Bog vs Djavo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nakon dugog vrijemene opet ja narode

Naravno da je Bog stvorio djavola ali kako bog da ima sina e nema zene to mi nije jasno
Bog je storio djavola prije nego covjeka i rekao mu pokloni se ali on nije htio oholio se i biva istjeran iz raja i dolazi na zemlji i onda je pogrijesio covjek sa onim vocem sto je pojeo i Bog ga je postavio kao namjesnika na zemlji .
 
Nakon dugog vrijemene opet ja narode

Naravno da je Bog stvorio djavola ali kako bog da ima sina e nema zene to mi nije jasno
Bog je storio djavola prije nego covjeka i rekao mu pokloni se ali on nije htio oholio se i biva istjeran iz raja i dolazi na zemlji i onda je pogrijesio covjek sa onim vocem sto je pojeo i Bog ga je postavio kao namjesnika na zemlji .

Ako ne promenish avatar opet te neće biti za jedno duže vreme!
Ništa lično.
 
Onda treba da zaboravimo bilo sta osim proste psihologije,i samog pojma straha.Covek kakav jeste ne moze da pojmi nesto sto nije agresor ili zastitnik,ali to je nedostatak coveka.

Zaboravila sam kako se citira:)
 
U knjizi "Mefisto i Zlatokosa" Srđana Krstića, vrlo je interesantno objašnjeno ono o čemu bi ti večeras polemisao, preporučujem za čitanje...

Đavo u stvari ne postoji, to je predstava radnji, osobina, karakteristika, koje nisu boguugodne...
Čini se da je samo represivna mera (predstava)...
 
bog stvori naravno i andela i covjeka i davola to sve pise u starom zavetu ko je pazljibo citao nemogu bas citirat ali stoi stvorih te dobrog kao i sve ostale andele ali ti se okrenu od mene i stao si protiv mene i nek si proklet pokaj se i oprostit cuti , ijos kaze da je taj andeo posto ga bog stvori da bude uzviseni od drugi andela zavede jos mnogo drugi andela protiv boga , i jos kaze dadoh ti dosta vremena da se pokajes a ti se necus pokajat zato moram da te unistim kad dode vreme, toliko za sad.
 
Takosto je svemoguci Bog stvorenjima dao prilicno upotrebljiv mozak,tj.um,jer da to nije ucinio bili bi robori,blablabla...sve se ipak svede na slobodu i i strah.

E al tu ulazi u igru cinjenica da andjelcici nemaju svoju slobodnu volju ili po tebi mozak.

Oni su stvoreni da budu njegov glas i njegova volja je njihova :rtfm:
 
Dobro sam svratio na forum pa ćeš ti da me naučiš. :mrgreen:

Ako je bog stvorio čoveka po svom liku, onda je i đavola. E, đavo mu ispao uspešniji od sebe samog, pa ga izela ljubomora (po kojoj je poznat).
Vidiš kako stoje stvari. Ako dugo lebdiš nad pustom zemljom, u mraku, počneš da tripuješ. :)

A kako samo osmislis recenicu da deluje ovako zastrasujuce?! A uvek imam osecaj da uopste ne mislis tako lose koliko hulis u postovima.Ne znam zasto!
 
uvek se volja starijeg i pametnijeg mora postovati dali si ti slusao svoje roditelje kad kazu npr.sine ,ako probas drogu dovesce te do smrti ili nebudi pijanica kradljivac itako tako je i sa bogom i andelima
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top