Da li se bojite ljubavi?

Da li ste kukavica..sta mislite o njima?Da li ste se ikad uplasili i pomirilii s tim da cete proziveti bez nekoga za koga znate da je prava osoba ili ste osoba koja bi radije probala nego ceo zivot razmisljala sta bi bilo i sta ste propustili?
ne postoji prava osoba.ljubav je dinamican pojam,sklona je promenama,razlicitim oblicima manifestovanja ali i dozivljavanja u zavisnosti od godina i iskustva :neutral:

i po mom misljenju kukavice su oni koji uskacu iz veze u vezu,oni koji ne znaju ili se boje da budu sami,pa traze bilo koju alternativu tome.
 
tema je teska.
hocu reci, takve situacije su teske. znaju da budu mucne, da lome i stvaraju nemir. milion pitanja na koja se nema odgovor.
da li sam u takvim situacijama (one koje leze u podtekstu) kukavica?

mislim da bih ipak da probam pa da se uverim u misljenje da je to neko za mene. ali nisam sigurna. nekad su okolnosti tako slozene i nepredvidive da covek ne prosto da li od necega bezi jer je hrabar ili bezi jer mu nedostaje hrabrosti da se suoci sa tim necim...
ovo je slicno eutanaziji.
da li je bezanje hrabrost ili pak kukavicluk.
mislim da je i jedno i drugo u nesagledivim razmerama. jer, naterati sebe da se okrenes i ides dalje, dalje od nekog za koga znas da je onaj pravi, zahteva ogronu dozu hrabrosti, bas kao i kukavicluka...

Ta pitanja postavljaju kukavice i oni koji ne veruju u ljubav..opeceni..razocarani..sto se vise razmislja i dvoumi to je sve vise suvisnih pitanja i dvoumljenja za koja odgovora nema..samo se ne slazem da je hrabrost pobeci..od necega sto ti odgovara..od doze ljubavi koju ne mozes podneti..tesko
 
ne postoji prava osoba.ljubav je dinamican pojam,sklona je promenama,razlicitim oblicima manifestovanja ali i dozivljavanja u zavisnosti od godina i iskustva :neutral:

i po mom misljenju kukavice su oni koji uskacu iz veze u vezu,oni koji ne znaju ili se boje da budu sami,pa traze bilo koju alternativu tome.

A sta znaci uskacu iz veze u vezu?nemoj reci da je to neki vremenski period mesec..6 meseci godinu dana..sta treba biti sam par godina?kapiras da nekome treba vrlo malo vremena da se oporavi..nije svaka veza trauma..ima povrsnih koje traju kratko i prva sledeca moze biti prava u koju kukavica ne sme uci
 
izvini, ali hrabrost je nekada preseci nesto i okrenuti se ka zapadu. ili istoku ili svejedno.
lako je preseci nesto sto ti ne odgovara.
mada, postavlja se pitanje motiva kada prekidas nesto sto mislis da je stvoreno za tebe.
zasto.
i to moze da bude svasta.
 
A sta znaci uskacu iz veze u vezu?nemoj reci da je to neki vremenski period mesec..6 meseci godinu dana..sta treba biti sam par godina?kapiras da nekome treba vrlo malo vremena da se oporavi..nije svaka veza trauma..ima povrsnih koje traju kratko i prva sledeca moze biti prava u koju kukavica ne sme uci
ja pricam o ljudima koji budu u vezi po par godina pa kad raskinu u ocaju posle nekoliko dana uskoce u drugu vezu,pa onda posle druge u trecu i tako stalno.

a o povrsnim vezama necu ni da pricam.po mom skromnom misljenju povrsne stvari nisu vredne gubljenja vremena,jer ne mogu da ti pruze ni blizu toliko zadovoljstva za uzvrat.znaci cist gubitak vremena i energije :neutral:

a da saznam da je neko posle duge veze posle par dana naleteo na mene i zapoceo nesto novo,zapitala bih se sa kakvom sam ja to osobom.

ne volim povrsne ljude,prozaicnih i mlakih emocija koje bi na takav isti nacin mogli da ih udele bilo kome.ne volim kada neko nije sposoban da pauzira nego prelece iz jedne price u drugu...cak ni ne pokusavajuci da da sebi vreme da se oporavi,da razmisli o greskama i izvuce koji zakljucak o sebi iz cele price.u stvari dozivljavam ih ko partijske preletace iz broda koji tone :mrgreen:

i na kraju,bolje je biti kvalitetno sam,nego nekvalitetno u vezi :idea:
 
A jel si cula zilion puta da se neko venca za nekog novog posle duge veze?Kako znas da ce svaka veza biti duga..da nece biti povrsna..ko garantuje da ce svaka biti savrsena?ovo zadnje no comment stvarno
ovde ne pricam ni o kakvoj savrsenosti
sve mi se cini da si omanuo poentu posta :confused:

a da li ce nesto biti povrsno ili ne zavisi od samog coveka.znaci ti ga cinis da bude povrsan ili da ne bude takav.i ti si povrsnost veze uveo kao pojam u ovu diskusiju.za razliku od tebe u mom mikrokosmosu tako nesto ne postoji,jednostavno nema plodno tlo da uspe jer mi ne donosi nikakvo emotivno a posebno ne intelektualno zadovoljstvo :neutral:

i sta nije jasno kod ovog zadnjeg?:neutral: de reci,dzordzi,da ti nacrtam ako treba :confused:
 
ovde ne pricam ni o kakvoj savrsenosti
sve mi se cini da si omanuo poentu posta :confused:

a da li ce nesto biti povrsno ili ne zavisi od samog coveka.znaci ti ga cinis da bude povrsan ili da ne bude takav.i ti si povrsnost veze uveo kao pojam u ovu diskusiju.za razliku od tebe u mom mikrokosmosu tako nesto ne postoji,jednostavno nema plodno tlo da uspe jer mi ne donosi nikakvo emotivno a posebno ne intelektualno zadovoljstvo :neutral:

i sta nije jasno kod ovog zadnjeg?:neutral: de reci,dzordzi,da ti nacrtam ako treba :confused:

Dakle kvalitetno se sama mozes igrati u pesku..a ne razmisljati o ljubavi ne daj boze o sexu:ok:
 
a o povrsnim vezama necu ni da pricam.po mom skromnom misljenju povrsne stvari nisu vredne gubljenja vremena,jer ne mogu da ti pruze ni blizu toliko zadovoljstva za uzvrat.znaci cist gubitak vremena i energije :neutral:

E bas tako.
Uopste me to ne ispunjava,samo mi oduzima energiju,osecam se kao u zamci.
Bolje da radim nesto pametnije,dok ne naidje neka osoba koja mi odgovara.
 
ne bojim se ja nje boji se ona mene

ma ne boji:lol:
vjerica-radeta-ver.jpg
 

Back
Top