Crnogorci....

Aha. Aj' ti nadji jedan takav dokument u kome bilo ko moli Crnu Goru da ga spase od neprijateljskih ofanziva, posto primera gde je Crna Gora nekoga oslobodila naravno nema i ne moze biti. Ja bih bio najsrecniji da je srpska zemlja Crna Gora bila velesila koja je terala neprijatelje levo i desno, ali iskreno - nije.

Znas ti dobro zasto se vi ********* koprcate i vristite da Crnogorci nisu Srbi. Da vas je neko nabedio da ste Eskimi, to bi 'ladno ignorisali, ali istinu je malo teze ignorisati. Zato i toliki trud. Al' uzalud.

Dokumenata ima i u srpskim djelima. Konkretno u 'Istoriji srpskog naroda' od Vladimira Corovica ih mozes pronaci.
 
Sta bre lupas,ko i kakva prava te spopala vidim u SRJ gradjanima crne gore sva prava bila uskracena ubilo se.

Ne govorim za SRJ,vec za SFRJ kada se konkretno u odredbama Draze Mihajilovica trazilo da se stvori etnicki cista Velika Srbija u granicama CG,Makedonije,BiH i Hrvatske i da se isti prostori ociste od muslimanskoh i hrvatskog 'zivlja',zato kazem da vam je taktika bila pogresna,i suvise..
 
Ne govorim za SRJ,vec za SFRJ kada se konkretno u odredbama Draze Mihajilovica trazilo da se stvori etnicki cista Velika Srbija u granicama CG,Makedonije,BiH i Hrvatske i da se isti prostori ociste od muslimanskoh i hrvatskog 'zivlja',zato kazem da vam je taktika bila pogresna,i suvise..

A ali zato po tebi je bila ispravna od Ante Pavelica........

Draza nije bio predsednik SFRJ i nije imala drazine odredbe,i zato ne lupetaj knjaza ti.
 
Sta bre okupirali,ajde ne lupaj :hahaha::rotf:

Ma kazes ti lijepo to ne sporim,ali zboris glupo u tome je stvar :rtfm::mrgreen::rtfm:

:eek::eek::eek::eek:
Saveznici su dobili rat za Srbiju, a Srbija je, cim se njena vojska iskrcala pod Barom, Budvom i Kotorom okupirala Crnu Goru, koja je vec bila oslobodjena: srpska vojska na teritoriji Crne Gore nije zatekla nijednog austrijskog vojnika. U naredbi vojvode Zivojina Misica komandantu takozvanih srpskih jadranskih trupa, pukovniku Milutinovicu, doslovno stoji: “Crnu Goru smatrajte okupiranom teritorijom!” I smatrali su je: zapalili su sest hiljada crnogorskih domova, ubili i utamnicili oko dvanaest hiljada ustanika i komita pocinili takav teror, tolike zlocine i takva nasilja da sve to nalikuje njihovom danasnjem zlocinstvu u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

http://www.hic.hr/books/jugoistocna-europa/brkovic.htm

Tekstove o tome mozes pronaci u bilo kojoj istorijskoj knjizi koja obuhvata taj period vezan za Crnu Goru,tako da molim te nemoj opovrgavati nesto sto je opste poznato..;)
 
Okupirali Crnu Goru i za vrijeme okupacije postupali gore prema crnogorskom narodu.nego oni protiv kojih su se zajedno sa vama borili.
Kazem ti ja lijepo da ti znas samo ovaj dio od godine tvog rodjenja pa nadalje..;)
Nekoliko stotina srpskih vojnika i jugoslovenskih dobrovoljaca okupiralo Crnu Goru sa "50 000" vitezova hahaha i terorisalo stanovništvo :hahaha:
 
:eek::eek::eek::eek:
Saveznici su dobili rat za Srbiju, a Srbija je, cim se njena vojska iskrcala pod Barom, Budvom i Kotorom okupirala Crnu Goru, koja je vec bila oslobodjena: srpska vojska na teritoriji Crne Gore nije zatekla nijednog austrijskog vojnika. U naredbi vojvode Zivojina Misica komandantu takozvanih srpskih jadranskih trupa, pukovniku Milutinovicu, doslovno stoji: “Crnu Goru smatrajte okupiranom teritorijom!” I smatrali su je: zapalili su sest hiljada crnogorskih domova, ubili i utamnicili oko dvanaest hiljada ustanika i komita pocinili takav teror, tolike zlocine i takva nasilja da sve to nalikuje njihovom danasnjem zlocinstvu u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

http://www.hic.hr/books/jugoistocna-europa/brkovic.htm

Tekstove o tome mozes pronaci u bilo kojoj istorijskoj knjizi koja obuhvata taj period vezan za Crnu Goru,tako da molim te nemoj opovrgavati nesto sto je opste poznato..;)

:hahaha::rotf::hahaha::rotf::rotf::hahaha::hahaha::rotf:

ALE ALE ALE
 
Nekoliko stotina srpskih vojnika i jugoslovenskih dobrovoljaca okupiralo Crnu Goru sa "50 000" vitezova hahaha i terorisalo stanovništvo :hahaha:

Uf. dosadno je vise svima ponavljati nesto sto su ako su presli 5 razred osnovne trebali znati.. u pocetku to nije bila samo srpska,vec i italijanska i druge neprijateljske vojske,a srpska se najduze zadrzala.. pa ako ti to smatras sa nekolko stotina vojnika,onda si stvarno puknut.
 
Uf. dosadno je vise svima ponavljati nesto sto su ako su presli 5 razred osnovne trebali znati.. u pocetku to nije bila samo srpska,vec i italijanska i druge neprijateljske vojske,a srpska se najduze zadrzala.. pa ako ti to smatras sa nekolko stotina vojnika,onda si stvarno puknut.

Ajde begaj mala,srbi su junacko-herojski pustili na desetine hiljada austijskih zlocinaca iz zarobljenistva koji su im tik pre toga ubijali sve najrodjenije,a ovamo popalili pola crne gore.

Jel vidis,,tako mlada a neko ti vec napunio glvu svim i svacim,a tutkas mi ovde hrvatske sajtove........jadni vi ako se hrvati brinu za vase zdravlje :mrgreen:
 
Ajde begaj mala,srbi su junacko-herojski pustili na desetine hiljada austijskih zlocinaca iz zarobljenistva koji su im tik pre toga ubijali sve najrodjenije,a ovamo popalili pola crne gore.

Jel vidis,,tako mlada a neko ti vec napunio glvu svim i svacim,a tutkas mi ovde hrvatske sajtove........jadni vi ako se hrvati brinu za vase zdravlje :mrgreen:

Ocigledno je da je tebi glava napunjena svim i svacim,a da o o istorijskim cinjenicama,nemas pojma,idi razbistri je malo.:D
 
Ocigledno je da je tebi glava napunjena svim i svacim,a da o o istorijskim cinjenicama,nemas pojma,idi razbistri je malo.:D

Meni nije punjena svim i svacim,mada je bilo pokusaja od takvih sto su tebe ucili od malih nogu ;)
Dobro je da sam je na vreme rabistrio :mrgreen:

Slussaj mala znam totalno nacin na koji su te vaspitavali,ama sve,i da ti sto su te vaspitavali srbina zovu srbche i sve te gluposti,zato me mani istih :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Meni nije punjena svim i svacim,mada je bilo pokusaja od takvih sto su tebe ucili od malih nogu ;)
Dobro je da sam je na vreme rabistrio :mrgreen:

Slussaj mala znam totalno nacin na koji su te vaspitavali,ama sve,i da ti sto su te vaspitavali srbina zovu srbche i sve te gluposti,zato me mani istih :mrgreen:

Na vrijeme si odustao od knjige i poceo da stvaras sopstvene cinjenice,pametno,:D
Da,da.. ciko srbce,:bye:
 
Uf. dosadno je vise svima ponavljati nesto sto su ako su presli 5 razred osnovne trebali znati.. u pocetku to nije bila samo srpska,vec i italijanska i druge neprijateljske vojske,a srpska se najduze zadrzala.. pa ako ti to smatras sa nekolko stotina vojnika,onda si stvarno puknut.

Vidi,Crna Gora je tokom rata promijenila stranu i saveznici su odlučili da zabrane povratak Kralja Nikole u Crnu Goru.Većina stanovnika Crne Gore je odlučila da se Crna Gora prisajedini Srbiji i tu odluku je ta većina oružjem branila jer je ta volja oružjem i bila napadnuta.Srbija nije imala potrebu da šalje neke veće jedinice jer su se Crnogorci lako izborili sa pobunjenicima .Ukupno je u tim borbama stradalo oko 200 lica na obje strane.Sve izbore do 41 zelenaši su ubjedljivo gubili.
 
Pa jeste zbilja,do veceras nisam znao da je Draza bio predsednik SFRJ,ali si me ti obrazovala :hahaha::rotf::mrgreen::hahaha:

Jao,pa vrati se ponovo na taj dio,nijesi ukapirao,opeeet :D ,nijesam rekla da je bio predsjednik vec da se u njegovim odredbama moglo to procitati,a uticajna licnost je svakako bio,sa obozirom na to koliko je njegova 'organizacija' brojala clanova,sto znaci da je veliki broj Srba podrzavao te iste odredbe.
 
Jao,pa vrati se ponovo na taj dio,nijesi ukapirao,opeeet :D ,nijesam rekla da je bio predsjednik vec da se u njegovim odredbama moglo to procitati,a uticajna licnost je svakako bio,sa obozirom na to koliko je njegova 'organizacija' brojala clanova,sto znaci da je veliki broj Srba podrzavao te iste odredbe.

U SFRJ?
I sta sad ako je bio uticajna licnost?
Kakve on ima veze sa celokupnom pricom,to je eki dokaz?

Ti si lupila da nas je nesto zbog toga kao kostalo,a nije kostalno rvatsku zbog naciste Pavelica koji je pobio 750 000 srba...........aj ne lupetaj opet.
 

Back
Top