Jevanđelje po Mateju 7:21-23. (NSP)

marigogi

Početnik
Poruka
13
" 21. Neće svatko tko mi govori: ‘Gospodine, Gospodine’, ući u kraljevstvo nebesko, nego onaj tko vrši volju Oca mojega koji je na nebesima. 22 Mnogi će mi reći u onaj dan: ‘Gospodine, Gospodine, nismo li u tvoje ime proricali i u tvoje ime demone istjerivali i u tvoje ime mnoga silna djela činili?’ 23 Tada ću im kazati: Nikad vas nisam poznavao! Odlazite od mene, vi koji činite bezakonje! "


Poštovani članovi, ovu temu postavljam zarad razgovora i razmatranja, molim Vas za vaše komentare na ove stihove, mišljenja i slično.

Takođe molim sve članove da ne osuđuju druge ako im se razlikuju gledišta i stavovi.

S, poštovanjem , M.
 
могли смо почети са мало лакшим стиховима. на пример:

Ходите к Мени сви који сте уморни и натоварени и Ја ћу вас одморити. Узмите јарам Мој на себе и учите се од Мене, јер сам кротак и смирен у срцу и наћи ће те покој душама својим. Јер, јарам је Мој благ и бреме је Моје лако.
(Mт. 11, 28-29)

мени је овај цитат један од најлепших из Еванђеља..

п.с."Gloria in excelsis Deo et in terra paxhominibusbonae voluntatis" - Слава Богу на висини и на земљи мир, међу људима добра воља?
 
Poslednja izmena:
" 21. Neće svatko tko mi govori: ‘Gospodine, Gospodine’, ući u kraljevstvo nebesko, nego onaj tko vrši volju Oca mojega koji je na nebesima. 22 Mnogi će mi reći u onaj dan: ‘Gospodine, Gospodine, nismo li u tvoje ime proricali i u tvoje ime demone istjerivali i u tvoje ime mnoga silna djela činili?’ 23 Tada ću im kazati: Nikad vas nisam poznavao! Odlazite od mene, vi koji činite bezakonje! "


Poštovani članovi, ovu temu postavljam zarad razgovora i razmatranja, molim Vas za vaše komentare na ove stihove, mišljenja i slično.

Takođe molim sve članove da ne osuđuju druge ako im se razlikuju gledišta i stavovi.

S, poštovanjem , M.

Prvo: Riječ ( u onaj dan ) označava radnju u budućem razdoblju, kada će Krist suditi na zemlji, za ulazak u Božje kraljevstvo i priznavanje ljudi za svoje sljedbenike. :heart:

Drugo: Vidimo da će moći ući u nebesko kraljevstvo samo oni koji VRŠE BOŽJU VOLJU. :heart:

Treće: Mnogi će smatrati sebe pravim kršćanima na TEMELJU NATPRIRODNIH djela, a ne Božje volje. :heart:

Četvrto: Upravo se naglašava da Krist govori u NEGATIVNOM kontekstu o tim čudima i djelima, te takve ljude NEĆE PRIZNATI za svoje sljedbenike. :heart:

Ovi biblijski citati navede JEDINI element priznavanja ljudi za prave kršćane, od strane Isusa, a to nisu čuda nego vršenje Božje volje. :bye:
 
Prvo: Riječ ( u onaj dan ) označava radnju u budućem razdoblju, kada će Krist suditi na zemlji, za ulazak u Božje kraljevstvo i priznavanje ljudi za svoje sljedbenike. :heart:

Drugo: Vidimo da će moći ući u nebesko kraljevstvo samo oni koji VRŠE BOŽJU VOLJU. :heart:

Treće: Mnogi će smatrati sebe pravim kršćanima na TEMELJU NATPRIRODNIH djela, a ne Božje volje. :heart:

Četvrto: Upravo se naglašava da Krist govori u NEGATIVNOM kontekstu o tim čudima i djelima, te takve ljude NEĆE PRIZNATI za svoje sljedbenike. :heart:

Ovi biblijski citati navede JEDINI element priznavanja ljudi za prave kršćane, od strane Isusa, a to nisu čuda nego vršenje Božje volje. :bye:
Ne vidim u cemu ne bih mogao da se slozim sa Vorkijevim postom, osim da "natprirodna dela" nisu razlog Hristove osude SAMA PO SEBI, nego iskljucivo u OVOM kontekstu.

Ne bi bilo lose da pokusas sam da nam protumacis navedene stihove, jer nisam bas siguran da razumem sta ti ovde KONKRETNO nije jasno?

P.S.: Ah, da - ogradjujem se od :heart:, :heart:, :heart:... jer ne predstavljaju moj nacin izrazavanja osecanja ;)
 
[/QUOTE]
п.с."Gloria in excelsis Deo et in terra paxhominibusbonae voluntatis" - Слава Богу на висини и на земљи мир, међу људима добра воља?[/QUOTE]

bravo dobar prevod ove stare latinske izreke De_Sisti:super:
 
Poslednja izmena:
Znaci postavlja se, rekao bih namece se pitanje: Sta je Bozja volja?

:hvala:


1.Solunjanima. 4:3-8 (NSP), " 3 Jer Božja je volja da budete sveti — da se uzdržavate od bluda, 4 da svatko od vas zna ovladati svojim tijelom u svetosti i časti, 5 a ne u neobuzdanoj spolnoj požudi svojstvenoj narodima koji ne poznaju Boga, 6 i da nitko ne čini nažao svojemu bratu i da ne zadire u njegova prava, jer Jehova kažnjava za sve to, kao što smo vam već rekli i temeljito posvjedočili. 7 Jer Bog nas nije pozvao da bismo živjeli nečisto, nego da budemo sveti. 8 Prema tome, tko to odbacuje, ne odbacuje čovjeka, nego Boga, koji vam daje svoj sveti duh."


jedan deo Njegove volje :)
 
Poslednja izmena:
1.Solunjanima. 4:3-8 (NSP), " 3 Jer Božja je volja da budete sveti — da se uzdržavate od bluda, 4 da svatko od vas zna ovladati svojim tijelom u svetosti i časti, 5 a ne u neobuzdanoj spolnoj požudi svojstvenoj narodima koji ne poznaju Boga, 6 i da nitko ne čini nažao svojemu bratu i da ne zadire u njegova prava, jer Jehova kažnjava za sve to, kao što smo vam već rekli i temeljito posvjedočili. 7 Jer Bog nas nije pozvao da bismo živjeli nečisto, nego da budemo sveti. 8 Prema tome, tko to odbacuje, ne odbacuje čovjeka, nego Boga, koji vam daje svoj sveti duh."


jedan deo Njegove volje :)

Slazem se, samo jedan deo.

;)
 
Slazem se, samo jedan deo.

;)

Još jedan deo Njegove volje je ono što je apostol Pavle napisao u 1.Timoteju 2:3,4 "...želi da se sve vrste ljudi spasu i da dobro upoznaju istinu ".

osim toga , kao Božjim slugama koji Isusa trebaju oponašati, hrišćanima je data zapovest da se uvere šta je Božja dobra i savršena volja za njih (Rimljanima 12:2), da se čvrsto drže dobra (Rimljanima 12:9), čine dobro (Rimljanima 13:3; 2:10; 1. Solunjanima 5:15), da budu revni za ono što je dobro (1. Petrova 3:13), oponašaju dobro (3. Ivanova 11) i da nadvladavaju zlo dobrim (Rimljanima 12:21). Hrišćani treba da čine dobro naročito svojoj braći u veri, ali i svima drugima (Galatima 6:10).

naravno ima još....

:)
 
Poslednja izmena:
Božija volja.

2.Petrova 3:13(NS)

Ali po obećanju njegovu očekujemo nova nebesa i novu zemlju u kojima će prebivati pravednost.


KAD je govorio o budućnosti čoveka i Zemlje, apostol Petar je napisao: “Po obećanju njegovu [Božjem] očekujemo nova nebesa i novu zemlju u kojima će prebivati pravednost” (2. Petrova 3:13). To obećanje o “novim nebesima i novoj zemlji” prvobitno je zapisao prorok Isaija (Isaija 65:17; 66:22). Citirajući to proročanstvo, Petar je pokazao da se u njegovo vreme ono još nije u potpunosti ispunilo.
Nešto kasnije, negde oko 96. n. e., apostol Jovan je u biblijskoj knjizi Otkrivenje povezao izraz “nova zemlja” s blagoslovima koje će doneti Božije Kraljevstvo (Otkrivenje 21:1-4). Sada se ispunjava ono što su Isus i apostol Pavle prorekli o stanju koje će vladati u svetu kratko pre nego što Božije Kraljevstvo zavlada Zemljom. Prema tome, možemo očekivati da će to Kraljevstvo uskoro uspostaviti novi poredak. E sada se nameće pitanje kako će izgledati život u tom novom svetu? Biblijska knjiga proroka Isaije daje nam odgovor na to pitanje.
Šta ljude očekuje u novom svetu
Svetski mir i ujedinjeno obožavanje Boga. “Oni će prekovati mačeve svoje u raonike i koplja svoja u srpove. Narod na narod više neće dizati mača niti će se više učiti ratu” (Isaija 2:2-4).
Mir između čovjeka i životinje. “Vuk će boraviti s janjetom, leopard će ležati s jaretom, tele i lav mladi i životinja uhranjena zajedno će biti, a malen dečak vodit će ih. Krava i medvedica zajedno će jesti, a mladunčad će njihova skupa ležati. Lav će jesti slamu kao bik. (...) Zlo se više neće činiti niti će se pustošiti na svoj svetoj gori mojoj, jer zemlja će biti puna znanja o Jehovi, kao što je more vode puno” (Isaija 11:6-9).
Obilje hrane za sve. “Jehova nad vojskama pripremit će svim narodima na gori ovoj gozbu od jela biranih, gozbu od vina izvrsna, od biranih jela punih moždine, od vina dozrela, procijeđena” (Isaija 25:6).
Više neće biti smrti. “Uništi će smrt zauvek i obrisat će Svevišnji Gospodin Jehova suze sa svakoga lica. Ukloni će sramotu s naroda svoga po svoj zemlji, jer je tako rekao Jehova” (Isaija 25:8).
Mrtvi će uskrsnuti. “Mrtvi će tvoji oživeti. Ustaće mrtvo telo naroda moga. Probudite se i kličite radosno, vi koji stanujete u prahu! (...) Zemlja će nemoćne mrtvace na svet vratiti” (Isaija 26:19).
Mesija će biti pravedan sudija. “Neće on suditi po onome što mu oči vide, niti će ukoravati po onome što mu uši čuju. Po pravdi će suditi siromasima, pravedno će ukoravati braneći krotke na zemlji” (Isaija 11:3, 4).
Slepi i gluhi će biti izlečeni. “Otvorit će se oči slepima i uši gluhima otvorit će se” (Isaija 35:5).
Pustoš će postati plodna zemlja. “Radovat će se pustinja i kraj bezvodni, veselit će se pustara i kao šafran procvetati. Cvetat će i veseliti se, klicat će od veselja i radosti” (Isaija 35:1, 2).
Nova zemlja. "Ja stvaram nova nebesa [novu nebesku upravu] i novu zemlju [pravedno novo ljudsko društvo]. Ono što je pre bilo neće u sećanje dolaziti niti će se u srcu javljati. Nego, radujte se i veselite se doveka zbog onoga što stvaram! (...) Oni [stanovnici novog sveta koji je obećao Bog] gradit će kuće i stanovati u njima, sadit će vinograde i jesti rod njihov. Neće oni graditi, a netko drugi stanovati u njima, neće oni saditi, a netko drugi jesti rod njihov. Jer dani narodu mojemu bit će kao dani drvetu, i plodove ruku svojih izabranici će moji uživati. Neće se truditi uzalud niti će rađati decu koja će nesreću doživeti, jer oni su potomstvo blagoslovljeno od Jehove, oni i potomci njihovi. Pre nego me zazovu, ja ću im se odazvati; još će govoriti, a ja ću ih uslišiti.” “‘Kao što nova nebesa i nova zemlja koje stvaram stoje preda mnom’, kaže Jehova, ‘tako će stajati i potomstvo vaše i ime vaše’” (Isaija 65:17-25; 66:22).

svi stihovi su NS prevod.

:)
 
Ok. Samo to kraljevstvo mogao bi zameniti carstvom ,jer je vece:)

Ne dopada ti se ni Bakotic prevod a? Mora da bude onako kako Pavle kaze, zar ne Boki? Da li Pavle kaze "carstvo" ili "kraljevstvo"?

Evo i Karadzic prevod:
I propovjedit će se ovo evanđelje o kraljevstvu po svemu svetu za svjedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.

'Ajde razmisli pa kazi koji ti se prevod dopada da citiram iz njega, vidim spotices se konstantno.

Mnogo ti je vaznije da li je "kraljevstvo" ili "carstvo" ali zato ti nije vazno Bozje licno ime! Cudna logika Boki.

:kpozdrav:
 
Poslednja izmena:

Back
Top