Bozanić, prvi hrvatski kardinal koji hodočasti u Jasenovac

Just_a_man

Primećen član
Poruka
1.000
Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić hodočastit će u Jasenovac. Točnije, on će u rujnu predvoditi svećeničko hodočašće Zagrebačke nadbiskupije u Jasenovac, Staru Gradišku i Petrinju.

...

Za javnost je svakako najznačajniji pohod u Jasenovac, spomen-područje koje je godinama bilo neuralgična točka u odnosima crkvenog vrha i dijela javnosti. Mnogi su prigovarali biskupima da npr. odlaze u Bleiburg, ali da ne žele otići u Jasenovac te da tako daju prednost samo jednim žrtvama Drugoga svjetskog rata. Takve tvrdnje prvi je srušio požeški biskup mons. Antun Škvorčević, koji je svakoga “žalosnoga petka” prije Cvjetnice u posljednjih pet godina organizirao pokorničku procesiju i misu u jasenovačkoj župnoj crkvi.

Škvorčević, tvrdi Nataša Jovičić, ravnateljica jasenovačkog muzeja, nekoliko puta godišnje i privatno obiđe spomen-područje. No, vrhunac je bio 3. travnja ove godine, kada je u Jasenovac hodočastio predsjednik HBK Marin Srakić. Srakić je bio prvi predsjednik HBK koji je posjetio Jasenovac, a Bozanić će biti prvi kardinal koji će nogom kročiti na područje nekadašnjeg logora.


Izvor: Večernji list
 
Apsolutno fascinirajuće, proevropski, demokratski i kršćanski.
Šta mi sada treba da radimo - da popadamo u nesvest...sve blaženi?

Objavio sam vijest jer je vazna za sve Srbe koji su na bilo koji nacin pogodjeni Jasenovackom tragedijom.

Crkva je najkonzervativnija organizacija neke drzave. Mozda se ne cini kao velika stvar, al' to je znacajan korak ka popravljanju narusenih odnosa izmedju nasa dva naroda.
 
treba biti posten i reci da je ovo zbilja zalosno i sramotno,prvi kardinal koji ce hodocastiti u jesenovac.nakon skoro 65 godina.hrvatstvo je za mene svetinja,ali da smo se debelo osramotili(blago receno) u jasenovcu,jesmo.i najveca duhovna vertikala u nas hrvata nije uspijela punih 65 godina poslati prvog covika hrvatske katolicke crkve da se pokloni zrtvama...ajd u milokliz.
 
Poslednja izmena:
treba biti posten i reci da je ovo je zbilja zalosno i sramotno,prvi kardinal koji ce hodocastiti u jesenovac.nakon skoro 65 godina.hrvatstvo je za mene svetinja,ali da smo se debelo osramotili(blago receno) u jasenovcu,jesmo.i najveca duhovna vertikala u nas hrvata nije uspijela punih 65 godina poslati prvog covika hrvatske katolicke crkve da se pokloni zrtvama...ajd u milokliz.

Slažem se....
 
treba biti posten i reci da je ovo je zbilja zalosno i sramotno,prvi kardinal koji ce hodocastiti u jesenovac.nakon skoro 65 godina.hrvatstvo je za mene svetinja,ali da smo se debelo osramotili(blago receno) u jasenovcu,jesmo.i najveca duhovna vertikala u nas hrvata nije uspijela punih 65 godina poslati prvog covika hrvatske katolicke crkve da se pokloni zrtvama...ajd u milokliz.

Svaka čast na ovom komentaru :ok:
 
treba biti posten i reci da je ovo je zbilja zalosno i sramotno,prvi kardinal koji ce hodocastiti u jesenovac.nakon skoro 65 godina.hrvatstvo je za mene svetinja,ali da smo se debelo osramotili(blago receno) u jasenovcu,jesmo.i najveca duhovna vertikala u nas hrvata nije uspijela punih 65 godina poslati prvog covika hrvatske katolicke crkve da se pokloni zrtvama...ajd u milokliz.

Au udariga prso si brate:hahaha: Odakle toliko ljudskosti sa tvoje strane? Si pocheo da se drogirash?:D Shta god da je nastavi da ga uzimash:D
 
Šta padate u trans..Šta je normalno,normalno je....

Mi se sporimo jedino kad počnete sa svojom mitomanijom.


Milan Ivkošić je blago rečeno blizak hrvatskoj desnici...Pročitaj njegov komentar u Večernjem listu...


http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3252584/index.do

Ne padam u trans samo mi je ono bila chudna izjava za jednog samodeklarisanog ustashu:lol: A shto se ovog dogadjaja tiche stvarno je super. Jeste da je "malo" zakasnio, ali shta je tu je bolje ikad nego nikad;);)
 
:eek::eek:

Nemoj samo reći da pripadaš ravnogorskoj struji??? :evil:

Pa vidish Ljubo moje i tvoje pominjanje ravnogorske struje se veoma razlikuje. Ako me pitash da li pripadam struji koja je po tebi krvolochna i ubijala civile itd onda je odgovor NE,ali ako me pitash da li pripadam ravnogorskoj struji koja se po meni borila protiv zla i nacizma onda je odgovor DA tako da u svakom sluchaju nema razloga za ljutnju;) Inache pokojni deda mi je bio kapetan partizanski u ww2, zakleti komunista i veliki Jugosloven. Ratovao je po celoj Jugi,a na kraju zavrshio u Sloveniji. Za Bleiburg ga nikad nisam pitao:lol: Sa druge strane rodbina su svi bili teski monarhisti, nikad clanovi partije i redovno ishli u crkvu i slavili slave. Sve zavisi sa kog aspekta posmatrash tu ravnogorsku struju. Ja je ne gledam tvojim ochima niti smatram da im je cilj bio sistematsko unishtavanje bilo kog naroda.
 

Back
Top