Ekonomski eksperti sa krste oblace pampers pelene

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Cilj ove teme nije ponovno razglabanje o tome da li je dobro sto FIAT otvara fabrike u Kragujevcu.........patriJotski ekonomski papani , sa krstarice su se opet us rali u svojim " da komsiji krava bude ko civava " prognozama.........

elem, cilj je samo da cestitam kragujevcanima sto su izdrzali sve ove godine bede, i sto su sacuvali fabriku koja ce im u sledecim godinama doneti bolji zivot , kako za njih tako za ceo grad i regiju............:ok:

Drago mi je sto su docekali da Kragujevac, od ruinirane socrealisticke tvorevine , postaje moderan industrijski centar regiona.............:super:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
elem, evo malo napisa koji o tome govore:

On kaže da je predviđeno da izvoz automobila iz Srbije u 2011. godini dostigne milijardu evra. Važno je i to što se Srbija poslovima, poput ovog sa “Fijatom“, ravnomerno razvija, kaže Stevanović. “Imamo šansu da zaposlimo mnogo ljudi. Kragujevac ima šansu da zaista postane pravi grad, da se približi Beogradu po mnogim stvarima“, izjavio je gradonačelnik Kragujevca.

Tadić je kazao i da Srbija ima ogroman potencijal u autoindustriji i naveo da je proizvodnja automobila i autodelova budućnost privrede Srbije koje će dovesti do toga da u narednih nekoliko godina bude zaposleno oko 30.000 građana.

Predsednik Samostalnog sindikata kragujevačke fabrike automobila "Zastava" Zoran Mihajlović izjavio je da su mu čelnici "Fijata“, direktori "Zastave“ i predstavnici lokalne samouprave preneli da u toj fabrici neće biti viška radnika i otpuštanja.

dakle, Jerry i ostali analiticari bi mogli napokon da obuku pamperse , da se ne presvlace desetak puta dnevno , :rotf:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Slaćem se, pridružujem čestitkama i navijam za nove investicije u Srbiji.... ali mogao si da kažeš i dve lepe za Italijane...

Ma, italijani su svetski carevi.:super:........to stoji, i to zna svako , sem ovih chobana sto italijana vide samo na televiziji kada gledaju Inter - Juve.......a i to prebace kada su reklame na "selo gori a baba se ceslja".........:hahaha:
 
Pa naravno da znam........kuma mi zivi u Rimu skoro 15 godina......idem cesto.......

ti preferiras , pretpostavljam bantu crnce, ili donske kozake???:mrgreen:
i ja idem cesto, buduci da zivim 100km od italije
a najbolji su mi oni italijani sto se ponose da govore iskljucivo italijanski

ne znam sta bih tamo uradila da se kojim slucajem nadjem solo... na srecu moj muz govori i italijanski

vise puta su gospoda karabinjeri pokusali skoro otvoreno da traze mito od nas
a izvukli smo se na lepu bebu (onu u pampers pelenama)

takodje sam alergicna na njihovu prljavost i bahatost i na njihovu glasnocu, pogotovo leti kada komsije od gore dodju na letovanje (italijani) i kada oni ne umeju da razgovoraju jedno sa drugim dok su istoj sobi, nego samo sa jednog na drugi kraj stana

takodje mislim da su uzasni seljaci, svaka cast za visoku modu, ali to nema veze sa ulicom i realnoscu

ima OK italijana, ali ima i OK bantu crnaca... rasisto!!!!
 
@ inagadadavida

Ma neće ti ni jedan radikalski krstin ekonomista odgovoriti na prozivku...................Pitchke su to sve do jednog..................

Pridružujem se prozivkama. Neka se sad smRadikačići i ekonomski eksperti na čelu sa Jorgovankom Tabaković :rotf: oglase povodom ovih novih zbivanja sa Zastavom.

Ajde gorenavedeni, javite se dobrovoljno da "pojedete (nastavak citata Voje Šešelja je obrisala registra iz ne znam kojih razloga, jer nisam ništa opsovao, već sam citirao Velikog Srbina iz Hrvatske) koja ste sami...)
 
Poslednja izmena:
i ja idem cesto, buduci da zivim 100km od italije
a najbolji su mi oni italijani sto se ponose da govore iskljucivo italijanski

ne znam sta bih tamo uradila da se kojim slucajem nadjem solo... na srecu moj muz govori i italijanski

vise puta su gospoda karabinjeri pokusali skoro otvoreno da traze mito od nas
a izvukli smo se na lepu bebu (onu u pampers pelenama)

takodje sam alergicna na njihovu prljavost i bahatost i na njihovu glasnocu, pogotovo leti kada komsije od gore dodju na letovanje (italijani) i kada oni ne umeju da razgovoraju jedno sa drugim dok su istoj sobi, nego samo sa jednog na drugi kraj stana

takodje mislim da su uzasni seljaci, svaka cast za visoku modu, ali to nema veze sa ulicom i realnoscu

ima OK italijana, ali ima i OK bantu crnaca... rasisto!!!!

Ovo za Italijanski je istina. Ovo za karabinjere trvrdim da lažeš. Generalno, italijanska policija, a posebno karabinjeri, kao deo vojske - nisu korumpirani. Nikada ovde nisam čula za ništa slično vezano za njih.
Resto - imala si priliku da sretneš seljobere ali to nije teško kada se ima u vidu da Italijana ima šezdeset miliona. Ako ti se Italija ne sviđa - ostani kod kuće, niko ovde neće plakati za tobom :bye:
 
Cilj ove teme nije ponovno razglabanje o tome da li je dobro sto FIAT otvara fabrike u Kragujevcu.........patriJotski ekonomski papani , sa krstarice su se opet us rali u svojim " da komsiji krava bude ko civava " prognozama.........

elem, cilj je samo da cestitam kragujevcanima sto su izdrzali sve ove godine bede, i sto su sacuvali fabriku koja ce im u sledecim godinama doneti bolji zivot , kako za njih tako za ceo grad i regiju............:ok:

Drago mi je sto su docekali da Kragujevac, od ruinirane socrealisticke tvorevine , postaje moderan industrijski centar regiona.............:super:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
elem, evo malo napisa koji o tome govore:

On kaže da je predviđeno da izvoz automobila iz Srbije u 2011. godini dostigne milijardu evra. Važno je i to što se Srbija poslovima, poput ovog sa “Fijatom“, ravnomerno razvija, kaže Stevanović. “Imamo šansu da zaposlimo mnogo ljudi. Kragujevac ima šansu da zaista postane pravi grad, da se približi Beogradu po mnogim stvarima“, izjavio je gradonačelnik Kragujevca.

Tadić je kazao i da Srbija ima ogroman potencijal u autoindustriji i naveo da je proizvodnja automobila i autodelova budućnost privrede Srbije koje će dovesti do toga da u narednih nekoliko godina bude zaposleno oko 30.000 građana.

Predsednik Samostalnog sindikata kragujevačke fabrike automobila "Zastava" Zoran Mihajlović izjavio je da su mu čelnici "Fijata“, direktori "Zastave“ i predstavnici lokalne samouprave preneli da u toj fabrici neće biti viška radnika i otpuštanja.

dakle, Jerry i ostali analiticari bi mogli napokon da obuku pamperse , da se ne presvlace desetak puta dnevno , :rotf:

u celom svetu fabrike automobila otpustaju gomile radnika jer autoindustrija stoji sve gore i gore a ovaj papan nas ubedjuje da ce kod nas da zaposljavaju stotine hiljada :lol:

koliko covek mora da bude glup da u tako nesto poveruje?
 
u celom svetu fabrike automobila otpustaju gomile radnika jer autoindustrija stoji sve gore i gore a ovaj papan nas ubedjuje da ce kod nas da zaposljavaju stotine hiljada :lol:

koliko covek mora da bude glup da u tako nesto poveruje?

marsowac, ispao si glup neviđeno sa ovom zastavom. Glup za peticu. Ili glup za medalju, kako hoćeš. Džaba se sad trudiš, ne možeš da budeš gluplji....
 
ispao si ti glup papane

zastava ce po recima dinkica i tadiac zaposljavati 4.000 radnika!

i to je to! ostali idu NAPOLJE. Njih 14.000. Ende.

Gluuuuuup, gluuuuup!!! :rotf::rotf::rotf:

Niko nije pominjao neradnike koji ne rade 10 godina i čekaju da dobiju platu, a ovamo imaju privatan biznis i zemlju. Ali šta tabi da objašnjavam, kad si glup. A ova situacija oko Zastave te je ukopala do guše u vlastitom nesznanju, nesposobnosti i neobrazovanosti. Ali nije to strašno, samo si malo više glup :rotf:

Ende!!! :lol:
 
Beograd -- Sindikat "Zastava automobili" podržava privatizaciju, ali upozorava da će dolazak Fijata dovesti do porasta nezaposlenosti.

Predugovor o saradnji kragujevačke Zastave i italijanskog Fijata će biti potpisan 31. jula, kažu u Sindikatu Zastave. Prema rečima predsednika Samostalnog sindikata Zastava automobili Zorana Mihajlovića, gradonačelnik Kragujevca je sindikalcima kazao da je siguran da će predugovor sa Fijatom biti zaključen 31. jula.

Mihajlović je kazao da bi konačni ugovor o partnerstvu sa Fijatom trebalo da bude zaključen sredinom septembra, a Fijat će postati vlasnik 70 odsto akcija Zastave.

Domaći proizvodni program će se ugasiti, što znači da će bez posla ostati 10.000 radnika iz kooperantskih firmi u Kragujevcu, Rači, Batočini, Mladenovcu i Rakovici, kazao je Mihajlović.

Prema njegovim rečima, najteža je situacija fabrike specijalnih vozila u Somboru, koja upošljava više od 200 radnika i u DMB-u u Rakovici, gde se proizvode motori isključivo za domaći program.

Jedno od rešenja bilo bi izmeštanje Zastavinih mašina u kooperantska preduzeća, kako bi se nastavila proizvodnja rezervnih delova za stari program, što bi, kako je naveo Mihajlović, tim fabrikama omogućilo da rade dok se ne preorijentišu na nov program i ne privatizuju se.

Neizvesno je šta će se dogoditi sa delom radnika fabrike automobila u Kragujevcu koji ne budu odmah angažovani u novoj Fijatovoj fabrici, kazao je Mihajlović i naveo da ta fabrika ima 3.800 radnika.

------------

10.000 radnika iz kooperantskih firmi + 3.800 iz zastave = 14.000

14.000 ljudi ostaje bez hleba
 
Pa moramo da se ratosiljamo gubitnika. Ovako ćemo bar voziti FIAT za male pare.

Sve je to super samo mi nije jasno sta slavite? Pa i moja baba moze tako da prodaje firme. Mislio sam da ne moze gore od Sartida i secerana za tri evra ali uspeli ste da me demantujete. Za Sartid ste makar uzeli neku crkavicu ma kako smesna bila, ali ovo je valjda presedan u privatizacijama ne samo u Evropi nego i u svetu.
 


ta prica nema veze sa zivotom. juce sam slusao i gledao tadica i dinkica na TV dok su potpisivali ugovor i receno je da se garantuje posao za samo 4.000 i kusur radnika i to pise i u ugovoru. to znaci da ostali ostaju bez posla. a to je 3.800 radnika iz zastave + 10.000 radnika kooperantskih firmi koje su proizvodile delove za zastavin program.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top