Veronauka u školama?

Pa Jacobe,ja ne shvatam..Zasto ga gledas ako ti smeta?Napisi peticiju da se skine..uradi nesto po tom pitanju..
Ja se stvarno divim vama...'
Znaci u Turskoj u Kusadasiju,gde je vecinsko muslimansko stanovnisto kao najvece blago se cuvaju kuca gde je zivela Devica Marija,i cuva se i predstavlja kao bogatstvo,a vama smeta krst na ulazu grada!!
To samo kod nas moze...:confused:
Sta bi trebali stanovnici Ria,koji nisu hriscani da rade?Da ruse statuu Hrista?Mislim da treba da se zapitate..

pogledaj primer prokuplja (magareva)
 
Momci,momci ..znam vas plan rada :hahaha:
Khm..:mrgreen:
Sto se veronauke tice,ja kao gradjanin ove drzave koji placa porez imam pravo da biram veronauku kao izborni predmet.Za svoje pare imam pravo da biram.
Rekoh vec da su predavaci i popovi,nemojte se sluziti neistinama.A i da nisu zasto ne bi predavali i ostali strucni kadrovi koje crkva salje?Mozda ih salju da zarade platu jer njima (popovima ne treba?:think:
Elem,za ovo godina sto uce veronauku,moji klinci znaju vise od mene,a i od mnogih na ovom pdfu..Evo na primer citat onoga sto uce,a sto mnogi ovde ne znaju:
"Bog je na kraju krajeva neshvatljiv";)
E da sto se tice verskih obelezja,Zazi nisi u pravu i to znas..Domoroci nisu vise sto su nekad bili..sisli su oni do Rija do sad :hahaha:
Krst imaju i mnoge humanitarne organizacije kao obelezje..napisite im peticiju da je to neprimerno i da treba da skinu:confused:
 
Momci,momci ..znam vas plan rada :hahaha:
Khm..:mrgreen:
Sto se veronauke tice,ja kao gradjanin ove drzave koji placa porez imam pravo da biram veronauku kao izborni predmet.Za svoje pare imam pravo da biram.
Rekoh vec da su predavaci i popovi,nemojte se sluziti neistinama.A i da nisu zasto ne bi predavali i ostali strucni kadrovi koje crkva salje?Mozda ih salju da zarade platu jer njima (popovima ne treba?:think:
Elem,za ovo godina sto uce veronauku,moji klinci znaju vise od mene,a i od mnogih na ovom pdfu..Evo na primer citat onoga sto uce,a sto mnogi ovde ne znaju:
"Bog je na kraju krajeva neshvatljiv";)
E da sto se tice verskih obelezja,Zazi nisi u pravu i to znas..Domoroci nisu vise sto su nekad bili..sisli su oni do Rija do sad :hahaha:
Krst imaju i mnoge humanitarne organizacije kao obelezje..napisite im peticiju da je to neprimerno i da treba da skinu:confused:

zashto klinci chiji roditelji placaju porez
ne mogu da biraju
pecanje kao izborni predmet???
 
u sekularnim demokratskim nekomunistichkim drzavama vazi pozitivno pravo

dokazuje se da necheg ima

a ne da necheg nema.

:cool:

josh da vi crveni niste preko noci doziveli otkrovenje :D
Ja ,crvena...:hahaha:

Po opredeljenju sam monarhista ;)
Inace rodjena sam u porodici gde se slavilo i kad je Broz bio na vlasti,krstena sam sa 40 dana,i otkad znam za sebe slavim Bozic...toliko o tome da sam preko noci dozivela otkrovenje :)
A da ima komunista bivsih u crkvama sada koliko hoces istina je..I to je njihova stvar a ne moja.
Ne odgovaraj na pitanja pitanjem.:ok:
 
nije
prvo, nije isto
ribolovci ne chuvaju prirodu

drugo
to je sekcija koje negde ima, negde ne (kao i ostale...)

a veronauka je predmet.

kom nije mesto u sekularnom skolstvu
Prvo nemoj me uciti.Moj sin je peti razred i po novom programu uvedeni su kao izborni predmeti :cuvari prirode,umetnost ,muzika..objasnila sam ti vec..a smajli kod cuvara na predhodnom postu i salu nisi shvatio ili?
I veronauka i gradjansko su takodje izborni predmeti.
Ponudjeno je da se bira.
Ne vidim problem.:think:
 
Ja ,crvena...:hahaha:

Po opredeljenju sam monarhista ;)
Inace rodjena sam u porodici gde se slavilo i kad je Broz bio na vlasti,krstena sam sa 40 dana,i otkad znam za sebe slavim Bozic...toliko o tome da sam preko noci dozivela otkrovenje :)
A da ima komunista bivsih u crkvama sada koliko hoces istina je..I to je njihova stvar a ne moja.
Ne odgovaraj na pitanja pitanjem.:ok:

le! :D

ja ne odgovaram na pitanje pitanjem
samo kazem
da u normalnim glavama
se dokazuje da neshto jeste

a ne da neshto nije

u totalitarnim drushtvima
je obrnuto
a vidim i kod tebe :cool:
 
Nisam hteo da se pojavljujem na ovoj temi ali...zaintrigiralo me je ono da roditelji nešto kao misle o tome.A da li se je iko zapitao...šta misle ... deca...Sve nešto kao u ime brige i ljubavi prema deci,roditelji im uskraćuju pravo njihove slobodne volje.

Roditelji mogu svoju ljubav prema deci manifestvovati na bezbroj načina a briga o tome ko će predavati veronauku teško da može imati uporište na ljubavi prema svom detetu.

Mislim da bi pravo pitanje bilo ... treba li veronauka i veroučitelj u školi...Lično mislim da današnja deca mnogo više žele da misle nego da se mole.

Možda ja pogrešno mislim u ovom smislu...
2pr89lkzi9.jpg


Odoh...prošetati...
felix.gif
 
Prvo nemoj me uciti.Moj sin je peti razred i po novom programu uvedeni su kao izborni predmeti :cuvari prirode,umetnost ,muzika..objasnila sam ti vec..a smajli kod cuvara na predhodnom postu i salu nisi shvatio ili?
I veronauka i gradjansko su takodje izborni predmeti.
Ponudjeno je da se bira.
Ne vidim problem.:think:

i dalje ga nema ribolov :cool:

a kad moze da postoji budalashtina kojoj nije mesto u shkolama
kao shto je veronauka

zashto nema jedne normalne i lepe stvari kao shto je ribolov?

jer, u shkoli se uche dokazane, proverene i logichne stvari
veronauka ih pobija. i samim tim je kontradiktorno da bude u shkoli.
 
Nisam hteo da se pojavljujem na ovoj temi ali...zaintrigiralo me je ono da roditelji nešto kao misle o tome.A da li se je iko zapitao...šta misle ... deca...Sve nešto kao u ime brige i ljubavi prema deci,roditelji im uskraćuju pravo njihove slobodne volje.

Roditelji mogu svoju ljubav prema deci manifestvovati na bezbroj načina a briga o tome ko će predavati veronauku teško da može imati uporište na ljubavi prema svom detetu.

Mislim da bi pravo pitanje bilo ... treba li veronauka i veroučitelj u školi...Lično mislim da današnja deca mnogo više žele da misle nego da se mole.

Možda ja pogrešno mislim u ovom smislu...
2pr89lkzi9.jpg


Odoh...prošetati...
felix.gif
J vec rekoh pre,ali izgleda nisi citao.
Kada su uveli pravo izbornih predmeta,pitali smo decu sta bi oni hteli,i oni su izabrali.Ja sam se slozila i suprug.Sta tu ima lose.Izbor i postoji da bi se biralo,zar ne?
 
i dalje ga nema ribolov :cool:

a kad moze da postoji budalashtina kojoj nije mesto u shkolama
kao shto je veronauka

zashto nema jedne normalne i lepe stvari kao shto je ribolov?

jer, u shkoli se uche dokazane, proverene i logichne stvari
veronauka ih pobija. i samim tim je kontradiktorno da bude u shkoli.
Pa kako je krenulo,velike su sanse da i ribolov tu uleti u izborne predmete,valja biti strpljiv :mrgreen:.
Veronauka je predmet koji deci priblizava njima nepoznate stvari,a koje ih interesuju.Uce o korenima,Sv Savi,svojoj religiji..ne vidim da je to problem.Veronauka kao predmet ne mesa se mnogo u nauku u osnovnim skolama.(izuzev Darviove teorije,ali to nije tema ove teme :) )
 
Original postavio zvezdana zvezda Pogledaj poruku
Prvo nemoj me uciti.Moj sin je peti razred i po novom programu uvedeni su kao izborni predmeti :cuvari prirode,umetnost ,muzika..objasnila sam ti vec..a smajli kod cuvara na predhodnom postu i salu nisi shvatio ili?
I veronauka i gradjansko su takodje izborni predmeti.
Ponudjeno je da se bira.
Ne vidim problem[
/QUOTE]

Pa zar tebi nije problem što...neće birati tvoj sin svojom slobodnom voljom.Naravno,ja u potpunosti razumem ono...ne vidim problem...jer će mama zvezdana zvezda da izabere u ime slobodne volje svog sina.
ode ja...
felix.gif
 
Pa kako je krenulo,velike su sanse da i ribolov tu uleti u izborne predmete,valja biti strpljiv :mrgreen:.
Veronauka je predmet koji deci priblizava njima nepoznate stvari,a koje ih interesuju.Uce o korenima,Sv Savi,svojoj religiji..ne vidim da je to problem.Veronauka kao predmet ne mesa se mnogo u nauku u osnovnim skolama.(izuzev Darviove teorije,ali to nije tema ove teme :) )

o sv savi predaje istorija

koreni se uche kuci
a pravoslavlje u crkvi

ne vidim potrebu da se u shkolama placa propovedanje.
 
Original postavio zvezdana zvezda Pogledaj poruku
Prvo nemoj me uciti.Moj sin je peti razred i po novom programu uvedeni su kao izborni predmeti :cuvari prirode,umetnost ,muzika..objasnila sam ti vec..a smajli kod cuvara na predhodnom postu i salu nisi shvatio ili?
I veronauka i gradjansko su takodje izborni predmeti.
Ponudjeno je da se bira.
Ne vidim problem[
/QUOTE]

Pa zar tebi nije problem što...neće birati tvoj sin svojom slobodnom voljom.Naravno,ja u potpunosti razumem ono...ne vidim problem...jer će mama zvezdana zvezda da izabere u ime slobodne volje svog sina.
ode ja...
felix.gif

Za ove koji nisu procitali,ajmo ponovo..
Moja deca su birala ,mi roditelji podrzali njihov izbor.
Sta tu ima nejasno?
 
Pa kako je krenulo,velike su sanse da i ribolov tu uleti u izborne predmete,valja biti strpljiv :mrgreen:.
Veronauka je predmet koji deci priblizava njima nepoznate stvari,a koje ih interesuju.Uce o korenima,Sv Savi,svojoj religiji..ne vidim da je to problem.Veronauka kao predmet ne mesa se mnogo u nauku u osnovnim skolama.(izuzev Darviove teorije,ali to nije tema ove teme :) )

Vidis nemam ja nista protiv svega toga - vec necu da placam da necije dete uci o tome o mom trosku a moze da nauci to isto u svojoj bogomolji
 

Back
Top