Rukujmo se da ti kazem ko si

Frank Lampard

Aktivan član
Poruka
1.630
Jeste da tema i nije toliko filozofska ali eto, mozda mozemo mako razraditi oko nje, pa kako god.

Vec sam nedje prje par godina procit'o da stisak ruke kada se s nekim pitate ili rukujete moze da govori o osobi.
Ovakav nacin po kome prepoznajemo ljude vise se definitivno odnosi na muskarce, jer zena je sam apo sebi njeznije prirode i snage.
Razmislj'o sam o ovome i milim da je i te kako tacno.Proucavajuci i one karakterne ljude i one bez karakrtera i zasigurno onaj covjek sa jakim principima ima jaci stisak ruke, dok oni pokolebljivi, nesigurni imaju njezniji, drhtaviji stisak / rukovanje, ili mlitavi koji otkriva covjeka , a da ne izgovori ni rijec.

Sta vi mislite.
 
rukovanje je izuzetno vazno..
to je prvi fizicki kontakt koji ostvarujemo pri upoznavanju
i ako ista na svetu mrzim...to je kada ti osoba pruzu ruku, onako mekano, ovlas..
a jos vise mrzim kada je ta osoba muskoga pola..
pa stisni bre ...jesi li musko ili nisi
(btw..cesce se susrecem sa takvim stiskovima kod zena nego kod muskaraca)
 
Secam se jednog dela iz Lovca u zitu gde Selindzer kaze,parafraziram - Bio je jedan od onih ljudi koji je smatrao da ako ti ne zdrobi ruku prilikom pozdravljanja nije dokazao svoju muskost :)
Zasigurno, ali imas i onih sa sela koji dokazu muskost na taj nacin , ali ne i nepoklolebljivi karakter o kom sam pric'o.Imas takvih krljasa kojima je ruka k'o lopata i ako je stisak jak, a vjerovatno i jeste onda je to zbog njegovog misljenja podsvjesnog da na taj nacin ispadne kao pravi miskarac ili sta vec..
rukovanje je izuzetno vazno..
to je prvi fizicki kontakt koji ostvarujemo pri upoznavanju
i ako ista na svetu mrzim...to je kada ti osoba pruzu ruku, onako mekano, ovlas..
a jos vise mrzim kada je ta osoba muskoga pola..

pa stisni bre ...jesi li musko ili nisi
(btw..cesce se susrecem sa takvim stiskovima kod zena nego kod muskaraca)

Takodje, zaista iako nemam nista protiv nekih ljudi, ali zapamtim kako se rukuju, i izbjegavam cak i takav minimalan fizicki kontakt odnosno svaki dallji, naravno ne uvijek, pokusavam izbalansirat
 
Na takav mlohav stisak ruke ja unapred znam da sa tom osobom nikad nista necu i ne zelim da imam na svim poljima...ako je zensko pogotovo...momenat upoznavanja je i momenat zaboravljanja...ne zanimaju me... a svima oko mene su super, zanimljivi, ljude odusevljavaju, ljudi mene ubedjuju kako su oni super osobe...a ja se namrgodim kao sto znam i mrzim sve njih zajedno...
 
Jeste da tema i nije toliko filozofska ali eto, mozda mozemo mako razraditi oko nje, pa kako god.

Vec sam nedje prje par godina procit'o da stisak ruke kada se s nekim pitate ili rukujete moze da govori o osobi.
Ovakav nacin po kome prepoznajemo ljude vise se definitivno odnosi na muskarce, jer zena je sam apo sebi njeznije prirode i snage.
Razmislj'o sam o ovome i milim da je i te kako tacno.Proucavajuci i one karakterne ljude i one bez karakrtera i zasigurno onaj covjek sa jakim principima ima jaci stisak ruke, dok oni pokolebljivi, nesigurni imaju njezniji, drhtaviji stisak / rukovanje, ili mlitavi koji otkriva covjeka , a da ne izgovori ni rijec.

Sta vi mislite.
samo rukovanje je gest pozdrava nastao u davnim vremena prilikom susreta dva neznanca koim su pokazivali da nisu naoruzani i da imaju dobre namijere !
 
Da, rukovanje je jako bitno, čovek se trenutno proceni, naročito
nivo samouverenosti. Loše rukovanje je npr. znojavim dlanovima,
samo prstima, prejak stisak, sa dve ruke…Mlitavo, beživotno
rukovanje šalje poruku stidljivosti, pasivnosti ili zaplašenosti...
prenose poruku udaljenosti i “ne dirajte me” stav. Pravilno rukovanje
treba da bude cvrsto, sa energijom koja emituje iskrenost, snagu.
Savršeno rukovanje je ono koje prenosi prijateljski i pozitivan stav.
Onaj ko prvi ispruži ruku stvara mogucnost inicijative. Rukovanjem
se na ovaj način pokazuje interesovanje, otvorenost i samouverenost.
 
Ne bih se slozila da mlitavo rukovanje odaje stidljivot
Takva vrsta rukovanja mi je jedna od najomrazenijih -
kao ono, ma daj nije ni moralo da dodje do toga ...
e tu imam caku cim osetim to
moja ruka je u sekundi povucena i ostavim samo malo prste da se dodirnu
a moj pogled govori za sebe -gledam osobu uvek u oci .
Takve osobe sa tim malkim pozdravom ne zelim oko sebe za duze sem tog susreta ....
A pod broj dva poludim a to se desava cesto .... ma kakvi pobesnim u sebi -:evil:
Koliko njih mi stegne ruku pri pozdravljanju ,upoznavanju i to sve muskog roda
da mi kosti pucketaju ... i ako imam nesrecu da taj dan nosim prsten na ruci
sto je cesto ... dodje mi da vrisnem, a ja kao :mrgreen:
to je poslednji pozdrav te vrste :otkacio jer ukoliko dodje do susreta
ponovnog nemam dlake na jeziku da kazem pri pruzanju ruke ...
oprez to je moja ruka :whistling::.
E pitam se sta to muskarcima znaci kada ti tako stisnu ruku :?::dontunderstand:
Sam pozdrav naravno je ima svoje znacenje
ipak ne pozdravljamo sve prolaznike pored sebe vec ljude koje znamo ili upoznajemo.
Pozdrav postovanja ,prisnosti ,bliskosti,susreta,rastanka i jos dosta vrsta...
Pozdravljam vas :bye: mahanjem :D
 
Не мора да значи да је руковање одраз карактера. Можда само изражава нечији став према руковању као врсти поздрава.
Имам познаника који обожава да се рукује и руковаћемо се сваки пут кад се сретнемо, па чак и ако се срећемо свакодневно. Његов стисак је увек онако одсечан, ''мушки'', ваљда мисли да тако треба. Не бих рекла да је ишта мужевнији или карактернији од неког ко се ређе или мекше рукује.

Ја, иначе, не волим физичке контакте са људима, па тако ни руковање. Прва пружам руку само при упознавању.
Нарочито ми је безвезе када се жене међусобно рукују при сусретима (а да није упознавање).
 
neko procitao
kad se upoznajete sa ljudima pruzite mu ruku da biste odali utsiak asertivne osobe pune samopouzdanja. Vas stisak ne treba da bude prejak, da se osoba ne bi osecala ugrozenom u razgovoru sa vama, ali nes me biti ni mlohav, jer cete ostaviti utisak nezainteresovane osobe...
itd...

koji karakter? to je svako procitao na intenetu.
 
Ne bih se slozila da mlitavo rukovanje odaje stidljivot
Takva vrsta rukovanja mi je jedna od najomrazenijih -
kao ono, ma daj nije ni moralo da dodje do toga ...
e tu imam caku cim osetim to
moja ruka je u sekundi povucena i ostavim samo malo prste da se dodirnu
a moj pogled govori za sebe -gledam osobu uvek u oci .
Takve osobe sa tim malkim pozdravom ne zelim oko sebe za duze sem tog susreta ....
A pod broj dva poludim a to se desava cesto .... ma kakvi pobesnim u sebi -:evil:
Koliko njih mi stegne ruku pri pozdravljanju ,upoznavanju i to sve muskog roda
da mi kosti pucketaju ... i ako imam nesrecu da taj dan nosim prsten na ruci
sto je cesto ... dodje mi da vrisnem, a ja kao :mrgreen:
to je poslednji pozdrav te vrste :otkacio jer ukoliko dodje do susreta
ponovnog nemam dlake na jeziku da kazem pri pruzanju ruke ...
oprez to je moja ruka :whistling::.
E pitam se sta to muskarcima znaci kada ti tako stisnu ruku :?::dontunderstand:
Sam pozdrav naravno je ima svoje znacenje
ipak ne pozdravljamo sve prolaznike pored sebe vec ljude koje znamo ili upoznajemo.
Pozdrav postovanja ,prisnosti ,bliskosti,susreta,rastanka i jos dosta vrsta...
Pozdravljam vas :bye: mahanjem :D
Kao prvo, ponajvise se odnosi na muskarce, ova teza
Не мора да значи да је руковање одраз карактера. Можда само изражава нечији став према руковању као врсти поздрава.
Имам познаника који обожава да се рукује и руковаћемо се сваки пут кад се сретнемо, па чак и ако се срећемо свакодневно. Његов стисак је увек онако одсечан, ''мушки'', ваљда мисли да тако треба. Не бих рекла да је ишта мужевнији или карактернији од неког ко се ређе или мекше рукује.

Ја, иначе, не волим физичке контакте са људима, па тако ни руковање. Прва пружам руку само при упознавању.
Нарочито ми је безвезе када се жене међусобно рукују при сусретима (а да није упознавање).
Ma kakav stav, zasigurno je to jedan dio nase podsvijesti i to da i tim postupkom pokazujemo drugima koliko smo srdacni prema nekome, raspolozeni, zainteresovani, da li smo nekom odbojni itd.
Slozio bih se da kod zena nije toliko popularno pozdravljati se rukovanjem.To sam primijetio i opet kazem kod muskaraca je posebno izrazeno ovo.
Neko ce vam mozda jace stisnuti ruku jer ima jaku saku, to ne mora nista da znaci.

neko procitao
kad se upoznajete sa ljudima pruzite mu ruku da biste odali utsiak asertivne osobe pune samopouzdanja. Vas stisak ne treba da bude prejak, da se osoba ne bi osecala ugrozenom u razgovoru sa vama, ali nes me biti ni mlohav, jer cete ostaviti utisak nezainteresovane osobe...
itd...

koji karakter? to je svako procitao na intenetu.
Mislis da sam procit'o na internetu, a da prije toga nisam znao.
Ma uvijek sam imao nesto sumnjivo prema rukovanju, onom neiskrenom i sudio o tome jos kad sam bio tinejdzer.Sada vidim da nisam pogrijesio kada sam uzimao u obzir taj dio susreta sa osobom, prekinuo sam kontakt sa nekoliko takvih osoba i primijetio da su skoro svi imali taj mlitavi, neljudski stisak ruke za koji oni nisu ni bili svjesni da moze otkriti dosta toga
Ne kazem da treba da kosti pucaju od rukovanja, ali jedan normalan, srdacan pozdrav je dovoljan.
 
Da, rukovanje je jako bitno, čovek se trenutno proceni, naročito
nivo samouverenosti. Loše rukovanje je npr. znojavim dlanovima,
samo prstima, prejak stisak, sa dve ruke…Mlitavo, beživotno
rukovanje šalje poruku stidljivosti, pasivnosti ili zaplašenosti...
prenose poruku udaljenosti i “ne dirajte me” stav. Pravilno rukovanje
treba da bude cvrsto, sa energijom koja emituje iskrenost, snagu.
Savršeno rukovanje je ono koje prenosi prijateljski i pozitivan stav.
Onaj ko prvi ispruži ruku stvara mogucnost inicijative. Rukovanjem
se na ovaj način pokazuje interesovanje, otvorenost i samouverenost.

:ok:@vau pocinjem da ...sacekaj
 
ma ja isto tako mislim...
prosto takav utisak izaziva mlitavo rukovanje. ali citajucxi po internetu ;) ljudi uvezbaju da se rukuju kako treba...
kao i sve ostale mali i prljavi trikovi kojima se svi sluzimo da bismo prikrili svoje nedostatke i pokazali se boljima nego sto jesmo.
pa smatram da rukovanje moze da NE ODA loseg coveka.
dobri ljudi se sigurno dobro rukuju.
losi mogu da uvezbaju.
 
ma ja isto tako mislim...
prosto takav utisak izaziva mlitavo rukovanje. ali citajucxi po internetu ;) ljudi uvezbaju da se rukuju kako treba...
kao i sve ostale mali i prljavi trikovi kojima se svi sluzimo da bismo prikrili svoje nedostatke i pokazali se boljima nego sto jesmo.
pa smatram da rukovanje moze da NE ODA loseg coveka.
dobri ljudi se sigurno dobro rukuju.
losi mogu da uvezbaju.
Mozda si mislila da sam naucio tj.procit'o sa interneta, jer je naslov teme bas u tom stilu, ali ja sam ga sam napravio:).
Da uvezbavaju, jer sada neko zna za to i sad ce namjerno da ljudski stegne ruku nekom, a da ce taj drugi u prvom trenutku pomisliti da je taj ok.
Naravno sve je to prvi utisak, iako se prevarim kod nekog ko je naucio za te fore, posle malo vise price iskristalisat ce se njegov karakter i izaci ce na vidjelo.

Ali stojim iza toga da neko ko nije imao predstavu sta predstavlja rukovanje, a da se ista ta osoba rukuje onako kako treba , ---to je prava stvar.Sada svi mozemo nauciti da prekrijemo , pri prvom susretu neke svoje falinke
 
Jeste da tema i nije toliko filozofska ali eto, mozda mozemo mako razraditi oko nje, pa kako god.

Vec sam nedje prje par godina procit'o da stisak ruke kada se s nekim pitate ili rukujete moze da govori o osobi.
Ovakav nacin po kome prepoznajemo ljude vise se definitivno odnosi na muskarce, jer zena je sam apo sebi njeznije prirode i snage.
Razmislj'o sam o ovome i milim da je i te kako tacno.Proucavajuci i one karakterne ljude i one bez karakrtera i zasigurno onaj covjek sa jakim principima ima jaci stisak ruke, dok oni pokolebljivi, nesigurni imaju njezniji, drhtaviji stisak / rukovanje, ili mlitavi koji otkriva covjeka , a da ne izgovori ni rijec.

Sta vi mislite.

Mislim da je analiza bezveze, al imam komentar o rukovanju. Smesno mi bilo kada sam videla ovu temu jer mi se zgadilo rukovanje u toku politicke aktivnosti pa ne mogu ni da zamislim da nekome pruzhim ruku. U stranci se razni gadovi na razne nacine rukuju i od toliko tog isfoliranog rukovanja coveku na kraju ruke budu toliko prljave ko da je fizikalisao. Fuj. I sve to uz kezave face. Jedan iz stranke cak mi pruzhio ruku po inerciji (kreten) dok smo se mimoilazili na sred Dunava plivajuci na Strandu. Tad sam shvatila da i rukovanje mozhe da pokazhe da je neko prso kad ne zna gde je vreme i mesto za rukovanje, on bi i kad pliva, budala.
 
..rukovanjem se mozhe pokazati psiholoshka superiornost i to ne snagom stiska vec duzhinom..tako se stiche neka vrsta prednosti jerbo zbunjujete sagovornika..a nevezano..postoje razlichite vrste rukovanja..sigurno je da se ne rukujemo isto sa svakim..recimo sa osobom koja nam je simpatichna rukujemo se duzhe nego sa nekim koga ne mirishemo..dakle rukovanjem mozhemo proceniti shta neka osoba misli ili osetja o nama u tom trenutku..ili videti u kakvom je trenutnom stanju..
 
@JEKAO21 naravno da su lazna sva ta politicka rukovanja pred tv kamerama, vazda je tako bilo i bice.I sama politika je svima preko glave, (ili meni makar), usla u sto bi rekli sve pore ljudskog zivota, tako da prema samoj politici izrazavam gnusanje,:evil: a kamoli njihova rukovanja, to je licemjerstvo prve klase.Jos kad dodaju one osmjehe i okrenu svoja lica prema kamerama i neizbjezni smjesak:hahaha:, pa to je divota zxa gledat;):bye:

@junkmarko zbunjujes samo onog sagovornika koji nesto zna o pomenutom
 

Back
Top