Argumentovanije to malo!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dadap:
Milow:
dadap:
Sta je ustvari tvoje pitanje? Znas ja sam plavusa. Objasni mi malo!!!
Kako ti nije jasno... pitanje je jednostavno:

Da li dijeta ili dijeta ili možda čak dijeta?
Aaaaaa to! Ma tako sam i mislila, ali rekoh plava sam pa bolje da proverim...
Ja mislim da je dijeta...
Ali, verovala ili ne, ma koliko čudno i blesavo zvučal može da bude dijeta. :P
 
Milow:
dadap:
Milow:
dadap:
Sta je ustvari tvoje pitanje? Znas ja sam plavusa. Objasni mi malo!!!
Kako ti nije jasno... pitanje je jednostavno:

Da li dijeta ili dijeta ili možda čak dijeta?
Aaaaaa to! Ma tako sam i mislila, ali rekoh plava sam pa bolje da proverim...
Ja mislim da je dijeta...
Ali, verovala ili ne, ma koliko čudno i blesavo zvučal može da bude dijeta. :P
Da, da teska je to situacija. Ne bih smela da se odlucim... :wink:
 
"BLIC", petak, 23.april 2004

Mirjana Bobic-Mojsilovic

DJAVOLSKA VITKOST

U mnogim masovnim ludilima koja su zahvatila savremeni svet, jedno opstaje vec decenijama - biti vitak. Ideal vitkosti se od sezdesetih godina proslog veka, sa pojavom Tvigi (sto u prevodu znaci grancica) do dana danasnjeg, uspostavlja kao ultimativni estetski kriterijum, koji je idealnu zenu sveo na konfekcijski broj 36, a hiljade adolescentkinja diljem zapadnog dela Kugle, doveo pred vrata psihijatrijskih ordinacija - anoreksija, neuroza i bulimija, danas su ono sto je nakada za omladince bio karijes na sestici. Horor mrsavosti, viesestruko reklamiran preko medija masovne komunkacije i dijabolicnih modnih kanala, sustinski se duboko podsmeva zeni kao bioloskom bicu.

Sa jedne strane - biti suva kao motka predstavlja simbolicko ukidanje zenskih atributa - tanke noge, rebarca koja se naziru ispod koze, male grudi, nedostatak zadnjice i panika oko svakog zalogaja - celu savremenu civilizaciju baca u permanentno razmisljanje o telu (ako tu razmisljanja uopste moze biti) sto je drugo ime za zamomcivanje. Sa druge strane, ta idealizovana zenska mrsavost, kombinovana sa maloletnickim godinama vlasnice, jeste nista drugo nego neka vrsta stvarnog i simbolickog pretvaranja zene u devojcicu. Sto je ni manje ni vise nego njena vlastita antiteza.

Iz ovoga se moze zakljuciti da je savremena lepa zena (mrsava, bez zadnjice i grudi i maloletna) cista civilizacijska sprdnja. Zato je to jedna prava djavolska rabota - ideal lepoga danas, duboko je pederski i pedofilski. A modu, kao uostalom i sve na ovom svetu, kreiraju muskarci. Zato nisu samo devojcice te koje treba da idu kod psihijatra. Pa, kad bolje razmislim, neka se oni zapitaju sta se to desilo sa njima samima.

:idea:
 
Ako sam dobro razumela pitanje,... teznja je da bude dijeta, ali uglavnom bude "dijeta"... i zato se stalno prica o dijeti, jer se sprovodi "dijeta" a ne dijeta ... i tako...

Ali sto se mene tice, ne volim ni dijete ni "dijete"...

:?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top