zasto covek mora da prodje dalek put da dodje do saznanja

kako si to postavi, ispada da samopostovanja i ljubavi nema.
a ima...
sto se tice "globalnog" da na ovo mogu da ti odgovorim, sad bi sedela negde drugde, verovatno na parama od Nobela.
a mladi ljudi...pusti ti mlade ljude...sto ih zavrtati, gurati u fijoke i siliti da budu kao odrasli? sta uopste znaci biti odrastao? po meni, to u vecini slucajeva znaci izgubiti spontanost, zelju za otkrivanjem i proveravanjem naucenog, dozivljavati umesto izmisljati teorije...
ok, mudrost...ali moras lupiti glavom mnogo puta u zid da bi nesto naucio..
osim toga, bolje sam da lupas glavu nego neko da ti je lupa teorijama, verskim ubedjenjima, kaznama, nagradama, autoritetom...
 
eanton:
Kako da pomognemo sebi,a i drugima da ne patimo od globalnih nevolja,da izgradimo samopostovanje i ljubav prema sebi da bismo bili u stanju da postujemo druge i volimo druge uz sva uvazavanja nasih razlicitosti?Kako da objasnim mladom coveku da je strpljenje spas zivljenja?

Nemam pojma, ali, znam jedno, da ako čovek voli sebe, voleće i druge, da ako čovek ceni sebe, ceniće ga i drugi, da ako je drugima stalo do njega, treba i njemu do njih, da ako je neko bez strpljenja, treba mu pomoći i ukazati na to.
 
Preoptereceni smo s onim sto je bilo ili onim sto ce biti, premalo zivimo u sadasnjosti. Mislim da je sustina zadovoljstva biti u sadasnjosti, sto znaci cijelim bicem sudjelaovati u onome sto upravo radimo bilo da je to ugodno ili neugodno. Trudim se da zivim tako iako stalno skrecem jer sam pocetnik u uzivanju zivota. Uf, nadam se da nisam previse zakukuljila.
 
Margott:
des krvolok...

Yebi ga, izgorela mi kuća !!! Sad, kako je krenulo, još ću početi da promovišem Hektarove i etc. biblijske fore, jer mi se nije desilo : " Oko za oko, pasta za ZUBE !!! ", već baš ono, što sam ja, detinje naivno, upraznjavao, u Danima lavova, na ovim geografskim prostorima !!! 'ajde, Maco, daj mi moralni suport, Niče je Niče, djavo je već šta je, a ja sam samo ojadjeni Srbin, u net-kaffeu ! Pozzzz
:cry:
 
ms:
eanton:
Kako da pomognemo sebi,a i drugima da ne patimo od globalnih nevolja,da izgradimo samopostovanje i ljubav prema sebi da bismo bili u stanju da postujemo druge i volimo druge uz sva uvazavanja nasih razlicitosti?Kako da objasnim mladom coveku da je strpljenje spas zivljenja?

Nemam pojma, ali, znam jedno, da ako čovek voli sebe, voleće i druge, da ako čovek ceni sebe, ceniće ga i drugi, da ako je drugima stalo do njega, treba i njemu do njih, da ako je neko bez strpljenja, treba mu pomoći i ukazati na to.
Ti mora da si pripadnik neke frakcije pokreta deca cveca. Dete, da li se ti preplacujes na te gluposti ili ti inspiracija sama od sebe dolazi. Kazes treba mu pomoci( onom ko nema strpljenja). Daj nam jedan primer ovoga sto si nam napisala a da je izvrsilac radnje bila osoba koja stoji iza nika ms.
 
bozica:
Preoptereceni smo s onim sto je bilo ili onim sto ce biti, premalo zivimo u sadasnjosti. Mislim da je sustina zadovoljstva biti u sadasnjosti, sto znaci cijelim bicem sudjelaovati u onome sto upravo radimo bilo da je to ugodno ili neugodno. Trudim se da zivim tako iako stalno skrecem jer sam pocetnik u uzivanju zivota. Uf, nadam se da nisam previse zakukuljila.
Nisi, ali da si zamumuljila jesi. Kazes ne zivimo u sadasnjosti, zvuci malo vegetativno. Kao u fazonu svi sedimo i vegetiramo na bazi razmisljanja o lepim uspomenama ili bazama vezanih za buducnost( sta ce biti ako...ili ako necemo a sta onda). Ma daj, zevanje je korisnije od ideologije ove vrste.:roll:
A to sto si pocetnik ne daj sebi na volji da se snebivas nego raspali. :lol:
 
dragonfromdarkness:
eanton:
Kako da pomognemo sebi,a i drugima da ne patimo od globalnih nevolja,da izgradimo samopostovanje i ljubav prema sebi da bismo bili u stanju da postujemo druge i volimo druge uz sva uvazavanja nasih razlicitosti?Kako da objasnim mladom coveku da je strpljenje spas zivljenja?


Uz pomoc LJUBAVi
za
zao mi je sto i niste bas raspolozeni za ovu temu a nisam dete cveca,samo trazim odgovore koje ja ne znam
 
eanton:
Kako da pomognemo sebi,a i drugima da ne patimo od globalnih nevolja,da izgradimo samopostovanje i ljubav prema sebi da bismo bili u stanju da postujemo druge i volimo druge uz sva uvazavanja nasih razlicitosti?Kako da objasnim mladom coveku da je strpljenje spas zivljenja?
Život je skup lekcija: savladaš li jednu uspešno, sledi ti druga. Neko uči brže, neko sporije, a neko samo troši dane natenane. U osnovi svega je ISKUSTVO. Svako novo iskustvo je dragoceno jer ga mi rešavamo samo na nama svojstven način (to je ona varijanta kada neko sa strane vidi kako bismo sa lakoćom rešili nekakav lični problem, dok mi bauljamo u mraku - patimo dok ne shvatimo! :P ).
Mi možemo sebi pomoći da ne patimo od globalnih nevolja, možemo izgraditi samopoštovanje uz maksimalnu toleranciju prema drugim ljudima (mada samopoštovanje i ljubav prema sebi ne mora da automatski znači poštovanje i ljubav prema drugim ljudima), ali ne možemo druge tome naučiti (OK, ukazati da, blago usmeriti...) - to oni sami moraju proći kroz vlastito iskustvo. Isti je slučaj i sa mladom osobom koja tek treba da se nauči strpljenju (što opet ne znači da će se njemu i naučiti).
 
Mislim da su osećanja i naše karakterne osobine te koje nas sprečavaju da usvajamo proverena znanja i iskustva starijih.
Bez obzira što smo videli svoje bližnje da prave greške i izvlače bolne pouke iz njih, ne znači da ćemo ići prečicom kada dođemo u slične situacije.
Čak iako mi sami doživimo stvari koje nam nameću logičan zaključak da grešimo i da u sledećoj sličnoj situaciji moramo delovati drugačije, desiće se da nas osećanja opet dovedu do toga da reagujemo sujetno, osvetoljubivo, popustljivo, ignorantski ili već kakvi smo.
Nismo roboti, to je (a možda i nije)problem.
 
krvolok:
Margott:
des krvolok...

Yebi ga, izgorela mi kuća !!! Sad, kako je krenulo, još ću početi da promovišem Hektarove i etc. biblijske fore, jer mi se nije desilo : " Oko za oko, pasta za ZUBE !!! ", već baš ono, što sam ja, detinje naivno, upraznjavao, u Danima lavova, na ovim geografskim prostorima !!! 'ajde, Maco, daj mi moralni suport, Niče je Niče, djavo je već šta je, a ja sam samo ojadjeni Srbin, u net-kaffeu ! Pozzzz
:cry:
:shock: :?:
Ti to ozbiljno za kuću ... ili je neka pošalica u pitanju?
 
nije_lako:
krvolok:
Margott:
des krvolok...

Yebi ga, izgorela mi kuća !!! Sad, kako je krenulo, još ću početi da promovišem Hektarove i etc. biblijske fore, jer mi se nije desilo : " Oko za oko, pasta za ZUBE !!! ", već baš ono, što sam ja, detinje naivno, upraznjavao, u Danima lavova, na ovim geografskim prostorima !!! 'ajde, Maco, daj mi moralni suport, Niče je Niče, djavo je već šta je, a ja sam samo ojadjeni Srbin, u net-kaffeu ! Pozzzz
:cry:
:shock: :?:
Ti to ozbiljno za kuću ... ili je neka pošalica u pitanju?

Ozbiljno, mada malo teatralno ! Naime, rec je o 14 to spratnici, zapalile se elektricne instalacije, bili vatrogasci, policija i ko vec treba, ali mi sam STAN nije izgoreo !!! Ipak, ako imas u vidu da sam na 10 tom spratu, bez struje, vode, lifta bio 9 dana, nije bas ni bilo veselo !
E, sad razumes temu, tj. ZATO COVEK MORA DA PRODJE DUG PUT DO SAZNANJA !!!
 
Margott:
e bash sam juche gledala Gustav-a ne b92, isto mu tako rikn'o lift, znash kako se lepo izverzirao za Robinzon Kruso stajl...od tv kutije (koja je bila neupotrebljiva jer nije imao ni struju)napravio je zamku za golubove, tj misholovku za golubove, tj...golubolovku.....bah, bolji je Baltazar kad malo razmislim..


Izvini, hoces iz pocetka ? Ili nisam bio koncentrisan, ili se komp pokvario.... :cry:
 
eanton:
Kako da pomognemo sebi,a i drugima da ne patimo od globalnih nevolja,da izgradimo samopostovanje i ljubav prema sebi da bismo bili u stanju da postujemo druge i volimo druge uz sva uvazavanja nasih razlicitosti?Kako da objasnim mladom coveku da je strpljenje spas zivljenja?

pochnesh da pitas konkretno sta te muci a ne okolo-naokolo, ja ne znam sta pitas u stvari
 
jagodica:
eanton:
Kako da pomognemo sebi,a i drugima da ne patimo od globalnih nevolja,da izgradimo samopostovanje i ljubav prema sebi da bismo bili u stanju da postujemo druge i volimo druge uz sva uvazavanja nasih razlicitosti?Kako da objasnim mladom coveku da je strpljenje spas zivljenja?

pochnesh da pitas konkretno sta te muci a ne okolo-naokolo, ja ne znam sta pitas u stvari
to jagodo...i reci mu/njoj da organizuje vreme....naravno :wink:
 

Back
Top