan, zbog tebe...

Odredjenu dozu sumlje u prave ciljeve neke organizacije koja je u najmalju ruku tajanstvena i skrivena. Zasto skrivati nesto sta je dobro? Ili ih mozda pali to sto je skriveno? Zar je paranoicno sumljati u neku tajanstvenu organizaciju i predpostavljati da se tamo desava nesto cudno i navoditi izjave nekih ljudi koje kompromituju tu istu organizaciju???

Boljje se ti pogledaj u sebe i reci zasto si ti toliko siguran i nemas ni trunke sumnje u njihove ciljeve?
 
Sta sam ja to ignorisao... Samo mi to reci... S druge strane, ja nisam trenutno nista citirao...

Lepo rekao si:
po recima Alberta Pajka, ni jedan mason 33 stepena nije "jaci" od bilo kog masjstora masona...
a nisi rekao sto je isti taj Albert Pajk rekao kada je to rekao: "Sada je možda kasno da promenimo terminologiju koja je postala opšteprihvaćena, ali ne treba da učinimo grešku i pomislimo da je mason 33º po bilo čemu viši od majstora masona, a posebno od starešine lože. Svi mi koji smo u Bratstvu treba da pokažemo svojim rečima i delima da je Veliki Majstor u okviru svoje Obedijencije i svojih nadležnosti najviši oficir i najveći autoritet koji je svet ikada video, i koji će videti.”

Zato sto ti i sam znas da recenica posle te koju su citirao deluje jako zastrasujuce.

Isto i za plave stepene si rekao, a nisi rekao da je taj isti Albert Pajk koga citiras, i sam priznao da su plavi stepeni prevareni od visih.
 

Back
Top