Sestra i dvostruko stariji tip

Je li vi to nagovarate dete da se uvuce u jos vece probleme od ovih koje vec ima?
I sam je dete a ko zna ko je taj tip? Postoje u ovoj zemlji institucije za resavanje takvih problema, njegova pleca su nejaka za takvo breme i sve sto on moze to je da je posavetuje, voli i zatrazi pomoc na pravom mestu.

i uci je od malih nogu da se stidi toga sto je bila zrtva neceg, cuti i nada se najboljem.... :neutral:

a on moze da nastavi da seta okolo nedirnute reputacije :neutral:
 
i uci je od malih nogu da se stidi toga sto je bila zrtva neceg, cuti i nada se najboljem.... :neutral:

a on moze da nastavi da seta okolo nedirnute reputacije :neutral:

jer ovo sada napad na moju licnost?

Ona sebe ne dozivljava zrtvom, uopshte, stavishe stala je da brani toga tipa, pa onda mene da napada, sto njushkam naokolo. I da vidish kakve su to porukice i sve, teshko da je ona zrtva.
A to za reputaciju, mene ne doticne uopshte mishljenje vecine, vec mi je vaznije blagostanje moj porodice.
 
Ovako, tema je pod malcice gorucim pitajem. ali situacija je ovakva. Ja sam gledao sestrin telefon i naishao sma na neke poruke, pricala je sa nekim tipom, ima 28 godina, a sestra 14. Ne bi mi toliko smetalo, ali pricaju o uzasnim stvarima, sexu, pih, ne bih ni da se secam sta sma sve procitao. Zaista ne znam kako se tako neshto moglo dogoditi. Instiktivno sam hteo odmah da dam mami da pogleda, ali sma odlucio da joj ne govorim, zena je u godinama, dijabetes i sve, pa joj ne treba dodatno stresa. Sada sma joj uzeo karticu, rekao sma joj da kaze mami da je izgubila karticu i da ce sama da zaradi za novu i sve. Ali ja i dalje ne znam sta da radim. Pripretio sma joj za tog tipa i rekao sam joj da od sada cu ja da joj pregledavam poruke i sve, ali mi je nekako uzasno. Pre dva dana mi komshinica ubije macice, sada johs i ovo...:( Sta biste vi uradili?

pre svega bi se trebao obratiti nekoj starijoj osobi od poverenja - neko iz porodice, komšiluka, porodičnih prijatelja. situacija je isuviše ozbiljna da bi se sam nosio s njom. čisto da podeliš teret, porazgovaraš i možda dobiješ savet i pomoć.
užasno je što se takve stvari dešavaju.
on je njoj sigurno više nego interesantan, zbog godina i iskustva. taj tip ne može da nađe devojku svojih godina , pa juri decu.
mogao bi to da napomeneš sestri, onako uzgred. možda će joj to promeniti pogled na celu njenu situaciju. trebalo bi da ga prikažeš tako da se on njoj smuči i da se ona sama otkači od njega. da joj zabraniš da se viđaju i čuju može da ima samo kontra efekat.
 
jer ovo sada napad na moju licnost?

Ona sebe ne dozivljava zrtvom, uopshte, stavishe stala je da brani toga tipa, pa onda mene da napada, sto njushkam naokolo. I da vidish kakve su to porukice i sve, teshko da je ona zrtva.
A to za reputaciju, mene ne doticne uopshte mishljenje vecine, vec mi je vaznije blagostanje moj porodice.

napad na bilo koga ko ga nece prijaviti. djete u tim godinama je zakonski zrtva jer je dijete zavodjeno od strane odrasle osobe. a to sto niceg konkretnijeg nije bilo pa da postane i na taj nacin zrtva ne mjenja cinjenicu da je zrtva i da ga treba prijaviti.
i bio bi koristan maloj razgovor sa psihologom, cisto da si sredi neke poglede na seksualnost.

sta bre kakve reputacije? jel ti to iz licnog iskustva?:hahaha:

da. hajde se smiji jos malo
 
..BB, oduzimanje kartice nije nishta reshilo..
..kupice novu za 200din na trafici i nishta nisi uradio..
..njegov broj mobilnog takodje ne znachi nishta, chak ni policiji..
..pokushaj da izvuchesh od nje ko je taj lik, ime, prezime, gde zivi i slichno...
..tek onda ga pozovi i najavi mu da cesh ga prijaviti ako joj se ponovo obrati..bilo kako..
..a njoj objasni da ce je lik robijati, ako ona njega ne ostavi na miru..

..bre..bash ti ne bih bila u kozi.. :(
 
jer ovo sada napad na moju licnost?

Ona sebe ne dozivljava zrtvom, uopshte, stavishe stala je da brani toga tipa, pa onda mene da napada, sto njushkam naokolo. I da vidish kakve su to porukice i sve, teshko da je ona zrtva.
A to za reputaciju, mene ne doticne uopshte mishljenje vecine, vec mi je vaznije blagostanje moj porodice.

to je reakcija koju si mogao ocekivati
medjutim, tvoja sestra jeste zrtva...kao i ti...jer vi zbog nekog...stranca
sad imate problem koji treba, sto prije, rjesavati...

i sumnjam da ce to moci bez prisustva neke odrasle osobe
nemam pojma kakav je vas skolski psiholog
ako imas povjerenja u tu osobu...mozda je to dobra ideja
baka, neki su rekli...stric, ujak...takodjer dobra ideja...
 
jer ovo sada napad na moju licnost?

Ona sebe ne dozivljava zrtvom, uopshte, stavishe stala je da brani toga tipa, pa onda mene da napada, sto njushkam naokolo. I da vidish kakve su to porukice i sve, teshko da je ona zrtva.
A to za reputaciju, mene ne doticne uopshte mishljenje vecine, vec mi je vaznije blagostanje moj porodice.

Јао, извини, а колико ти имаш година, ако није проблем?

Мислим, и то је доста важно за целу ствар...и за наше сагледавање ситуације....
 
Dobra stvar u celoj prici jeste sto je brat, cini se, na vreme saznao za sve ovo. Koliko puta roditelji ni ne saznaju sta se desava sa decom.

Ne znam sta momku da savetujem, osim da bi trebalo sto pre uciniti sve da se sestra odvoji od tog tipa i da se sazna ko je on uopste, kako bi se adekvatno idzvojio iz zajednice... Znas li ti Bernard ko je taj tip?

Mislim da ne mozes mnogo toga da ucinis na kaznjavanju tog "momka", osim da saznas ko je i da prijavis celu stvar... Ali trebalo bi da razgovaras sa sestrom, ili da nadjes nekoga iz porodice (mozda ipak najbolje majku) ko ce preduzeti mere da joj se neke stvari objasne (nije losa ideja otici ni kod psihologa). Kako se postavlja tvoja sestra u celoj prici? Da li ona uopste poznaje tog coveka ili ga je mozda upoznala preko interneta? Da li on uopste zna koliko ona ima godina? (Nemoj pogresno da me shvatis, ne pricam protiv tvoje sestre, ona je svakako zrtva u ovoj prici iako ti se mozda cini da je tvrdoglava...) Hocu samo da kazem da sam isla u odeljenje sa devojkom koja je sa 14 godina (7.-8. razred) svima govorila da joj je 18. I izgledala je tako da joj je to prolazilo... Hocu da kazem, treba da se pravilno postavis prema problemu.

Tvojoj je sestri svakako prijala paznja starijeg muskarca koji ju je gledao kao odraslu. Ona ne zeli da cuje da je dete a da je on pedofil... To nece pomoci. Moze ne daj Boze sutra da upozna nekog drugog. Mislim da je dobra ideja da joj na neki nacin ogadis takve likove... Da je jadan onaj ko trazi toliko mladje devojke. Ne znam da li ste i koliko ste bliski, mozda bi mogao da pokusas da joj objasnis situaciju iz muskug ugla. Pa verujem da ni ti sa 18 ne bi bio sa devojcicom od 12 godina, a to je jos manja razlika nego kod njih... Objasni joj da nema sta da trazi sa likom koji ne ume da nadje devojku svojih godina. Pa ni ona ne bi bila sa decakom od 9 godina, ma koliko mozda izgledao starije...

Ne znam, pokusaj na tu kartu da igras.
 
Bernarde, meni se cini da ipak treba da obavestis prvo majku. Plemenito je od tebe sto zelis da je postedis, ali si ipak previse mlad da to resis sam. Osim sto je majka starija i zrelija ima i autoritet, a i rec je o devojcici pa ce mozda naci bolji nacin da objasni sestri to sto treba nego sto to ti mozes u ovom trenutku.

PS Mislim da su i mama i sestra privilegovane sto imaju nekoga kao sto si ti :heart:

Sve najbolje!:)
 
Tvojoj je sestri svakako prijala paznja starijeg muskarca koji ju je gledao kao odraslu. Ona ne zeli da cuje da je dete a da je on pedofil... To nece pomoci. Moze ne daj Boze sutra da upozna nekog drugog. Mislim da je dobra ideja da joj na neki nacin ogadis takve likove... Da je jadan onaj ko trazi toliko mladje devojke. Ne znam da li ste i koliko ste bliski, mozda bi mogao da pokusas da joj objasnis situaciju iz muskug ugla. Pa verujem da ni ti sa 18 ne bi bio sa devojcicom od 12 godina, a to je jos manja razlika nego kod njih... Objasni joj da nema sta da trazi sa likom koji ne ume da nadje devojku svojih godina. Pa ni ona ne bi bila sa decakom od 9 godina, ma koliko mozda izgledao starije...

Ne znam, pokusaj na tu kartu da igras.

И ја мислим да је превелики терет да се сам стараш о томе... Уколико мајка заиста није тренутно у стању да се носи са тим проблемом, замоли за помоћ неког другог, неког у кога имаш поверења...

Са девојчицом у пубертету је јако тешко... Као што каже Звездица, она не жели да чује да је мала, она себе сметра одраслом и довољно зрелом и мисли да зна шта ради... Прејаки притисак и грубост може је отерати право у наручје том дрипцу....

Покушај мало да је уплашиш причама, а могло би ти користити обраћање школском психологу за помоћ у поступању према њој.
Уколико немаш никога од родбине ко би ти био савет и помоћ - иди у полицију. Чисто да се распиташ које су могућности да заштитиш сестру...
 
Koliko sam ja shvatila, otac je umro.
Kazu da se cesto desava da zene koje su odrasle bez oca vole starije muskarce. Ne znam da li je ovo tacno (ja sam odrasla bez oca pa nikada nisam volela starije), ali nema ona 28 godina pa da joj se svidja tip od 40, pa kao, hajde, voli zena starije (mada je meni i to cudno, ali dobro, ko voli nek' izvoli).

Rec je o tinejdzerki od 14 godina koja ni u pravnom ni u bioloskom smislu nije odrasla... Momak od 28 godina nema sta da trazi sa osobom tog uzrasta. Mozda ona zaista trazi ocinsku figuru, ali ne bihs ada da se igram psihijatra.

U svakom slucaju, Bernardu bih predlozila da nista od ovog sto sam malocas rekla ne pominje (da je sestra mala, da bi bila, mozda (moooozda) drugacija situacija da ona ima 28 godina a da je tip stariji, ali u datoj situaciji ni pod razno....) Jer mislim da ce to samo pogorsati situaciju.
 
Tvojoj je sestri svakako prijala paznja starijeg muskarca koji ju je gledao kao odraslu. Ona ne zeli da cuje da je dete a da je on pedofil... To nece pomoci. Moze ne daj Boze sutra da upozna nekog drugog. Mislim da je dobra ideja da joj na neki nacin ogadis takve likove... Da je jadan onaj ko trazi toliko mladje devojke. Ne znam da li ste i koliko ste bliski, mozda bi mogao da pokusas da joj objasnis situaciju iz muskug ugla. Pa verujem da ni ti sa 18 ne bi bio sa devojcicom od 12 godina, a to je jos manja razlika nego kod njih... Objasni joj da nema sta da trazi sa likom koji ne ume da nadje devojku svojih godina. Pa ni ona ne bi bila sa decakom od 9 godina, ma koliko mozda izgledao starije...

Ne znam, pokusaj na tu kartu da igras.

upravo tako. dzaba je da ga prijavis policiji ona ce samo vise terati inat, u takvim je godinama, naci ce nekog drugog, treceg, nebitno. ona je dete i ipak ne ume racionalno da razmislja. mozda tebi i nece toliko poverovati za sve ovo, pa ako ne zelis sa njom kod psihologa sto je neko vec savetovao, zamoli nekoga starijeg da ti pomogne u tome. znas li kako je upoznala tog lika?
 
Имаш ли шансе да поразговараш са тим типом? Макар телефоном? Онако лепо, људски, без претњи, само информацијом да је завођење четрнаестогодишње малолетнице кривично дело, и да ћеш потражити заштиту полиције уколико се то настави...
...А можда можеш и да се распиташ у полицији шта да радиш...а сестри мало да надуваш ствар, да је заплашиш тиме да ће он кривично одговарати ако настави контакт са њом...

Пази, она је сад у бунтовним годинама, свако непажљиво притискање може да изазове супротан ефекат!

ovo je pametno i racionalno...

mislim da ga susret sa tobom i batine...hm ne bi preplasile...ipak imas "samo" 18 gopdina...

a mogao bi da se obratis licno nekom psihologu ili socijalnoj sluzbi za pomoc....posto ova situacija nije za zanemarivanje...i moze da ima posledice...nestabilna porodica, devojcica u pubertetu bez autoriteta....verovatno uplasena, iskompleksirana i neadekvatna jer nemati oca u tim godinama kad se grade odnosi sa muskarcima moze da ima dalekosezne posledice...ako joj nabijas osecaj manje vrednosti da se ne bi vidjala sa tim tipom...to moze da joj stvori strah od muskaraca sto ce je kasnije progoniti...savetujem psihologa definitivno...posesivan brat...znam da ti zelis samo da se ona njega okane, ali njoj tako ne izgleda sigurno...
 

Back
Top