NAJBOLJI MOGUCI RECEPT ZA KAFU

Prva, jutarnja...I turska- isključivo...
...prvo uključim ringlu na 3, pa uzmem šolju- veliku, crnu.Uspem u nju 2/3 'LADNE vode i saspem u džezvu.Stavim na ringlu i odem da se umivam.Po zvuku iz kuhinje, znam kad je voda "tek što nije proključala"(KLJUČNI MOMENAT!!!).Sklonim džezvu sa vrele ringle, zagrabim kašičicom kafu koliko može da stane u kašičici ( brdašce kafe!),stavim u vrelu vodu i dobro promešam.Vratim na ringlu i čekam da počne da izbija i ključa sa strane, po obodu. Pomognem ključanje kašičicom- od oboda džezve pravim ka centru putanjice kašičicom i kafa svuda podjednako proključa. Skinem sa ringle, promešam, pa opet vratim.
I tako tri puta.
Naspem kafu u crnu veliku šolju, ostavim da se prohladi .Za to vreme stavim kreme na lice. Vratim se u sobu, narednih 15 minuta buljim u plafon, pijem kafu i čekam da koža upije kreme...


P.S. Scenario za film...:lol:
 
Zelim onu pravu narkomansku kafu, (kafa jeste droga), dakle, ne kompromis, nego ono "KAFA ZMIJA".

Svaka cast kuvarici koja je zeljna da me nauci kako da je skuvam.

Da nije forum dobila bi cvet od mene.

shta znam, ja sam ovo nekad zvao kafa :))))))
kokain.jpg
 
Espreso - ali ovako: staviti dve kasicice secera i kad kafa pocne da curi, umutiti taj secer sa kafom.
Kad pocne da tece voda i susti, skloniti obavezno i podmetnuti nesto drugo i baciti :D.
Onda tu kafu sa secerom "napariti" sa onim za kapucino.
To je colada a ako se doda mleko onda je cortadito. :)

Drugo sto najvise volim je hlada nes + espresso shot.
 
Nisam nesto zeljna da ikoga ucim ali evo..od kada sam procitala negde na netu jedan od nacina kuvanja iste..svideo mi se i od tada tako kuvam..
U jedno lonce naliti vodu sa ili bez secera ,prema volji i staviti da prokljuca..u drugo sipati ..jednu..dve ..vec koliko treba kasicia kafe...pa je malo proprziti .. koliko da se oseti miris..naliti je do pola sa kljucalom vodom ..staviti da krene pena i doliti sa ostatkom...savrsena kafa..
 
U jedno lonce naliti vodu sa ili bez secera ,prema volji i staviti da prokljuca..u drugo sipati ..jednu..dve ..vec koliko treba kasicia kafe...pa je malo proprziti .. koliko da se oseti miris..naliti je do pola sa kljucalom vodom ..staviti da krene pena i doliti sa ostatkom...savrsena kafa..

Такву кафу смо мој најбољи друг и ја кували једно другом пар година. а после ме је мрзело, па сам се вратила на ,,класичан'' начин кувања, отприлике онако како Маринац ради. И ја пијем скоро хладну кафу, која је закувана пред кључање...
 
@ Odvodim TE, dobar ti nick! :D
A kafa, najlepša je kad ti je spremi draga osoba. :heart:

Na poslu pijem Jacobs 2u1 jer je jednostavna za pripremu, a kući Jacobs cronat gold. Sve ostalo mi je slabo.
Tursku odavno ne pijem, nikako mi ne prija, ali zato miriiiis....drogaaaaa....

nekad je moj tata svako jutro kuvao kafu u odredjeno vreme..i uvek me budio taj prijatan miris koji se provlacio u rano jutro po citavoj kuci..
i kad god bih osetila taj miris, setila bih se pripovetke laze lazarevica``desetica``..:sad2:
 
Nisam nesto zeljna da ikoga ucim ali evo..od kada sam procitala negde na netu jedan od nacina kuvanja iste..svideo mi se i od tada tako kuvam..
U jedno lonce naliti vodu sa ili bez secera ,prema volji i staviti da prokljuca..u drugo sipati ..jednu..dve ..vec koliko treba kasicia kafe...pa je malo proprziti .. koliko da se oseti miris..naliti je do pola sa kljucalom vodom ..staviti da krene pena i doliti sa ostatkom...savrsena kafa..

svaka cast ovo jeste savrsena kafa!

Inace, samo treba paziti na kolicinu kafe - ja uvek stvaljam jednu po soljici vode + jos jednu

I ne sme se dozvoliti da kafa kuva vec samo da ona pena pocne da se podize
 

Back
Top