SEKTE : .........!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
postoji vec tema sekte no nebitno :neutral:

ima vise definicija i po cemu se moze spoznati ...

SEKTE karakterisu obredi rituali ... vodja koga slede....

po definiciji to je i odvajanje od izvornog ucenja...

sekte znaci podele... podele unutar neke religije... su takodje sekte...
 
Poslednja izmena:
Sama "sekta" nije vera.

Sekta (od latinskog secta, pravac, sledba, i sequi, slediti, pod uticaju latinskog secare, seći, odvajati) je izdvojena ili zatvorena grupa ljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na koncept osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju, rituale koji su obavezni i po čemu su unikatni. U jednom broju monoteističkih religiija svako odstupanje od proklamovanih dogmi proglašava se sektom[

U početku sekta je bila neutralni pojam za jednu manjinsku grupu koja bi dolazila u konflikt sa većinom. Najčešće pojam se koristio u antičkim filozofskim krugovima, opisajući manje filozofske grupe. U tom smislu i rano hrišćanstvo može da se razume kao sekta unutar judaizma.

U srednjem veku pojam se razvio u izraz za jeretičke grupe koje su se odvajale od većinske Crkve. U moderno doba se pod sektama najčešće podrazumevaju zatvorene verske grupe, odnosno kultovi.
 
procito sam sad o jehovinim svedocima..
sad kolko sam skapirao postoje dva tipa sekti, otvoreni i zatvoreni..u zatovroneom tipu te navuku na pricu, navedu te na samoubistvo i na kraju im ostaje tvoja imovina, tj sekte koje pljackaju ljude i kad udjes ne mozes da izadjes..
i ova druga vrsta tj. otvorena koja je samo druga vera, iz koje mozes da izadjes kad oces i neces zavrsiti u kovcegu..?
meni su kao klinca ucil ida su sve sekte prvog tipa i malo sam zbunjen sad..
moje pitanje je kako te ljudi uvuku u jehovine svedoke ( kako se ulazi ), da li mzoes da opusteno izadjes iz te sekte i da li ti tim ljudiam dajes neke pare ili ne..?
 
procito sam sad o jehovinim svedocima..
sad kolko sam skapirao postoje dva tipa sekti, otvoreni i zatvoreni..u zatovroneom tipu te navuku na pricu, navedu te na samoubistvo i na kraju im ostaje tvoja imovina, tj sekte koje pljackaju ljude i kad udjes ne mozes da izadjes..
i ova druga vrsta tj. otvorena koja je samo druga vera, iz koje mozes da izadjes kad oces i neces zavrsiti u kovcegu..?
meni su kao klinca ucil ida su sve sekte prvog tipa i malo sam zbunjen sad..
moje pitanje je kako te ljudi uvuku u jehovine svedoke ( kako se ulazi ), da li mzoes da opusteno izadjes iz te sekte i da li ti tim ljudiam dajes neke pare ili ne..?

o demo verziji moze te posavetovati imortalkam ako hoces pravu verziju tu sam, ali zeleo bih cuti odgovor na tvoje pitanje?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top